Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 16:34:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 168523 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: октомври 24, 2017, 10:18:50 »

Нашите са вкъща, с изолация и всичко, ама пак си е по-студено от апартамент, ако и двете не се отопляват.. Те вече половин месец се отопляват.. Добре, че монтираха термоглави на радиаторите, защото когато и да отидем, живот и здраве, ще са още на отопление и тия температури над 23-24 градуса, няма да ги преживея... Иначе те понеже топлят яко заради мама, тя като дойде в нас на 24 градуса, стои с яке в началото  crazy
Ние сме с 24-25 градуса температура в нас, явно откакто съседите над нас също си използват газта, а не тъпите климатици има разлика.. че имат малко бебе и съседката държи 26 градуса в тях  shok bad Уж, топлия въздух се издига нагоре, ама при нас е доста топло все още, аз вечер в спалнята, която е под тяхната с бебето.. спя по тениска и гащи и съм постоянно отвита.. ММ си е традиционалист, той и на -20, спи гол по бельо  crazy но пак казва, че му е много топло..

Метеоцентралната, която взехме показва температура в спалнята 24.6-25 градуса средно..  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: октомври 24, 2017, 10:23:08 »

Въх голяма жега държат тия хора.Тони и хормоните те бият яко и ще ти е жега поне още 6 месеца след раждането.Аз като бях бременна ходех зимата по къс ръкав, моя мъж беше в потрес, че аз съм вечно умряла от студ.Иначе няма значение над или под вас са, щом топлят веднага си личи.Дано скоро прекарат газта на нашите и там да е топло тая зима.
И като стана на въпрос за газта, честно с тая фирма станах пишман, но нямам и голям избор.Може ли да дадеш нашата оферта на някой друг, да го издирваш 2 дни, за да ми върнат офертата?Да чакам 3 дни подпис и печат на договора от шефа на фирмата, защото в офиса им няма фирмен печат!!!Да не могат да ми кажат кога аджеба ще идват да къртят и всяка седмица да имам поне по 2 разговора с тях уж да се уточняваме и накрая пак нищо!Направо не знам ако не бяха монопол как щяха да си изкарат парите!

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: октомври 24, 2017, 10:37:04 »

Маги, ние в нас никога не сме държали повече от 23 градуса.. сега само се смея на Илиян, който ходи гол до кръста и следи термометрите в стаите пуфкайки  Girl_hide

Вие кой чакате да монтира, овергаз?? ние като дойдохме всичко беше прекарано и само котлето идваха от съответната фирма да си го монтират..
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #513 -: октомври 24, 2017, 10:52:56 »

Естествено, че в апартамент е по-топло, просто до миналата година вкъщи все някъде нещо си веше след всичките къртения и ремонти, смяна на прозорци, врати и тн...сега като е запечатана къщата си е друго, пък е и по-красивичка  heart
Ние виреем на 21-22 градуса, че понякога и по-малко като паднат много температурите (поне до миналата година де, тази ще видим как ще е). Даже Мис като я зкаараме при нашите (парното им е много силно, че са до теца) и ѝ е бая жега. Остава да ни падне разходът на пелети  Wink
Свекърва я няма...милата sad
Нас само ни спамят с овергаз, ма аз не ща и да чуя за газ, въпреки че ни е пред вратата тръбата  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: октомври 24, 2017, 10:55:32 »

Фери, то не съм и сигура, че газта ще е оптимална като съотношение цена-топлина за къща.. Пелетите не са евтини, но в къща си трябва чувствително повече топлина за постигането на 22-23 градуса.. Пък и топлото е различно.. газ и климатици са ми за апартамент на мен  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: октомври 24, 2017, 11:02:29 »

24-25 е моята мечта, но на мъж ми му е все топло и няма да издържи. А и за детето не е ок да го изнежвам.
Разбира се че в къща винаги е по-студено, но си има ефект от допълнителните екстри там.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #516 -: октомври 24, 2017, 11:15:43 »

Имаме едни съседи, дето твърдят, че и с изолация и без е все тая и нямало да ни падне разходът и не пропускат повод да ни го напомнят lol Верно, че още не е свил студ, ама вече се усеща разликата с предходни години. Иначе около един тон пелети харчехме на месец, сега ще видим как ще е.
Знам само, че с ток щеше да ни е два пъти по-скъпо сигурно и не толкова уютно. За газ нямам наблюдения, но не бих си сложила, освен ако не зачестят кризите с липсата на пелети по складовете.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: октомври 24, 2017, 11:32:34 »

Чакаме една местна фирма Таси, да го направи това чудо.Овергаз в Плевен няма има Арес газ, но аз като им чух мисленето и като видях къде искат да къртят се отказах от тях.Значи като някой ми каже "не може", на място където е "не искам" ме хващат лудите и направо спирам да слушам.Апартамента е стар, направен е ремонт на места, има настилки навсякъде, къде естествен паркет, къде мрамор, всичко това трябва да се запази.Обаче умниците ще къртят, много са смели.Аз не им дадох де.Все пак работя в сферата, имам колеги занимаващи се с такива проекти и имащи опит и те ми казаха как да се направи на места с въздушно трасе.Направиха и съответния проект и така.

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #518 -: октомври 24, 2017, 11:43:12 »

Фери, да крем е супата. По рецепта на Бон апети от предаването точно супа с карфиол и печени чушки е заглавието. Обаче майка ми точно когато правихме чушките за зимата й казахме новината и и е бяло петно явно всичко. Втори път се обясняваме какви чушки ми е дала. Предният път пълних чушки и видях, че всички са печени. Понеже не си вярвам на преценката й се обадих да я питам. Тя ми потвърди, че не сме подготвяли чушки за пълнене и даже ходих да купувам, за да пълня. Снощи изкарах чушки с идеята печени да се размразят и познайте - не се белят, защото са за пълнене.  Wink И двете сме големи шматки.  crazy Та сега плановете ми трябва да се развият набързо и да размразя чушки и сготвя за около час. Ако оставя на ММ ще го домързи и карфиолът ще стане за хвърляне. 

 Ние винаги сме били на ток и сме много далеч от зиморничави. Още нищо не включваме. И ние спим по бельо с ММ. Нещо, което иначе винаги ми е било странно, ама иначе завираме и двамата при положение, че пускаме само колкото да се отвърне въздуха преди сън и после го спираме.  shok
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: октомври 24, 2017, 13:01:29 »

аз направих една крем супа от леща червена, да ми е мирна главата.  smile

Вижте какъв гълъбчо smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: октомври 24, 2017, 13:21:24 »

Хелоууу!
Ама, вие наистина ли живеете на такива жеги? Аз у нас повече от 21 грядуса не вдигам /само миналата година, около къпянето на шефа и то на 23 и умирахме/.
Фери, абе има си значение изолацията. Нашите нали са в къща, усеща си се. А се топлим с климатик предимно, котлето рядко го пускат.
Бяхме на солна стая днес, Ники беше в потрес.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: октомври 24, 2017, 13:44:38 »

Първата ни работа след покупката ще е изолацията. За мен иначе е безсмислено.

У нас миналата зима беше около 25 градуса с камина на дърва. На мен ми е идеално, защото съм много зиморничава. Хормоните яко ме тресяха, спях по тениска и гащи. На по-малко градуси не мога да вирея.

Много се усеща, когато и съседите се отопляват. При нас такова нещо няма. Ние сме на първия етаж и краката ми замръзват от мазите. Отгоре нямаше никой, сега вече има и ще видим как ще е.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: октомври 24, 2017, 14:03:06 »

И аз съм от зиморничавите, гледам да е около 25 градуса. Като ходя на гости все си нося допълнителни дрехи, че знам, че има моржове.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: октомври 24, 2017, 14:08:43 »

Здрасти!  Ние вчера бяхме на РД на клуба по гимнастика. Момичетата показаха съчетания, рециъираха стихове, караха ни нас родителите да бягаме с обръчи, правихме колички с децата /хващахме ги за краката ако ме разбирате и т.н ядохме торта.  Много беше забавно!
Бягам за урок
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: октомври 24, 2017, 15:31:07 »

Те и преди се топлеха и всички като идват в нас все ми казват (освен мама) "Какво сте пуснали, топло е", а ние сме на изпарения..но бяха на ток.. а и сега с тия 26 градуса.. аз повече от 30мин не мога да стоя в тях....смятайте щом в нас е 24 от тяхното топлене.. crazy

Супа от червена леща много обичам. Имам една турска рецепта, трябва да я изровя някъде.. за в бъдеще  lol
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines