Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:35:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 168948 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: октомври 25, 2017, 07:18:50 »

Добро утро!

Аз не спах добре, снощи изпрах телефона на ММ. angry Сега съм яко гузна. Как може да съм такава шматка? Ама не го усетих във вътрешния джоб. blush Пфф.. Там му беше и служебната карта с хиляди номера. Офф, чак не мога да повярвам, че на мен ми се случи.  sad

Сега трябва да будя детето и пак ще тичаме по болници. Стискайте палци!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #541 -: октомври 25, 2017, 08:12:47 »

Добро утро сУполи!

Носа ми е река, едвам дишам, обаче работа много и заради един нос нИ мога да седя вкъщи

Инче много шукаритетни тези! Иначе мразя и ненавиждам дървени играчки, не знам що толкова ги харесват хората, естествено като те прасне по главата с нея две не виждам, ама и като падне на пода е ужасно... другото е като вземат да ги дъвчат и пада боята, та мерси ви на биото и екото.

Мимето, а кой си е оставил телефона в панаталона за пране? Я без гузнотии, да е внимавал. Нищо не проверявам в коша за пране, оставил си там отговаряш за себе си

КиУи , такова е времето тея дни, депресивно, за да ни е по уютно в офиса си пуснахме вчера тов, пък ако го пуснеш на тв вкъщи съвсем готино става :

https://www.youtube.com/watch?v=4L1FoDG2IAo



« Последна редакция: октомври 25, 2017, 08:20:38 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: октомври 25, 2017, 08:14:25 »

Добро утро!

За играчка питайте от какво има нужда.Много е вероятно баби, дядовци и близки да са си разделили по-обемните играчки.Аз също харесвам дървените играчки, но определени видове от тях.Много харесвам дървените пъзели с дръжка, има такива който като вдигне животното и издава съответния звук.Рядко хората се сещат за тях, а са много хубави и образователни.Има и най-обикновени, Моника имаше един купен от Джъмбо с едно момиченце с различни дрешки.Трябваше да комбинира дрехите и и обяснявах с кой е като вали дъжд, с кой спи и т.н.

Миме,
аз хич не се втелясвам за такива неща.Случва се!Значи моя мъж е научен, че сам трябва да си вади всичко от джобовете, щом оставя нещо за пране.Не веднъж съм му прала личната карта, портмонето и парите.Но аз не проверявам по джобове, щом е в коша за пране собственика му носи отговорност за съдържанието.
Стискам палци, малчо да е по-добре!

Ина, на мен са ми в повече тези сватби.Гледала съм много такива по FLN, ама съжалявам бият ми на цигански.Моя най-голям ужас беше, като се заженихме, да не изтрещят роднините на мъжът ми и да решат да прилагат някой техен обичай.Щях да погина.Не обичам такива показности и прекалено канене на гости и хора, само щото има сватба.И три дни яли, пили и се веселили, щото тия сватби май толкова време продължават.

Булче, да оздравяваш!

Киви
, дано намериш своя дзен в плетките, аз отворих гоблена.Успокоява ме!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #543 -: октомври 25, 2017, 08:28:41 »

Добро утро  give_rose
Миме, и аз съм на същата философия като Маги и Булче, да се научат те да си пазят вещите, не са малки деца, че и тях да обгрижваме чак толкова  pardon Телефона го оставете хубаво да изсъхне, преди да го включите и може и да има някаква надежда за част от информацията вътре smile Да се оправя Алекс бързо  give_rose
За прането ние имахме спорове за чорапите, полудявам като ги видя на топка хвърлени, ММ твърди, че и така се перат, ама свикна вече да си ги обръща на лице и да ги слага както трябва в коша  pardon
За дървени играчки имах предвид точно каквито Маги описа, по-скоро пъзели, не от тия тежките дървени, Мис много ги харесва, има няколко вида.
Въх тия са като излезли от филм!  shok
Айде скорошно оздравяване на всички, аз дойде ли септември-октомври съм си сезонно с проблемен нос и не му обръщам вниамание вече  pardon
Днес съм с ярко синя пола напук на мрачното време  danceg
На зайчето пак му напипах разни коренчета на зъбчета, топченца под брадичката, може би пак абцес и трябва да я мъкнем по ветеринари отново sad Каквото и да е, да не се мъчи само искам...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #544 -: октомври 25, 2017, 08:37:12 »

 Добро утро!

 Аз съм вече на пловдивска земя. Друго си е при мама. Само ме обикаля и се чуди как да ми угоди. Баба е с бойна задача за закуска и след малко отиваме. Времето тук  се скапа в момента, в който пристигнах.

Смеех се на баба ми, ама и аз вчера докато чаках да стане супата зазяпах индийския по Нова. Помня, че едни познати преди 5-6 години бяха ходили на сватба в Индия. Разказваха, че сватбата била на стадион, постлан с килими като персийски и няколко дни, но те след първия ден не излезли от хотела, заради нуждата от тоалетна. От ястията ли, от хигиената ли, нямам идея. Тук помня, че едно време имаше много индийци, тъй като училището ни беше до общежитията на медицинския университет. Една съученичка имаха и наематели във входа. Бяха изписали нещо с червена боя около вратите си и постоянно се носеше силна миризма на подправки, каквито тогава не сме усещали и помня, че беше гадно.   pardon

 ММ е вещопоклонник, аз не отдавам значение на вещи и той се научи да си пази нещата от мен, ако иска да оцелеят. Още повече, че често той пуска пералня аз простирам. Всеки да си има задължения. Имаме шкаф от Икеа с дупки за разделяне на прането и още с хвърлянето се разпределя, та няма гафове.  Wink

 Ех, гоблени като дете ми бяха купили една мрежа с рисунка, дето да бродирам върху нея. Бях се зарибила, ама в нечия кола си го забравих. Като дете бях много търпелива и старателна сега не знам дали би ми отговорило на темперамента иначе бих се заела пак.

 Хайде хубав ден и дано намерите слънце в себе си, че другото едва ли ще го видим днес  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #545 -: октомври 25, 2017, 09:23:44 »

Ах, ама как така няма да проверявате джобовете на мъжете си Wink И да не са за пране, пак трябва да се проверяват и чистят от стотинки, бележки, скъсани хартийки, носни кърпи, кламери и не дай, Боже, от любовни писма funnytooth Нищо де, след време ще ви стане навик, покрай дрехите на децата.  funnytooth Лично аз вече правя пропуски само по моето бельо, особено ако реша да си пъхна евридейката в онзи технологичен процеп на гащите pardon
Инка, шама прощаваш, ама неми обяснявай накого се смейш, разбрахме се, че това са печатни грешки и не им обръщаме внимание Wink На мен пак не ми работи копчето за главни букви, ще трябва да чистя клавиатурата crazy
Малката булка беше много интересен до 100 - 150- тия епизод. После взеха да повтарят всичко и стана като за баби блудкаво. Аз го гледах като научнопопулярен, после ровех из интернет за достоверност. Направо е потресаващо какви културни различия имаме и какъв късмет сме извадили да се родим жени в друг свят.
Снимките са съвсем като във филма /или обратното/. Само материите на дрехите изглеждат по- хубави, там си личеше, че повечето са изкуственяци. Хехе, качваха младоженците на коне, като демонстрация на богатство. Един епизод рядко стигаше да покажат цялата сватбена церемония, нещо грандиозно е. Колкото и далече да живеят обаче от общността си, колкото и образовани да са, май традициите си ги спазват. Най- близката приятелка от колежа на Мария е индийка, много красиво и умно момиче. Сега работи в Лондон, в шоубизнеса, но все още е неомъжена, защото отказва трети уговорен брак.  Oh my ... Същото говори и приятелката ми, дето работи с индийци - задължително и единствено с уговорен брак от родителите, друго не се приема и прави.  nea Сигурно и те ни се чудят, както и ние не можем да ги разберем smile
П.П. Булче, изгледах клипчето, цели 3 часа е Wink Най- интересно е във втората половина funnytooth
« Последна редакция: октомври 25, 2017, 09:27:21 от svekarva » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: октомври 25, 2017, 09:32:48 »

Привет,

благодаря за положителната енергия. Бабета трябваше да се подложи на мини операция (не е страшна интервенцията), но се затръшка, че няма да се събуди от упойката. След 2 дни в болницата и нова криза, на собствен ход отиде при доктора и му каза да я включват в графика. Всичко мина добре и вече е спокойна.

Ина, много филмова тази сватба. Много ефектно всичко около тях!

Миме, няма ли някакъв облак или друг вид виртуална памет, на която е качена информацията. Телефонът може да не тръгне, но поне инфото да запазите.

И при нас дървените играчки не са на почит. Само като видя как са обелени от зъбчета и ги прибирам. А и с тях се издава най-много шум по стъклото и телевизора. ММ като чуе дървено кубче да трака на тв-то и направо пушек му излиза през ушите  pardon

На мен въобще не ми се излиза от тас с тоя дъжд. Иван от 3 седмици е болен, от 3 дни е и с температура. Много е ревлив и кисел, все сърдит. Пътека направих до ЛЛ и още не се е оправил. Само си споделям, знам че е такъв сезон, ама като видя температура над 38,2 и всичко ми се стяга. Дори не зная как да го обличам като има температура и трябва да излезем. Днес и работа имам навън и май ще се излиза  huhhuh.gif

П.П. и аз съм пуснала клипчето на Булчето, верно ми сгрява душата <3
« Последна редакция: октомври 25, 2017, 09:39:19 от ma6ka_ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #547 -: октомври 25, 2017, 09:54:28 »

Аз пьк намирам, че е хубаво, че си спазват и дьржат на традициите си, дори и младите. Традициите спояват и структурират обществтото.

Да, сватбите са по няколко дни, каза тя и са имали 1500 човека гости. Бракьт е ангажимент, който двойката поема пред цялото обещство, а като носиш такава голяма отговорност правиш всичко вьзможно да вьрви добре и си наясно с това. Не се развеждаш след 3 години, оставяйки две малки деца с провален психичен живот, нуждаещ се от годино психотерапия. И не се тьркалят полуголи или директно голи моми по огромни плакати в центьра на града, а 14 годишни пеят по прашки и си ближат прьстите.

За уредените бракове разбрах като я питах как са се запознали и другата ми вика: "Аааа, тяхната истори е много осбена, защото са се оженили по любов."

Разказа, че има два вида брак по любов и уреден. Уредения се прави от семейството, когато се усетиш готов за женене им казваш и те ти тьрсят партньор, като разучават всичко за него и семейството му. От другата страна сьщо е така и после ти го представят. Ако е Ок се ангажирате, ако не ти харесва каваш не и ти тьрсят друг. Това има голямото предимство да сте от една и сьща група като етнос и култура т.е факторьт "културни различия", който може да прецака брака, го няма. Както и финансово всичко е уредено. Мьжьт е наясно с отговорността и анагажимента, който поема и двамата правят всичко, за е успешно начинанието

Всичко звучеше много разумно, не-насилствено и както каза тя, като започнеш да живееш с него, после идва и любовта.

А както знаем, по нашите земи се женим по любов, но в някои случаи тя си и отива после. А откриваме различия с другия, които понякога са непреодолими. Така не се вьзмущавам на техния начин на правене. Просто е необичаен за нас, но това не го прави по-лош. Даже имам сьмнения, че може би е обратното.

При нас бракьт по любов не датира от хилядолетия и може и да не е исторически доказан като ефикасен.

Голяма лекция ви дрьпнах. Сори, отивам да си правя упражненията.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: октомври 25, 2017, 10:06:20 »

От това което аз съм чела за Идния и индийските традиции, нещата хич не изглеждат така розови и съм мерси, честно.Да много е хубаво да заобичаш някога някой и да живееш в стерилна среда, но Индия е страна с огромен процент на изнасилвания на жени и това е ненаказуемо.Отделно там ниските касти женят децата си още като малки и е често срещан брака с малолетни.Наистина ако си от хубава каста, образовани и богати нещата седят по един начин, но трябва да имаш огромен късмет да се родиш в такова семейство.
Колкото до психичните проблеми на деца след развод, нека да говорим и за такива проблеми при семейство с проблеми, подтискана майка или баща и вечни скандали.Или да се учиш да живееш в пълно подчинение.
Аз съм свободен дух, това не го разбирам.
Тяхното е приказка представена по най-красивия начин и това омагьосва, до момента в който не видиш грозната действителност.

И понеже съм много крайна, което е нормално изградена личност със собствени виждания съм, дайте по-весело smile Тук спря да вали, но е хладно, аз мисля обаче по обед да изляза.Имам да плащам сметки и да си проветря главата.Едно, че имам много работа, второ, че получих документите от неуспешния опит и пак ми стана тягостно.
« Последна редакция: октомври 25, 2017, 10:29:16 от магито » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #549 -: октомври 25, 2017, 10:35:26 »

Да, така е. Сигурно си сьвсем права  good

Тя жената си говореше за нейното обкрьжение и опит, но това, което казваш, си е сьвсем така. Бях забравила тези аспекти.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #550 -: октомври 25, 2017, 10:56:02 »

Здравейте! smile
Изпразнувахме празника, а вчера много бързо се оправих вкъщи. Писах деня бегал, та доволно поспах след изпращане на коконата на градина. Днес не ме огря pardon Имах същия план, обаче младежът се разпя.
Вчера видях бебето на комшиите под нас. Има главичка като туплийка. Нашият момък е гигант в сравнение нея. Кога порасна толкова! Girl_hide
Днес вали и е блудкав ден с много подмятане по диваните. Хич не се стимулирам така за каквато и да било дейност. Ще излизаме вероятно с братчеда по магазините - поне малко хора да видим smile
Снимките от сватбата са точно като от филм. Имахме една чистачка в старата работа - циганка, уж туркиня, ама носеше икона в портмонето, та си представете що за мешелък беше. Беше ми показала снимка от сватбата на дъщеря си. Булката беше на около 18 с огромна златна корона и рокля като сари, чийто плат струвал нам си колко пари. На това се казва да ти мине всичко през г*за. Въпросната чистачка имаше две деца, но ме накефи, че забременя на стари години (къде 40) и роди близнаци funnytooth Много добре курдиса работодателите, че се подиграха на няколко бременни жени преди това.
Всичко на юг и на изток от Каспийско море ми е в повече като култура. Не го разбирам, не се и опитвам даже.
Джобове проверявам преди пералня и съм казала, че каквото намеря, го взимам за мен. Най-демонстративно съм харчела пари само за себе си! Вече и кламери не намирам, а преди можех да пъхна в пералнята 2-3 маркера, 1 макетен нож, ролка тиксо, пакетче мокри кърпи... От детските дрехи пък изпадат кестени, жълъди, топчета (едни жълти на пролет храсти сега образуват такива розово-бели топчета), стикита... Като цяло дъщерята е по-примерна от таткото в това отношение.
Наши приятели много водят децата в солна стая. Има и солна капсула - по-индивидуализирано. Ние не сме ходили. На мен супер ми влияе парна баня или сауна за синузита. Хроничен ми е, но е минимален така да се каже. Малката я хващам овреме като цяло. Минава лесно с физиологичен разтвор. Племенникът го изнежиха от вечното навличане. В неделя минахме през тях. На дивана стоеше инхалаторът, а на кухненския плот - банка с физиологичен разтвор. Голяма реклама направиха на инхалатора, а уж го ползвали само ако се наложи.
Мерак ми е вече да идват черните петъци. Това време ми напомня за края на ноември. Набелязала съм си неща. Много ще се радвам и на дървените играчки в Лилд, че все ги гледам, а някак ги пропускам. Не съм страдала от разбити глави и стени с тях. pardon Скоро сме на кръщенка за дъщерята на кумовете. Мислех да вземе някаква джвъчка от злато или сребро, но те искали пари. По-неангажирано ми е, но и доста безлично така pardon За Коледа намерих топки за елха, които могат да се персонализират с текст и ще подаря на няколко приятели с бебенца.
Господинът блаженно заспа на краката ми, а уж ще яде след малко. Много е смешен как се е разплул с ръце в страни и прехапана от удоволствие долна устна tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: октомври 25, 2017, 11:06:06 »


Колкото до психичните проблеми на деца след развод, нека да говорим и за такива проблеми при семейство с проблеми, подтискана майка или баща и вечни скандали.Или да се учиш да живееш в пълно подчинение.
Аз съм свободен дух, това не го разбирам.
Тяхното е приказка представена по най-красивия начин и това омагьосва, до момента в който не видиш грозната действителност.
Аз съм грозен пример за горното- молех се да се разведат, за да мирясаме с брат ми. Но не се.
Дори да се търкалят по прашки- нека грешките са си техен избор, а не на някой друг. На това му се вика свобода, а това че някой я превръща в свободия- си е за негова сметка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: октомври 25, 2017, 11:39:45 »

Здравейте!

Индия ми харесва на картинка, надявам се кракът ми да не стъпва там smile

Тук малко се беше просветнало и се разходихме.
Баба ми вече прилича на себе си smile много се гордея с нея, боец е!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #553 -: октомври 25, 2017, 11:44:01 »

Панде, снощи се бях присетила да ти пиша да те питам, но беше към 12 и реших да не се излагам  pardon Радвам се, че е по-добре  heart
Индия и на картинка не ме привлича, но да и аз се надявам да не стъпвам там  pardon
Ние миналата година доста вършахме на черния петък, тази май ще пропуснем, пък и не се сещам нещо по-голямо като покупка, което да ни трябва и да си заслужава да го дебнем smile
Много ми хареса на Маги постът  good
« Последна редакция: октомври 25, 2017, 11:47:20 от Feribotka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #554 -: октомври 25, 2017, 11:56:46 »

Аз пък имах съвсем друго предвид, като говорех за женския късмет. Едно на ръка, че Пепеляшка, независимо дали е по уговорен брак или по любов, все си е Пепеляшка и като нищо може да последва живота на Даяна, както и няма гаранция, че жабокът ще стане принц, Ако и да го обичаш по сърце и душа.  Wink Бях потресена от отношението на обществото към останалата без мъж вдовица или разведена, независимо дали е бедна, богата и образована. Точно тогава, май преди две години беше, показаха и репортаж на Опра по темата, който с факти потвърди абсурдността му - на жената не и остава нищо друго, освен, да работи като слугиня при роднини, или да отиде в приют при крайно мизерни условия и с много голям късмет да се присламчи към някой храм, където да пее и живее от подаяния, ако няма все още омъжен син, при когото да живее. nea Приема се, че е наказана заслужено от съдбата и всички и обръщат гръб.
В Малката булка се бореха за правата на младите жени, Ананди стана уважавана кметица, макар и разведена, та няма как филмът да не е добре познат и обичан в Индия. Женитбите на деца са забранени, но дори и състояли се, те не са официални и при определени обстоятелства могат да се разтрогнат без последствия. Ама, както казва Маги, Индия е огромна страна по население, голяма част са напълно неграмотни и си имат къде по- тежки проблеми от нашите. Нали имаше един филм, Милионерът, с награда Оскар, който го е гледал, знае за каква мизерия става въпрос.
Обаче съм съгласна с Ина за традициите good Независимо за какво се отнасят, подобно на религията, те ни учат на търпение и търпимост. Много често животът ни чуква от яко по- яко и колкото по- свободолюбиви сме, толкова по- трудно, тежко и продължително ги превъзмогваме. Един вид предварително ни пречупват, за наше добро Wink
Ударих го на размисъл, хубаво, че не ми се случва често Wink
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines