Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:34:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 168838 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: октомври 06, 2017, 11:04:40 »

Добър ви ден!

Днес надявам се беше последният ми дообед, в който ходих до работа. Колегите ми бяха събрали пари и ми ги дадоха, за да купя нещо за бебето. Истината е, че дори не ми стана мило.. Нали уж съм чувствителна от хормоните и бла-бла..  huhhuh.gif nea

Благодаря ти, МериМи smile Всички това ми казват, факт е, че наистина се чувствам по-красива, не мога да си кривя душата  pardon heart Пък и тази Миленка, как ме е снимала... Изглеждам истински бременна   Yes

Сноу, честит първи кандидат-зет Wink Важното е да знаят, че са гаджета, а какво означава няма значение, дори не е толкова интересно, ще го разберат на по-късен етап Wink

Ходи ми се и на мен на театър, сега откриват и Синелибри, харесала съм си няколко филма, но първо седенето на едно място 2+ часа ме изнервя, а аз мразя да се изнизвам до тоалетна и да изпускам от филма/театъра. Второ е затворено и пълно с бацили, а на този етап ще гледам да ги избягвам..  pardon


Дойде ни термометъра/хидрометър за стаята и навън, който Али ми препоръча да закупим като уред.. Сега трябва да му намерим и място, където да стои външната част, защото при нас пече на всички тераси и показва в момента навън, че в 26 градуса smile  girl_impossible
Успешен петък  give_rose

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #136 -: октомври 06, 2017, 11:47:25 »

Здравейте!
В този хубав слънчев ден имаме годишнина - 5 години heart ММ снощи ме изненада, че първо не е забравил girl_haha , второ - поръчал ми подарък ("чак от Варна пътува  Girl_hide), трето - поканил кумовете! Днес направихме разходка до голям магазин, напазарувах и се прибрах като орангутан - с ръце до коленете.
Вече сложих да се маринова месото, което още не съм доизмислила как ще го направя, но бял кахър. Патладжаните са осолени и ги чакам. Тях ще ги гриловам и направя на рулца с домат, сирене и босилек. Ако правилно си подредя нещата, ще имам време да направя кекс за закуска утре. Така де - с едно палене на фурната и свят да й се завие tease
За машината да кажа - чак ме е яд, че толкова време се чудех и мотах. Купих си от Лидл на Паф за 240 лв. Мога да кажа, че съм супер доволна на този етап - 3 години гаранция има, метална е (нещо важно), има много декоративни и зачистващи бодове. От същия тип машини по специализираните магазини цените започват от 550 лв нагоре. Няма смисъл при все, че се ползва за домашни нужди.
Едни от първите ми неща бяха корекциите - скъсяване на рокля, която беше под коляното, отрязах рокля на пола, защото беше с демодирал гол гръб, скъсявах и стеснявах определени клинчета на малката. Така свикнах с машината. Направих си такава туника https://www.vbox7.com/play:299310e18f и оттогава видях три жени с такъв модел girl_haha Избрах плат, който не се нищи и е полупрозрачен. Сега редувам три изчистени потника и туниката стои по различен начин с всеки от тях отдолу. На малката много харесвам една рокля, че е с разкроена долна част. Сега снех кройката и шия поличка от плат, който пада много тежко в любимото нейно цикламено. Имам плат и за потник/блузка да носи отделно, че е силен цвят.
От този блог пък харесах супер много идеи, например: https://www.makeit-loveit.com/cut-off-jeans-with-fabric-hem-and-side-knot/ Т.е. начин да ремонтираш дънки или клин, който е "на колене".
Вчера купих плат в ментовозелено с цъфнали прасковени дръвчета heart Ще направя рокля тип pillowcase. От този тип кройки пък има такива фантастични неща heart А с добавяне на ластик под гърдите и същата рокля може да има и мама. Wink
Едва ли бих тръгнала да шия нещо, което е на супер достъпни цени по магазините. Няма да сменям и цип на дънки например. Обаче за по-елементарни неща е чудесно! good За 4 (!) лв направих втори комплект за количката от долен, горен чаршаф и 2 калъфки. Едно по-голямо перде да си ушие човек и половината машина е избила цената.
Мен много ме дразни една шивачка, която ми е най-близо и работи хубаво. Мързелива е, мота ме и ако каже сряда, най-сигурно в четвъртък следобед ще е готова за два тегела. Имам и една шивачка, при която с удоволствие бих отишла да си ушия нещо. Жената супер много разбира, показва на таблета нейни неща и ти обяснява кое как би стояло. Този вариант не бих го изключила за рокли с прекрасни кройки, които в един момент ме оставят, аз тях - не.

Като казахте кестени - така кьораво съм спряла долу, че чак ме е срам. Имаме гниещо дърво и чакам от Градини и паркове да се наканят да дойдат и да го махнат. В същото време има и един котурник, който не се кара, та сега с колата съм заела странна позиция.
Отивам да простирам, че вече метнах чаршафа тук. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: октомври 06, 2017, 12:04:08 »

Изписали сте света, браво на вас!
Знаех си, че кестените ще стоят добре в заглавието на темата  Wink . Майка ми също събира кестене чат пат, по едно време имаше купища у нас, ама.тате ги изхвърля. Днес вече мисля, че може да излезем до парка и с Ники ще си съберем също. Сега играе с едни орехи, ама нещо много боклук правят  nea Вчера пък пекох и хапнахме, обаче ми е чудно как може 10лв да е кг кестени, то месото е по-евтино.
Явно хората на запад ценят високо ръчния си труд, то няма лошо, но пък трябва да има някаква граница. Ето явно за това при Ина ходят като малоумни- скъпобим е изкуствен тен, солариум...
Тони, не се ври при такава навалица, аз само като чуя и настръхвам хахаха
Али, честита годишнина!
Свекърва, какво стана с лястовичката? Може да си казала, но съм пропуснала.
Така се радвам, че днес е петък- чакам мм да донесе тортичка като се прибира. Тази нощ се наспахме, само 2 пъти се е будил и го носих, но бързо заспивахме. Вече е жизнен и почти няма сополи, даже сутринта го намерих да бие котката с един малък часовник.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: октомври 06, 2017, 12:27:49 »

Здрасти!
Нямам време да чета!
Само честито, Али!!! Да доживеете поне диамантена сватба, че и отгоре... heart heart heart
Ох тук има един канал дето дават 3 часа "Кухня"  Wink само дето е когато съм за Кари или на урок  beating crazy тъпооооо... Инж е в командировка в Турция. Казала съм му да ми напазарува: сок от нар, чий кюфте, баклава, кадаиф, супи и т.н. А Кико му каза да не се прибира без подААк. Какъв ли? - ГоЯм, не маленкий   blum
Някой да има представа или отзив за това:
или това:
Отивам за Кари ! Бай...
« Последна редакция: октомври 06, 2017, 12:32:34 от fanimira » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: октомври 06, 2017, 12:29:52 »

Вече е жизнен и почти няма сополи, даже сутринта го намерих да бие котката с един малък часовник.

Бурното ми въображение направо ме опули. ахахаахахахахахахахах
би ли уточнила вида на часовника ? biggrin biggrin biggrin
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: октомври 06, 2017, 12:48:05 »

Бурното ми въображение направо ме опули. ахахаахахахахахахахах
би ли уточнила вида на часовника ? biggrin biggrin biggrin
Ахахах, Еми така се изсмях, ме събудих шефа. Баща ми кма едно малко дигитално часовниче/горе-долу колкото да го хванеш в юмрук/, обаче Ники е много привлечен от него и само ходи да го взима. Та сутринта докато мина през банята го оставих в стаята на нашите - така имам пряка видимост от банята и той естествено веднага отишъл да докопа часовника. Котката отиде да му се гали и той я възседнал и я биеше с часовника по главата  pardon
Явно много я е бил, понеже избяга на слънце в двора.
А преди малко направо ми спря сърцето- докто простирам, сложих Ники на люлката в двора/ама не е бебешка, а моята детска люлка/ и за малко да си разбие хлавата в плочките. Добре, че крака му се закачи за едно от въжетата и овисна с главата надолу. А бях до него и уж го гледам!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #141 -: октомври 06, 2017, 13:21:00 »

Еми, ако котката стои, заслужава си боя Wink Всяка нормална котка би избягала овреме, освен ако не си пада по садо- мазо. blum
Лястовичката би трябвало да е вече в топлите страни, отлетя си. Аз напуснах форума, както бях обещала. Жал ми е за флирта с младежа, но определено не заслужава да си губи времето с мен sad
И аз си задавам въпроси защо са толкова скъпи услугите. Примерно зашиване на копче на риза е 1.5$ /или беше през 2005 в ЛА/. Мухлите /съжалявам, че го казвам/, предпочитат да купят нова риза, вместо да я поправят.  pleasantry Носят огромни торби в Армията на спасението с дрехи, от там получават чекове, които после им служат за намаляване на данъците. Така са засукани нещата, че всеки да може да печели достатъчно и да не е в сивата икономика. Имат някакви неразбираеми за мен неписани правила за достойнство и престиж и винаги гледат на нас с почуда. Жени на моята крехка възраст от 63 много рядко се боядисват, ходят си побелели. За тези, които се издокарват и им личи, често говорят зад гърба им и им се присмиват, безупречна поддръжка имат само най- богатите. Изобщо ценностната им система е коренно различна. Каквото и да кажа обаче, все ще е потвърждение на баснята за киселото грозде Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #142 -: октомври 06, 2017, 13:34:03 »

Фани, не съм ползвала нито един от двата продукта, но мога да дам следните насоки  blush На Герла продуктът е крем, което обикновено значи суха кожа. ФДТ на Шанел е флуид, което ще рече нормална до комбинирана/мазна кожа. На Шанел от същата линия съм ползвала хидратиращ крем, беше с разкошен мирис и консистенция, но кремът не е за моята кожа и накрая просто го подарих. Сигурно ще ги поръчваш от сайт, но първо не продават ли мостри. Защото може да не са твоите и да не се разберат с кожата ти (не знам каква е). В парфюмериите има мостри и консултанти, може да се пробваш, че искаш да вземеш от тях подходящ за теб продукт, но искаш да ги пробваш, за да си сигурна кое е за твоята кожа. Шансовете са два: да ти дадат малки мостри (а те имат) или да ти сложат на кожата от тестерите в магазина. И при двата варианта за теб е по-добре, защото това не е евтина козметика и експериментите с нея излизат скъпо  girl_wink

Ратче, тези неща стават за секунди sad Колкото и да внимаваш, никога не си застрахована. Просто си извадила късмет girl_wink Племенникът милия така веднъж пострада на една площадка, когато беше малък, чак до спешното стигнахме. Представям си само колко си се уплашила  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #143 -: октомври 06, 2017, 13:48:12 »

Аз чевръсто действам по задачки, че из нас много неща има оставени за малко някъде си. Мрого мразя така! Затова си давам зор да отида овреме до другата стая и да го занеса. От крачкомер нямам нужда, ама поне погледът не ми е раздразнен.
Интересно е като споделяте за цени как продължават да съществуват някои професии. За съжаление има много консуматорски настроени хора. Изумявам се по предавания по Fine living и прочие, че ползват мазетата за стая за гледане на телевизия, а всички боклуци има са из гаражите. Правят гаражна разпродажба и освобождават място за нови боклуци, за да заринат стаите с поредните (не)потребни вещи. Порочен кръг отвсякъде! За поддръжката - наистина ли на 20-25 години са им изгнили зъбите и прибягват до чене или аз само оставам с такова впечатление? huhhuh.gif
Рат, имахме такава случка и то на бебешка люлка angry Ужасно е! В същото време таткото и бабата бяха до малката.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #144 -: октомври 06, 2017, 14:15:24 »

Ратче, ужас, добре, че се е разминало! За секунди стават белите sad

Аз имам да направя седмичното меню и да напазарувам и да си взема челядта от градина и тая вече. Исля по-релакс да го карам.

Имам ваучер за козметична процедура в Ив Роше, ама не знам кога ще се добера...поне на фризьор успях да ида преди две-три седмици, за съжаление половинът не може да ме подстриже мен lol аз като цяло съм доволна от фризьора, но тоя път попаднах на един дето не ме изкефи много, ама късмет, моят беше зает.

Свекс, това за купуването на риза вместо да се занесе ме разсмя много, защото наскоро се бъхтих да пера във ваната зимната завивка на ММ, който е един висок и добре сложен мъж и завивката му е 240х240 и не се събира в пералнята. За пране в химическото искат 35€, тя струваше 30...

Едит.: Али, честита годишнина!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: октомври 06, 2017, 14:16:49 »

Здравейте!

Днес нещо не мога да си събера мислите. Размина ни се и спането навън, защото нещо се смрачи, нищо чудно и да завали. nea
Ходихме на проверка при личната и не ни се размина антибиотика. Досега не е пил, но няма никакво подобрение, даже ми се струва по-зле и щом се налага...  sad
Голямо лудница е при нас. Пак са затворили главни улици и правят ремонти. Нали и болницата ни "ще закриват" и имаше стачки. Нашата педиатърка не е там, но е в близост и не ни се размина заобикалянето.
Аптеката се пръска по шевовете, няма кой да направи път на майка с мрънкащо дете.  diablo С една даже се скарахме, защото не стига, че чакам наред с другите, но когато ми дойде реда, тя се залепила за мен, за да не си изгуби нейния ред. Ама буквално ми дишаше във врата, направо я целувах, ако се обърна.  beating
Нещо съм подпалила моторетката днес. hunter
И ММ трябваше да идва с нас на прегледа, но изненадващо го изпратиха на обучение в София и се бутахме сами.

Това за кестените не го знаех. И аз си имам два пълни джоба на якето. Ако видя някой паднал си го взимам. Вече ми е "професионално" изкривяване, защото с Алекс си пълним кофичките. Айде дано да са ни на късмет.  Good luck

Тони, много си хубава с това коремче.  heart Наистина бременността разкрасява.  heart И аз се чувствах чудесно в кожата си по време на бременността. Даже май по-добре никога не съм се чувствала.  blush heart

Сноу, и по-добре да не знае какво са гаджетата.  girl_haha Има време.

Али, честита годишнина! Обичайте се до безкраяяя!  heart
Какъв кекс ще правиш? И на мен ми се яде нещо кекс/сладкиш, но не знам какво точно.

Рат, тъкмо да те питам каква е тая торБичка, дето ще ти носи тм и видях, че си писала тортичка. И на мен много отдавна ми се яде. Майка ми нещо напоследък няма време да се вихри и да направи една.
Белите стават за секунди за съжаление.  angry Добре, че всичко е наред.

Фани, завид, завид за баклаватаааа. Torte

От бързане не успях и да напазарувам и няма какво да сготвя. И гардероб имам за оправяне, ама дали ще е сега... blush
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: октомври 06, 2017, 16:15:53 »

Честита годишнина, Али, да се обичате и уважавате още дълги години! good
И да си направите един хубав празник довечера Wink


Фани и двете марки са с доказано качество, но както е писала и Миленка, това не е критерий, че ще са подходящи за твоята кожа. Аз толкова скъпи продукти без мостра или тест не купувам.
И също да кажа, че това са класни марки, които да си ги купиш за престиж, съответно да му платиш цената.
Ако търсиш подобно качество, само като такова, би могла да го откриеш и в по-евтини марки.
Но това наистина са продукти-бижута, за всичко е помислено и ти прави кеф още с отварянето на прекрасните опаковки. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #147 -: октомври 06, 2017, 21:35:59 »

Лелее успях да ви изчетя  angry ох така ви се кефя на тези по майчинство колко сладко разказвате какво си правите  Girl_hide така да ми лиспва понякога това безвремие  heart

Аз днес се катерих от кол на кол, каквото и правя последните 2 седмици, но видя му се края. Сложиха ми нов чужбински вожд, направо е слънце човек, толкова силно рамо удари че с правилните думи изплюхме 55 слайда презентация. Сега осставя да стиснете силно палци понеделник и вторник и на франсето да му хареса. Понеделник сме в Пловдив, ще спим там, ще ходим и на вечеря там и другата седмица сме на ПарижУ.

Утре сме на сватба, ужасна е прогнозата, даже минах през андрюс да си купя зимно палто... Егаси късмета значи...

Та излях си моето, всички ви прочетох, ама чак другата седмица ще мога да се включа пак  blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #148 -: октомври 06, 2017, 22:41:00 »

Тази седмица сме и на плюс... 32 има ново зъбчеее... Булка, радвай ни се, аз вече се чудя изморена ли съм, скучно ли ми е, работи ли ми се... но си права, че това е щастливо безвремие. Много повече ми беше дотегнало това от кол на кол и от пусто в празно.

Али, честита ти годишнина! Аз не ъм запомнила, или просто от временна амнезия страдам, че сме булки набор. Прекрасно е това за шевната машина, на мен много ми харесва това умение да шиеш, но не... никога не съм имала шанс да пипна машина.

..... пак аларма...


Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: октомври 07, 2017, 08:28:18 »

Добро утро!
Булче, браво на вас! Дано и франсетата да го харесат! Точно вчера с моя приятел фотограф оплаквахме времето- той днеска е на сватба, а утре трбваше ние да се поснимамв, обаче отпада.
Киви, честито зъбче!
Миме, ти се радвай че не са те и предредили, мен в лидл в Смолян една коза ме предреди, въпреки мрънкащото дете  pardon

Днес, в Банкя май ще има по-голям от обичайното фермерскинпазар и нямам търпение да отида, само шефа да се наспи. Времето освен фотосесията ми прецака и ходенето до Сърбия, ама поне може за рождения ден да поизчистим.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines