Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:40:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 167736 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: октомври 25, 2017, 12:04:46 »

Свекърва хубав размисъл.За Индия не ми се говори.Там са преплетени различни религии, касти, различни обичаи.И макар да се плюят мюсюлманите и хиндуистите имат много взаимствани обичаи.Да ужасно е трудно да си разведена или вдовица в този свят.
Тук в България, да си вдовица или разведена и да си мюсюлманка е понякога трудно, а какво остава за някъде по на юг.Свекърва ми остана вдовица много рано, видях доста грозни неща от съседите и роднините.Да са живи и здрави синовете и, че бяха до нея.А за приказките, няма да приказвам, тях човек не може да спре, не можеш спря хорската глупост.

Ох свободата Санчо... е различно понятие.Но свободата ти, не трябва да пречи на тази на околния и тук става вече весело.Традициите от друга страна са нещо прекрасно и аз се опитвам да спазвам колкото се мога повече.Искам да науча на нещо детето си и да знае от къде идва.Трудно е!Правим Коледа, Великден, Лазарица.Водила съм я на църква на големи празници(не прекалено че е лудница).От друга страна правим Байрамите и се събираме в свекърва ми, ама там аз не им знам празниците и разчитам на подкрепа от тяхна страна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: октомври 25, 2017, 12:08:27 »

Обаче съм съгласна с Ина за традициите good Независимо за какво се отнасят, подобно на религията, те ни учат на търпение и търпимост. Много често животът ни чуква от яко по- яко и колкото по- свободолюбиви сме, толкова по- трудно, тежко и продължително ги превъзмогваме. Един вид предварително ни пречупват, за наше добро Wink
Ударих го на размисъл, хубаво, че не ми се случва често Wink

От тази гледна точка, съм съгласна за традициите.  Хубаво е човек да има стабилна основа. Друга тема е дали ще му помогне, като слушам Маги за свекърва й.... не знам. sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: октомври 25, 2017, 12:12:06 »

Ами тук вече идва каква личност си ти, с какви хора си се обкръжил и на кой вярваш или не!Тя е мека Мара, на всички прощава и това и изигра лоша шега.Аз съм злобна когато ме настъпят, сериозна и винаги искам ясни и точни взаимоотношения.Мога да съм мила и добра, мога да съм ужасна.Обкръжението ми е изключително обрано и се надявам подобни думи да не чуя никога(не ща да съм млада вдовица, ужасно е). Защото хорската простотия я има във всяка среда, каста както и да го кажем от различни видове хора.И хората мрат да си завират носа в чуждите рааботи!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: октомври 25, 2017, 12:21:01 »

Здрасти!  Искам да попитам просветените в компИтърните въпроси: Фериии /и другите знаещи/ може ли да се види в даден компютър къде е влизано? Имам предвид не уебсайтове ами примерно разговори в Скайп, гледане на снимки, преглеждане на файлове, които са на компютъра?  нещо от този род.
Ммммм, и аз обичам леща. Трудно е да си различен...Гледаме децата да празнуват мюсюлманските празници, а християнските обикновено отбелязваме с приятели.
Когато някой ме попита дали знам химна на Турция откачам... Знам си химна, най-известните БГ автори, играя си хоро и ръченица.  blum
« Последна редакция: октомври 25, 2017, 12:28:44 от fanimira » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #559 -: октомври 25, 2017, 12:45:37 »

Фани, разговори в скайп може да се видят само през програмата до колкото знам smile
Що се отнася до другото...може би трябва предварително инсталирана някаква програма, иначе не съм пробвала, но виж примерно :
C:\Documents and Settings\ИМЕТО НА КОМПЮТЪРА\Recent
Поне можеш да погледнеш кои са последните отворени файлове. Също погледни в медиа плеъра, WORD , програмата ти за преглеждане на снимки - всички имат history, ако този, който е гледал не се е сетил да ги изтрие.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #560 -: октомври 25, 2017, 12:58:04 »

В Скайп остава следа само при чат и кога е била последната активност. Ще следя какви други опции за разузнаване ще предложите Wink
Фани, да не те е подхванала параноята за Синия кит?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: октомври 25, 2017, 13:12:05 »

Фери, да могат. В смисъл - не мисля, че могат да видят какво си писала в скайпа, но могат да проследят кои сайтове си посещавала.

Казвам го, защото знам, че за мен и за един колега е имало пуснато искане към фирмените IT-та да ни видят активностите.

Освен с програма, няма как да видят какво си гледала по сайтовете, но това мисля че е забранено в смисъл - нямат право да те следят, освен ако нямаш нещо подписано, според което си съгласна да ти следят всичко).

Така, че - могат да видят, че днес цял ден ти е бил отворен фейсбука, но не могат да видят какво си цъкала там или дали реално си цъкала...ако стана явно.

Фирмена поща могат да следят, защото тя е "собственост" на фирмата.

Маги - нИ сА сдухвай бе жена, знам какво ти е, ама нали има кой да те радва. Каквото - такова pardon Аз за какво си гледам добитъци girl_wink Заривай документите, подавай нови и продължавай напред heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: октомври 25, 2017, 13:24:35 »

Телефонът е бил във вътрешния джоб на грейката му. Снощи Алекс се задава жестоко в колата. Оповръща Влади целия - грейка, блуза. Като се прибрахме той просто се съблече и аз ги мушнах в пералнята. Дори не стигнаха до коша за пране. И като примерна домакиня реших Веднага да я пусна. Ако бях изчакала можеше да се сети, че му няма телефона и да не се развият така нещата, но така ни било писано. Преди това проверих джобовете, но не съм се сетила, че има вътрешен.  nea А той се сети чак след 2-3 часа, даже прането не бях извадила още.
Вината е и на двамата, но аз съм по-виновната. Според мен ми е сърдит, макар че се прави, че не е. В случая не съм го направила нарочно. Картата явно все пак е оцеляла, защото ми звъня от нея. Категоричен е обаче, че друг телефон няма да си купи, ще си ходи със стария. Този и без това му беше на 6 месеца. Единственото, което поне малко ме успокоява е, че преди 1-2 седмици го изпусна и част от екрана е на сол. Нямаше да го бъде дълго, но защо аз да съм виновната.  pardon
Винаги проверявам джобовете и често си намирам болчета и гайки, запалки, листчета.  nea

Ние пуснахме носен секрет и ще чакаме резултатите в петък. Минахме и през двама педиатри. Общо взето не разбрах защо има сополи и кашля. Няма температура. Тръгнали му доста зъби и тъй. Бяхме се засилили и за пулмолог, но ще изчакаме резултатите първо. Няма край! Сега спи и пак не може да диша.


Свекърва, заинтригува ме с тази евридейка.  pardon

Малката булка я загледах покрай майка ми. Докато си бременеех я ползвах за фон като готвех и ми беше интересна на моменти.

Машка, напълно те разбирам. Да се оправяте и вие вече, че ни се измъчиха децата, и ние покрай тях.

Хайде и всички болни да се оправят.

Индийците винаги са ми били интересни и абсолютно не ги разбирам. Май нямам и желание да отида в Индия, нито да живея там.

Имам много неща да оправям вкъщи, но не знам от къде да ги подхвана.


Ааа, сетих се да питам нещо най-после, че се каня от 100 години. Знаете ли дали във фотото могат да ми извадят хоризонтална снимка като вертикална? Добре ли го обясних? Просто имам една рамка, която обаче е за вертикална снимка, а пък снимката ми е хоризонтална (доста тъпо звучи).
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: октомври 25, 2017, 13:28:30 »

Скай  give_rose , <3

Миме
, аз чувство за вина в такива ситуации не нося.Независимо от случилото се можеше да е моя телефон.

Всичко може във фотото.Отиваш със снимката и питаш.Стига да е достатъчно висока, ще ти я извадят както им кажеш.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #564 -: октомври 25, 2017, 13:53:42 »

Миме, специално за теб:
http://www.zajenata.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%85!-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%B1%D1%87%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE-news80830.html
 Wink  Ако ежедневната превръзка ми е без крилца, обикновено я бутам в джоба и после я забравям angry
Фани, трябва да уточниш точно какво искаш да скриеш или разбереш и кой е собственик на компютъра. Аз помислих, че искаш да проследиш Кари, че нали ти беше изхарчила случайно голяма сума един път.
http://www.zajenata.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%85!-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%B1%D1%87%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE-news80830.html
« Последна редакция: октомври 25, 2017, 13:56:36 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #565 -: октомври 25, 2017, 14:31:19 »

Миме, неприятно е, ама аз съм на мнения- важно е дасме здрави, другото е подробности. Е по този повод мм никога вече няма да ми подарява телефон /защото не ги пазя/, ама ми дреме.
Болните, бързо да оздравяват! Присъединявам се към яашите редици, Супола и мен докопа. Дано шефа не прихване!
Тия индийски сватби, малко в повече ми идва кича. Но помня как на един приятел на тате /много добре материално/ дъщеря му ходи на сватба в Индия. Булката й беше приятелка, а бащата на булката бил един от най-богатите индийци, та наща мома била изумена при колко богати хора е била, каква сватба- пробължила с дни, с над 700 гости и не знам си какво.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #566 -: октомври 25, 2017, 14:36:10 »

Ша ма извините ама и ние имаме такива сватби.Я вижте Фики Стораро и Гюлджан  lol 700 гости, 3 дни яли, пили и се веселили.То тоалети, то гости, то подаръци за сватбата  biggrin biggrin biggrin
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #567 -: октомври 25, 2017, 14:38:12 »

Ша ма извините ама и ние имаме такива сватби.Я вижте Фики Стораро и Гюлджан  lol 700 гости, 3 дни яли, пили и се веселили.То тоалети, то гости, то подаръци за сватбата  biggrin biggrin biggrin
аз видях само една кичозна снимка.  shok
Не знаех че 700 гости, отивам да клюкарствам да гледам biggrin

МИме, твоят мъж е много ларж, моят щеше да ми мели около  1 година за телефон. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: октомври 25, 2017, 14:40:55 »

Бе цялото поп фолк елит се е събрало там, кво знаеш ти.Аз се похилих с тях, че някой трябва да ми разведри деня, и минах на следващата тема.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #569 -: октомври 25, 2017, 14:42:15 »

Ко? Тоя се е оженил? Дали неговте краци са по-грациозни от тези на жена му  pardon
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines