Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:02:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 167690 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #120 -: октомври 05, 2017, 16:08:17 »

http://lechiteli.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BA%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D1%82/
Хаха, някъде към 88, тъкмо бяхме отишли в ново жилище, се пусна слух, че дивите кестени могат да накарат бебе да спи непробудно. Сложих и аз под креватите на децата, белким спят повече от 2 часа. Посред нощите обаче взеха да се чуват някакви пъклени звуци на трополене. То какво било - един мишок /после разбрах по мишините/си бяхме завъдили и той явно е бутал кестените.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 05, 2017, 16:14:03 »

С такива съседи е ужасно sad
Аз имах случай, две години се мъчих, живеехме на първи етаж, а отгоре съседите след всяко хранене си тръскаха покривката и редовно нашата тераса беше в трохи и различни остатъци от храна, но най-тежко беше като реши да тупа килима, което се случваше често и непредвидимо като ден.
Един ден пуснах две перални и прострях прането, на преносим сушилник, на терасата и излязох. Прибирам се и само като видях да виси един край на килим от съседният балкон и лошо ми стана. Излизам и цялото пране беше в прах и котешки косми, направо пощурях. Внесох сушилника и от него директно дрехите пак в пералнята, бяха в пъти по-мръсни, отколкото преди да ги изпера.
На всичко отгоре, в този същият апартамент имаше и друга екстра. Пак от горният етаж, на мъжът беше разрешено, като единствен пушач в семейството, да пуши вътре само при включена аспирация над котлона и задължително, там строен.
Той ставаше сутрин в 5часа и първата работа беше да запали цигара, същото се повтаряше и около 23ч, когато си лягаше. Та значи каква беше тази аспирация не знам, обаче като се включи тяхната и всичката миризма я вкарваше директно при нас, пълен отврат.
И всяка сутрин в 5ч си събуждаше остра, задушлива миризма(спяхме в дневната, а тя беше едно с кухненският бокс) и скачахме като ужилени да включваме нашата аспирация, тогава всичко беше наред с миризмата, но пък тя беше много шумна и нямаше повече спане, направо кошмар някакъв.


За кестените, Симеон редовно се грижи да са ми пълни джобовете pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #122 -: октомври 05, 2017, 16:24:37 »

 Мари, и при нас е някакъв зверилник от известно време. Честно казано колкото и да ми е смешно на баба ми блока си имат порядки още от соца. Има си дни и часове за тупане- например сряда и събота или нещо такова от 9 до 11. По това време другите пък знаят и прибират прането или не перат. През останалото време се тупа само от междуетажните прозорци, което не вреди на никого, защото терасите от тази страна на фасадата са остъклени. Звучи смешно, но така няма недоволни. Предвид че тук повечето са под наем и тепърва откриват какво е да живееш в многоетажна сграда не виждам и смисъл да се хабя ще изям някоя псувня на екзотичен диалект най-много.  tease
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 05, 2017, 16:29:45 »

То и ние бяхме под наем, издържахме две години и си събрахме нещата pardon
И това така ни беше отвратило, че следващото жилище(което беше вече и наше) го търсихме да сме си ние най-отгоре, със самостоятелна аспирация и въобще...парен каша духа.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #124 -: октомври 05, 2017, 19:46:20 »

Минавам на бързо по кестеновата тематика, още утре ще обзаведа 32 с бая кестени, белким почне да спи това дете денем. Ама много ме нервира, как може като голям човек цял ден да не мигва почти (2 х 20 минути днес) .... А 31 ми носи от Оксфорд кестени по джобовете, там това си е официална валута. Няма да ви казвам тази есен колко пари изпрах smile

По време на медения ни месец, на другия край на света, се запознахме с едно българско семейство. Тази седмица се срещнах случайно на светофара до нас с жената и двете се познахме и пихме кафе заедно. Беше в командировка до София. Готино съвпадение smile Още се чудя какво се крие зад тази "случайна" случка и защо ми я пратиха.
« Последна редакция: октомври 05, 2017, 19:52:10 от Kiwi » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #125 -: октомври 05, 2017, 20:29:37 »

Кестени в момента имаме една торба на балкона, които чакат са бъдат опечени smile ама нещо тая година са много дребни, не съм доволна от реколтата lol нали живеем до парк и имаме ядливи кестени, та  номер едно събра едно известно количество и изяде собственото си тегло в печени кестени lol това за енергиите не го знаех, но съм чувала, че помагат против неспокоен сън, така че Киви спокойно може да сложи един под матрачето на З2:) а за срещата, може да си пок само какво има предвид съдбата. smile

Али, възхищавам ти се, че имаш време да шиеш! А отдавна мисля да си взема машина, но с по-тривиална цел: да подкъсявам и стеснявам дрехи, когато се налага, защото тука тези ислуги са много скъпи и общи взето с две дрехи ще избия инвестицията smile
Извинете за грешките, както винаги съм през телефона...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 06, 2017, 06:56:09 »

От 9 ти пускат шевни машини в Лидл, Алексче, ама си далеч от нас.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #127 -: октомври 06, 2017, 07:09:12 »

Добро утро Sunshine Sunshine

Едно МериМи се излюпи рано тази сутрин (обичайно е след 8:30-9:00), прочетох ви и ще драсна няколко реда преди животът да ме поеме...

Али, искрено ти се възхищавам на способността да си организираш времето и да го оползотворяваш. Това е качество, което нямам, и винаги се радвам на хора, които го имат  Bravo

Днес и аз ще трябва да се сблъскам с държавни институции, а така не обичам. Подкрепям Маги и Мари за написаното. Първото ми висше е за ръководител в държавния сектор, ходих на стаж и си казах това не е за мен.

За кестените съм го чувала, но бях забравила, добре ме подсетихте girl_wink

Вчера бяхме на изложба на кимона и тетрадки в Музея за историята на София, толкова не любезни служителки два броя имаше, че се чудих с какъв конкурс са ги избрали! Едната стана 19:30 и директно си ни изгони, защото и свършило работното време и трябвало да заключи. За пет минути отгоре сигурно щеше да се преработи nea На всичкото отгоре беше събитие на Японското посолство и имаше официални лица. Накрая ни бяха заключиха и с част от японците си стояхме пред вратата като заложници. Не искам и да си представя какво са си мислили хората girl_impossible Сигурно колко дружелюбен народ сме lol

Да ви се похваля  blush Гледахме "Полет над кукувиче гнездо" в Народния. Не мога да я опиша, все още ме държи емоцията. Постановката продължи 3 часа и 45 минути, а ми се сториха секунди. Определено попада в моя Топ 10, не даже в Топ 5 heart Ако някой се чуди дали да я гледа, заслужава си. Макар че аз не съм мерило, защото според ММ харесвам все изчанчени, та този път ми дойде супер, действието се развиваше в лудница lol

Тони, много си хубава бременна, пу-пу-пу. Да знаеш, че ти отива  girl_haha girl_haha

Хубав ден на всички  autumn autumn autumn

Еееее, пиша през телефона 20 минути Еми ме спреварила lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 06, 2017, 07:42:54 »

Добро утро и от мен.Мери, това е ужасно за музеите, но никак не ме изненадва, в тон с поста ми е за държавните/общинските служители.

Аз днес пак имам куп задачи, добре че е петък.Тая нощ като кукнах в 4,30 не знам колко време се въртях и заспах доста късно и в 7 като звънна часовника бях труп!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 06, 2017, 08:07:57 »

Здравейте!

При Алексия има Лидл, но май само оверлог ще има. То при вас всички услуги са с цени до небето.

Музеите на всички ни се иска да е като в Лувъра, ама и там в като в училищата и болниците - много малко пари, мизерни условия и големи очаквания. Особено пазителите и касиерките. Уредниците може и да са по ентусиазирани, но тях посетителите рядко ги виждат. Смотана работа, затова се отказах от дисертацията.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #130 -: октомври 06, 2017, 08:47:02 »

Добро утро!

Имаме Лидъл да, аз мисля от Амазон да поръчвам и дебна черния петък или намаленията.

Панде, то при нас наистина всички услуги са  angry , да не говорим, че и изпълнението понякога не отговаря на цената. Поради тази причина мъжо си купил машинка и ножици и моя милост фриьорства, ама явно се справям, защото колегите му го питали къде се подстригвал да идат и те lol
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 06, 2017, 09:44:24 »

Панде, то при нас наистина всички услуги са  angry , да не говорим, че и изпълнението понякога не отговаря на цената. Поради тази причина мъжо си купил машинка и ножици и моя милост фриьорства, ама явно се справям, защото колегите му го питали къде се подстригвал да идат и те lol

И тук е същото, маникюр, козметик, масажист, фризьор...и още и още, цените на тези услуги до небесата, а получаваш нищо, особено ако сравняваш с някои от добрите студия в София. nea Колкото и да се опитвам , не мога да разбера на какво се дължи, специално за този тип услуги, защото училищата им са изключително на ниво, къде се губи нишката не знам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 06, 2017, 09:45:43 »

Алекс, ми почвай по домовете да постригваш, като тази фризьорката на Ина. good good
Мари, просто са си тъпички повечето, по мои наблюдения.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #133 -: октомври 06, 2017, 10:25:17 »

Добър ден! Днес е прекрасен летен ден.....само да можех да си опъна едно одеалце в парка и да събера малко слънчице....
Кестени и жълъди имам почти във всеки джоб, а вкъщи са набутани почти във всяка кутийка и място, което Бубет смята за скришно......като нищо да завъдим гризачи... докато успея да изчистя залежите и идва новата реколта....
За гаджето на Бубет - знаем го, приятелче от нейната група (и с родителите се знаем, че с тях и още няколко семейства висим по площадките след като приберем децата от градина), той пръв беше разказал на майка си, че тя му е гадже, хахах. Само дето и двамата не знаят какво означава да са гаджета  funnytooth funnytooth funnytooth
Машина си купих преди да се роди Бубет, точно след като ми съсипаха скъп панталон при скъсяване....Оттогава съм подгънала няколко неща и си уших цяла рокля....ползвам я доста по-спорадично от предвиденото, но определено е плюс наличието й. Предпочитам да шия по готови кройки от малка, обикновено от Бурда....Тази есен детската мода толкова ме дразни, че ако имах време и хубави платове, щях да обзаведа Мис с 5-6 рокли и туники....
Фризьорските и козметични услуги май навсякъде в чужбина са скъпи. Кумата ми в Германия се подкъси и сега олеква 50-60 евро/месец за поддръжка.
Не ми се работи днес sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 06, 2017, 10:58:15 »

Ох привет пак.Времето е разкошно, а аз имам страшно много работа.Мисля към 13 часа обаче да изляза малко на вън и да се помотам.Имам и да купувам разни неща и до банката да ходя пфууу.

Да за фризьорството в чужбина и аз така знам.Моята братовчедка в Англия се подстригва веднъж на високосна.То и тя с тия три деца, не може да мръдна на никъде де, ама това е друга тема smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines