Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:05:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 124946 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #510 -: декември 23, 2017, 21:11:43 »

Мойто мъж в момента е на банкет и аз си кибича сама у дома, та да ви се похваля, че ми се сърди, че не искам да ида на Бъдни вечер у тях.
Ама как без пръстен ще ходя! Има си правила.
А аз вярвам в тези "правила", че омъжа ли се няма такива ту у нас, ту у вас... или ту сами двамата, навсякъде или редуване. Жената ходи при мъжа!


Паричката да отиде при който най-много се нуждае от нея желая. И спокойни и усмихнати празници.
« Последна редакция: декември 23, 2017, 21:13:34 от nadelina88 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #511 -: декември 23, 2017, 21:57:24 »

Сега се сетих че майка ми винаги казва че на Коледа се яде свинско, защото свинята е единственото животно което рине напред, за да върви годината напред, та метнете и по някоя мръПка както казва Звяр.

Мари тиквеник обожавам, направи си, тъкмо ще имаш и за закуска

Наде що насила правиш зулум на празниците, не е хубаво така, иди, уважи хората, с пръстен, без, аз си ходех на Бъдни при свекърите
« Последна редакция: декември 23, 2017, 21:58:56 от bulche91 » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: декември 23, 2017, 22:52:14 »

Адаш, недей така Wink Седнете и се разберете. Ние когато се събрахме да живеем официално заедно преди 7г, седнахме и двамата решихме ще редуваме ли родите или ще сме двамата на 24-ти. Решихме взаимно да сме двамата, че да няма сърдити. Към онзи момент пръстен нямах.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #513 -: декември 24, 2017, 00:25:40 »

Сега се сетих че майка ми винаги казва че на Коледа се яде свинско, защото свинята е единственото животно което рине напред, за да върви годината напред...

Това не го знаех, но е супер яко !! Майка много ще му се накефи, тя се радва на такива работи. Утре ще й го кажа. Шунка брои ли се? Ще имаме.

Аз утре ставам рано да правя пастата на рька и коледното пьнче. Много ми е кеф и вьлнуващо. Ей... откога не сьм правила такива работи.

Сега рових и за рецепта на торта, да правя за Нг, та да упражня вьрху нея украсата, която сьм планувала за Рд на Марта.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: декември 24, 2017, 00:53:15 »

Ние най-после украсихме!

За Коледа нямам идея какво да готвя. Няма да е нещо специално. Но може тогава да направим меденки или кукита. Свинско няма да е, защото аз не ям.

Ей, сега ми дойде идея - гювеч smile

Наде, аз и с пръстен не ходя на Бъдни вечер у свекърите. Там е най-НЕвълшебната Коледа lol lol lol

Ние сме си все у нас. ММ сложи вето на зимните посещения на баби, защото не са им достатъчно отоплени къщите.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: декември 24, 2017, 01:34:36 »

И ние ще ядем свинско на Коледа. На почит е при нас.  pardon Направих си малко заготовки за утре. Трябва да приготвя чушки с боб, чушки с ориз, тиквеник и питката. И меденки съм планувала.

Наде, разбирам те, душа. Дръж фронта.  heart Въпросът  е принципен. Белким Митко се съвземе и вземе нещата в свои ръце. Много е гадно това да сте разделени. Най в началото и ние сме били така. После почнахме да обикаляме родителите. А сега искаме да сме си сами.  pardon

Щях да питам някой дали има Аз след теб (ел.вариант) да ми изпрати? Май съм готова да я прочета.  blush
« Последна редакция: декември 24, 2017, 01:43:01 от always_and_forever » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #516 -: декември 24, 2017, 09:16:08 »

Миме пиши ми мейл ще ти я изпратя  good



Инче ще станв и шунката щом е свинЦка

Ние за празниците нямаме проблем, че нали 2 пъти празнуваме

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #517 -: декември 24, 2017, 09:27:09 »

 Добро утро!

 Аз се позагубих малко, но съм в Пловдив и някак ме завихриха срещи и обиколки, та да ви пожелая весели и уютни празници smile

 Наде, точно така! Македонското в мен също си разреши да ходи на Коледа у чужди хора след като на ръката ми имаше пръстен. Иначе неговите родители какви ми се явяват като той се мотка да ми предложи, та да си зарежа моите заради тях? След годежа веднъж бяхме на Бъдни вечер в бъдещите тогава свекъри, на следващия ден дойдохме при нашите, миналата година бяхме с кумовете на Бъдни вечер, със свекърите на Коледа и с нашите на Ивановден, а сега ще сме в Пловдив за Бъдни вечер и Коледа и после се прибираме в София и нямаме планове, така че ще се съберем поне веднъж и у свекърите.

 Ние от няколко години у нас (у нашите) сме на капама и локумена баница, съвсем по "бански", макар и да сме от малко по на юг и да не е имало такава традиция преди това. На мен ми харесва локумената повече от баклава, а капамата става много и не е голяма врътня, май. Все пак татко е главен готвач у нас и в делник, и в празник и не приема помощник-готвачи. Wink За НГ аз също мисля да направя поркета. По 24 китчен дават все едни препечени кожички на прасенца и като се сетя едно време от село като пратеха и като опечем какъв кеф беше, макар да съм била злояда, та съм се наточила на нещо такова.smile

Миме, имах я и Аз след теб, но явно много ме е изнервила и разочаровала и съм я изтрила. За мен беше глупава, нелогична и безинтересна и така не я дочетох. Виж Аз преди теб сега го пусках и на майка да го гледа и вместо Коледните пожелания и целувките, която също не ме грабна, пак си препрочитам нея.

 Хайде спокойна и успешна подготовка, вкусни ястия и благи гости на всички пожелавам  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: декември 24, 2017, 14:45:14 »

Весело посрещане на празника, прекрасни!
Значи мисля ,че трябва да си спретнем форумски кетъринг, като гледам всички вкусотии ще готвите! Аз днес правя пълнени чушки с боб, питка и ако остане време едни меденки ще спретна.
Наде, какво толкова се бави Митко  diablo иначе със или без пръстен, важното е да си изкарате добре. Ние всяка година /освен 1/ сме в Смолян с баба. Но го приемаме като ваканция и за това. Никога не сме ходили у свекъри и свекърви, а и в случая с мм е по-добре да не ходим, че все ще има сърдити.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: декември 24, 2017, 14:57:42 »

Желая на всички весела и вкусна Бъдни вечер!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: декември 24, 2017, 15:30:42 »

Весела Коледа момичета. Много любов и разбирателство ви пожелавам!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: декември 24, 2017, 16:46:34 »

Вероника, и аз четох, че има много разочаровани от втората част. Но и не знам какво толкова ще се разказва в нея. Първата си беше повече от достатъчна и беше логично да се приключи с нея. Ама така като знам, че има, продължение, все ще ме човърка, че Трябва да я прочета, затова. Търсих филма в Замунда, но не го намерих.  blush
А Бисквитените целувки си беше леко, коледно книжле. На мен ми хареса.


На мен ми остана да направя питката и една салата. Трябваше и меденки, но ми свършиха яйцата. Сигурно ще е   утре.

Момичета, желая ви да приятно изкарване на празниците. Бъдете здрави вие и любимите ви хора!   heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #522 -: декември 24, 2017, 17:52:35 »

Светли празници, пълни с надежда, разбирателство и доброта!
По обяд чукнахме 40 години семеен живот с по чаша вино. Ако не е така натегната обстановката ще празнуваме на 9- ти април, когато беше и сватбата на село. Пък и да е, ще празнувам моя РД Wink.
Рубин така и не получих, диамант още по- малко, макар да ми се полагат sad. Аз и годежен пръстен нямам, едно време не беше толкова важно. Омъжих се с халките на майка ми и баща ми, нашите можехме да ги получим след представяне на брачно свидетелство pardon. Бе, голяма съм будала blush
Наде, съгласна съм с теб, ама утре вече може да им гостуваш good
Краката ме заболяха от висене на кухненския плот, изготвих си готвенето. Изпратихме и едните гости, котката си отдъхна и честно казано - и аз. smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #523 -: декември 25, 2017, 07:16:37 »

Момичета, бъдете здрави, обичани, обичайте и правете добро! Сетли празници!

При нас 31 така е запразнил от два дена, че се смаза от температури горкото. Аз съм аутсорснала готвенето тази година и това ни спаси програмката.

Свекс, честита годишнина! Със или без пръстен минали сте дълъг път заедно, постигнали сте
 много, браво! Ние тук начинаещите свекърви само можем да свалим шапки, респект!
Наде, то вече късно, ама днес за коледния обяд поне можеш да се класираш. Да се ходи на "индустриален шпионаж" без пръстен си има и плюсовете. Аз имах възможността да празнувам с родителите на едно много сериозно бивше гадже една година ( ама толкова, че си мислех че той ще е). Тогаяа мисветна, че това не са моите хора.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: декември 25, 2017, 15:00:05 »

Честита Коледа,мили момичета! Много здраве, късмет и любов!
Сеекърва, честита годишнина! Още по е 40 да изкара в любов и разбирателство!
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines