Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:49:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 167694 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« -: октомври 01, 2017, 09:07:33 »

Много се радвам, ме успявам да направя темичката точно за този специален за мен месец.
Пожелавам си слънчицето да се завърне, за да можем да се насладим на есента в пълната й красота и да съберем незабравими спомени.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #1 -: октомври 01, 2017, 10:11:14 »

Благодаря за темата, Рататуйче!

Започвам октомври с вино, торта и прекрасна среща, дано все така да ни е уютен и топъл, а също и слънчев и цветен.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #2 -: октомври 01, 2017, 11:02:29 »

Добро утро от мен!

Дано октомври да е топъл и да не става бързо студено.

Ние бяхме с цели  две баби вкъщи и намазахме едно кино по ергенски:) от утре обаче пак се врътва въртележката.

Киви май ти ме беше питала кога се върнах на работа - преди две седмици, но с намалено работно време първия месец.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #3 -: октомври 01, 2017, 11:37:34 »

Алексиа, какво работиш?

Машка, аз в момента спортувам (уж). Вече два пьлни месеца правя сериите на Румяна и почвам трети. А вечер ходя на пьтечка вьв фитнеса, ако ен сьм ходила достатьчно през деня. Крема мислех да сьчетая с масажа, за който ви говорих (за отслабване на рьце).

Просто в този период нямам друго за правене и ми трябват някакви цели, за които да правя нещо и да виждам някакви резултати, за да си осмисля живота.

Обаче на килограми не мрьдвам изобщо. Явно са се стабилизирали за мен килограмите от след второто раждане. Без диета няма да стане, а нямам грам желание и мотивация да правя такава. Иначе имам тази на Румяна сьздадена специално за мен по моите вкусови предпочитания и ефикасна.

Еми, за това какво ядем бях забравила да ти отговоря, но аз много пиша напоследьк тук по вьпроса, пак защото си нямам друга работа.
Ядем сьщото, което ядяхме вьв Фр, само дето тия неща тук са супер по-скьпи, просто ужас. Макси Моцарелата Галбани, която Фр е 1е94, тук е 3е87  girl_impossible

Та - много паста (болоньез, на фурна (с болоньез, моцарела и пармезан запечена), дженовезе (с моркови и лук), с тон, с грах и гьби, с гьби и кайма, с нахут или просто с масло и пармезан, ако нямаме време или не сме пазарували).
Пиле (супа, с ориз, на фурна с картофи).
Картофи (на пюре смесени с шунка и моцарела на фурна или на два пласта - с кайма и отгоре пюрето на фурма), мусака.
Супа - пилешка, крем с тиква, крем с тиквички.
Леща - оранжева и обикновена.
По-рядко боб.
Ризото - обикновено и с гьби.

Това са ни най-основните храни, които вьртим.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 01, 2017, 11:54:32 »

Честит ни октомври  heart

Обожавам го този месец, наистина като става по-студено, на мен ми става по-топло на душата.. Не знам, какъв човек съм, че така обичам тези месеци, хората се депресират, аз се ентусиазирам.. Тази година пък още повече съответно  pardon

Искам да е по-топло, че да си е есенно, а не да прилича до толкова на ранна зима smile

Прекрасен да ни е на всички  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #5 -: октомври 01, 2017, 12:47:44 »

Ина, грубо казано съм коректор smile proof reader един вид, но правя и други неща.


Тони, и аз ги пбичам зимните месеци, макар че хич не обичам да изляза и да дзиндзиринкам lol аз май всички месеци обичам, все си намирам повод за празнуване lol но сега вече започвам да се настройвам за Коледа и за зимата, че при мас като се заредят след Коледа рождени дни и празници, чак до май lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #6 -: октомври 01, 2017, 13:38:17 »

Честит ни нов месец, дано е златен, кехлибарен и въобще пъстър!
 
 Аз не мога да се климатизирам, защото до вчера бяхме по потници, а сега съм се навлякла като за зима. Винаги по това време пътуваме някъде по на топло, но обикновено има 2-3 дни топлинка и тук, за да се климатизираме. Сега обаче сме назад с времето и вчера ходихме на уличния фест за храна абсолютно неподготвени за студ. Като идея беше добро, организация ужасна и предвид и студа съвсем не бяхме очаровани. Дано ако го правят и друг път да си вземат поука и да организират по-добре.  good

Следва лирично отклонение за Барселона, само за когото би било интересно. На другите се извинявам за дългия пост
 Иначе аз се връщам повече от заредена и впечатлена от Барселона. Беше ми изключително хубаво там и колкото и да си мисля, че Италия ми е голяма любов, Испания май ще се окаже повече мое място. Има го темперамента, но като че ли е една идея по-подредено и логично всичко. Поне на мен така ми се стори и може би затова успях да се отпусна и насладя тотално. Нещо, което в Италия така и не постигнах. Колкото и да недоволстват от туристите мисля, че барселонци нямат от какво толкова да се оплачат сравнено с римляни. Да, на атракциите има хора, но иначе из града се движиш съвсем свободно и спокойно за разлика от Рим, където винаги си със стадо. Градският им транспорт е повече от логичен и приятен за ползване, а самите каталунци бяха много дружелюбни. smile
 Друго, което ни направи впечатление, са по-евтините и честно казано като че ли по-качествени хранителни продукти. Пилешкото месо, което опитахме беше ароматно и сочно- такова каквото го помня от детството си, а сега не съм откривала от години каквито и месарски магазини, и гурме ресторанти да съм посещавала. Билетите за атракциите си ги бяхме закупили предварително и навсякъде влизахме без да чакаме, което вече смятаме да ни стане практика, защото е изключително удобно- хем си разпределихме добре бюджета в рамките на няколко месеца, хем си спестихме време и нерви, а за зоопарка и пари- ако си купиш билет онлайн е 10 евро, а на място 20. Впечатлих се и от него - животните чисти и поддържани в големи пространства, никъде не миришеше лошо, навсякъде имаше стъкла, а не решетки и пейки пред тях, седнеш ли винаги любопитстват и идват от другата страна на стъклото- среща много отблизо. Има си и разни атракции за деца - хранене на пингвини или показване на дейности от ежедневието на служителите - чистене и обучение на животни. Навсякъде е много зелено със зони за пикник или ресторантчета, фонтани и пейки, а пауните бяха като гълъби и врабчета- навсякъде из парка, движещи се свободно. Въобще не съжаляваме, че посетихме и това. Аз не бях ходила в чужбински зоопарк и си струваше изживяването.

 И главното концертът беше страхотен, дори аз подскачах и танцувах въпреки че не съм запалена фенка. Личи си, че са големи звезди с голям опит и изградено сценично поведение. Като истински професионалисти, а не псевдоеднодневки не само не закъсняха, а започнаха дори по-рано и пяха повече от обявеното. Беше много хубаво изживяване имаше семейства родители с деца тийнейджъри или на моята възраст и всички танцуваха и се забавляваха. Просто страхотно изживяване!

 Така започваме истинската есен много заредени с положителни емоции, които да ни топлят когато стане студено и сиво навън. Хубав месец на всички!  autumn
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #7 -: октомври 01, 2017, 14:39:17 »

Ина, грубо казано съм коректор smile proof reader един вид, но правя и други неща.

 good

Някой има ли робот-прахосмукачка? Какьв и какво му е мнението?

Фабио две седмици подред пусна прахосмукачката и сега гледа и се чуди какьв робот да купи  funnytooth
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 01, 2017, 14:48:53 »

Привет и от мен! smile
Обичам октомври, това си е моят месец, каквото и да е времето girl_wink

Вероника, и моите впечатления от Барселона са точно такива като твоите, но Барселона не е Испания..... Аз имах възможност да обиколя доста и го казвам съвсем отговорно. smile
« Последна редакция: октомври 01, 2017, 14:58:19 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #9 -: октомври 01, 2017, 16:27:42 »

Инче аз съм работила за iRobot, питай какво имаш въпроси, Тони май и те имат роботче.

Честит октомври, аз имам ревящ сополянко вкъщи...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 01, 2017, 16:29:50 »

Ина, ние сме iRobot (roomba), много съм доволна.. дори да не виждам мръсотия по земята го пускам и обира от пода супер много прахоляк в контейнерчето, дори от спалнята, където реално само спим  girl_impossible Използваме го вече 3 години и малко, да чукна на дърво не се е чупил с изключение на един бърз ремонт, защото скърцаше и го носихме, но беше гаранционно и ни го върнаха нескърцащ smile Чисти цялата къща с едно зареждане, но го пускам във всяка стая по отделно и затварям вратите, защото нямам възможност да го пускам във всички стаи на отворени врати и да излизя. Имаме СОТ и датчиците ще го засичат, та не е ок. Когато съм в нас не искам да бръмчи навсякъде и да го чувам, затова го затварям в различните стаи и го местя сама.

Рони, много се радвам, че сте изкарали прекрасно в Барселона, мои приятели, с които пътувахме преди да се запозная с Илиян сега си направиха екскурзия в Испания (5 дни в Мадрид; 5 в Барселона и 3 е Севиля) завиждам им безумно  Girl_hide Заредили сте с  положителни емоции и сега може да изкарате зимата спокойно, пък през новата година, нови приключения Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: октомври 01, 2017, 16:38:12 »

Аз пък ви избрах дерта, новините от Барселона днес хич не са добри sad Ще си покажат яко рогата каталунците diablo
Мой първи братовчед ходи със сина си на концерта. Изтипосали са се с тениски с изплезен език на кадро, май и самолетът на групата е бил с този знак smile
Гел за стягане в комбинация със спорт и диета съм ползвала, има ефект, но само докато се прилага. Извличат водата от депата, на този принцип работят. След това всичко се завръща с нова сила, че даже и с плюс.
Ще взема и аз да поискам програма за грохнали бабички, още по лека някаква от Румяна.  blush В дясното коляно ми расте шип и куцам секси. Wink
Откраднат живот ми е интересен, защото засягат теми на приватизации и разни игрички, по- точно загатват проблемите Wink. Иначе заради продуктовото позициониране, някои работи стоят като закърпени. Хехе, то няма как да е по- различно от другите филми на медицинска тематика, хората по света от едно и също боледуват smile. Интересно ми беше за дулата, макар изобщо да не задълбочиха какво и що. Не съм впечатлена от играта, особено на младите. Познавам три от сестрите, никога не са се занимавали с театър, но правят страхотни роли. Марта Вачкова миналата година я гледах на сцена, направо ми се издигна в очите. Вярно, беше в комедийна роля, каквото е и амплоато и, но просто изправи на крака публиката. Не бих могла да издържа и да гледам сериала в действително време nea
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #12 -: октомври 01, 2017, 20:17:17 »

За робота - той е видял някакьв с голяма промоция в Амазон Прайм - 80 паунда, Виледа. Обаче аз не сьм му особено убедена. Другите му се виждат твьрде скьпи. Според мен не трябва да го взима.

Ето този е:

https://www.amazon.co.uk/Vileda-145096-Cleaning-Robotic-Cleaner/dp/B00JKNKUOY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1506881597&sr=8-1&keywords=vileda+robotic+vacuum+cleaner

Свекс, последната серия дето ми прати Румяна ми се вижда доста удобна за изпьлнение - никакви подскоци, никакви лицеви опори... Трябва да я пробваш.

Забравих предния пьт да пиша, че някой питаше за Ординари, козметика - лично не сьм я ползвала, но сьщо чувам много добри отзиви в нета за нея и бих си взела да я пробвам  good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #13 -: октомври 01, 2017, 20:39:31 »

Аа не, за роботи или iRobot или нищо друго, казвам ти само парите ще си дадете. Мога със затворени очи да размонтирам Румба, няма по-добри на пазара, другите са само бледи копия
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 02, 2017, 07:52:23 »

Привет и от мен.Малко се изгубих, но се надявам тая седмица да съм по-редовна.
За роботите и аз следя Румбата, много съм навита на една и ще чакам черния петък на Амазон.Много искам едничка, а и с тия две котки колко ще ми помага, не е истина.
И аз обичам октомври, но защо така изведнъж сви студа не знам?

Хубава и усмихната седмица!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines