Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:22:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември с "н", като начало!  (Прочетена 145823 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 02, 2017, 16:12:55 »

Фери, супер, че ще се гледате с госпожицата.  heart
Благодарско и за кремчетата.  good

Свекърва, мнне не мога просто. Кой кихнал, кой се стреснал. Ще падна... lol

В тези групи са ми много смешни как всеки си мисли, че е по-по-най от другия. nea
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 02, 2017, 16:33:37 »

Хахахаха, как се посмях с на свекърва историята.

Аз излязох от всички групи, включително и за бебеносене.Не ми понесе атмосферата на последна инстанция.Никога не съм била в група за кърмене, защото за мен това е убийствено.Имам познати дето много кърмят, те ми стигат.Та майките ги ограничавам на макс аз.С второто ще си седя САМА на една пейка и няма да искам никой!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #62 -: ноември 02, 2017, 16:35:52 »

Мен хич не ме трогват групите, даже си се включвам активно. От слинго-манаичките и аз се махнах че не съм носила ама много ме забавляваха... особено с новата школа, старата школа  lol
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 02, 2017, 16:36:32 »

Свеки, това е супер идея за блога! (напълно сериозна съм)
 Мисля, че много ще ти отива и ще имаш много интересно съдържание. Като направиш няколко блог-поста ще минеш на влогове. С твоите приключения, направо не ми се мисли колко бързо ще събереше маса последователи. А и ще ти се освежи ежедневието - много често канят блогъри и влогъри по някакви откривания, презентации на нови продукти, подаряват им разни неща. А ФБ ще ти трябва, за да анонсираш нови постове/клипове  smile

Хихи, Маги аз с първото съм така, особено като спеше в количката хич никой не ми трябваше, само слънце и тишина Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #64 -: ноември 02, 2017, 16:41:32 »

Oграничила съм контактите с майки до санитарния минимум и аз, още повече не ходя и по градинки/площадки. Майките на съседчетата са си ми предостатъчни + още няколко любими мамчета  smile
Аз съм активна само в групата на юлчетата, ма щото съм админ...пък и там засега не се срещат такива "последни инстанции".
Свекс, може да крадеш и от тук по пример на едни други влогър/блогърки  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 02, 2017, 17:45:04 »

На мен любима ми е групата във фейсбук, която направиха от "отчетна тема в бг мама".. Там дооооста голяма част от жените са с второ, но видите ли не приемат родителството като най-тежката задача и не искат да изказват само негативните страни, говорейки с бременни с първо, дават адекватни съвети, когато ги питат и не заклеймяват дори налудничави теории.. 80 човека сме и щом дори не заклеймиха решението на майка да не ваксинира детето си.. добре е..  

Майките на София направо биват.. в сравнение с група "бременност и майчинство".. където попаднах на пост "Мами, за болницата памперс или еднократна пелена трябва да взема".. отдолу поне 10 човека сложили точка (с което изразяват интерес към темата, защото не са открили "включи известия за публикацията"..) други 20 обясняват, как еднократните пелени били такива, дето нас ни повивали с тях и било голяма простотия да си помисли някой в днешно време да ги използва.. и 1 женица, която почти напсува всички останали, като им обясни истината за памперс и еднкротна пелена хаха smile

Днес новата тема е ДЕЦКИТЕ и къде замина НОЙ с ковчега си, та не ги изплати  pardon

Утре с Киви май няма да отидем никъде, понеже мисля да се метна до личната ми, да видим какво е положението с хремата ми.. Гаден секрет ми се стича към гърлото и ме е страх да не прерастне в нещо неприятно с кашлица sad
« Последна редакция: ноември 02, 2017, 17:52:23 от alexandrova_90 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #66 -: ноември 02, 2017, 19:51:44 »

 Аз се наскитах и се прибирам ей сега. Половината не свърших, че АГ-то беше в спешна операция и не се знаеше кога ще свърши и дали въобще ще стигне до поликлиниката.  sad

 Темата и друг път сме я дъвчили за раждали, нераждали, кърмили, некърмили и т.н.Аз пък като нераждала вече в 3 случая  се убедих, че това, че една жена е раждала не бива да окуражава претенция, че всичко разбира и да се изказва с абсолютна убеденост. Жената ми е близка, претендира за информираност, но по 3 въпроса спори и ми обясни и 3те в реалността потвърдена от специалист бяха диаметрално противоположни. Все едно да кажа, че раждалата жена е права само защото е раждала, а АГ-то е в грешка, защото не е раждала и нищо не разбира. Имала съм професионален досег с деца на около 2 години, по 5 едновременно, пищящи, ревящи, неспящи, гладни или неискащи да се хранят, напълно на моя отговорност без чужда помощ от понеделник до петък по цял ден и това, че нямам собствени не значи пък че сега като родя и "ще видя".Тук всяка си има някаква история и качества, които ми харесват. За много неща имам инфо от тук и съм благодарна на всеки споделен опит, но пък дори и само страничен наблюдател да е всеки има свое мнение и когато има дискусия е свободен да го каже. Иначе нямаше да пишат неомъжени, нераждали, некърмили щото нищо не са видели, нали за това е форум,ако не беше някои биха се чувствали излишни тук. Та айде да не се делим на видели и невидели, не вярвам някоя от нас да се е набутала да обяснява на друга нещо, за което не е споделено и не е поискано мнение. Имам само положителни чувства към всички.  heart

Свекс, да, видях ги тези крафтърските, но след като правихме такива албуми за сватбените снимки им открих недостатъци или пък бяха с прекалено високи цени и прекалено дълго чакане за поръчка. Ще ти ги покажа като имам време и добра светлина за снимане.  Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 02, 2017, 20:23:53 »

Булче, тия от Андрюс ги гледах. Нещо  не ме грабнаха двата модела. Но ще ида и на място.
За съжаление от кутюр  pleasantry душата ми, не може да хареса нищо евтино. И въпреки че Бенетон не е От кутюр, си харесах палто днес на около 260 лв biggrin. Май ще го чакам на намаление . pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: ноември 02, 2017, 20:40:46 »

Аз се появих отново във форума заради коледните подаръци, да си призная. Страшно настроение ми носи тази размяна на подаръци.

А понеже днес имам и рожден ден, да ви "почерпя" виртуално:


Относно групите с майки: бях в две такива във ФБ, сега съм само в една. От едната се махнах, защото не ми харесваше отношението на някои хора там.

Относно гледането на деца и теориите:  преди да  имам собствени деца, бях гледала уж брат ми и бях имала уж някакъв поглед върху нещата. От време на време дори деца в парка гледах - веднъж дори бяха 10-тина накуп.  pardon И преди да родя, имах хиляда и петстотин теории как се гледат, изказвах или си мислех разни сентенции от рода на: "аз никога няма да направя това и това" - е, повечето такива ги наруших. Хахаха. Та, единственото, до което стигнах, като заключение: всяко дете е различно и съответно има нужда от различен подход.  pardon

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: ноември 02, 2017, 22:50:19 »

Вероника, не го приемай толкова лично. Точно, защото всеки има право но мнение, а на всеки то е различно, се пораждат спорове. Никой не се бие в гърдите "видиш ли, аз имам дете, а ти като нямаш, не се обаждай". Аз имам предвид, че преди появата на детето си представяш едно, но после разбираш, че самото дете те учи да си родител.
И моя опит не е кой знае колко голям, но се чувствам на светлинни години от началото.  give_rose

Заинтригува ме и мен с този проект.  smile Май доста ще си почакаме, докато го покажеш.

menyanthe, честит рожден ден! Желая ти много здраве и сбъднати мечти!
Добре си се завърнала.  smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: ноември 03, 2017, 00:21:41 »

Тони и Рони, ние ви казваме "ще видиш", защото всички сме "видяли", та и вие "ще видите". Какво ще видите, никой не знае, необяснимо е, а и всяко дете е различно. Аз определено "видях" и съм благодарна на всеки, който ми е отворил очите "видя". Ако знаете само колко често си казвам "Права беше Булче/Ина/Свекърва/Маги/Киви/Мари/Али и тн.
Обаче тези, които нямат деца ти дават друга гледна точка, помагат ти да видиш нещата от друга перспектива. Първият месец след раждането едно изречение от Надето се освести Wink 
Абе кефи си ме форума, колкото и фантоми да четат.

Иначе аз разговора за кърменето исках да го обърна на секс ама ми се получи lol lol lol
« Последна редакция: ноември 03, 2017, 00:26:05 от pandapanda » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #71 -: ноември 03, 2017, 08:38:24 »

Пандич, благодарности пращам, че си ме включила в екипа на "експертите". Аз от змейовете съм видяла много, но със сигурност не съм видяла всичко, което родителите по света виждат. Да си родител не е лесно и всеки нещо, някак вижда.

Не знам как стигнахме до темата с виждането и Рони защо ми се струва напрегната по въпросния казус, но да си кажа да не се впрягате от сега за нероден Петко. Това малко като отличителна черта ли ни е ... да седна да го мисля от сега какво можело да стане. Живейте за мига, пък като има нещо за виждане ще го мислите тогава.

Аз се опитвам като споделям опит да казвам какво е работило при нас без никакво намерение да налагам моите действия като правилни, единствени възможни, най-ефективни или друго "най-най". Даже много често не смятам, че съм права, смятам дадено нещо за workaround ( наистина не мога да включа как да го кажа на български сега, извинете), а не за истинско решение, но нямам ресурс за нещо друго... и се справям както мога. Мисля, че такъв е подхода на всички тук, а понякога споделеното мнение без натрапване пък вземе, че помогне. Булката примерно не знам дали е ставало дума, но беше качила един учебник за махане на памперси, който за мен се оказа втората най-важна книга след библията smile Да си жива и здрава, Булка!

Хем сме най-умни, хем сме най-добри smile Пу да не са ни уроки!

Аз също се разсополявих днес, но подозирам, че съм глътнала нЕкой шведски бацил... Вчера ходих до Икеата и си купих килимче, зелено... сега още не съм решила да си летя ли с него или да го постилам в хола. Днес мисля да метна още една плетка, а утре , ако не ми мине котка път ще съм фотограф... и ще правим "рекламна" фотосесия smile

Едит: Да ви разкажа за малкия змей... седнал под масата в хола и се опитва да се изправи, обаче главата му подпира в масата. Толкова очарователно непохватни са smile
« Последна редакция: ноември 03, 2017, 08:41:33 от Kiwi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: ноември 03, 2017, 08:53:59 »

Добрютро  blum Много ми е весело и няма да словоблудствам пак за майчинството.Темата е бездънна!Пандич, мерси, не съм експерт и не се взимам на сериозно, всеки си знае детето и кое как действа при него, просто използваш различни похвати, преценяваш и каквото стане.

Ние вчера минахме през ремонтираната ни Градска градина и едва си тръгнахме.Леле колко тичащи дечурлига имаше, ужас!Моника не мога да я спра на едно място.Има и част с фитнес уреди, но изглежда аз съм изключително тъпа, щом не им схванах предназначението, ще гледам да ги снимам и да ви питам какво аджеба трябва да се прави с тях!И има скейтборд рампа(много хубаво), сложена точно зад детска градина(там е Моника), и от тази страна са спалните на децата.Вместо тишина и спокойствие, скейтборд рампа.И сега се чудя, да се направя ли на Змей и да пиша до кмета или не?!Екзестенциален въпрос!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #73 -: ноември 03, 2017, 09:19:42 »

ДОбро утро, днес съм до обяд, та ще огранича форума до минимум  smile
Темата с майчинството наистина е бездънна, но аз също съм благодарна на много видни личности тук за споделеното мнение   give_rose Затова и аз си се изказвам, искате или не  pardon
Менианте, честит рожден ден!  heart
Днес най-после съм намерила време да ходя на зъболекар, мисля че не е много плачевно положението, ма все пак има някой и друг кариес + зъбен камък  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: ноември 03, 2017, 09:24:13 »

Здравствуйте!  Ние станахме, в бойна готовност сме - разсънени, нахранени - немножко, причесани и гримирани. Ще играем около 16:30  - Бг време. Сега ще разгряваме и гледаме другите.
И мен постоянно ми викаха - ще видиш, ама кво съм видяла, 2 прекрасни бебета, ядящи и спящи по цяла нощ, седящи с баби лели, тьоти и т.н.
Да ви разправя една смешка. Понеже пътувахме с автобуса и ни се падна един шофьор мамата си..... Имахме куфар и го сложихме в багажника. Незнайно защо по средата на пътуването ни преместиха в друг автобус и питаме шофьора дали е преместил куфара ни. Отговаря: червения куфар ли? При което заедно с треньорката подскачаме,  защото нашия куфар е син и няма нито точица червено. Треньорката отива данпровери и в багажника има само нашия куфар, при което шофьора сумти: Ето го вашия червен куфар е тук!!!! Та така де - на бая водки беше. По едно време реши да избегне теафика и ни вкара дълбоко в руските селски пейзажи. Как да е стигнахме!!!!
Менянт, Честит рожден ден с малко закъснение!  Бъди жива и здрава, чаровна, красива и щастлива. Отбелязва ли празника? Получи ли подаръци?
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines