Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 04:27:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 169109 пъти)
 
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #615 -: октомври 26, 2017, 13:00:56 »

И като ги покани на сватба съответното семейство правят същия номер.Тук в Левски е ужасен ужас.Пълзят навсякъде като мравки.Когато се омъжих в квартала ни нямаше и един за цяр дето се казва.Сега си купуват къщи в махалата ни,но само спят в тях по цял ден са в ромската махала.По цяло лято слушам мааанета и даванета по сватби,кръщавки,годежи и всякакви други.
А за цвета, при конете съществува малко странна класификация.
Да ви почерпя за моите именици тати и детенце малко.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #616 -: октомври 26, 2017, 13:25:40 »

Добър ден!

Благодаря ви, чувствам се информационно обогатена.  give_rose Имам чувството, че и света да свърши няма да разбера.  huhhuh.gif

Фикито го загледах, че ми излезе в ю тюб-ето. Не знаех, че и Галена му е кума. Толкова ли са гъсти? А тя ми изглежда много различна и слаба. А той беше по-малък от мен май.



Тони нямат граждански брак, за Фики не зная. Това не значи, че връзката им не е здрава.
Интересно защо жените от тези среди, имам предвид Софито и Бони, хич и не стоят мирно. crazy
Нали съм почти от Махалата по местоживеене, а и имам наблюдения "от кухнята" докато бях учителка в ромско училище, наистина са много задружни срещу общ враг, нещастие или празненство/сватби, годежи, деца/, но в останалото време могат и да се изпотрепят за една дума и съребрени роднини. Жени се връщат при майките си с деца от различни мъже, пак се събират със старото семейство, пак кръшкат и не можеш да им хванеш края кой кум, кой сват, кой на булката брат Wink

Точно така е! Нали в нашия и съседния блок има общински жилища, та са ги раздавали на циганите и имам наблюдения. Днес беше голям сеир тук. Дойде жандармерията, камери, глупости. Ще ги гонят! yahoo Онзи ден махнаха едно друго семейство. Имат за не знам си колко хиляди лева задължения. Не знам къде ги изпратиха, но съм почти сигурна, че пак ще се върнат, защото не се случва за първи път. Или в другия случай, пак такива ще настанат като "най-нуждаещи се". diablo

Тони, ама много са ви хубави снимките.  heart

честит празник на празнуващите!!!

Наде, да се оправяш бързо, бе жена! heart

За Део разбрах, че се е оженил от фейсбука на нашата фотографка, която е била една от фотографките и на сватбата им.  good

Фани, честит снЕг! Сузанита аз я бях подхванала, ама излезе, че само аз не я разбирам.  nea

Цвете, в Левски живее сестрата на баба ми. Като по-малки там си прекарвахме част от лятото. Свързвам го и с панаира.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #617 -: октомври 26, 2017, 13:36:01 »

Миме, благодарско за снимките.. Много, ама много ги харесвам.. Въобще не мислех да ги споделям във фейсбук, но изтрих проклетаата ми леля, забраних на 20тина човека да ги виждат и реших да споделя вълшебната работа на Миленка и нашето щастие с хората..  heart

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: октомври 26, 2017, 13:49:35 »

Ауу, разписахте се, браво!

Значи Сузанита, като я почнахте бях в ужасен период и тогава казах, че не ща да се интересувам от нея.И сега не ща, не мога да приема за нормално на 15 да ми се чекне полу гола.А говорейки и пишейки за нея и вдигаме "мизата" така да го кажа.

Турските сватби и те така са били навремето.Ходи се за чеиз, гледа се, после се ходи в ресторанта и се казва кой колко дава.Доста видеа съм гледала.Нашата нямаше нищо общо с такава.Но на моя мъж на братовчед му бях в потрес.Отидохме да взимаме булката тя от едно село, там поне да бяха направили за гостите място ми те не!На улицата пред къщата сложили тухли, върху тях летви и да седнеш там, а и то една жега, ама жега, на моя мъж му стана лошо, щеше да се гътне там.Ни вода, ни сянка ни нищо.Надули една маанета и всички говореха на турски.Разбирам, повечето са турци, но имаше гости и то доста българи, който идея си нямаха какво става.Сложиха и един червен(аз му виках килим) то е някаква кърпа на врата и до ден днешен не знам защо.Никой не ти обяснява какво и защо се прави.Тогава за първи път слушах Бяла роза като кючек.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #619 -: октомври 26, 2017, 14:31:43 »

По повод сватбите и обявяването имаме вкъщи любим виц:
На селска сватба излиза всеки и обявява "Аз обещавам 50 л вино!". Всички пляскат. Друг "Аз обещавам едно прасе!". " Ааа! Ееее!" от публиката. Излязъл трети и викнал "Аз обещавам едно теле". Пак бурни възгласи. В един момент го сръчкали " А, бе, ти крава нямаш, теле даваш?". "А! То тук да сте видели някой нещо да дава? То тук само се обещава!".
Та тъй, редовно си подмятаме от кого ще е телето.

Наско от БТР нали беше с едно младо гадже? С нея ли се подвизава още?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #620 -: октомври 26, 2017, 14:42:08 »

Добър ден, преди да е свършил месецът да ви питсм кестените как ги готвите или само за аромат?

Скай, аз все от телефона гледам. Твоите кучовци на този екран са толкова малки, че и аз съм от тия дето щяха да изгърмят на въпроса за 100000, ако не се бях интересувала, картинката е много полезна.

Таз дИвойка Сузанита ми е антипатична, не знам защо, дори не я слушам като говори.

Като почна зимата да ви питам какво ще купувате на децата за Коледа?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: октомври 26, 2017, 15:00:20 »

Киви, зададе въпрос за 1 000 000 долара/евро!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #622 -: октомври 26, 2017, 15:18:18 »

Цитат
Турските сватби и те така са били навремето.Ходи се за чеиз, гледа се, после се ходи в ресторанта

Нашите до скоро бяха такива, ходеше се да се гледа чеиз и да се вдига чеиз.Другото което се правеше е "нишан". Ох тук имаше една страхотна съфорумка която правиха една много хубава турска сватба, и в Пловдив и в Турция, най-хубаво впечатление ми направи апартамента им в Турция, който беше обзаведен от до, даже и домашни чехли имаше. Егаси разкоша беше всичко.

Цитат
Като почна зимата да ви питам какво ще купувате на децата за Коледа?

Ами мисля да купя кола  girl_wink
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #623 -: октомври 26, 2017, 15:27:18 »

Мими,беше хубаво градче.Абе хора,вие гледахте ли "Семейни войни " с Миленка и Фил?Не разбрах ще има ли Коледни изненади,ако Да включвам се.
Тази година списъкът на Мити е безкраен.На вълна Трансформъри сме и е ужас.Каката тя вече е голяма,но ми е заявила барбарон.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #624 -: октомври 26, 2017, 15:33:56 »

Добре бе аз продължавам да питам за Део, ква сватба, нали си е с тая черната, детето им май е колкото нашето, или дори по-голямо  huhhuh.gif Нали с Митко Павлов почти по едно и също време станаха бащатковци?
Таз малката даже не съм я удостоила с внимание, че по едно време ѝ беше дошло в повече май май (Сузанита).
Миме, а дано ви прочистят малко  angry
Леле Тони ме уби за Наско, честно, ние сме фенове, нз на колко концерти сме им ходили, никога такова нещо не би ми минало през главата  huhhuh.gif А той с тая младата май си е отдавна, къде сега са се сетили да се женят?
Подаръци, засега съм намислила: количка с кукла, разни кухненски неща, май за цяла кухня е още малка, книжки, една дървена ферма с ММ толкова много сме я харесали, че последният път в Хиполенд искахме да си я вземем е така за декорация, или да си играем ние с нея, но решихме че е още малка и ще останат най-малкото без гледачи животните  pardon
Кестени скоро не съм яла, въпреки че много ги обичам, но са ми трудоемки за ядене и правене blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #625 -: октомври 26, 2017, 15:39:11 »

Помня Хю (и малката Бусе) good Всичко в сватбата й беше съвременно, премерено и стилно, но здраво стъпило на традициите. И за къната разказваше... Трябва пак да погледна темата. Жалко, че вече не пише тук.
Хаха, Маги, само сумата се различава от първата ми реакция. Кокона се е наситила на какво ли не! Вероятно ще вземем нещо тип дървените рибки, които се ловят с въдичка. Намислила съм калейдоскоп да й взема. За нея ще е интересно. Книжки ще има, че тя само командори коя има и коя - не. За бебока ви казах - стъклена топка за елха с надпис "Първата Коледа...". Имаме една от шоколади Милка, на която нарисувахме ръката на каката. Сега другата ще допълни тематиката. Друго специално не съм мислила.
Кога са играли Миленка?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #626 -: октомври 26, 2017, 15:46:39 »

Део, се е оженил за приятелката си точно тази мулатката, вярно че имат и дете, ама правиха и сватба.

И аз харесвам Наско от БТР, и тя като група, но никога не съм попадала на него на живо та да имам впечатления.

Турските сватби са различни, мен това което ме дразни там е, че много се мешат в живота на хората родителите.Но както казах аз съм един ужасен козирог!Това някой друг да ми обзавежда къщата, да ми избира приборите за ядене и покривката за легло няма как да се случи.Просто свекърва ми не е случила на снаха  blum

Мислих много за Моника, мисля да и взема хавлия за къпане тип халат, такава от плат като за кърпи, не микрофибърен, че оня за нищо не става.Нейното окъся и трябва ново.Ще вземем и някоя книжка със сигурност.
Проблема са ми племенниците.Стефан е вече на 6 ще прави 7, а Катето е на 3 и има РД малко преди Коледа.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #627 -: октомври 26, 2017, 15:54:24 »

Иии сега идва отговор за 1 000 000€ - вече купих подаръците blum

За големия има бензиностанция/паркинг/автомивка, пъзел и една малка количка моделче, за малкото уокър дето се бута засега, ще му вземем и малко дрешки и някоя дребна играчица smile Децата са ми лесни, за големите ми е по-трудно на мен.

И за да ви довърша, ще кажа, разбрах кой е Фики като излезе Издислав lol и то само, защото една колежка ме светна и дружно цвилехме от смях.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #628 -: октомври 26, 2017, 15:57:00 »

На детето мисля малко столче и масичка да му взема и да си играем там. Друго не. За мен мисля халат за баня и книги за киндъла. И за други май няма да мисля. Бабите са ясни - снимки.

А размяна тук няма ли да има?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #629 -: октомври 26, 2017, 16:09:37 »

Значи аз имам един списък на телефона дето записвам като ми хрумне на кой какво, та сега имам готова идея за мама, ММ, тати и брат ми, за други май няма да разточителствам мн мн, виж свекървата нямам нищо записано, но тя винаги се радва на козметика или пък си казва от какво има нужда smile Последно ѝ подарих ваучер за очила да си направи, че нейните бяха мнооооого зле.
Да, Маги, хванах клюката, гледах и снимки, красиви са били много  heart
Сещам се, че и халатче няма нашата госпожица smile
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines