Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:59:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 124964 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: декември 21, 2017, 09:16:47 »

Добро утро! smile
Никой не се престрашава да пише днес tease
Turtleneck с дълъг ръкав виждам тук постоянно, точно на мъже и когато имат подходяща фигура, са много шик smile
Иначе в другият вариант, за който говорим, определено късият ръкав е моят фаворит.

Киви, излекувахте ли се?

Еми, какво да ти кажа за цените.... кафенце 3 франка и от автомат и в кафене, минимумът е това, цигари(за който пуши хахах), от 8 франка пакета започват, градски транспорт 3,20 билетчето за една зона, за един час, 6,40 за същото, но дневна карта, свинско месо 30 франка/кг, телешко 50франка/кг, олио 4 франка за литър, хляб 4 франка за 400 грама, пуловери...от 50 франка, в универсален магазин, негова марка, зимни якета от 150 франка започват, палта от 250 франка и т.н , това са цени/минумум.
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: декември 21, 2017, 09:20:54 »

Добро утро на всички ви.Вчера се прибрах по обед, нагълтах се с хапчета и легнах да спя.Вечерта се напарих с гореща вода и легнах по-рано от останалите, завита до ушите.Беше много забавно да наблюдавам баща и дъщеря как се гонят и се опитват да се облекат и измият зъби.Видях се на какво приличам всяка вечер.

Ина
, това тук си е яке, зимно яке.

Днес имам натоварена програма.Освен, че ще бачкам вечерта съм на Коледен концерт с Моника и майка!Да видим малката как ще се представи на такова мероприятие!

Мари, направо ме разбиват тия цени!

Киви, заспа ли?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #407 -: декември 21, 2017, 09:37:17 »

Добро утро  give_rose

Точно снощи в турската сапунка на баба видях един с поло (търтъл нек) и ми хареса, въпреки че не беше 7-годишен  pardon Тук в бг обачче не са много популярни. Аз лично също много обичам да нося smile
Вчера никой не дойде в нас, ако баба се брои, значи ще ни е много  добра годината  pardon
Явно имам съвсем различни9 представи, за мен това си е яке, пухенка, грейката я разбирам като без ръкави.
Мари, аз имам бивша колежка, която беше в Швейцария на командировка, та горе-долу знам за какво иде реч  pardon Но тези цени са си съобразени спрямо заплащане..
Снощи Мис захърка рано-рано (към 22:30) и аз директно след нея, даже не съм се мръднала да се преоблека и да мина през банята  blush Та сутринта си станах облечена и наспана  Girl_hide
Нямаме интернетт мн мн в работата, дано успея да си публикувам поста  huhhuh.gif
Айде целувкен  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #408 -: декември 21, 2017, 10:07:24 »

Здравейте!
Днес ще идва Дядо Коледа в градината и от снощи подготвих много бързо коконата. Тя от няколко дни ми каза, че искала да е със синята рокля от рождения ден и бях улеснена. Пак тогава получи 3 шноли - тъмносиня, бяла и бяла с тъмносили точки. И прическата уредихме лесно Wink Въобще - бързи, смели, сръчни, чак се замислих сутринта дали нещо не забравям crazy
Вчера ме зарадваха, че ще имам коледни топки с надпис yahoo yahoo yahoo Момичето се оказа точно и ще ги очаквам между празниците. Точно тогава ще имаме време да се видим с другите две двойки, та подаръкът ще е съвсем на време.
За цените навън идея си нямам и ми е еднакво, каквото и да кажете. pardon Майка често пътува, но е едно да отидеш за седмица, друго е да живееш по различен стандарт. Рядко майка казва - там беше скъпо. Ние мразим да купуваме само защото трябва нещо да се купи. Тя си е хрътка по магазините и много лесно се ориентира в промоции, изгодни сделки, а в краен случай - класиката парфюми от фрий шоповете. На последното място рядко се е случвало да няма нещо изгодно.
Днес ще ходя с татко да си купя боти danceg Бях си ги набелязала, когато си купих чизмите над коляното. Минали миналата седмица с майка и всичко било намалено, номера имало, та дано и днес да случа. Вчера пък видях високи кецове за ММ. Случайно цъкнах намаленията в Дайхмана и ще го водя да мери. Тази година преразпределихме бюджета за есента и малко по-спокойно се чувстваме преди празниците. Всяка година се купуваха подаръци едва ли не в последния момент. Сега и ММ се убеди, че има смисъл да се купят играчките за децата по време на Лудия петък, а не в средата на декември.
Еми, за сенките Чифели не ти писах, че вчера получих любезен обратен мейл на българо-италиански и имам телефон на представителката им за града. Ще видя какво ще направя тия дни, но ще те имам предвид като вариант give_rose
Фери, търтълнек са били на мода преди години. Майка и татко се носели почти еднакво облечени - поло, джинси, кецове girl_haha Явно обаче още не се е завъртяло достатъчно колелото и на повечето мъже им е 80-десетарско. Освен това зимно време масово мъжете се охранват, та не ходи да са с блузи по тялото.
Наскоро гледах за първи път Южнячки - много ми хареса heart ММ като чуе драма и получава обриви, но случайно го хванал и не успял да се откъсне, докато съвсем не му се доспало. После ми го препоръча good Това май ми е най-стилният период като мода. Всичко ми харесва - и дрехите, и прическите, и грима, и колите, и електроуредите...
Айде... до скоро ... малък змей се катери върху мен, а аз си повтарям онзи виц - Децата на анестезиолога заспиват точно в 10... crazy
lol good
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #409 -: декември 21, 2017, 10:17:28 »

Добро утро! Нещо много хубаво ще ми се случи скоро, защото вкъщи всичко в момента е с главата надолу... обаче на мен не ми пука, ама грам... след като ми опънат нервите до край изпадам в дебилно спокойствие или моят си дзен... и чакам си хубавото за баланс.
Нарамвам торбите и отивам в Еконт и на пазар. Целувкен!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: декември 21, 2017, 10:20:23 »

Ко да ви кажа за цените, нали сега мъжо живее в чужбинско, та за съпоставка - отивам в съседният "ресторатн" Дин Домат, щоТ ми е наблизо. Вчера вдигнали цените, не с много, но все пак...та, ям миш-маш, телешко варено и фреш за 16.10лв.

Той (вярно, в нещо като стол в сградата им) яде сьомга за 5 ерво (демек за 10 лв)...

Някак си, на една торба с пари, да ядеш за без пари и като съпоставя с тук, не знам да се смея ли, да плача ли. Храната супер евтина, дрешки може да си намериш на прилични цени. В нашият случай говорим за спортни стоки, но си признава, че откакто е там, аз, той, майка и приятелят и сме заринати с дрехи и маратонки...за без пари, а дори и за малко повече пари...

Той ми носи от там ролца от раци. Смях, ама факт - нямат нищо общо като вкус с нашите. А и Е-тата са им драстично по- малко crazy

Друго примерно - крафт материали. Намерил там един магазин...тип - ширпотреба, всичко въре. Влизам аз Oh my ... Oh my ... Oh my ... Като изтървана на крафт щанда, всичко между 0,50 и 2Е. Накупих си една торба с хартии за без пари. Даже му бях поръчала да купи малко, че трябваше да пращам - за 20Е беше накупил толкоЗ хартии, а аз за същата цена бях купила 3 блокчета...ми простете моля ви се.

Е, да - примерно платовете за пачуърк си бяха мин 17Е, но предвид че при нас са 17лв, пак няма база за сравнение...И те така...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: декември 21, 2017, 10:25:12 »

Здравейте smile

Аз вчера излизах по женски с майки на априлски бебета и се чувствам заредена. Обсъдихме всички най-важни теми - мъжете, свекървите и ражданията (за кой ли път).  У нас бяха двама мъже и половина. Забавлявали са се и не ми даваха зор да се прибирам. Но всички си легнахме късно. Днес обаче се успахме с Бамбук и да видим как ще върви денят.

Ина, много хубава грейка/пухенка, много ми харесва  good и аз си представях нещо късо, спортно, без ръкави.

Киви, познавам един анестезиолог - децата му заспиват точно в 20ч. Явно са много точни и от вчера вече са три.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #412 -: декември 21, 2017, 10:39:36 »

Аз съм се парила от различни терминологии в облеклото и по случая съм въвела ясни БДС стандарти.  Wink Питах НИ1 как да му завърша пуловера, с остро или обло деколте, а той каза - може ли да е поло. Поло, поло, всичко може, макар в Л.А. да е топло и брадата му, дори и леко набола да кардира успешно и най- гъсто тъкана материя, дръпнах му едно с двойно подгъване, почти да ушите.  funnytooth После ми се наложи да разплитам и предница и гръб до почти 1/3, та вече искам снимки, рисунки, кройки или чертежи. Тук друга дума за поло яка няма, джинсите се схващат като направени от нещо като кадифе, дънките са от дебел памук и това е Wink
Ще трябва да мисля официален обяд за 26-ти crazy Мразя навързани почивни дни, готви се като за последно, а после остава /щото така трябвало, да ни е изобилна годината/ blush Ще идват двете софиянки Марии. Съжалявам, ама за 24 и 25- ти като планираш сърми, баклава, пуйка /свинско не ядат/и разните му гарнитури, а кажете за 26-ти как пак да се плескаш и какво да е по- различно? Като ще им поръчам по едно парче пица, ще видят те. Wink И ми идват с преспиване, значи, три пъти ще ядат crazy - обяд и следобедно кафе, вечеря и късна закуска на 27-ми. Ядене е силно казано, реално ще човъркат из чиниите, а после ще храним гаргите и гугутките. nea
Моля, споделете какво ще ядете или бихте яли на 26- ти, дано се "вдъхновя". smile
За цени и стоки имам представа само за Америка, трябва човек да живее поне месец там, за да се ориентира. Обаче те са откачени, има престижни и непрестижни магазини и трябва да си държат стандарта на средата. pardon Затова ядат храни от ферми и ябълките им са като орехи на вид и твърдост.  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #413 -: декември 21, 2017, 11:21:48 »

Пууу писах писах и хай пак на ново...

Таа да кажа хубава вест, по-добре сме, няма хрипове днес, ако така се задържи утре ни пускат. В отделението е много празнично, имаше даже младежи от Червен кръст, подаряваха подаръци от името на дядо Коледа. Щело и телевизия да идва после. Личи си че отделението е много хубаво, а завеждащата е толкова мила, копие е на тази русата лекарка от Откраднат живот.

Свекс на адашките им направи една баница за закуска, на обяд да се измитат по главната, а за вечеря сьомга котлет или филе. По някое време подхвърли как ей и ти най-накрая доживя да имаш снахи и да внимават да не се сбият в кухнята коя кафе да ти направи
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #414 -: декември 21, 2017, 12:03:39 »

  и да внимават да не се сбият в кухнята коя кафе да ти направи
Да, бе, надежди... Това да не е моята свекърва, дето на първата Коледа, когато отидох да ме види, ме накара да режа една престилка кромид за суджуци Wink. Те да си знаят, че идват нагости и хич да не се чувстват като у дома.  funnytooth
Иначе за късната закуска на изпроводяк ми даваш добра идея за баница, ще я направя с кайма и праз, да му мислят по пътя и в София. Едната Мария не яде риба, ама няма да я питам я Wink
Много хубаво, че върви към подобрение Звяр. Дано по празниците сте си вкъщи здрави heart heart heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: декември 21, 2017, 12:06:48 »

Свекс, салата за мазане от цвекло варено, лимон, майонеза и прочие. Сьомга и аз съм ЗА.
Лека салата от киноа, спанак и прочие.
Ето и тези  следколедни разтоварващи рецепти много ги харесах, някои от нещата съм правила : http://www.az-jenata.bg/a/127-nai-dobroto-ot/31892-10-recepti-za-raztovarvashti-iastiia/

Булче,честито, само здрави да сте другата година, болестите да бягат на поразия.
Киви, удари му един фризьор или масаж нейде.
Мари, Скай, разказвайте още за цените, мен поне ми е много интересно. give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #416 -: декември 21, 2017, 12:22:32 »

ФАбио няма подходяща фигура, но си носи висока навита яка (поло на бг), защото му топли и не го интересува как му стои (не е и грозен де). Аз имам няколко такива - един пуловер и три блузи. В страните, които обитавам, това си е от класическите модели и се носи и предлага много.

За децата на анестезиолога много се смях, направо се разбих от смях !!!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #417 -: декември 21, 2017, 12:57:40 »

Имам си сиви боти danceg Купих си и чехли за вкъщи, чиито подметки да не тропат по ламината. Доволна съм! Пак си харесах 3-4-5 чанти, ама сега нали много не ми трябват се ограничих.

Ние тази Бъдни вечер ще сме вкъщи, като ще дойдат и нашите. По Коледа винаги се ходи в на ММ бабата по някое време. Тя нали е с двама сина и трима внука прави салати по едно 5-600 гр задължително с мръвка и яйце вътре, за основните да не говоря... girl_impossible Та там се наяждаш като за три дни. Ще има ходене и при свекърите неясно кой ден. През баба ще е само за кафе... crazy
Аз нали съм обявила война на готвенето вкъщи (това е обширна тема), хич няма да се втуря да готвя, а малко на принцип носете си яденето. blush Баба всяка година прави огромна тенджера с асеновградски сърмички (за тези оттатък Балкана - по една хапка са, а е по мъжки юмрук), вътре в тенджерата бута и по някое бутче или парче мръвка за аромат. Тия неща не ги ям pardon Ще ни направи тиквеник с халва вътре. Отделно майка за Бъдни вечер винаги я караме да прави печени чушки пълнени с боб. От няколко години прави и пълнена патка за Коледа. Свекърва ми се беше запалила и тя и миналата година направи патица с кестени - уникално става! good
За готвене харесвам Веселият готвач, защото по картинките по- се ориентирам как се приготвя, дали ще ни хареса и тн. Много хубаво им е направена категоризацията и лесно намирам каквото търся.
Ще мисля нещо за Нова година - кумците ще дойдат пак тази година. Ще правим пак нещата заедно, та тях не ги чувствам като гости, на които трябва да сервираш в момента, в който влязат от вратата.

Булче, звучиш обнадеждена. Хайде по празниците да сте здрави! И лошото да остава в тази година smile
На мен ми е заспало и уморено някак. Предната вечер легнах късно, а снощи спах мнооого дълбоко. Още съм някак подпухнала и с фолк устни. crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: декември 21, 2017, 13:02:01 »

Булка, супер! На оздравяване върви, а няма по-хубаво от това! Дано утре сте си вкъщи!
Свекърва, у вас ще е много пълна къща! Риба щях и аз да се предложа, ама.щом не яде някой, някое пиле? Със сирена примерно? Много капризни твоите. Иначе някой сладкиш за следобедна закуска, палачинки за закуска.
Инче, супер ти е якето
Али, честити боти!
Ние днес бяхме на контрола и хемоглобина се вдига  yahoo усоях да пусна част от подаръците, други се надявам днес да доставя лично. Още 2 дни и да заминаваме, че нямам търпение вече.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #419 -: декември 21, 2017, 13:18:05 »

Забравих да кажа, че за мен някак грейка/яке/пухенка са синоними... Де да знам, аз не сьм много в час. Майка сега разправя, че някои му викали шуба, дьлго яке и пр...
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines