Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 07:51:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 124654 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 06, 2017, 21:12:58 »

Знам, аз го следя отдавна. Даже една приятелка искаше да ходим на изложбата за котки, та и на живо го видях, ама отдалече, че имаше една сюрия народ.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 07, 2017, 08:41:41 »

Добро утро smile

Днес навън е супер време или поне така изглежда... Мисля да се разхождам на воля  danceg

Бубе, честито, мила!  give_rose

Много сте тихички?  huhhuh.gif

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 07, 2017, 09:09:50 »

Добро утро, не мога да се добера до тук.

Бубе, честито!Много се радвам за теб!Голямо браво!

Рат, съжалявам за бабата и много кофти за разхода точно в такъв момент.Наистина ставите са скъпи, но вече хората със такива счупвания преживяват доста дълго.Е съседката на 80+ падна, счупи точно тазобедрена става, оперираха я и вече година мина, даже излиза пред блока и се разхожда.Просто зависи много на какъв лекар ще се попадне.И ние имахме такъв период, на моя мъж майка му падна, счупи кост на ръката над лакъта, всички пари заминаха за пирони и нам си кво.Абе ужас беше.Мина и това ще мине, но привкуса неприятен остава за дълго.

Направих шарана стана страхотен, и две разядки направих, един хайвер с грис и една разядка с извара.И две салати накълцах и всички май преядоха, ама не видях недоволен.

Айде впускам се да работя!

Фани, беше питала как да опишеш България.Опиши това което ти харесваш в нея.Опиши природата, четирите сезона с техните красоти, минареалните извори, опиши историята от тракийско време до денс.И разбира се наблегни на подкрепата от Русия, за освобождаването ни, те ще се почувстват горди, ще запомнят какво си казала, ще разказват и ще търсят още инфо.А утре в други ден може да дойдат и в БГ на почивка.И все пак тук в страната е една от малкото Панорами по света.

В тоя ред на мисли ние честваме 140г от освобождението на Плевен, извършено на 10.12.Ще има Звук и светлина на площада за първи път и аз се чудя как да заведа малката да го гледаме.Ако не е студено(прекалено) сме там.Много събития има този месец в града.
« Последна редакция: декември 07, 2017, 09:19:45 от магито » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #123 -: декември 07, 2017, 09:23:26 »

Добро утро!
Бубе, честито и браво  give_rose
Много са смотани тези операции ако не попаднеш а лекар...едната ми баба вече два пъти ѝ трошат уж направеното (не е става, но други травми си има),  и пак я боли и не е направено като хората  nea
Ама Рат, пари се изкарват, не мога да ти кажа да не се ядосваш, щото на нас цялата година ни е такава разходна непредвидена, ама гледаш напред и тва е...по-важни са ти нервите и спокойствието, да не говорим че и на децата се отразява мама като не е на кеф smile Млади сте, да сте здрави, другото - вятър работа  heart
Ми аз вчера супер ентусиазъм минах, взех 3 вида риба да уважим празника, ма вкъщи никой не я оцени. Баба (на гости ни е, че ще ходи по лекари, пък и за празниците) по  начало не яде риба, ММ също не е фен, ровнаха малко и си стоплиха мусака  pardon Мис яде малко сьомга и после си яде пастата, а котката беше меко казано отвратена...от риба, направо да не повярваш  blush Та така, само аз си празнувах Никулден.
Не е много супер навън времето, духа вятър, ма май ще поутихне, и слънце се показва smile
Ще ходим в лидл днес да взимаме грейка и яке, че от много чудене още нямаме, пък на лидл ги харесвам...дано има размери от който цвят искам  smile
И аз съм фен вече на Румен lol Май е британска късокосместа? ММ много иска да си вземем такава, ма как може да са една торба пари...не искам така да плащам за животно, като в приютите има толкова много добри душички...
Айде отлитам, че пак таблци ме чакат, да не ги мотам smile Целувкен  heart heart heart
« Последна редакция: декември 07, 2017, 09:25:15 от Feribotka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 07, 2017, 10:01:31 »

Здравейте!

Аз направих един сутрешен Лидл за Бамбук и братовчед ми. На Бамбук взех космонавт, реших че така ми е по-удобно за сняг. И понеже взех сив изглежда все едно наистина отива в космоса. Взех му и ръкавици, ама съм го надценила. Имаше по една бройка от размер, едва ли ще мога да сменя.

Вчера ходихме на коледния базар във Враца. Няма само ММ да обикаля коледни базари във Виена. После как да не съм против командировките. Три дни ядоха и пиха за сметка на фирмата, аз тук се боря с чудовището

Хубав ден на всички smile тук е слънчево и ще отидем да вземем баба му за обяд.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #125 -: декември 07, 2017, 11:26:48 »

 Привет!

 Аз имах план по-рано да стана, но с тези нощни трамбованици до WC не ми се получава. После майка един час ме държа на телефона, та сега започвам ръчен труд. Заредила съм се тук с кафе, ножици и лепила и дано успея да опаковам хубаво подаръка и отивам към Еконт. Иначе хартията много я харесвам и само за форумни цели я ползвам, дано не я съсипя. tease

 Чудя се и в ДСК или в НАП ще има по-малка опашка, за да свърша и друга работа, ама ще го измисля. Wink

 Снощи ММ налови сьомга. Не беше точно каквото очаквах, ама в последния момент е така. Направих я с гарнитура от спанак,царевица и сметана и с хрупкава ароматна коричка и може да се пише, че сме яли риба на Никулден.Wink

 Да, много е важен лекарят какъв е, ама има някои дето убеждават бабите да им слагат пирони и в голяма мъка ги вкарват, че нали стари да не давали пари. Баба ми беше на 71-72 и нейната операция е най-сполучлива, но и майка не я остави да се самосъжалява и да лежи, вдигна я и я научи да ходи от начало. Другата жена в квартала е много по-млада, но явно операцията беше неуспешна, куцаше много и пак смени става. Третата пък едва излиза пред входа, а баба ми тича пред тях, та всички компоненти са важни. Рат, дано и при вас добре се наредят всички неща good

 Айде хубав ден, поне има слънце!  give_rose
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 07, 2017, 12:10:50 »

Благодаря ви  smile Не ми беше лесно, защото изпитвах толкова много страх, че няма да се справя добре, дори бях решила, че ако не ме вземат ще зарежа всичко това и ще се върна към програмирането. Тепърва ми предстои всъщност трудното, самата работа, но поне съм с крачка по-близо!

Какви вкусни рибки сте сготвили! Аз хич не обичам по принцип и вчера реших да не приготвям. Когато се приберем при нашите ще се отчетем, там винаги има, баща ми е на мнение, че трябва поне три пъти в седмицата да се яде риба.

Рат, много е неприятно, когато събираните с толкова труд пари отидат за нещо непредвидено. Но пък е за здравето, дано бързо се възстанови жената.

Панде, не му завиждай на мъжа ти за коледния базар във Виена, силно е надценен според мен, скъп и претруфен.

(имам още много да ви дочитам, ще наваксам постепенно)

Днес имам да си взимам пратки от еконт, да чистя и после да украсяваме, когато любимият се върне от работа. Чак не мога да повярвам, че с кеф ми се вършат домакинските задължения  blum
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #127 -: декември 07, 2017, 12:16:53 »

Бубе, честито! Bravo
Адектед, никакви банки! battle Днес превеждат пенсиите и ще е лудница! В тези дати от месеца не се ходи там, защото не всички пенсионери се оправят с дебитни карти и теглят от гише напук на таксата.
Моля те, кажи ми за сьомгата как я правиш. Звучи страхотно със спанак.
Фани, Маги ти е дала много полезни съвети. Добави и народната музика, както и храната smile
Маги, Плевен ми е отдавнашна дестинация... Да видим кога ще се случи! smile
Днес ми се излиза, та душата ми крещи! Довечера с майка ще ходим до Лидл за разходката. Още ден-два и имам идея с децата да излезем в един парк, където няма хора, та мааалко въздух да дръпнем. Може следобяд да довърша портбебето за в градината, че да не мисля за разходки.
Снощи хапнахме шаран - отново беше страшно вкусен heart Приказката така се завъртя, че се сетихме за много хубави хора, които вече не са между нас. Този път не говорихме с депресираща нотка в гласа, а се сещахме само за хубави неща, свързани с тях. smile Някак уютно мина вечерта!  smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #128 -: декември 07, 2017, 13:06:52 »

О, Али, добре, че си ти. Хич не се сетих, ама веднъж я преживях тръпката с пенсиите и ще бягам далеч, хахаха.crazy
 
 За благодарност рецептата: сьомгата се маже със зехтин и сол и се слага в нагорещен незалепващ тиган да се зачерви. През това време в блендер се слагат 2 филии хляб, скилидка чесън, малко зехтин, половин връзка магданоз, малко каперси и 2 стръка розмарин. Рибата се намазва с тази смес и се слага в печката на 180 градуса за 7-8 минути колкото да се препече коричката. Докато тя се пече в тиган с масло и малко зехтин се слага наситнен чесън, после нарязания на едро спанак и царевицата, накрая се слага сметаната, изчаквасе  да посгъсти, посолява се и се слага малко индийско орехче. Сервирах спанака като канапе и сложих рибата върху него. На ММ много му допадна комбинацията. В хлебната смес според мен могат да се сложат други подправки според вкуса. Понеже имах налични от рецептата сложих тях. Правила съм коричка и с маслинова паста, само без розмарина, също става супер. Бързо, лесно, вкусно smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 07, 2017, 13:12:19 »

Привет, привет smile

Рат, изпуснала съм случката с бабета Дано бързо се възстанови За пртите, какво да ти кажа, много е неприятно, че някой друг ви ги харчи, но ще ги изкарате, важното е да сте здрави!

Бубе, честито! Големите успехи тепърва да ти предстоят и да си я ползваш дипломата!

И аз днес се вкарах в приключение с Лидл. Сутринта станах с идеята, че е петък и че ще готвя супа. Свърших първата задача и в 8:45 се озовавам на паркинга на Лидл, за да взема пиле. Едва си намерих място, ама не ми светна лампата защо. Влизам вътре .... лелелее ... толкова народ и в мола преди Коледа не съм виждала. Бях без Иван и се мушнах и аз в тълпата да видя какво има. Този път съм изпуснала каталозите. Докато видя, разгледам, голямо ровене, голямо нещо. И аз с космонавт се отчитам. Харесаха ми и ръкавиците и ботушите, че и шапка за мен, но не ми се буташе още.

А защо само в ДСК има такива опашки? Всички пенсионери са в тази по банка по някаква причина или от време оно само ДСК има за тях? Днес бях в ПИБ, ми няма никой, 5 гишета работят, 3-ма клиента в офиса.

Навън днес направо е пролет, чакам Иван да се наспи и ще се разходим из квартала smile

« Последна редакция: декември 07, 2017, 13:41:38 от ma6ka_ » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 07, 2017, 14:10:34 »

Добър ден!
Бубе, честито! Браво на теб!
Панди, и аз завидях на тм  blum
Фери, как е заека?
Маги, много празници при вас. Дано да успеете да отидете на честването и да са го направили хубаво, а фа не е самонотбиване на номера.
Благодаря ви! Минала е операцията, днес ще я раздрижат. Обаче я болял жестоко, ама другия крак и ще правят скенер- според свека има рак, тя отдавна само това повтаря, но до сега лекар не е изказал такива съмнения. Дано не е това! Прави сте, в крайна сметка трябва да си помагаме, независимо кой на кого и как  Wink
Вчера, очаквано мина с голяма дандания у нас- дойдоха само неприятните за мен гости. Вечерта си празнувахме само с Ники, докато мм свърши работа  pardon
До Лидл не се докопах, обаче съдбата ми се усмихна, в лицето на приятелка и ми купи всичко. Голям.бой беше- прати снимки на навалицата. Добре, че не отидох- сигурно щях да припадна като видя толкова ходещи бацили близо до мен  star
Днес, братовчедка ми си идва от Англия, та нямам ттрпение да я видя.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #131 -: декември 07, 2017, 14:39:16 »

А защо само в ДСК има такива опашки? Всички пенсионери са в тази по банка по някаква причина или от време оно само ДСК има за тях?

Преди години те даваха най-изгодни условия за кредити. Събраха клиентела, обаче нито системата си на работа оправиха, нито драстично се разшириха. Поне при нас като банка са и с най-висока възраст на служителите. В най-близкия ни клон са едни... Кълвят с два пръста по клавиатурите и току наместят очилата girl_impossible Кумицата работи при тях и самата тя казва колко зле работят по някои клонове pardon ПИБ също са зле в някои квартални клонове. Когато си закривах едната карта, източих почти цялата сума преди да вляза в клона. Едва ли не ми се скараха, че съм си взела парите diablo Да не говоря, че редовно им слушах махленските приказки, когато имах път нататък. Коя какъв маникюр си правила, коя къде косата си подстригвала beating Малко банки са ми направили хубаво впечатление с обслужване и делови разговор без "ти".

Аз пък нищо не харесах за децата от Лидл. pardon Ще си взимам обичайните неща - мюсли, "динозаври" (кус-кус) и такива ми ти неща.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #132 -: декември 07, 2017, 14:57:13 »

Привет!

Булка, шаранът стана трепач по твоята рецепта! Вчера се бях хванала като доктор Хаус ... едни ръкавички гумени и му направих една операцийка на животинчето за чудо и приказ... Само с ръкавици ще готвя риба от тук нататък. Изобщо това с пипането на умряла, сурова риба винаги ми е било ... а не съм гнуслива по принцип.

Бубе, радвам се за хубавите новини! Тъкмо се чудех къде си се загубила!

Маги, къде да прочета какво предвиждат в неделя, може да ги емна мойте мъже и да си направим еднодневна екскурзия. Ходила съм на Панорамата само веднъж, а според мен 31 вече е на подходяща възраст. Дали няма да е голяма навалица на деня точно?

 Offtopic

И сега да ми позавиждате малко... Видях Тониии smile Ей така, без план и график!
« Последна редакция: декември 07, 2017, 14:58:55 от Kiwi » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 07, 2017, 15:41:45 »

Здравейте!

И моята рибка стана чудна снощи. Правих я с ориз и зеленчуци на фурна. Сега си я дояждам. А така се притеснявах,защото досега не бях правила. Мислех и питки да правя, но си взехме един багети  чесън от Лидл. Ммм много ми харесаха. Вечеряхме си семейно и ми беше много хубаво. После ми стана мъчно за свекървата, че няма да яде риба, защото беше до късно на работа и я извикахме да дойде. pardon

Днес и времето е чудно, и ходихме да играем. Гледах и брошурата на Лидл,но не съм сигурна дали си харесах космонавт. Довечера ще видим, ако нещо е останало.
Другата седмица пак ще има детски дрехи. Аз харесах и един коледен спален комплект.  blush

232 магазина обиколих и няма коледни дрехи като за Алекс. diablo Снимките ни са на 20-ти, но ако трябва да поръчвам, нямам време.

Може ли да ми препоръчате филм като за мен? blum Може би няма да успея да гледам днес, но се чудя какво да сваля.

Рат, радвам се, че операцията е минала успешно. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 07, 2017, 15:44:30 »

Миме, виж в Косара сайта дали ще си харесаш коледна дреха. оттам ми подариха за нашия .
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines