Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 15:38:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 125511 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #255 -: декември 14, 2017, 15:11:41 »

Ох, голямото чудо стана - наспала се! girl_impossible Ще има да киселее довечера...
Малкото и то се събуди и крещи до мен crazy
Скай, то твоята работа като моята. Ще седи нещо и ще отлежава по един месец, а накрая вождът се сеща в следпоследния момент, че иска нещо, ама не е ясно какво иска. Много се радвам, че вече не се пека на този огън вече 10 месеца и половина.

Сега да се оплача и да ми дадете идея за действие. Моля! Бях харесала коледна топка, която е гравирана или с печат (не знам точно) "Първата Коледа на... ". Та исках три такива, но нечупливи. Случайно попаднах на обявата в олх. Казаха ми за края на ноември. После стана началото на декември. Вчера им писах и... "Не сме зареждали" diablo Говорих с комшийката, дето прави бижута и ми даде алтернатива с топките за елха от Лидл. Греда - изчерпани са! Пак се хвърлих в олх-а. Куцо, кьораво и сакато ги предлага тия топки от Лидл на цени в пъти над основната цена. Кич, кич, кич... Единственото, което ми хареса като изпълнение, е на Дейдрийм, която Тони преди време ми препоръча. Обаче са по 15 лв и с куриера ми е в повече. И сега съм в дупка! Ако намеря изчистени топки, дали мога с нещо да ги надпиша? Направо съм в задънена улица. sad Толкова ме е яд на тия, че им се доверих! diablo

В противовес да кажа, че така случайно съм попадала на много съвестни хора. Като поръчах два стикера за детската, подариха ми трети. После поръчвах на ММ стикер за колата, изработиха ми го, макар да го нямах във векторен формат, а накрая напечатали два броя, защото имало място на листа.
О, за настроение хич не ми говорете! Сега се вихри някаква драма, че видиш ли племенникът не е карал варицела. Не знам закъде го пазят pardon Пък дали сме щели да се гледаме, пък кое как... Все ми е тая! Тази година си направихме вече план и нямам намерение да го променям заради тях. Подозирам, че ин лоу май ще бременее. Този път няма да се поддам на глупостите й. Предната й бременност рефлектира около подготовката на сватбата ни и ми беше достатъчно за три живота напред! beating

Рат, кураж, мила! give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: декември 14, 2017, 15:16:16 »

Свекърва, може и това да е. И ние скоро имаме нещо като годишнина.


Преди години имах много, много ужасна Коледа. Направо не знаех как ще празнувам на следващата година. Тогава започнах много да се старая за Коледа - украси, подаръци за много хора. Картички за още повече.
Обаче сега ми се струва, че никой не мога да зарадвам с подарък, защото само ще го затрупам с поредна вещ. Ако пък е преживяне - ще объркам нечий план.

Рат, тук в Симеоново има елха. Бамбук не и се кефи.
Дано се закрепят бабите.

У нас сме страшна комбинация - чичо Скрудж и Гринч.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: декември 14, 2017, 15:17:31 »

Скай, чудя се дали да пиша, все съм на въпреки на всички lol lol

Що? Аз няколко години подред бях в Коледне "бан", та сега си наваксвам. То реално подаръците не са толкова за моите близки, колкото за разни инициативи, но всички са старателно опаковани и надписани pardon

И за моЙта любимка има един куп подаръци тая година, та и там пращах. И...така де - е сега пак поръчах още нещо - ама с позволение blush blush blush

Иначе съм изморена, та съм кАт пребито куче, ама ми е кеф.

Тия топки не ги знам и не мога да помогна, ама то няма много време :-(
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: декември 14, 2017, 15:21:19 »

Обаче сега ми се струва, че никой не мога да зарадвам с подарък, защото само ще го затрупам с поредна вещ.

Мен ще ме зарадваш tease tease Хахаха

Понякога с подаръците за най- близките е много трудно, защото след толкова много години е трудно да измислиш нещо яко.

Аз за това за други хора като започна и ми избухва въображението, защото има какво да мисля. А Жоро...познаваме се от 24 години почти, празнуваме си заедно РД-тата примерно от деца (а и нали сме един след друг), то вече трудно да се изненадаме.

Апък за моЙта подопечна, дето вече съм и официална фея ми е още по- яко...така върся по магазините и акъла цък-цък-цък-цък хахаха - нали я знаете песента Who let the dogs out, на аз съм така - като американец в черен петък tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: декември 14, 2017, 15:34:01 »

Понякога не е нужно да е кой знае какъв подарък, а просто да го има.Никога няма да забравя жеста на едни съфорумки, който точно в най-голямата ми дупка ми купиха една много любима за мен книга на Стайнбек и една прекрасна мартеница, която пазя и до днес.Получих неочакван пакет и бях най-щастливия човек на земята доста време.Така че от подаръци винаги има смисъл.Малки-големи стига да са от сърце.Аз на моя мъж му взех пуловер, че всичките са му за боклука, а с него по магазините е мъка.Не мога да го изненадам факт, но и той се радва като има нещо под елхата за него.А аз съм Скрудж в нашето семейство!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: декември 14, 2017, 16:01:07 »

Здравейте!

И тук времето два дни е разкошно, и гледаме да се възползваме. Ходим в парк да играем. Яд ме е, че не искам да деля Алекс от децата, но като видя някое като днес с циФки до коленете и ми става зле.  angry

Вече не знам колко време се ядосвам с Емаг. Поръчката ми още я няма, а срока беше до 9-ти. Няколко дни не мога да се свържа с тях. Днес след 10 минутно висене на линия, благоволиха да ми вдигнат. Опитах се да не се държа много грубо, макар че отвътре ми кипеше. Момчето отсреща звучеше отчаяно от живота. Ако се бях разбесняла по телефона, единствено аз щях да си разваля деня. Той сигурно по цял ден слуша подобни неща и му е все тая. И все пак ми заяви, че не може да ми отговори на въпросите.  Oh my ... Дори не знае дали ще пристигне преди Коледа.  beating Чудя се, ако това беше единствения подарък на Алекс, какво щях да направя. Дано преди Нова година дойде.  crazy

Иначе за детето останаха само някакви книжки да вземем. Стискайте палци подаръкът за ММ да пристигне навреме, защото и това не успяха да ми обещаят, макар че рано се ориентирах да го поръчам. Това ще е подаръкът изненада, а това, което си е пожелал ще го купуваме заедно, защото ще си го избере сам. Няма да му уцеля номера. Почти съм сигурна, че на менжняма да ми купи това, което съм си напивала в писмото (козметика и книга). Не знам с какво ще избухне.  blush Междувременно си измислих и още няколко варианта на подарък, но няма да нахалствам.
Подаръци още не съм опаковала, оставям за другата седмица. На мен, пък ми е голям кеф и подаръка за Алекс да е опакован, макар че само единият ще позволява опаковане.

Фери, голям късмет. И на мен щеше да ми е супер гузно, ама като не искат парите, какво да се буташ.

Маги, щях да те питам, купихте ли си робот?

Али, кураж на теб и дано някой побутне едно рамо.

Рат, кураж и на теб! Дано бабите се оправят.

Аз с такъв кеф си чакам Коледа (дано сме здрави, че миналата беше кошмарна), и си знам какво ще стане. Нали свекърите са в съседства, племенницата излиза ваканция и ще си е тук, зълвето и тя предполагам и си представям как все някой ще ни прескача, като миналата година.  diablo Общо взето няма да мога да си видя семейството насаме. Искам просто да сме си тримата, а знам, че все някой ще виси на вратата. Ако е така и тази година, и още сме тук, другата запазвам една седмица на някой остров и който иска да заповяда.  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #261 -: декември 14, 2017, 16:10:57 »

Али, основната ти идея е "Първа Коледа" и да остане дълго за спомен, нали? Ако не е топка, може да е нещо друго, от типа на коледна играчка от плат, примерно.
Вчера четох една статия за идеи за Коледа от други култури. Майката взаимства слагането на елф - играчка под елхата, много преди 24-ти. Елфът следи какво прави детето и "докладва" на Дядо Коледа дали слуша, пренася писма с желания, прави пакости и поставя интересни задачки. Май в Мама Нинджа беше, уж го запазих като отметка, ама явно е само уж blum
Аз на Амели- то правих албум за първите и коледни снимки. Имам още почти метър от плата на елхички, та ако ти хрумне нещо да шиеш - торбичка за суровакане с избродирано име на детето, котка /давам ти я с кройките/ Wink или някаква възглавница, насреща съм good
П.П. Обикновено като запиша нещо и не се мъча да го помня. Ама пак добре, останало ми е в главата нещо, че да го намеря:
http://mamaninja.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8/item/1751-koledno-dzhudzhe
То като зная, че всички ходим по едни и същи места из мрежата, вероятно не е ново blum
« Последна редакция: декември 14, 2017, 16:16:05 от svekarva » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: декември 14, 2017, 16:13:58 »

Свекърва, айде сега като се похвали за Албума на Амелито, може ли да го покажеш? Може и да си, но сега не си спомням.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: декември 14, 2017, 16:34:06 »

Не Миме, не взехме робот.Много ни излязоха разходите с тия повреди по колата и непредвидената операция на Мерал, но здраве да е.Ще вземем някой ден, здрави да сме.Аз много искам, така че ще го имаме smile

Свекърва, аз пък правя други, от първи декември съм сложила на вратата на хладилника една торбичка с магнитче.Ако е слушала Моника вътре на сутринта има бонбон, ако не е е камъче.До сега имаме 1 камък срещу 13 бонбона.Та наистина има промяна в поведението и към добро.Но така ще е до Коледа.После какво ще правя  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #264 -: декември 14, 2017, 16:38:01 »

Миме, точно него не мога - тогава ми се скапа мобилният и всички коледни снимки заминаха в небитието. Малко преди това обаче правих албум в розАво за първите снимки на внучката на покойната приятелка, нещо подобно е:






Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #265 -: декември 14, 2017, 17:01:03 »

Свекърва, направо си ги забила всичките "крафтърки" от "хендмейд" панаирите в земята. good

 Маги, тя тая система с наградки може да продължи и след Коледа. Обяснението ще е друго, може и формата на поощренията и "наказанията" да е друга, но ако сработва защо не... Помня Мари беше правила списък със задължения и за изпълнение/ неизпълнение имаше последствие. Много голямо впечатление ми направи, е идеята е да не се издребнява съвсем и да се изисква пълно подчинение, ама не вярвам и някоя мама от тук да е толкова деспотична, просто го пиша като възможно залитане в крайност.Wink

 Аз изпекох сладките, много спокойно и чисто си работих и чак ми беше кеф. Сега даже нямам търпение да ги украся и май днес ще свърша и тая работа, за да мога утре и аз да се разходя малко. Wink
 
Емаг покрай Черния петък май все имат проблеми. Надявам се да е от това, а не че вече съвсем са западнали. Ние преди купувахме от тях много техника, сега вече нямаме нужда от нищо. Но пък се набутахме по промоциите им с кафемашина с капсули Тасимо, дето ги няма по веригите магазини и понеже самите Емаг държат що-годе добри цени взимаме често от тях. Пак де от Барселона си взехме кафето за 8 лв, тук такова, демек по-хубаво, е най-малко 15 лв, а често 17, ама като си се набутал сам, сам си се набутал. Затова и не бях крайно разочарована от Комсед, защото с моите въпроси жената на линията се държа много по-адекватно и на каквото не можа да отговори го потърси и до половин час ми върна обаждане. Дано пратките дойдат по-навреме.  good

 На мен ми мирише на мед, масло и джинджифил и ми е едно такова празнично, макар и да се вълнувам повече от подготовката, отколкото на самия ден. Винаги ми е адски тежко, имам чувството, че само се яде и се спи и се губи смисъла на цялата работа, та сега се наслаждавам иначе ще мине и ще замине, то е ясно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: декември 14, 2017, 17:06:47 »

Маги, сетих се да те питам, защото напоследък гледам в страницата на Алиекспрес във фейсбук, масово поръчват и всички доволни. И аз искам робот, но ще видим кога ще е. Уж навих ММ.

Свекърва, много ми се иска да се възползвам от тези красоти. То не става само да ти се възхищавам. Затова един ден, когато можеш, когато ти се занимава и когато дойдат добри дни за теб, много бих се радвала да ни направиш нещо такова. Аз ще си го платя, естествено. Не го приемай като задължение и ако не ти се занимава, няма проблем.  give_rose Дори не сега...един ден.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #267 -: декември 14, 2017, 17:54:13 »

О, Миме heart heart heart
От лани имам да правя органайзер за фиби на Фери, Лоли, Елиза /в зачатък беше още/, на Маги, обещала си бях, затова и платове купих и уж почнах ... За теб пък нали шапка имах предвидена, албум също. И с най- голямо удоволствие бих направила всичко, ама за подарък и за една добра дума от снахи Wink funnytooth Обаче ми развалиха плановете семейните личности в лицето на майка ми и Родния. Той така и не излезе навреме в отпуска и тръгнахме да правим ремонти по никое време, брат ми уж щеше да взима майка ми, но и там останахме само на "уж". Всеки се разпорежда с моето време, никакви планове не мога да направя. Украсата на залата пък ме беше върхът, щото нали колежките пенсионерки щяха да помагат, ама се измушиха като п.ъдня из гащи blum Здраве да е...
Хехе, като съм ядосана, само бели правя. Днес, примерно, скроих две леви ръце на една мечка и ми свърши кадифето sad Сега е заел поза, все едно прави заклинания Wink
Ако може да почакате за след Нова Година и да съм жива и здрава, много неща съм замислила да тествате smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: декември 14, 2017, 17:55:24 »

Привет! Santa

Да, аз имах табло и действаше известно време, но това с бонбонките и камъчето е "бързоликвидно" и ми се вижда доста по-ефективно. Аз в края на деня слагах червена или черна точка и чак в края на седмицата "осребрявахме" резултатът. А от личен опит знам, че моментните наказания и поощрения са много по-работещи.

За събирането на дрехи втора употреба, тук около 4 пъти годишно има дата, в която минават и събират дрехи, обувки, чанти, които си разтребил като ненужни в специални торбички, предварително раздадени в пощенските кутии. Така че нищо чудно да се слагат в тези торби и дрехи с етикети..., разни подаръци или нещо подобно, което никога не си успял да облечеш....Това е начин хората да си разчистят гардеробите. Именно тези дрехи отиват като дрехи втора ръка за продажба. Иначе може във всеки един момент да занесеш дрехи в контейнер на Червен кръст.

Вкъщи вече от седмица е украсено, но време за снимки и колажи няма.

Тази година аз също поръчвах от Комсед играчки от т.нар Черен петък, хората си бяха дали срок за изпълнение 10 работни дни и на 7-ми си ги изпълниха. Малко се бях притеснила, 6 дни стояха непотвърдени, а за един ден ги потвърдиха и изпратиха, но явно това им е системата на работа и по-важното е,че всичко беше много коректно.

Вероника, същата писалка имам и аз и ако това ще те успокои, доста опити(един много успешен) за пълнене направих, докато открия правилният tease


Свекърва, пак се е проявила творчески, браво! И идеята за коледна украса много ми допадна. good

За мен е без значение, когато децата ми се срещат с болни деца(с хрема примерно) на детската площадка, щом са на открито за мен е ок.

Чери, честит ви сняг! Голяма забава, а?! blum

И при нас тези дни беше снежно, но вече се стопи снега. Децата се изредиха всички, вече 10 дни с жесток стомашен вирус, направо свят ми се зави, но Слава Богу вече всичко отшумя. Обаче вече тръпки ме побиват като си представя това редуване...с три никак не е лесно..., така се завъртат, че не усещаш как правиш 10 денонощия с 2 часа сън и на фотосинтеза(май не е правилно много, защото и слънце не виждаш много).

Али, добре дошла в отбора! tease

Миленка, вземи се в ръце... какви са тези килограми?! Проблеми ще има и след нас... pardon

ЕДИТ:
От лани имам да правя органайзер за фиби на Фери, Лоли, Елиза /в зачатък беше още/, на Маги, обещала си бях, затова и платове купих и уж почнах ...
За моят зачатък ли става въпрос? funnytooth
Тя вече наистина има нужда от органайзер blush С тези буйни коси...само да мина от някъде и залепвам за някоя лента за коса или фиби badgirl...засега само за снимки, но ми е голям кеф да я кича
« Последна редакция: декември 14, 2017, 18:01:32 от Marri » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #269 -: декември 14, 2017, 18:33:43 »

 Хехе, Мари, след 2ма мъжкараци, представям си какъв кеф ти е да слагаш диадемки, фибички и роклички  girl_winkheart Ти си герой още след 2ри номер, а сега с трети не знам по-висша степен на героизъм. Едно от децата дето гледах беше среден брат от трима, ама имаха бавачка и нощем беше зачислен на бащата, та въобще не е същото. Майката даже съумя да се върне след 6тия месец на малкото на работа.И тая година писалката е безуспешен опит. С вода ок, ама с айсинг ми прави обратен вакуум и издърпвам 2 капки... добре че имам пошове бол, пък и няма да показвам на изложба biggrin
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines