Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 10:22:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември с "н", като начало!  (Прочетена 145484 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 02, 2017, 08:35:15 »

Добро утро!

Чак тази сутрин се сетих, че би трябвало да има  нова тема, а се чудех защо вчера никой не пише.

Честит ни нов месец! Дано все пак са останали няколко слънчеви дни. Да ни е леко на душата!

Днес свекървата има рожден ден! Да ни е жива и здрава!

ММ вчера се контузи на един мач и сега не може да ходи. Отиде все пак на работа скачайки и само да смее да не отиде и до болницата.  beating  Сега кой знае колко време няма да може да стъпва нормално. sad

На Хелоуин срещнахме някакви маскирани деца, но въобще не им обърнахме внимание. И на вратата никой не  звънял.

Аз пък си мисля, че точно покрай Хелоуин е станала белята....за Алекс белята говоря.  pardon heart Ейй гО на, само след 20 дни ще си видя двете чертички. heart

Само не разбрах защо Рат трябва да отбива. И така мога да си нося дантеленото бельо.   girl_wink

Няколко мои приятелки бързо се отказаха от кърменето, защото така им е по-лесно. Ама всеки си преценява за него. Сигурно на никой не му е лесно, зависи колко го искаш и на какво си готов.  

И така! Хубав ден от мен!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #31 -: ноември 02, 2017, 09:25:03 »

Гутен сабахлем!

Аурата ми присветна днес след като спахме цяла вечер, наложи се да дадем тежката артилерия "нурофен" и не помръдна цяла вечер... малко ми е гузно но и той имаше нужда да се наспи, пък и действа противовъзпалително.

За кърменето аз съм на мение че може да знаеш цялата теория но реалността е различна, пример съм аз, която абе почти имам умения на консултант за кърмене, а практика 0! Та и много знаене не е на хубаво..

Миме на Рат никой не я кара да отбива, питат си жените просто, това са си женски приказки, като дойде ми, раждане и кърмене. Всеки си решава сам за себе си кога да го направи, както Тони писа, кърменето не е нещо свърчовешко или свещенно пък да не можем да ви питаме за него  blush

Аз дне съм до обяд на работа и после съм хоум офис, че леля Жени е на профилактичен преглед и ще се гледаме със Звяр, като се надявам той да спи а аз да работя...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #32 -: ноември 02, 2017, 09:33:22 »

Морген!
След поредната вечер, в която Мис си легна след 12 и се събуди в 5:30, за да си поиграе половин-един час, докато я успим пак стана време за ставане за работа  girl_impossible Ще си позволя да цитирам един прЕател, с който вчера много се смях:
Извинете!
Искам да попитам къде при децата, родени 2016-та година, се намира вграденият соларен панел, чрез който си набавят енергия и са в състояние да изкарат 72 часа без сън?
Благодаря!
Та някой ако го намери, да ми каже  Wink
Елена Василева никога не рекламира Авент и тн, но на всичките ѝ лекции има техни рекламни продукти, по спомен и в презентациите картинките са на Авент продукти, пък е всеизвестен факт, хич нищо да не каже за тях smile Блогът на Хедра всичко е записано и можеш лесно да го намериш, а на Елена Василева ако не си ходил на лекция? Има клипчета де, но друго е да го прочетеш...та в този ред на мисли подкрепям Панди  give_rose
Още помня първия път,в който се видяхме с нея и Бамбук, почти през цялото време кърмехме  girl_impossible И не на последно място на мен много ми помогнаха приятелки със съвети и каквото могат/знаят, специални благодарности и на моето щъркелче Али, която специално ми се обади да си поговорим и да ме успокои  heart Стига толкова, като родите пак ще обсъждаме същите неща  pardon
Днес ми е последен ден цял ден на работа, от утре започвам до обяд и ще се гледаме с Мис. Досега мама беше вкъщи и ми беше едно такова лежерно и спокойно, само не можех да събера чинии за съдомиялната, че тя е можела да ги търпи и ги мие непрекъснато  crazy Пак ще се боря вечер сама със соларното човече да успивам  nea
Mиме, да ти е жива и здрава свекървата, а Влади бързо да се оправя  smile
Нов отговор...
« Последна редакция: ноември 02, 2017, 09:45:12 от Feribotka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #33 -: ноември 02, 2017, 09:35:48 »

Добро утро!
Тази сутрин ни събуди оперния певец.Такова надвикване със себе си още преди 7 girl_impossible След малко в леглото дойдоха още един чифт ръце и крака и сънят приключи окончателно pardon Пак, наспах се - не мога да се оплача, макар да имаше за първи път юнашки среднощен рев. Може зъби да са били, а може и с комшийката отдолу да се надпяваха, че чух бебешкия рев стерео.
Мери ми, на мен много ми хареса комбинацията от по-есенни цветя, които са си грубички някак, с фини такива. Аз много харесвам това цвете, на което ми беше трудно да му науча името и да го напиша правилно - астралометрия. Един път го видях в градина и оттогава се чудя дали няма как този рошав храст да се гледа по-културно в саксия crazy
Много ми се четат книги, ама нещо с новото време не мога да се организирам. Уж един час разлика, а тотално ни се измени дневния режим на излизания и стоене вкъщи. Ще ми трябва още малко време да се нагодя. Сега се чувствам сякаш се въртя като муха без глава и никаква не мога да я свърша. Днес, ако ми дойде музата, може да подхвана да мия сандали. Дойде Н-то и е време да извадя боти и ботуши pardon Жалко! Няма скоро пак да ходя боса, а имах надежди до Коледа да съм по джапанки lol
За кърменето стигам до извод, че Свекърва е права. Някак след всяка бременност се изменят гърдите и самите каналчета. Всеки път има повече и повече препъни камъни - личен опит. Да, въпрос е на желание в много от случаите. Нашата приятелка с близнаците продължава да се изцежда. Дано по празниците й изпишат вече бебешоците. В същото време имам много очевАдни примери за глупави оправдания за некърмене. По-добре си кажи "Не искам!" вместо "Не мога!".
Фери, heart
Миме, честит празник! Пожелавам ти взаимно да допълвате любовта си към мъжете вкъщи smile
Хехе, забравих да ви кажа - днес изпратих дребната с баба си. В един момент чувам шум, а ММ беше в хола и ми каза, че ме викат. Отварям прозореца на кухнята и гледам отдолу дребната се напъва с цяло гърло "Мааамоооо!" и чака да махам.  lol На затворени прозорци се чуваше! Представете си lol
Зоват ме - този път от спалнята.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #34 -: ноември 02, 2017, 10:13:36 »

 Добро утро!

 Аз се стягам пак за излизане. Днес имам яко обикаляне, ама дано е хубаво времето. Отвътре изглежда ок. Аз за първи път си изкарах зимните дрехи и прибрах летните горе-долу навреме, да не кажа преди първия студ. Иначе някъде към Коледа се прибираха нещата.  blush

 За кърменето всеки си прави изводите на база собствен опит, лични усещания и възгледи като за всяко друго нещо. За мен е грешно да се заклейми както дългото кърмене, така и некърменето в нашето общество, което се лута в крайностите от раждането на нашите баби може би. Не бих казала, че когато някой не е могъл е защото не е искал, невинаги нещата се случват и тук също има жени, които са изпитвали трудности и са се борили, а не са се случили нещата. Засега съм далеч от темата, имам още около 6 м и съм на мнение, че ако стане-стане, ако не- няма да се затръшкам, че не е станало. blum Мислех, че майка ми ме е кърмела месеци, оказа се, че е било дни. После от БЧК са давали адаптирано мляко, аз съм изяждала дажбата за месец в продължение на два месеца пък ей ме на - здрава, права със силна имунна система, така че всяко вторачване ми е излишно мъчение за психиката, защото аз и без това съм склонна. Същото ми е с непрекъснато четене за болести, пускане на секрети, урини, кръв и всякакви други дебело подчертавам, когато е безпричинно. Скоро бях в такава компания еми на мен 2 часа да слушам какви болести би могло да има едно дете ми дойде дето се вика възгеч и то без да е било тема, майката си презентира целия медицински картон на децата си.  nea

 На Хедра лекцията ми донесе спокойствие и базисна информация, която избягва, според мен напълно умишлено именно такова вторачване. Поне аз така го усетих. Не ми хареса, че малко не беше структурирано заради въпроси. Според мен беше по-добре тя да изкаже каквото е набелязала, а после да остане време и за дискусия. Много ми се накъса и базисните неща някак бяха по-леко засегнати в моите очи, за да се обясняват частни случаи и лични предишни болежки. Като човек, който никога не е слушал нищо по тази тема, ми се получи малко хаотично, но си давам сметка, че тя цели и добра спокойна атмосфера на споделяне. Блогът съм го отваряла веднъж и също ми се видя леко хаотичен, но може би е от мобилната версия. Дано книгата излезе януари или там, когато е запланувана, за да си структурирам нещата, така както аз помня.  good

 Вчера ММ се прибра с готовия проект. Направихме си журнал на бременността. В Испания имаше много красиви, а тук бях търсила и не открих точно за бременни и на български, та го направихме. Пуснахме няколко бройки, защото е празна ниша да видим дали ще има интерес. Повече няма да пиша, за да не правя реклама, че тук точно ми е ценно мястото. Като дойде време, живот и здраве, ще покажа в лична тема. Много ми хареса и с кеф ще си го попълня. heart

 Хайде хубав ден на всички, дано е като приятно времето!  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 02, 2017, 10:24:17 »

Ох какви тежки теми сте почнали.

Майчинството, бременността, кърменето, захранването, гледането на дете, болестите, тепърва ще се сблъсквате с много и интересни мнения, начини на гледане, мисления и т.н. Ще се шокирате от хората и ще се възмущавате, ще намерите съратници.Но като човек минал през това не давайте мнение преди да минете през него.И аз гледах племенник доста време, но нещата са различни!Сега не давам непоискан съвет, и акъл не ръся.Не си позволих на собствената си сестра да налагам мнение и да и казвам кое как да прави, макар че аз кърмих дълго, а тя не успя!

И да разсея още нещо, ако мислите, че като спрете да кърмите ще почнете да спите с вълшебна пръчка, ми не, не става така.Ако детето е таласъм си е таласъм и толкова.И след отбиването на Моника не спяхме както трябва.Започна да спи след 3-тата си година.

Я да разведрим деня!Какво ще правите почивните дни?Ние ще имаме гости от София, племенниците ще са тук и ще е веселба!Нямам търпение.Ако е хубаво времето може да отидем някъде знам ли, с дечурлигата да потичат по някоя поляна за последно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 02, 2017, 10:29:02 »

аз съм недоспала и съвети няма да давам. biggrin
Rat си знае че сме й приятелчета и се шегуваме само smile

Почивните дни мисля да се наспя.... евентуално единият ден- женски Молотворчески с една приятелка biggrin
Хванала ме е музата да имам червено палто. Ако някой е виждал такова под 100 лв, да свирка. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 02, 2017, 10:36:47 »

Добро утро smile


Точно хаотично беше и това исках да изчакам Рони да каже, като човек не слушал друго.. Пак казвам, тази жена си личи, че е наясно и то много, но просто може и аудиторията да не й позволи да представи по най-добрия начин нещата..
Както и да е.. ще видим, какво и как.. от личен опит, защото редовно се преекспонира с темата.. Успели и не успели, всеки си има гледна точка.. и с раждането е така.. и с всичко.. Всеки сам си решава как да постъпи, но е добре да не изглежда като свръхчовешка постъпката му после.. Не е суперсила.. заложено е, просто едни успяват, други не  pardon

Еми, обожавам червени връхни дрехи... Преди имах поне 2-3.. Сега съм останала само с 1, есенно..  huhhuh.gif

Днес имам среща с приятелка, дано да е хубаво времето, че още си говоря на носа..

Утре ще се виждаме с Киви, нямам търпение  danceg heart

За събота и неделя пак има куп планове.. да видим какво и как ще осъществим  heart heart heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 02, 2017, 10:39:46 »

Привет!  И аз съм от недоспалите... Цялото семейство сме се рАзвълнували за предстоящото състезание - утре и в събота. Треньорката ме успокоява, че не бива да очаквам от нея класиране, защото това й е първото състезание като индивидуалистка, първото съчание с уред, който хвана за 1-ви път едва преди 1,5 месеца, абе много първи неща! Сега е много важно да се събере и да покаже всичко от себе си...
В 3 тръгваме. Имаме път около 2 ч. после тренировка и утре каквото сабя покаже...
П.П. Аааааа Тони, може за нормалните жени да не е подвиг, но моята психиатърка казва, че съм Герой. Хора с моите психични проблеми, трудно забременяват, износват, раждат нормално, живи и здрави дечица, а на пръсти се броят кърмилите година като мен.
Аз не го чувствам така разбира се. Но всичко е до време, не мисля, че нервите ми биха издържали на 3 маратон: 6 месеца без лекарства+опити+бременност+кърмене
« Последна редакция: ноември 02, 2017, 10:49:54 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 02, 2017, 10:43:35 »

Фани, успех!!! Усещам те колко си заредена с очаквания наистина.. Кари ще се справи  heart heart heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #40 -: ноември 02, 2017, 10:46:17 »

Хванала ме е музата да имам червено палто. Ако някой е виждал такова под 100 лв, да свирка. smile

Виж в Андрюс на пътеките, аз го имах в червено това дългото, сега си взех в черно същото, уникален модел е , с вълна, топли ужасно много

http://andrews-ladies.com/shop/index.php?route=product/product&path=86_88&product_id=1059
http://andrews-ladies.com/shop/index.php?route=product/product&path=86_88&product_id=1049
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 02, 2017, 10:50:40 »

Привет и от мен - недоспала и сополива. Май и мен ме хваща някакъв бацил. Иван още е болен. Вчера след прегледа и аптеката направо ми се дорева. Не че и днес не ми се реве, но от банката ме зарадваха с една платена фактура и малко ми сгряха душата.

За кърменето и раждането единственото нещо, което ме дразни, e че се съдим сами помежду си. Трябва да се кърми до 1 година, до 2 години и т.н, трябва да се ражда нормално, без упойка, във вана с розови листа, по възможност клекнали (примерно), да носим бебета в слинг, да спят при нас до 10 годишни и т.н. И винаги има някой "доброжелател" около нас, който да се възмути какво сме направили и какво не сме и това винаги е жена! Един мъж не съм чула да каже "Ей, как не я е срам Пенка, че не кърми!"

Еми, мисля, че има червено палто в Andrews, ама май е повече към бордо и нямам идея колко струва  pardon Булче е писала междувременно smile Това имах предвид http://andrews-ladies.com/shop/index.php?route=product/product&path=86_88&product_id=1716

Аз днес съм се запътила към Комсед, ще облекчавам Коледния бюджет  Wink А събота и неделя пак ще гледаме плочки. Направо ми писна вече, ММ все нещо не харесва от предложенията, архитектката не одобрява, това което той харесва и аз между чука и наковалнята  blush Вчера ми извадиха душата с едно осветление - хубав проект, ама изпълнението 4 цифрена сума само за коридора. ММ вилня цял предиобяд. Половин инженер станах докато намеря някакво друго решение за изпълнението и сега чакам цена уж приемлива.

Хубав и не сополив ден <3
« Последна редакция: ноември 02, 2017, 10:56:22 от ma6ka_ » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #42 -: ноември 02, 2017, 10:58:55 »

Маше има го и в червено това палто  good
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 02, 2017, 11:05:51 »

Да, намерих го и червено  good
Не знаех, че Андрюс имат он-лайн магазин и сега и ми е интересен. Последен спам - това е много симпатично http://andrews-ladies.com/shop/index.php?route=product/product&path=86_88&product_id=790
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #44 -: ноември 02, 2017, 11:14:58 »

Маш, ако искаш да ти дам контакти на нашия майстор, прави окачени тавани и осветления мисля и сме много доволни. Ние основно за баните сме го ползвали, шпакловка, боя и тн, но е супер  good Иначе и ние и за двете бани супер трудно избрахме плочки, затова мисля третата изобщо да не я правим lol Ако трябва пак да обиколим всички магазини в София и да съгласуваме де що каталог намерим с плочки...не мерси  nea
Бтв сега като писа се сетих, ние отписахме Ежко Бежко (яслата), след като нашето съседче ходи (силно казано, понеже беше болен в по голямата част от времето) миналия месец и майка му е безкрайно недоволна  nea Ако те интересува и това, мога да ти кажа на лично, освен ако и някой друг не иска да разбере де  pardon
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines