Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:17:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември с "н", като начало!  (Прочетена 145546 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 09, 2017, 08:59:55 »

Добро утро дами, как сте?Тук е валяло през нощта и сега е едно свежо и приятно времето.Днес ще получа втория подарък за Моника за Коледа, той ще е от баба и и чичо и.Значи куклата Уинкс и едно Лего Френдс.Бавно отхвърлям задачките по Коледа.Знам какво ще взема за племенниците, на възрастните подаръци няма, всичките имат РД преди и след Коледа, та по 2 подаръка за толкова кратко време ми е невъзможно да им взема.

Мисля днес на обяд да му дръпна хубава разходка, да си проветря главата и да платя сметките, и това трябва да се отметне нали smile

Хубав ден!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #196 -: ноември 09, 2017, 09:26:48 »

Добро утро.
Днес ми е криво...зайчето спря да се храни, което е най-лошият възможем сценарий  nea Ще ходя днес да ѝ взема друг вид храна, дано прояде...
Панде убихте ме с твоя девер lol
Миме, ми да беше бутнала, току виж ти се получило  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #197 -: ноември 09, 2017, 09:59:40 »

Ами да, най вече сметките трябва да се плащат Wink
Маги, чакай да те питам дали знаеш този магазин: Плат за риза бродерия – парен памук Срещу Била и Бриколаж, от там като се върви към пешеходната търговска улица се минава покрай него. Има избелен и натурален цвят.от магазин в Плевен Ако ти е на път, моля, попитай каква е ширината на плата. Срам, не срам, после ще те помоля и да ми купиш и изпратиш blush Мъча се с една българска бродерия, но нещо се надцених и направо скочих на коприна.
Хаха, покрай хасковската баба, пардесю казвахме на всички шлифероподобни облекла, мъжки и женски. Нали уж хайлайфът тогава се е пишел франкофон, било е въпрос на престиж да ползваш такива думи. "Уших си рокля катр сезон, дюс, семпъл!" - изобщо, думи нямам Wink Също както сега с английския, менят се времената.
Али, ще хвърля и едно око в Лидл и немския. Идеята ми дойде покрай детските масички, за които говорите. Хаха, шоколад на такива места не се крие, много е видно Wink. Обикновено се чупи на малки парченца и се разпръсва из няколко тайника - последния път намерих в бурканчето за омега 3 гранулите, на тъмно и забутано. Wink По принцип ми е необходима за четене на книга и да се държат някъде там очила.  За ядене си има пластмасов поднос.
Значи, да ви светна няколко изисквания към книги за подарък на възрастни, над 80г. Първо, трябва да са с едри букви /новите издания са такива, но старите, от мое време са дребни/, второ, трябва да са с тънки корици и малък формат, иначе им натежават в ръцете и трето /специално на майка ми/ е да имат обособени глави, най- добре да са разкази, че да може да си направи сметка дали да започне с четенето, докато чака за поредния сериал, да си завърши мисълта. Последното се съчетава с ползване на 10-тина отметки, поставени на съответните места. Не подарявайте книга, без да си вземете полагащата се отметка от издателството Wink. Първоначално, когато имаше само една, слагаше цветни конци и ме хвърляше в размисъл какви заклинания прави, а то какво било...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 09, 2017, 10:01:52 »

Добро утро!

Тази нощ ни беше кошмарна. angry Алекс се буди 36542 пъти и все с рев. Постоянно се върти и мрънка. Отделно през деня е много мрънкащ и все едно не знае какво иска, или по-точно ние не можем да разберем. Мъчно ми е... sad
Сега спи, но аз не мога. Организмът ми се побърка, заспи, стани, пак заспи, пак стани.  angry Ако мога следобед ще дремна, има храна от вчера.

Още не съм ставала, но гледам, че има слънце. Не знам как е времето, но ще излезем, като стане.

Нашите още не са ни питали какво да купуват на Алекс за Коледа. Миналата година му взеха столче за хранене, а свекърите дадоха пари. Тази година не знам какво ще искаме и ние не сме решили какво да му вземем. Ако не измислим до тогава, ще им кажем пари, пък ще му изберем нещо.
Дано не ни се струпа всичко в последния момент.

Фери, дано зайчето се оправи.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #199 -: ноември 09, 2017, 10:09:14 »

Почвам с целувкЕН като Фери, немскта школа ще ме разберат. Много яка дума smile Иначе Фери, съжалявам за зайка... ходихме в зоопарка и там за първи път ми хареса, открихме малките пухени зайковци и ми идеме да ги мачкам и гушкам. Отделно в клетката на лъвовете лъвицата спретна такова показно, дойде отърка се в лъва, почеса го зад ухото ... и той милия се изнесе да си търси ново място, а оназ нахалница се излегна баш на най-слънчевото.

Днес ще съм бавачката, готвачката и чистачката, после мисля да си включа въображението и да се занимая с творчество. Дала съм си срок да "разчистя" преждите в нас. И повече няма да купувам импулсивно, само по проект ( вЕрвайте ми... Wink )

Тъй... отивам да си сложа ярко червило за отскок и настроение, хубав ден и целувкен. Намирайте си поводи за радост и ценете малките неща, животът е непредсказуем.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: ноември 09, 2017, 10:16:04 »

Свекс, ще мина да го погледна тия дни.Сещам се за кой магазин ми говориш, само ми прати на ЛС, какво точно да питам smile

Да, като се замисля в езика на баба ми от Русе, имаше доста френски думи.Те таам русенлии са си друга стока, имаше огромна разлика между тях и тукашните.Заради европейското влияние използваха много чуждици, обличаха се доста по-класически(което на мен ми харесва), тук са все едни шарени, ужасТ.И пардесю не ми е непозната дума, баба я използваше за връхна дреха тип шлифер точно.А бутер може само в Русе да купиш, хахахаха.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #201 -: ноември 09, 2017, 10:38:48 »

Добър денски!

Това пардесю при нас е май домашна роба  blush. При нас повечето думи пък са немски, много е смешно като ги чуеш как на село на коня му викат "цурууук"

Днес е доста симпатично навън, истинска есен, Зверчевски се завърна на ясла, леличките много му се зарадваха като по чудо.

Друго немам какво да ви споделя та един целУВКен и от мен  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #202 -: ноември 09, 2017, 10:56:27 »

Хахах, бутер и другото ми любимо е листи за баница Wink По Дунав има много виенско влияние. Архитектурата по центъра на Русе винаги ми е интересна за разглеждане. Иначе асковският диалект барабар с франкофонията е много забавно явление.
Помните ли онова мъжко явление, на което му казваха "кабинетна пижама" lol lol lol Когато гледам по-стар български филм винаги се хиля при вида на разхождащ се вкъщи шкембелия с риза, вратовръзка и кабинетна пижама отгоре. tease
Аз днес се направих на фризьорка и боядисах една глава. Комшийката беше в нужда. Сега имам поставена задача - две пухчета са се отлепили от мадамската чанта на кокона и трябва да ги зашия. Ще покажа и снимки на детската и масичката, както обещах.
Чакам оная за водата (водомерката, както ММ казва от дете). Новата ни е егати клюкарката - първо оглежда старателно стаята и чак тогава поглежда водомера. shok Трябва да я свикна и нея на вайбър, че да не ми обикаля из къщи с обувки.
Днес ще ходя до един магазин, за да огледам за коледни украси. ММ също се е настроил и може да отскочи с нас. След ремонта на детската имаме контакт и на терасата на хола (нали трябваше да изцапаме всички стаи). Ще можем да си закачим външна украса danceg
Сега ще действам blum
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #203 -: ноември 09, 2017, 12:17:42 »

 Привет!

 Миме, струваш ми се по-слаба и по-висока от мен по снимки и с по-голям бюст, затова не мога да ти определя размера blush

В Русе майка ми имаше братовчедка, ама сега е в Барселона. Ходили сме като съм била дете, но повече ме е впечатлила една детска стая с етаж от Барби къща на всеки рафт от секция и кукли съвсем изглеждащи като истински бебета. Това 94-та тук го нямаше, а момиченцето имаше роднини в чужбина. Помня реката и че имаше много комари на разходката. Детското съзнание не е гледало сгради.  blum Някога ще трябва да го посетим заедно с братовчедите в Плевен.

 Аз снощи не съм спала, ами направо съм изпаднала в кома. Предната вечер спах 2 часа, заради налудничавия ми мозък. crazy та снощи наваксах. Вчера на зъбаря се установи, че моите зъби се развалят отвътре навън- нямаше нищо видимо, а отвътре почти няма здраво. Сега му сложи калций и дано се калцира, та да избегнем умъртвяване. За пръв път изказва притеснение, че може да се стигне до там, но пък и преди с калцирането сме спасявали, та да видим.

 Днес ще си седя на топличко и вкъщи, че тия дни все търча нанякъде и вече се уморих.

Хубав ден на всички!  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 09, 2017, 14:40:44 »

Добър ден!
Днеска едва приспах шефа, голяма мъка.
Моята баба си е от село и освен гадния диалект, който не знам защо на стари години започна да плямпа, такива модерни думи не знае.
Бубе, благодаря за пожеланията  give_rose
Булче, много ведро звучиш днес, а дано все така и звяра да е здрав!
Панди, е тва е било подарйк един път, уби ме!
Свекърва, това трябва да го направиш част от бъдещия б/влог- " как да подарим книга". Много полезно и смешно, особено частта с конците  funnytooth funnytooth funnytooth

Може ли утре едни палци за мм, ще ходи на някъв тест и много се е притеснил.
« Последна редакция: ноември 09, 2017, 14:54:31 от ratatui » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 09, 2017, 16:51:47 »

Добрий Вечер!!!
Я си гледам Кухня и ИИИИч не ми пука. Сега тръгнах да ви чета, ама голяма мъка. Мъжо има РД на 13-ти. Правя планове - пилешко, картофено пюре, салатки, чудя се за домашна торта или купешка, ще купуваме свещи : С днем рождения, балони с хелий, фанелка със снимка и т.н. Дано да си хареса изненадите.
Честитя на всички дето съм й пропуснала поводите: Да сте живи и здрави и близките ви също!!! Всичко най-най... heart heart heart
И още една драма: Състезание /международно/ в Казан. Много е далече, иначе ми се ходи. А Кико дали ще издържи 7 ч. пътуване? Ще ходим с нощния влак та барем да спи. Всъщност Инж. още не ни е пуснал. Тъй че може и никъде да не ходим
« Последна редакция: ноември 09, 2017, 16:53:50 от fanimira » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 09, 2017, 21:12:05 »

Не успях да изчета всичко. Напоследък времето ми клони към нула и не съм имала време за форума.

Видях, че си говорите за рокли - смятам да си поръчам няколко ежедневни с дълъг ръкав от тук:
http://www.ivanel-bg.com/categories/%D0%A0%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8/

През зимата ходя с рокли и клинове - така или иначе чорапогащник не мога да нося, защото се обривам... А клиновете - от тях има и по-плътни и по-тънки.  girl_wink

За Коледа и Нова година никакви планове нямам. Нито пък съм измислила подаръци за когото и да било, ама ми е рано още - то има и рождени дни доста дотогава, та имам да мисля....

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 10, 2017, 08:52:55 »

Добро утро, как сте?Пожелавам ви хубав ден, аз малко не съм в кондиция днес и ще ви пиша може би по-късно!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #208 -: ноември 10, 2017, 09:11:25 »

Добро утро!
Стискайте палци моля за малката ми ушатка, днес ще ѝ пилят и вероятно вадят зъбите дето ѝ създават проблеми  nea
Снощи имахме партЕ до към 23:30-00:00, ма сутринта спа до към 8, та имах време да се оправя на спокойствие и да се лакирам със синия ми лак  girl_wink
И мойте северозападни баби такива думи не знаят, по-вероятно е да питат какъв е тоя Пустиняк  Girl_hide
Кивенце, и аз на мен ми е много любима думичката, пращам ви Целувкен  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #209 -: ноември 10, 2017, 11:08:35 »

На мен денят ми стартира леко неврозно от "Искам официална рокля за днес! Мрън!", през 3000-ния разговор с офиса за една служебна бележка, до пратка от Спийди, която незнайно защо е запофичена в офис на другия край на града. Ще се оправим crazy... някакси!
Днес, както набрах, окончателно реших да ида при друга маникюристка. Харесвам как рисува моята, харесвам, че не клюкари и не дърдори много, обаче много пили ноктите. Говорих и с Лоли и тя ми даде насока. Предния път бях с пигмент и доста изтрая. Маникюристката ми даваше зор от много време да ми сложела гел и й дадох посления път. Ами не съм убедена, че е по-добре положението pardon Жената, която работи при фризьорката ми, е много мила и внимателна. Имам и положителни отзиви. Сега може да си сваля аз чудото от ръцете, да дам малко почивка на ноктите и да отида вече там. Лошото е, че хем ми е удобно, хем не съвсем. Трябва с кола да ходя до там.
Времето е хубаво и с удоволствие ще си проветря главата навън. smile Днес е ден на любимата играчка в градината и ще ми е интересно да слушам разказ довечера.
Мениянте, харесах си една рокля heart Поръчвала ли си досега оттам?
Фани, с удоволствие чета за Кари и състезанията, да знаеш Wink
Никакви ви няма!
Аз отлитам да цедя мляко, че ще се пръсна след банята.
Хехе, английската версия трябва да е целувкис blum
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines