Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:53:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 125510 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: декември 13, 2017, 09:58:29 »

Привет и от мен smile рядко успявам да ви изчета преди ранния следобед Wink

Направо ви завиждам, че ще правите коледни сладки. Надявам се като отидем при мама да имам време и за това.
Всички болни да се оправят бързо. Снощи и Иван кашляше по едно време. Много се надявам да закрепим положението още 5 дни, ако се разболее направо го пращам на баба му  blush

Тони май беше споменала, че днес е крайният срок беба да излезе, ако не ще я вадят. Дано всичко е наред и мине добре  baby_girl

Дивите лебеди с твърди корици я има издадена някъде след 94-95г. Имам я при нашите, трети или четвърти клас ми я подариха, действително е с много хубави илюстрации.

Хубав ден от мен  heart ще надничам за новини Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: декември 13, 2017, 10:02:51 »

Ето моята рецепта за меденки. Сори, че е в тоя вид, но си я имам преписана от едно списание от една приятелка. Получават ми се перфектно. Никаква драма, всички са ги харесали до сега. pardon

Продукти:

800гр. Пресято брашно
2 големи яйца
250гр. Масло
1ч.л. бакпулвер
1 ч.ч. кафява захар
3 ч.л. канела
1 ч.л. прясно настъргано индийско орехче
1 щипка сол
1 ч.ч. мед

Начин на приготвяне:
Сипете в купата маслото и захарта, разбийте ги докато сместа стане на пухкав крем. Добавеете подправките, яйцата и меда и разбъркайте с миксер. Сложете брашното и бакпулвера. Бъркайте с миксера на бавна скорост, докато се получи еднородна смес. Увийте тестото във фолио и го оставете да се охлади за час в хладилника. Може да остане и по-дълго, но преди да започнете да работите с него го извадете на стайна температура. Важно е тестото да е меко, за да може лесно да се точи. Разделете тестото на две. Върху хартия за печене разточете половината, докато стане с дебелина 1 см. Нарежете тестото чрез формички и след това ги наредете в тава. Предварително сложете хартия за печене в тавата. Запечете бисквитите 12 мин в предварително загрята на 180 градуса фурна. След като ги извадите оставете ги да изстинат.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #227 -: декември 13, 2017, 14:47:34 »

Привет  Sunshine Sunshine

Аз си сложих рецептата за меденеки в темата с рецепти. От Мари е  heart Станаха страхотни, колегите си чакат новата порция тази година. Уикенда и аз ще съм майстор пекар. Също от Мари имам рецепта за Шведски джинджифилови бисквити пепаркакор уникалниииии. А тази година ще правя и меломакарона, пак споделени ми от Мари  heart

Може ли да помоля да слагате рецепти в темата, че от там ми е по-лесно да си ги търся  blush blush blush Плийзззззззззззззззззззззззззззззззззззззззз

ЕДИТ: За Тони аз заложих 14/13, въртеше ми се нещо 14-ти 13-ти и не можех да формулирам кое от двете.  blush blush
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: декември 13, 2017, 14:57:04 »

Добър ден!
 Всички болни бързо да оздравяват!
 Фери, дали имат он лайн магазин? Ох, не ми казвай, че мм сутринта ме.предупреди, ако само още 1 пратка хване да идва ще ме изхвърли като мръсно коте  blush та номера е той и баща ми да не ми виждат пратките, поне!
Маги, айде честито топличко! Дано вече всичко е наред и да не трябва да се занимаваш!
На мен Еми ми беше подарила книжка с рецепти, като се прибера и я взема мога да винсподеля някоя рецепта. Аз ще търся вариант за коледни сладки без захар и мед или поне да ги заместя с приемлив вариант.
Вярно имаме тема за рецепти, моля и аз там да споделите. Булче, ако може и рецептата за шарана също. Днес искахме да вземем пак, но в рибарския казахаб че няма да има тази седмица.
Аз май се изложих с мисията "да опазя Ники от бацили", днес на площадката се заигра с едно момиченце и чак после видях как братчето й цялото е в завехнали пъпки- варицела. Тя нямаше никакви ,но може и да не са избили още. Та следващите 20 дни ще съм на тръни, точно за празниците  nea
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: декември 13, 2017, 15:06:38 »

А коя е темата с рецептите?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #230 -: декември 13, 2017, 15:20:33 »

От Домашен уют - първите две
http://forum.svatbata.bg/index.php/board,25.0.html
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #231 -: декември 13, 2017, 15:25:56 »

Имаме бебе smile


* IMG_8424.JPG (32.68 KB, 454x454 - видяно 83 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 13, 2017, 15:34:44 »

Днес е хубав ден!Моята племенница става на 3, моя близка приятелка роди момиченце и сега и Тони роди още една девойка.Със сигурност е момин ден днес!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #233 -: декември 13, 2017, 15:40:12 »

 А добър ден и от мен.

 Аз си свърших административната работа и вече до Коледа нямам никакви задължения. Не че тези бяха много, ама пак ми е по-добре. Касиерката в НАП май е първият непознат, който откри, че съм бременна. Като ме обслужи ме пита какво чакаме... добре че се светнах бързо иначе щях да реша, че нелюбезно ме отпъжда. blum

 Времето навън макар и мрачно е много приятно, аз малко се поуморих, но добре ми дойде разходката. Wink

 Мойто тесто толкова не ми хареса, че даже и опит не направих да го разточа и спася, замина в кофата директно, стана на трохи и не знаех и какво да направя. Ще има втори дубъл днес или утре.smile

 Маги, честито топло!
 Тони май всички я мислим и тръпнем за новини smile
 Болните да оздравяват, здравите да ги подминават нежелани болести. Wink

Едит: Май имаме новини! Ихууу!

 

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #234 -: декември 13, 2017, 22:13:44 »

Ох, група, на този стрес, на който съм подложена напоследък, Тони успя да стопли вечерта ми  heart heart

Утре ще имам нужда от много стиснати палци и положителна енергия blush Ще ми е страшно натоварено angry angry Нека всичко да мине и ще споделям как и какво, PR-ите, с които работим по този проект, ползват за част от декорацията Агенция Диаманти, ще мога да дам обратна връзка за работата им. Има екшън, сватбата ми пасти да яде lol Представете си как балетът, който трябва да представи юбилейната колекция, изведнъж установява, че са се объркали в датата. Те вече два месеца си мислят, че събитието е на 15-ти  crazy crazy crazy И изведнъж по-малко от 48 часа до събитието се открива това разминаване, а те имат друг ангажимент извън София shok shok shok Само да мине... Взех си тоалета от корекции (Феде ми стесняваха, смятайте колко съм отслабнала badgirl badgirl )

Еми, забравих да ти кажа, запазих си час при Надя, тя ми подсигури и фризьор.

И от стреса познайте... избиха ми пъпки и ги стискам здраво lol lol А тази нощ ще довършвам и ДДС lol lol lol

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #235 -: декември 14, 2017, 08:14:38 »

Ами... балерини, какво да ги правиш Wink Вземете си момичета от специализираните училища /балет, театър, танци и спорт/, хем и те някой лев да спечелят. Ясно ми е, че няма време вече, така си говоря.
Хайде, да ти мине всичко по вода и фон дьо тен /за пъпките/ good Wink
Хубав и успешен ден на всички ни good Аз ще се мъча с Емаг от черния петък, че част от поръчката е объркана, а елхата сигурно ще дойде догодина diablo
Иначе съм щастлива, едни метални дрънкулки "2018-та" май ще пристигнат днес. Измислих за втория комплект котешки тройки много интересно приложение след Коледа, ще ги снимам и покажа по- късно smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: декември 14, 2017, 09:11:31 »

Добро ви утро.Мен ме е ударило ПМС-то жестоко и едва гледам тук.БОли ме глава, зле ми е и искам в къщи.В тоя ред се сетих Скай, как е на работа тия дни?Има ли пак кофти подмятания?

Оле, Мери_ми вярно си е екшън това.Но свекърва е дала добра алтернатива.Все пак в София има танцово училище smile

Ох Свекс, емаг тая година големи проблеми имат.Много объркани поръчки, много късни доставки, абе зле е положението там.
« Последна редакция: декември 14, 2017, 09:13:06 от магито » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 14, 2017, 09:28:30 »

Мери ми, прати й поздрави от мен smile
Дано останеш доволна.
Хубаво че по усет не поръчах от емаг
Коледните подаръци темата най после се раздвижи! smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #238 -: декември 14, 2017, 09:40:43 »

Морген!
Леле Миленка, звучиш като яко да си под пара...дано минат бързо и без проблеми тия неразбории  give_rose Като те видях колко си слабичка и мъничка, не мога да си представя накъде повече  girl_impossible
От Емаг не съ м ппоръчвала тази година, но поръчах от друг магазин епилатор за мама и голям екшън с него. Поръчвам го аз с наложен платеж, дошъл куриерът, предал го на ММ вика тука е отбелязано, че е платено... huhhuh.gif Гледам си аз имейлът, пише си наложен платеж...мислих го цял уикенд, звъня в магазина и в тяхната система е отбелязано платен lol Викам егати! Влязох в супер обяснителните режими и НЕ пожелаха да си вземат парите...ми живи и здрави да са, само на мен ми е още леко гузно  blush Дано не са го удържали от нечия заплата  nea И сега излиза, че за милото ми мамче не съм похарчила и лев, та намаза и парфюм  pardon
Скай и на мен ми е интересно за работата smile
Маги, гуш  heart
Ние пък тази вечер имаме Коледно парти и изобщо не мисля да ходя...едната ни баба също е на банкет, другата на зъболекар, та не мерси, не ми се правят схеми  nea Само час за козметук съм си записала, да съм лъсната за празниците  pardon
Рони, ми да го беше разредила с нещо тва тесто smile
Вчера довършихме италианските таблички, днес го караме по-лежерно. А утре заради партито сме от по-късно на работа, което значи, че ще спя, щото и баба си имаме вкъщи да поеме алармата сутринта  pardon
Айде, чус и целувкен  heart
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 14, 2017, 09:44:17 »

Скай, как е на работа тия дни?Има ли пак кофти подмятания?

Много ясно! Хаха. Вчера идва единият програмист и вика - аз това дето го искате, няма да го направя, защото не ме кефи. Викам - оправи се с началника, той иска справката така.

И идва шефа по едно време, вика - програмиста ще ни обяснява нещо за справката. И аз отивам и се смея, и му казвам - аз знам какво ще ни обяснява. А той - НЕ Е СМЕШНО!

Ми не пич - смешно е, защото справката седя 2 месеца да я погледнеш дали е ОК. Сега ти е спешна, на програмиста за 20-ти път му се обяснява едно и също нещо, а той отгоре на всичкото разправя как няма да направи нещо, щоТ не го кефи.

Ми смешно е, да седна да ревЪ ли tease tease tease tease

Ама единият от "Светата троица" тая седмица е отпуска, и колежката - тийм лийд не смее да приказва. Тя само като има подкрепа се "пени".

Ама утре си идва ГошУтУ и ще мога да се отдам на творчество, та да си почина малко.

Тая година толкова подаръци съм опаковала, колкото не съм последните поне 10 години. crazy crazy pardon
Ма ми е кеф. Имам да направя елхата и подаръците да отплуват към моЙта риба. Чакам още  подаръка за мъжО и за едно приятелче, и приключвам (да бе да) с подаръците. Или поне с тия за Коледа. Че после Януари е натоварен Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines