Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 07:32:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 125562 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: декември 21, 2017, 13:20:54 »

Забравих да кажа, че за мен някак грейка/яке/пухенка са синоними... Де да знам, аз не сьм много в час. Майка сега разправя, че някои му викали шуба, дьлго яке и пр...

шуба едно време се викаше, баба ми така казваше като по млада.
И аз съм пълна с поло ( в БГ разбирането за поло ). Пазят ми топло, инак ми духа на врата. Кашмирено поло си седи ок, както и такова от фина вълна. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #421 -: декември 21, 2017, 13:36:24 »

Свекс майка ми всяка година се майтапи, че аз и снаха ми лежим а тя готви, и понеже готви в мазето че да не и мирише вкъщи само се оплаква как е горе долу. Баща ми пък ни майтапи че всички сме захапали тетрисите и нищо не правим. Сега пък не само че лежим по цял ден ами и децата те гледат  pleasantry. Много капризна, как риба не яде
? Я едни яйца ма очи и да се оправят  blush

Наскоро водихме дискусия за какво е грейка а какво пухенка, консенсус беше че ще му викаме зимно палто. Инче супер е!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: декември 21, 2017, 13:47:13 »

Здрасти!  Прочетох, че Мария на Свекс не яде риба и се включвам, че и Инж. не яде!!!
А също и мрази поло яка. На събирания готви свекс или мама. Второто е за предпочитане.  Майка ми е великолепна готвачка, метнала съм се на нея, хахахха. А свека все ще остави нещо недонаправено, недопечвно, мазно и т.н.
Ще ходя да си търся плътен чорапогащник 100 дена поне, че ми е много късо роклето за утре/Кари има новогодишно представление в училище/ и стои хубаво с плътен. Почнах като рускините да залагам на късото.
Вчера беше новогодишното на Кико. Първи се нареди за подарък. Да не би да го пропусне Дед Мороз.  tease
« Последна редакция: декември 21, 2017, 13:52:58 от fanimira » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #423 -: декември 21, 2017, 14:38:08 »

Имам яснота по въпроса с изхранването Wink Уредиха ми агнешка кайма за кебап, останалото ще е тип салати, гарнитури и мазила.
Хаха, баба ми затова пиеше валериан, а дядо ми все питаше няма ли нещо за пазаруване, че да се измъкне от 4-ма внука, две дъщери и зетове. На всеки му идва до главата smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: декември 21, 2017, 14:48:51 »

О Свекс, напомни ми. Баба ми имаше "само" 7 внука. Като малки се случваше да ни събират всички заедно когато имаше да се върши някаква работа. Възрастните работеха на полето или в двора, а ниеоставахме с баба, която и готвеше едновременно.  Спомням си веднъж братовчедите така се бяха сбили, че увещанията на баба не помогнаха. Като видя, че не се разделят легна на земята и почна да симулира инфаркт. Хвана се за сърцето и: Ох, умираааааам, ей сега ще пукна".  Е, това помогна. Единия братовчед вика: Ще го оставя,  бабо, само не умирай!
Правеше страхотни баници. Както сме много свършваха за броени минути.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #425 -: декември 21, 2017, 15:04:45 »


Киви, познавам един анестезиолог - децата му заспиват точно в 20ч. Явно са много точни и от вчера вече са три.

Оуч... той 31 веднъж си легна рано и се сдоби с братче smile Значи, добре че не ди лягат в 8. Снощи сигурно щях да приспивам 33 и 34 smile

Нали ви казах, че хубави неща предстоят. Имам си две хубави кутии от Бубето smile Днес куоих три тигана от Била за подарък, ако сте засякли едно лудо Ленче с три тигана в ръцете, аз съм била smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #426 -: декември 21, 2017, 15:12:23 »

Е не, палто за мен е такова нещо:



Аз сьм се вдьхновила да правя италиански коледен обяд. Даже си реших вьтрешно, че занапред така ще бьде - Бьдни вече по бьлгарскому (винаги така и било), а Коледа - по италианскому.
Онзи ден питах свекьрвата какво ще готви и като ми изреди ми стана много криво, че няма да сме там, вьпреки че последната година като бяхме, едва издьржах, вьобще не исках и само чаках да си трьгнем.

Та ще правя разни антипасти, още не сьм ги решила точно, но сигурно панирани зеленчуци (патладжани и тиквички, артишок не знам дали има тук), салами каквито намерим, шунка (не варена, а сушена, Парма), хлебчета намазани с нещо.
После тортелини в бульон, пьрво - паста китара сьм решила да правя на рька, сьс сос рагу, който още знам точно как се прави. В семейството на мьжа ми викат рагу на нещо като болоньез, но с три вида меса, които кькрят дьлго време в доматения сос. За второ - агнешко и грах сигурно за гарнитура.
Той Фабио ще прави вероятно част от готвенето, обича, а и му излизат много добре нещата.

Бьдни вечер - сарми, печена тиква, боб, баница с праз, питка (сол, мед, плодове, за да ги натамьним до бройка. Миналата година имах ошаф от Свекьрва).

Киви, сьжалявам, че не сьм те срещнала с тиганите  funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #427 -: декември 21, 2017, 15:22:32 »

Пиша два поредни поста, за което не сьжалявам, правя го нарочно, че да не става твьрде дьльг предния.

Вчера като бях по магазините (реално обиколих само един голям и луксозен тьрговски центьр), постепенно се втресох (фигуративно) от мисьлта колко много, ама МНОГО стока има... Купища, купища неща... Боклуци. Всичко беше боклуци - синтетика, дори и на известните и скьпи марки дрехите. 350е рокля от пластмаса !!!

За какво е нужно да има и то само в един от десеките магазини, десетки марки, всяка от които предлага подобен на другите вид палта, по 3-4 всяка от тях, рокли, панталони и пр. и пр... всичко Кой купува всичко това? Убедена сьм, че нещата не свьршват. Какво се случва като мине сезона?

Там ли даваме ресурсите на планетата? В производство на тонове излишна стока, от която после в голямата й част трябва да се отьрвем, за да дойде другата зима и пак да произведем долнокачествени, скроени за средностатистическо тяло дрехи, които леко да се различават по цвят и модел от предната година? Да, полиестер е, да тук ми придьрпва малко, там ми стиска, ама...

За какво??? Това не е нормално да бьдат така нещата. Как сме стигнали дотук, че вече не го забелязваме и ни се струва Ок?

Сьседния магазин беше друг голям тьрговски центьр, в който 3/4 от магазините се припокриваха като марки с предния.  crazy girl_impossible shok

Хиляда пьти е било по-добре едно време, когато дрехата е била супер скьпа, но се е правела от хубава материя, специално за теб. И си имал 3. Или по комунистическо време, когато нямаше толкова много магазини, а в тях нямаше толкова много стока. Купища, купища, ненужна стока...

Отвратих се и супер много се натьжих.

Сигурно ви звуча безумно, ама...  sad

На!! http://www.karenmillen.com/ie/womens/sale/dresses/satin-bow-maxi-dress/017778.html?dwvar_017778_color=88&position=37&cgid=saledresses#page=4&start=37&categoryID=saledresses 77% ацетат !!!
« Последна редакция: декември 21, 2017, 15:26:10 от inaxastra » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: декември 21, 2017, 15:25:58 »

 консуматорско общество,Ина. Мъж ми е на твоето мнение. ще ти пратя уникална анимация по темата
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: декември 21, 2017, 15:29:23 »

ето го
https://youtu.be/WfGMYdalClU
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #430 -: декември 21, 2017, 15:30:16 »

Отказвам да сьм част от тая лудост !

Иначе вчера вечерта беше коктейла на рецепцията на нашата сграда. Аз бях пак на макс. Много хубаво си изкарахме. Голям социален живот ударихме, само дето се напих ужасно. 4 чаши бяло вино, но те едни огромни и момчетата пьлнеха супер много. Последната ми дойде сврьх. Днес сутринта още бях пияна.

Но се забавлявахме. Поговорихме си меджу сьседи, запознахме се с нови, свьрзахме хора от една националност, които не се познават, затвьрдихме някои познанства, решихме кой ще поканим у дома, за да се запознаем по-детайлно и така... Супер беше.

Мерси Еми, сега ще го видя.

Сетих се, че сьм го гледала, но не ме беше маркирало толкова силно, колкото преживяването вчера. Сигурно затова му се вика "просветление". Яко ме тресна.
« Последна редакция: декември 21, 2017, 15:33:43 от inaxastra » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #431 -: декември 21, 2017, 15:31:51 »

Оо абсолютно съм съгласна. Аз работих 7 г в мол, не в магазините, а офиса ни беше в мол. Ами толкова съм отвратена че даже с години не обикалям за дрехи там, само ако ми е крайно нужно за някоя среща и нямам време. За това сега се ориентирам към ВУ, поне да рециклирам. А как стигнахме до тук? Като не обръщаме внимание. Аз за това го хвалех много този сериал The Handmaid's tale, прекрасно показва как живота ни може да бъде отнет докато ние не обръщаме внимание какво се случва...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: декември 21, 2017, 15:34:49 »

Сигурно ви звуча безумно, ама...  sad

Изобщо даже. Но пък другият вариант, който аз използвам, защото в момента мога да си позволя - да си шия дрехи за мен, не е много удачен за повечето хора. Просто защото една добре скроена и ушита дреха си струва парички. Или - мога да си ушия кашмирено палто за 600лв, което ще бъде one of a kind, само за моята фигура или да си купя яке за 50лв, което ще се скъса за един сезон и ще отида да си купя примерно същото за следващата година, защото ми е ОК и защото хората са по- бедни като цяло pardon

На мен ми е ОК да си шия дънки, защото съм си намерила модели, които ми стоят добре и ми стават, но не се продават в България. Но си признавам, че са по- скъпи от тия дето се продават по магазините. Съответно вместо да си купя 2 чифта дънки, които да нося повече време, защото ще ги пера по- рядко, но отпред ще изглеждам все едно си имам мъжки инструмент или тумбака ми малко ще прелива над колана...аз си шия един, който ми седи почти перфектно (за съжаление не може всичко да се скрие с дрехите pardon), които обаче от носене се протриват и амортизират по- бързо...и те така pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: декември 21, 2017, 15:35:23 »

ацетатът не е толко страшен обаче,има статии от кво се прави.
https://www.hunker.com/13411987/what-is-acetate-fabric
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #434 -: декември 21, 2017, 15:43:31 »

ацетатът не е толко страшен обаче,има статии от кво се прави.
https://www.hunker.com/13411987/what-is-acetate-fabric

За 360е ? Нека си го носи тя.

Само дето ми изглежда, че това, което ще стане е, че скоро няма да сьществуват естествени материи изобщо и ще сме принудени всички да носим това, а някога може би и да даваме много пари за него.

Малко дрехи видях вчера да са 100% естествен материал. Много малко
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines