Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:40:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември с "н", като начало!  (Прочетена 144794 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #435 -: ноември 21, 2017, 15:45:42 »

За играчките мога да го обясня професионално. Известно време това ми беше попрището, а на ММ два пъти повече време.
Та... За да излезе един продукт на пазара, се започва поне 7-8 месеца по-отрано. Дизайнери измислят кое, как, събират се мнения, изработват се мостри и в повечето случай тези мостри заминават в даден завод в далечен изток (да кажем Китай като нарицателно). Хубаво, обаче китайците са супер гадна паплач по отношение на търговия и бизнес. blush Ти може да искаш 5000 броя, обаче те те задължават да поръчаш 7000 бр. Някакси се спазаряваш за цена, текат комуникации кое и как се изработва, мостри се препращат. В един момент този завод не произвежда само твоите уникални стоки, а работи и конфекция. За да се изработят твоите неща, те те задължават да поръчаш и тази конфекция. Естествено и конкурентите ти на пазара са в кюпа и те вкарват конфекцията покрай тяхната си уникална стока. pardon Идва време да реализираш стоката си на пазара и вече трябва да си измислил поне 5 хода напред, като в шахмата. crazy
Играчките не са бързооборотна стока. Те са като музикален сингъл. Трябва огромен набор от хора зад теб. Трябва да запишеш сингъла в читаво студио, да направят видео, да имаш продуцент, който да уцели времето за пускане спрямо конкурентите на пазара. И... Сингълът се върти няколко седмици. Времето за реализацията е в пъти над времето за консумация. shok
Продължавам с играчките. Тъй като говорим за пазарна икономика - пазарът при нас е малък. Съседните пазари също са смотани. Не сме нито Франция, нито Германия, нито Англия, за да граничим с богати държави. Играчките на Дисни са с патент. Фирма Х купува правата, но трябва да постигне и даден оборот освен всичко друго. Това на нашия пазар е много трудно. Дисни не е българска фирма и на повечето потребители им е все тая за правата. Стига да изглежда добре, биха купили 40 сантиметрова играчка за 20 лв, а не 20 сантиметрова играчка за 40 лева.
Аз лично от мостри, изработени в Китай, съм виждала уникални неща. good Качеството е недостижимо високо.  shok Обаче... Цената на изработката е пропорционална. Няма как да се реализира тази стока на този пазар. Съответно се прибягва до по-евтиния вариант, който не е чак толкова Уау. Не знам дали сте правили разлика в играчките на Киндер сюрприз? Имам запазени от мое време и като ги сравня със сегашните, ми се реве. В момента слагат абсолютни боклуци сходни с тези по магазините за един лев angry
И така - производствените възможности стават все по-високи високи, но пазарът налага по-нискокачествената продукция. Това е в цял свят. Да не мислите, че американски, английски или нам си какви си дизайнери не се изчерпват откъм идеи. Wink

При нас колите са просто средство. ММ и баща му си разменят колите при необходимост, с кумецът на свекърите също. В последствие и аз се включих в тая схема. Може би защото караме не много висок клас автомобили pardon Не знам! И за себе си трудно си го обяснявам. При нас няма проблем да кажеш, че ти трябва колата на еди кого си. Ок - ключовете, качваш се и караш pardon

Булче, аз пожелавам на баща ти здраве и дълги години да се наслаждава на пенсията good Много е правилно - пенсионерите да си почиват, че са си изработили тяхното, а и да дадат път на младите. След 11 месеца (най-късно) да си спретнат хубав круиз Wink

А, Миме, гледай какъв ферман изписах! Wink Прибрах се и аз от скитня. Вдигам краката малко и поемам към градината. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: ноември 21, 2017, 15:53:04 »

Булче, да е жив и здрав пенсионера!
Миме, не си сама бе. Явно лапетата са с еднакви режими  Wink
Явно днеска е ден заПТП-та и мм имал леко произшествие, ама всичко било наред.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: ноември 21, 2017, 17:16:18 »

Фани, дано се намери проблема и се разреши.. Страдах от звеско главоболие към 9-10-ти клас.. това в продължение на месеци и все не се намираше от какво. Очен ми изписа лек диоптер.. носих ги.. не мина.. масажи, баене.. простотии.. оказа се синузит.. беше нещо зверско на снимката.. носа ми нямаше и помен от запушване, но толкова много гной имах, док се хвана за главата.. пих 2 супер силни антибиотика и се оправих.. но е за цял живот после.. Каквото и да е на Кари, нека мине бързо  heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #438 -: ноември 21, 2017, 20:27:47 »

 Само да кажа, че сега отворих Vivre и там също има кухни и разни готини дървени  играчки.  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: ноември 22, 2017, 08:57:54 »

Добро утро, как сте?Дано всички сте по-добре и всичко се нарежда за вас.Моята глава втори ден е като барабан, ужасно е.Колко хапчета изпих вече не знам.Ще умра от натравяне не от нещо друго.

Хубав и усмихнат ден!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #440 -: ноември 22, 2017, 09:55:21 »

Добро утро. Още си чакам музата за работа  blush
Снощи чудото взе, че заспа по-рано и аз кво, вместо а си легна...чистих и се разкрасявах...та аз съм си виновна за всичкото недоспиване  pardon
Уууу трябва да погледна Вивре, харесвам го доста, ма го бях забравила  smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #441 -: ноември 22, 2017, 10:15:40 »

 Добро утро!

 Аз днес протаквам започването на деня, че като си помисля какво ме чака... Минала съм през толкова зъболекарски неща, операции, махане на постоянни зъби, стягане на брекети и какво ли още не и по принцип не ме е страх от болка, но сега заради наемателя се страхувам. Тази манипулация хич не ми е ясна какво представлява, но дано мине всичко наред и бебока не усети дискомфорт. Стискайте палци следобяд!  good

 Иначе стабилно май взех да усещам шавания. Вчера на два пъти все едно усещам раздвижване под вода от вътрешната страна на корема. Не знам защо ми идва да кажа все едно делфин преминава покрай мен, не съм плувала с делфини, ама ... абе голямо обяснение му ударих.  crazy tease

 Хайде хубав ви ден засега от мен  heart
 
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: ноември 22, 2017, 10:27:58 »

Добро утро smile

Вивре го харесвам много, но след манията, която бяхме на работа в продължение на половин година да поръчваме от там нон стоп... се наситих smile

Рони, стискам палци за зъболекаря.. Иначе в началото.. точно рибешки движения усещах  good


Аз сутринта се филмирах, че бебка е по-пасивна.. Разшава се, ама сигурно й е тясно вече, знам ли я... Ще я следя днес, а утре съм на хиляди консултации и прегледи.. Дано сме близо до момента  heart

Успешна сряда.. smile
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: ноември 22, 2017, 10:38:56 »

Вероника,честити  ти ласки.Това усещане е уникално и е едно от най-личните преживявания.Първия контакт  с живота.
При мен днес пълно щастие.Довечера имам време с детенце.Снощи с малкото рязахме украса за коледа,тези моменти много ме зареждат.
Пожелавам на всички чудесен ден.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: ноември 22, 2017, 10:56:09 »

Добър ден!
Преди две години на тази дата видях двете чертички!!! heart Спомням си всички чувства, които ни връхлетяха!

Моето дете още спи. angry Сърце не ми дава да го събудя. Ама си представям кога ще легне следобед и после вечерта. И да излезем исках. Пфф най-мразя да го събуждам, а той спи толкова сладко.  heart

Вероника, успех на теб. Първите движения ги усетих в 14г.с. и наистина чувството е прекрасно. Още си го спомням. heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #445 -: ноември 22, 2017, 12:05:33 »

Днес освен обичайните ангажименти по подреждане на къщата след тайфуните имах да си оправям нокти, да мия и суша коса... То стана обяд! angry Утре имам среща с маникюристката от салона на фризьорката ми. Ще говоря с нея и най-вероятно там вече ще ходя.
Много ми се искаше да се видя и с моята приятелка, която е бременна, но не мога да се свържа с нея и взех да се притеснявам huhhuh.gif
Измислих подарък за бабата на ММ. Първият подарък беше отхвърлен, но вторият се прие и ще ходя да го купувам.
Едната ми орхидея ще цъфти danceg Подарена ми е с много любов и редовно го показва.
Рони, ти за плуване с делфини говориш. Аз имах моменти с падане на кръвното и бях като глуха акула laugh Не че знам как (не)чуват акулите, ама точно такова ми беше усещането.
Днес продължавам да не си намирам място от яд. Имат варицела в групата ни и са под карантина. Отменят им се театри, допълнителни дейности и всякакъв вид общи с останалите групи занимания angry Яд ме е защото, директорката им замота някои дейности и сега излиза едва ли не, че сме си лъгали децата месеци наред. Досега поне щяха да са провели няколко занимания.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: ноември 22, 2017, 12:17:06 »

Привет! У нас щастието е пълно. Освен Кари и Кико не е добре. Водих и него на врач - 5-6 лекарства. Добре, че няма АБ. А Кари има синузит както предполагахме и е на АБ.
Благодаря на всички за палците. Поне не я боли вече.  pardon
Честито, Рони. heart heart heart Толкова е хубаво. А аз като си усетя червата да къркорят и се сещам какво прекрасно нещо беше  tease и се чувствам някак дърта. Кичурите ми стават все повече и повече, но нищо - русо гладно няма, тъй че не се оплаквам  blum
Миме, толкова си.... не знам точно думата, но някои хора така се глезят и се преструват грозно, а ти си такова "сладко бебе" и толкова ти утива тази непресторена невинност и емоционалност.  give_rose heart
Моят ученик вчера пак ме вбеси. Гони ме рано рано, че щяла да му дойде по руски учителката. Увещавах, молих, карах се, накрая звъняхме на майка му, а учителката по руски така и не се появи. то не бе игра с котката, целия беше в косми, чак в устата му влизаха, че ходи на мивката да се мие...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: ноември 22, 2017, 13:04:05 »

Фани, добре че е това и Кари ще се оправи.Кураж!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: ноември 22, 2017, 16:08:03 »

Фани, синузитът е малко зло.. но трябва да пази главата вече... особено при вятър+студ sad 

Погледнах Рони, тя е в 16г.с.. и аз точно тогава усетих рибешките движения за първи път.. Ритници в 20г.с, а Илиян усети към 21г.с  heart heart heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: ноември 22, 2017, 16:54:43 »

Фани,  хихи, за първи път някой ме определя по такъв начин. Не подозирах, че изглеждам така в очите на хората.  pardon Сигурно съм досадна за някои, но те предполагам ме прескачат.  pleasantry
Да се пазят децата. give_rose
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines