Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:00:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 167685 пъти)
 
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #240 -: октомври 13, 2017, 10:38:13 »

Киви, четири палеца от мен lol и на крачетата lol

Това да твърдиш, че автоматик се кара по-трудно от ръчка е... crazy crazy Явно наистина не са се качвали. При мен е просто навик, а когато се качваш инцидентно и за кратко ти е просто странно pardon В някой момент ще трябва да си променя навика, но за сега мозъкът ми работи на полусъединител lol lol lol

Гледа ми се хубав филм, но мъжката част не харесва тези, които аз искам да гледаме. Ако някой си няма компания за Cinelibri, съм насреща  blush

Освен това имам за четене разни книги със специализирана литература bad bad bad Пък нямам мотивация и вдъхновение за тях, ще трябва да си ги търся по парковете lol
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #241 -: октомври 13, 2017, 10:53:23 »

Мари, аз мисля, че дори да имаш IBAN, без съгласието на собственика на сметката не можеш да теглиш пари. Аз така си плащам телефона, дала съм си номера на сметката на оператора, но при сключеане на договора се подписах, че съм съгласна да си теглят парите. То иначе всеки може да си тегли, когато каквото си поиска smile По-скоро дамата я е хванала параноята, че източно-европейците ще измислят подла схема да й източат паричките. Със сигурност не е толкова лесно да изтеглиш пари от нечия сметка. Казвам го, понеже напоследък ми се налага да ходя по банки, следят дори транзакциите на клиентите си.  Нищо скрито-покрито няма, а и банката вероятно ще спре подобен опит за теглене на пари без обосновка и документи.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #242 -: октомври 13, 2017, 10:56:05 »

По-скоро дамата я е хванала параноята, че източно-европейците ще измислят подла схема да й източат паричките.

Което си е сьвсем разумен страх  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: октомври 13, 2017, 11:03:43 »

А, не, в никакъв случай, не казвам, че е толкова лесно.
Обаче, дори от самата банка я бяха посъветвали да не рискува(доколкото си спомням).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #244 -: октомври 13, 2017, 11:04:46 »

Здравейте!
Тук времето е уникално - бях по къс ръкав и с пухен елек заврях. shok Направих едно бързо Метро за памперси, заредих газ на метлата ми и се прибрах на бегом. Дребният като типичен мъж му се догажда по магазините с жена или пък (както днес) свърши голямата работа. Мрън-мрън... Хубаво, че ми помогнаха на бензиностанцията да стане по-бързо обслужването и плащането. Сега блаженно заспа! Да се чуди човек за кога!
И аз вчера помислих, че Киви е с нова кола laugh Автоматик не съм карала. Не ми пречи ръчката, но сигурно е по-готино без. В началото бях с много износен съединител и ми беше зор. Да видите как си припомних задачи от движение - докато карах и пресмятах зелената вълна, че да не се налага да спирам и потеглям. Xixixi Гасненето на колата беше задължително pardon
Киви, палчета!
Маги, защо чак сега БЧК? Странно ми е, защото аз го карах преди изпита по кормуване. Научих интересни неща там, защото не отидох с нагласа, че е досада.
Имам чувство, че в София бацилите ги изсипват с кофите. Заради количество хора ли е, заради въздух ли... huhhuh.gif Да се стабилизирате всички по-бързо.
Хехе, преди няколко месеца гледах интересен репортаж за банков обирджия тук в България през 90-те. Човекът е бил млад и такава схема измислил. girl_impossible Вкарал в играта и свои приятели, които да съдействат без да подозират дори и без да знаят един за друг. Накрая хванали и осъдили младежът на 10 години затвор, а от банката минали на специално обучение при затворника laugh Имаше нещо, че той поправил дума при подписване на платежното, то станало невалидно, но в бързината не обърнали внимание, отделно имаше някаква игра с внасяне на сума пари, но в дребни банкноти... Оттам променили и част от правилата при теглене на пари в брой.
Чакам ММ да докладва как е минал поредният изпит. Отивам да се занимавам с нещо приятно, докато малкият човек спи.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: октомври 13, 2017, 11:18:02 »

Върнах се от пазара, ще правя Такос и тортата Сахер, бая продукти се насъбраха и натежаха  angry

Не съм много сигурна тук има ли такава опция и дали е същото, но аз също съм си предоставила сметката на Шкода, които ми дърпат сумата ежемесечно, но след удобрение от банката (за което пък аз съм подписала, че искам да се случва..) Не знам дали е точно същото. Истината е, че дори да е някаква по-особена сметка, вариант при който, аз си тегля на воля, само знаейки й iban-а нещо не ми се вярва.. То, това и за банката е егати проблемацията, защото постоянно може да се случват измами. Не ми се вярва..Иначе, да, горейки със жената в банката, пред мен по телефона (ако и да е била наистина жена в банка, няма как да съм 1000% сигурна само чувам, не виждам), тя й каза, че имат много оплаквания на клиенти, чиито пари са изтеглени от КАРТИ!!! или много неоторизирани плащания от клиентите им с техни кредитни карти, някакви такива.. и да не рискувала.. Само, че аз в случая с картата на въпросната нямам никаква работа.. Както и да е..  Количка си купих и то нова. Не успях да спестя определена сума, която не би ми била излишна, но спестих от поръчки от амазон и дрехи от Англия Wink В крайна сметка, яд ме е колко са неориентирани тия хорица.. Заслужават си всички машинации, на които ги подлагат средностатистическите цигани (не винаги) или просто мошеници от България, с не кой знае какът умствен багаж или образователен ценз .. Грубичко, но факт... Докато има балъци, ще има и тарикати, за добро или лошо  pardon
« Последна редакция: октомври 13, 2017, 11:55:44 от alexandrova_90 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: октомври 13, 2017, 11:19:36 »

В крайна сметка, яд ме е колко са неориентирани тия хорица.. Заслужават си всички машинации, на които ги подлагат средностатистическите цигани (не винаги) или просто мошеници от България, с не кой знае какът умствен багаж или образователен ценз .. Грубичко, но факт... Докато има балъци, ще има и тарикати, за добро или лошо  pardon

факт. направо са като инфантили доста често.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #247 -: октомври 13, 2017, 11:43:44 »

Явно жената е нямала много добра банкова култура за сметкс на големи предразсъдъци. Чудя се с какъв акъл въобще е пуснала за продажба онлайн, като тука са много актуални разни групи дето се продават нещата онлайн, но отиваш на място да си го вземеш и платиш.
Явно не прави разлика между карта и сметка и не са й много ясни банковите плащания като цяло.

Иначе това дето Шкода си взимат парите, се нарича директен дебит(direct billing/debit), когато позволяваш на отсрещната страна да си дърпа от сметката. Удобно е точно за такива плащания - ток, лизинги и т.н. Има и standing order, с който всеки месец превеждаш дадена сума по дадена сметка - примерно за наем, на еди-кое си число се превежда х пари. И това докато не го откажеш.

За картите ясно, че има измами, но първо те не са намесени в случая и второ, банката ти връща  до определна сума, макар че да не се налага на никой...
 С две думи, параноята е голяма работа.

А иначе тези измами и по телефона и по интернет ги има навсякъде.  На мен ми се обаждаха от "Майкрософт" Wink да ми кажат, че имам проблем с компютъра Wink аз им казах, че нямам компютър lol и ми казаха че не не било възможно, ей сега на техния екран излизало, че имам проблем lol ако пък им отговориш загрижено " благодаря, сега ще ви свържа със ситемния администратор" директно затварят:))

То вярно, че трябва да се внимава, ама когато ти пречи на живота...или пък просто си тегло кеш и си пазарувай от магазина...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #248 -: октомври 13, 2017, 11:56:51 »

Али, да, този човек, за когото си гледала в момента стои зад инциатива за хладилници пред търговски обекти, в които хората да оставят продукти за бедните, когато семейства отиват на дълга почивка. Също има и инициатива за социални кухни. Той сам обясни, че просто е забелязал пропуск в системата, явно е доста над средноинтелигентен, а и сега изкупува всичко.

 В чужбина имам чувството, че са много по-стадни хората. Те за много неща не се замислят как действат, животът им е до такава степен автоматизиран и уреден. От една страна е хубаво, но от друга някои защитни човешки механизми отпадат, а и за мен дори мозъците им закърняват по определени теми. В Щатите ми бяха смешни с тези предупреждения кафето е горещо, внимание има дупка между платформата и влака, ама сигурно като свикнеш и не ги видиш тия предупреждения ще смяташ, че всичко е безопасно. Както казваше професорът по политическа психология " благодарение на това, че доста по-дълго се е налагало исторически да оцеляваме по единично, българите сме едновременно сме много изобретателни и никога обединени".
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: октомври 13, 2017, 12:24:49 »

Добър ден!
Тони, аз нещо съм пропуснала какво си купувала, нали взехте количка от магазин или? Ти вече си измислила десерта, но за друг път ти предлагам веган брауни- фурми, орехи и не знам кво още, но няма брашно и захар.
Киви, палци и от насб и котките стискат лапи Wink
Булче, оцеля! Айде сега малко почивка и другата седмица дано имаш и малко свободно време в Париж, да се поразходиш!
Али, ама май вярно ги изсипват бацилите тука. Тука една от майките, ми разказваше как някакъв неин роднина работил в руското разузнаване и нарочно със самолети разпръсквали вируси над големите градове. То иначе голямата царма ще вземе да фалира  pardon не знам колко е вярно, ама е интересна теория.
Автоматик не съм карала, но и аз като мери ми предпочитам май ръчните. Някак имам усещане за повече контрол, но пък нямам бяза за сравнение, така че млъквам.
Само толкова запомних. Нещо взех да се притеснявам за партито и ме подгони безсънието  angry
Времето е разкошно, вчера Ники и едно друго октомврийче цял следобяд играха на вън,  изобщо не беше студено. Пожелавам си такова време и за другата неделя.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: октомври 13, 2017, 13:37:20 »

Ай привет.Напазарувахме в Лидл с дребната.Тя си взе пъзел и книжка майка и дънки  blush После се помотахме по центъра и сега тя спи, а аз се мотая буквално.

Али, нямах време за БЧК преди да взема кормуването.Отсъствам много от работа така или иначе и ми е ужасно трудно да съвместявам всичко - работа/кормуване/майка/тичане по други задачи.Отложих го съвсем целенасочено за след изпита.

и в Плевен времето е разкошно, а МОника се сополиви и кашля.Ама каквото такова.Не сме се спрели да се мотаем на пук на това.Е не я събирам с деца.

Изпуснах ви, не помня, ще чета пак!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: октомври 13, 2017, 14:39:14 »

за ръкотворките, едно вдъхновение:

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: октомври 13, 2017, 14:44:33 »

Тортата е готова, отрязах си едно микро парченце.. Много е вкусна  good

Сложих по-малко фурми, защото тези ми се струват прекалено много и знаех, че ще ми е много сладко. Сложих и на половина кайсии. В блата добавих сурови фъстъци, една шепа, че нямах друго, а ми се искаше да има ядка.   Torte
https://fitnesinstruktor.com/torta-saher/
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: октомври 14, 2017, 08:36:15 »

Привет съботно.Аз съм на работа, тиквата ни се размина с тая счупена кола и викам да наваксам загубеното време покрай курсовете.Имам ужасно много работа!

Хубав и усмихнат, слънчев октомврийски ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #254 -: октомври 14, 2017, 09:39:32 »

Маги, честито ти взет изпит good
Хехе, специално сополивият вирус няма как да го пуснат от толкова високо и да оцелее Wink Променливо е времето. Има и друго - сигурно и преди е било така, само дето не сме имали бърза информация кой къде и какво.
По измамите много се говори тези дни за Александър и самолетните билети. По общи мнения, най- страхливи и предпазливи и в същото време най- често падащи в клопка са хора, склонни към "далавера", "бърза печалба" и теоретично "добре информирани". Уж им скрит Фейсбук профил, или изобщо нямат такъв личен, пък пак са се вързали. Няма прости измамници, много се изучиха.
Аз съм в потрес от кръжока, на който бях в четвъртък. sad Ей така се усвояват средства diablo. Направо си беше събиране на чукнати в ръцете и главата, а целта е уж да се запазват българските занаяти. Е, вярно, запазват се яко клюкарските заложби и простотията, размесени с безвкусица и псевдопатриотизъм. Много се надявах да попадна в група, където наистина да науча нещо полезно... Ми, колкото и нескромно да звучи, аз мога много повече от тях, а ако не мога, зная от къде да го науча или видя. Главната учителка, спечелила парите, показва бледи копия на неща от Pinterest и единствената и цел в момента е да краде евентуално идеи от начинаещи, да ги "пресътворява творчески" и после да ги продава. Ама никой не ме кара да ходя, всичко е доброволно, та не съм сигурна дали ще повторя.
Крайно време е да измия прозорците...
Приятен и ползотворен ден на всички good heart
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines