Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 05:40:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 168399 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: октомври 17, 2017, 09:08:57 »

Здравейте!

При баба снощи беше нормално за ситуацията. Днес по обед би трябвало да има новини.
Лятото тя реши, че нещо не и на ред и отиде на кардиолог. И веднага в пратиха на коронарография. На нея и се видя прибързано и отиде при друг. Той и сложи холтер, но след като отчете резултати от изследването я изпрати в София за коронарография. След това идва още два пъти, не можеха да решат стенд или байпас и направиха още една, но се стигна до операция. Но не се водеше спешен случай и това се случва в продължение на два месеца.


И да разведря обстановка - вчера ММ ходи на турнир по боулинг за ИТ специалисти и спечелили, а той е втори индивидуално. Голяма изненада, той е играл 4-5 пъти и то преди 7-8 години lol lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #301 -: октомври 17, 2017, 09:58:34 »

Добър ден, вече от офиса! Извинявеам се, нямам време да ви чета, само ще ви занимавам със себе си  blush
От вчера съм на работа, много ми е странно! Главата ми е 80% от времето вкъщи, все я мисля Александрина, пък тя страшно се забавлява с ММ и баба си  pardon Явно на нея ѝ се отразява подобре раздялата, понеже снощи не ми обърна особено внимание като се прибрах...горкото дете майка му го заряза да се прави на работна и сигурно ми е сърдито  blum
Иначе тук има супер много новости, включително и половината екип е нов (майчинство, малко напуснали и 10+ нови). Още не съм се потопила адекватно в работния процес, вчера четох имейли, няколко презентации имаше, малко обучения минах онлайн и така smile Днес имаме немци на визита и забавата е пълна  crazy Колежката с холандски утре излиза майчинство и май ще трябва да поема нейната работа...дано се справя, че само на пръв поглед си приличат с немския. Евентуално и с италианците ще трябва...въпреки че са дооооооста тегави клиенти, особено сравнение с немците  pardon
Гледам имате проблеми с любимците, съжалявам...и нашата зайка не е във форма sad Прорастнали са ѝ корените на зъбчетата, направи абцес, оперираха я да го изчистят, после мромивахме, антибиотици...сега се надяваме да не растат повече и да не забира гной, следим я как се храни, засега пу пу добре е. Дано не се налагат повече операции.
Александрина е сополива вече нз колко време...тамън си мислехме, че се е оправила, ма ще пиша по-подробно в темата, имам и за прощапулник да разказвам Wink
Панде, скорошно оздравяване на баба ти  give_rose
Извинявам се, не мога да отразя по-задните страници
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 17, 2017, 10:26:43 »

Мале напоследък сме всите в моята сатурнова дупка ahaha. angry
Ужас. Май най - добре да си говорим за плетки и манджи.

Свекс, разкажи по подробно какво сготви. А тия шефове нямат ли телефоните на Хепи и прочие, защо служител трябва да им носи храна? shok huhhuh.gif

И една плетка с бухали за вдъхновение:
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #303 -: октомври 17, 2017, 11:03:54 »

Супер сладка  heart heart heart Никога не бях виждала такава, но е много хитроумна. Трябва да я покажа на моята свека.  good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #304 -: октомври 17, 2017, 11:05:34 »

Инче как мина Офелията?

Фери бърза адаптация на работа ти желая smile на малкото феринце пуснете един носен секрет щом толкова влачи сополи
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #305 -: октомври 17, 2017, 11:18:18 »

Да, тия дни ще звънна да запиша един час за преглед. Благодаря  give_rose
Да ви мрънна, непрекъснато срещам неодобрение от разни странични хора, че съм се върнала толкова рано на работа и много била малка Мис  sad Обикновено им казвам да си гледат работата, амаааааа все успяват да ме жегнат и вкарат в размисли...Аман от разбирачи  beating
Тия бухали са сууууууупер, ще ги покажа на баба  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #306 -: октомври 17, 2017, 11:53:28 »

Бухалите се правят лесно, много са ефектни. При по- тънка прежда трябва да се удвоят бримките и редовете, че да се виждат. good
Еми, чуждоземски са шефовете - неговият личен американски, един холандец и една ирландка /око е успяла да литне вчера от Белфаст/. Фирмена политика е, хранят се в стола, заедно с работниците. Не идват за първи път, винаги така правят и в Пловдив, и в Ботевград, и навсякъде по света по производствените им заводи. По принцип, обедът е само леко хапване, даже почти на крак. Вечер и сутрин се изхранват по ресторанти. Аз така и не разбрах дали има профилактика само за стола, или производството в момента е спряно, та по тази причина всички са предупредени да си носят нещо. И като е казано да носят, не разсъждават, а носят blum.
https://www.bonapeti.bg/recepti/adana-kebap/
Това правих. Питките ги взе от дюнерджийница в Кауфланд. Освен кромидената салата направих и един сос с тахан, кисело мляко и лимон. Всичко е по стъклени буркани, може да се яде и с ръце, като сандвич. Ако не, имат прибори от стола.
Фери, след седмица ще си пушка. Да си призная, чак като заминаха от къщи спрях да си раздвоявам мозъка. Хем едно време нямаше мобилни телефони и Скайпове crazy. Но се свиква, някак служебната половина мозък работи по- ефективно и заглушава домашната по за час - два Wink good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 17, 2017, 12:07:59 »

И аз да се разпиша в октомври, че знае ли се дали пак ще имам възможност.

Ферче, пращай ги тия много знаещите да берат марули. Когато искаш тогава ще се връщаш. Щото "на Запад" дето всички си умират да го дават за пример няма никъде такова дълго майчинство като у България. Направо много се изнервям като чуя някой да ръси акъл.

Ние имахме гости миналата седмица - предварително бяхме уведомени, че младежът ще и предлага на моята приятелка, та около това се въртя посещението им. Ходихме в къщата на Шекспир и там се разви случката. Много готино стана.

Наше Кученце е научил нов номер да скимти в момента, в който спрем да му обръщаме внимание и сега пиша под такъв акомпанимент. Непрекъснато иска да се занимаваме с него. Нагриза ми целия хол - язък ми за ремонта и новите мебели. Живи и здрави догодина да поотрасне и ще почваме на ново.

Май друго не се сещам да ви се похваля/оплача за сега.

п.с. Абе спорихме тука с едни познати - като кандидатстваш за работа в БГ иска ли се свидетелство за съдимост. На мен май навсякъде са ми искали, а те спорят, че по-скоро било изключение да искат. Вие какви впечатления имате?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #308 -: октомври 17, 2017, 12:28:09 »

Здравейте!
И аз май ще мина със сополи или само ми се е активизирал синузитът. Нещо съм въртоглава, ама то и коконата ме прави хампи последно време. crazy Подлудява ме тотално! Дребният и той е едно мрънкало. Взехме му гелче за зъби, барем е от това. Има си часове за мрънкане, та поне по график се движа. Обмислям за Коледа да си поискам антифони music Мислех, че имам нужда от нов телефон, но наушниците ще ми служат по-вярно.
Днес се замислих, че с много малко хора говоря последно време. Кефи ме, че общувам с вас без да се налага да се мъча да говоря или слушам. Тишината ме разтоварва good Хехе, и си общувам, когато имам време и настроение Wink
Тази седмица съм на колела, но ангажиментите отпадат един по един. Евентуално утре трябва да ида до работа, но поне ще е за 5 минути. Наканила съм се да ида тез дни на нокти, но сама, за да си мълчим с маникюристката и да мога да гледам в една точка. star
Чери, добре дошла! Много ми е познато това скимтене. При мен е от бебе не от куче, но е в същия дух.
Фери, вие с Боби си знаете кой вариант е най-добрият good Това е вашето решение и няма нужда да се съобразяваш с решения на други хора.
Еми, бухалите са жестоки good Директно ги пращам на майка, за да ги планира в графика на плетене и бродиране. Едно време и аз можех да плета, но не е моето нещо. Жуленето на преждата по врата ме изнервя.
Снощи чухме таткото на близнаците. Супер добре звучи, видели са мишлетата. heart Лекували ги от някаква инфекция, но работата е спокойна. Днес пък ще изписват комшийката. Нейното бебе вече е извън кувьоз, но за мен е непростимо как 24 часа никой не е показал бебето на майката или на близките. Таткото вече и той е по-адекватен. Изживеният стрес дали изобщо им е живо бебето е огромен.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 17, 2017, 13:17:05 »

Добър ви ден smile

Минах една лекция, напазарувах и сега ще правя блатове за Сахерът, който ще изпробвах отнзи ден, като торта за РД-то ми. Прие се доооста добре от дройка приятели, които ни гостуваха в съъбота и си хапват сладко без притеснение.

Фери, според мен ти не се чувстваш много добре от това, че си се върнала на работа и затова си податлива на коментари. Като мине още седмица ще си пушка вече и ще знаеш, че си направила най-доброто за вас, защото и хората, които нямат 5 лева в джоба си, но си седят по 3 години вкъщи, не ги разбирам аз.. Не, че имам дете де.. просто мисля, че щом се е наложило, то е правилно за семейството ви и това няма да попречи на Александрина да се развива все така прекрасно.

Черешке,
от скоро в България не се изисква свидетелство за съдимост. Пък и на много места и преди не са го искали, зависи за каква позиция се кандидатства и колко съвестно се води документацията.

Да ни е жив и здрав Ники, чакано и много любимо форумско бебче  heart

Някой беше питал за такосите, Рони май.. Ще ги напиша в темата с рецептите smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #310 -: октомври 17, 2017, 13:46:21 »

 Добър ден!

 Наистина си мисля, че трябва да завъртим някаква положителна емоция в месечната, че нещо в серия влизаме. Надявам се на всички проблемите да се решат по най-лекия начин  heart
 
 Фери, добре дошла. Нормално е сама да имаш съмнения вътрешни, които да се усилват от коментари. Щом детето ти е спокойно и усмихнато си свършила достатъчно добра работа като майка, за да може тя да се доверява не само на теб. Обратното майката да е привързала до такава степен детето, че да не може да го пусне е доста по-често срещано и затова хората смятат, че това е норма. Наши приятели пуснаха момиченцето си на ясла февруари при положение, че е родено юни. Беше най-малка, а тръгна без проблем. В момента е на 5 години и е най-отраканата в групата. Качва се на голяма сцена с танци и по-големи деца без грам притеснение. Така че не се съмнявай в решението си. Ти си майката и знаеш най-добре какво е необходимо на твоето дете.  heart

 Тони, мерси. Интересно ми беше какъв е  кафевият сос, ама вече разбрах.  good

 И аз в момента съм си ограничила много контактите, но си имам някакви мои неща на главата и честно казано не ми се общува  много. Другата седмица мисля да отскоча до Пловдив, живот и здраве, да увелича социалните контакти, че вече с ММ си допълваме изреченията от половин дума, а по принцип не сме от тоя тип двойки Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 17, 2017, 13:47:47 »

аз не мога да плета, нямам и желание да се уча, твърде ми е пипкаво за темперамента. Но бих си направила такава жилетка, дълга, без копчета. smile

Фери, всеки си преценява, това си е твоя работа. Аз лично ще изчакам повечко, ако е възможно. Ако не е- квото дойде. Да ти се бъркат не е опция- ти си майката. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #312 -: октомври 17, 2017, 14:08:19 »

Да, благодяря ви, знам, че е така, но просто явно трябва да мине време smile
Естествено, че не се чувствам особено добре...имам чувството, че ще изпусна куп важни моменти, но за момента такава е ситуацията smile И аз мислех да изчакаме повече с отделянето, но просто и нас ни удари сатурновата дупка с пълна сила (като цяло цялата 2017 ни тръгна накриво и продължава да е така, но поне сме живи и здрави, другото са подробности) и нямаше как smile
Чери и аз знам, че от скоро не е задължително свидетелството за съдимост, но някои фирми продължават да си го изискват Wink
В обедната почивка избягах малко от мислите в главата си и се разходих САМА (не знам от кога не ми се беше случвало) по Иван Асен, та яко рефрешнах  tease
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 17, 2017, 14:28:11 »

Здравейте!

И аз ви чета, но малко по диагонал, защото все не успявам да се разпиша.

Май всички сме в някакви дупки напоследък.

След поредната проверка миналата седмица ни изпратиха на снимка и Алекс се оказа с бронхит. Тъкмо се пооправи и от 2 дена пак е с хрема. Направо ми иде да се хвърля от някъде. Какво е това чудо, не знам?!
 diablo
Вчера една приятелка ме посъветва да отидем на му вземат носен и гърлен секрет. Ще видя как ще се развият нещата и ще преценим.
И ние с ММ не сме много в кондиция. Дано удържим фронта и да не се разболеем.
И по другите ни въпроси някакви неизвестни...абеее ЛУДНИЦА! pleasantry

Съжалявам за домашните любимци!

Маги, кураж и прегръдки и на теб! heart

Фери, Чери  heart

Ще ви дочитам...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #314 -: октомври 17, 2017, 14:31:11 »

Свидетелството за съдимост никога не е било задължителен документ при постъпване на работа. Всяка фирма си има вътрешни правила и е в правото си да изисква и свидетелство за позиции, носещи материална отговорност, примерно продавач- консултанти. Имахме случай на една избягала след начет служителка и хубаво, че в свидетелството за съдимост е посочен постоянен адрес, та успяхме да я хванем.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines