Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 02:35:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОКТОМВРИ пак дойде с аромат на кестени и слънчице!  (Прочетена 169089 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 15, 2017, 15:57:28 »

Здравейте!

Аз само да ви помоля утре да стискате палци на баба ми.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #271 -: октомври 15, 2017, 17:57:12 »

Ще ги имаш от мен.  good

Работата е, че училището нищо не е казало и сме малко в недоумение. Едните от рейсовете нямало да работят, ако удари силно. Ма аз и на другите не бих се качила, че са двуетажни и без друго се клатят сякаш едва се дьржат, ако има супер силен вятьр, направо не знам....  crazy
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #272 -: октомври 15, 2017, 22:06:37 »

Панде стиснати палци!

Ина чета че училищата са затворени утре при вас, по CNN, стискам палци леко да мине, гледам категория 2 е, та не е от най-страшните, но все пак е ураган
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #273 -: октомври 15, 2017, 22:11:10 »

Да, току що сьобщиха, че и френското ще е затворено, но Фабио и без друго беше репил, че Марта няма да ходи. Сега го умолявам да не ходи и той.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #274 -: октомври 16, 2017, 07:08:45 »

Направо ми беше писнало от урагани при НИ2 и земетресения и пожари при НИ1. Особено като не си го преживявал лично, а само слушаш и гледаш отдалеч, можеш да се побъркаш от притеснение. Разправяха, че пускат сирени и непрекъснато съобщават къде какво се случва и какви мерки да се вземат. Дано и сега хората са добре информирани и подготвени, а Офелия да си страда тихо и кротко като Хамлетовата.
Вчера съвсем непланирано отидохме на кино. Като учениците, от 14 часа Wink. И пак така, като ученици, от 180 места в салона, само 6 бяха заети. pardon Нагласата ми беше без абсолютно никакви очаквания, бях прочела два реда коментари от неспециалисти на премиерата и всичката ми предварителна информация се свеждаше до "да подкрепим българските филми на всички платформи". Както и да е, "Вездесъщият" си заслужава да бъде гледан. Много премерен сюжет, хубава сценография и блестяща актьорска игра good Все още ми е в главата и го преосмислям, но така и не мога да си обясня защо ми хареса. Много блудкажи гледах в последната година /с изключение на "Момичето от Дания"/, та може и затова да ме е трогнал, че е нещо от реалния живот, без препратки, без недомлъвки, без трепаници и акробатични номера, с поносим брой секс сцени и нагнетена динамика. Няма сълзи и сополи, тук- там може и да се усмихне човек, да си припомни, че има женски гърди без силикон, че животът е просто една игра без победител и победени. Няма да казвам повече, да не стане като с "Готиняците"  Wink
Киви, аз вероятно ще съм само до кафето и то ако е обедно, или следобедно. Моята отговорност няма как да я сложа в раница и да си я нося с мен sad. Вече много взе да ми писва и да ми се отразява на метлата Wink
Хубава седмица на всички good heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 16, 2017, 08:03:51 »

Добро утро smile

Тази година и заглавията на Синелибри, и тези от Киномания, ще ме съсипят. Има поне 10 филма, които искам да гледам... Въздесъщият ми се гледа много, също, но в тук киносалоните са с по 40 човека... Трима мои приятели са ходили да го гледат и все е пълно.. Та, ще изчакаме крайните дати, дано има по-малко хора  pardon пък да видим дали ще успея да стискам през целия филм  Girl_hide

Потресена съм от поредната случка около моята баба... Тя има проблеми със сърцето, за които разбира се си пие хапчета, майка ми я води редовно на контролни прегледи и тн, всичко е ок. Когато е можело да си смени личния лекар, който по принцип е във Враца, някаква жена от близко село, дошла и ги агитирала всички да се запишат при нея. Баба ми като част от стадо овце разбира се, се съгласила. Ок, не е кой знае какъв проблем, добре е да има лекар на село, който да я следи... НООО.. миналата седмица въпросната лекарка вика от най-близкия областен град Монтана, кардиолог, за да прегледа всичките й пациенти... Изреждат се 50 баби и видиш ли 11 от тях са били с много лоши показатели, включително моята баба, вземат ги с линейка и ги хоспитализират в някаква нова болница от частен тип в Монтана. Баба ми дори не се обажда на мама, търси я някаква сестра от болницата, при което мама си мисли, че може да е телефонна измама и бързо затваря, но след неуспешни опити да се свърже с баба връща обаждането.. Обясняват й ситуацията, тя супер много се притеснява, защото си мисли, че ситуацията наистина е сериозна и тръгва директно към Монтана.. отива там, при което заварва 5 от бабите настанени в една стая, как си се смеят и гледат турски сериал, супер спокойни и щастливи.. "като на хотел".. Полудяла е, но лекарите й обясняват как на баба изследванията са добре, но имали съмнение за запушвания някъде и трябвало да се направи интервенция, да се провери, има ли ги наистина.. понеже в момента във Враца няма кардиология, мама решава да остане там и да проверят, щом се налага.. С пълната упойка правят там каквото правят.. И излиза, че няма никакви нередности, всичко си е наред, НООООО докторът казва на баба ми да изхвърли всичките си лекарства, изписани от друг лекар, които тя пие и явно й действат добре, за да няма запушвания и тн.. и изписва други.. Въпросните други лекарства се купуват веднага от мама, като й прави впечатление, че сумата е двойно по-висока, но най-интересното е, че едно от лекарствата не може да бъде намерено никъде, навсякъде искат да се поръча предварително, защото е изключително скъпо (190лв. на месец по предписанието) и се предписвало в много, много тежки случаи.. Намират го и го купуват, но баба ми в момента е адски замаяна и зле... Най-вероятно ще търсят кардиолог във Враца на частно, защото половината работели в болницата в Монтана вече.. за да се консултират дали наистина са нужни тези лекарства, дали е била нужда интервенцията изобщо и дали няма някакви странични ефекти от приема на хапчетата за баба...

Цялата тази процедура са я извършили с всички 11 баби.. Толкова ми е интересно, всички ли са получили сърдечни кризи в един и същ момент, всички ли са имали нужда от горе долу едни и същи изследвания и интервенции.. Или просто някакви лекари си запълват работното време с цел да източат пари от здравната каса.. и предписват адски скъпи лекарства с някаква по-интересна цел, от едното здраве на тези жени.. sad
Ужасна история и със сигурност, ако можех да пътувам сега, след потвърждение от други лекари, че всичко е било ненужно, щях да алармирам някоя телевизия.. не се шегувам.. играят си с живота и здравето на хората, за пари  diablo diablo diablo diablo


Извинявам се за дългото писане... Просто имах нужда да споделя възмущението си.

Хубава и успешна седмица на всички  give_rose
« Последна редакция: октомври 16, 2017, 08:06:49 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 16, 2017, 08:11:59 »

Панде, стискам палци.

Тони, така се точи каса.Класика!

Свекърва, разбирам те идеално!

Аз днес съм минорна, очаквах го, но пак ми е минорно.Ще споделя по-нататък, сега нямам сили!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: октомври 16, 2017, 08:24:10 »

Абсолютно точене на средства diablo Да не говорим, че и интервенцията, която са направили на баба ти е много опасна /ако изобщо са я направили/. Край нямат номерата, мислят ни за глупаци във всички области на живота. Да му е кеф на човек да се махне от тук... Не че другаде е по- различно, но при по- богата икономика някак не личи толкова Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 16, 2017, 08:31:12 »

Наясно съм.. то едната упойка пълна, сама по себе си е супер опасна.. какво остава за останалото  angry Ходи обясни на баба ми, че щом доктора е казал обратното, на нея й няма нищо и тя си е добре.. Толкова е убедена, че снощи аз след като говорих с нея (известна съм с хипохондрията си и че чета за щяло и не щяло..) се освести малко и започна да ми се жалва, колко наистина я боли ръката, където са вкарвали системи и абокати.. колко и е замаяно и тн.. То и по гласа й се чува, та и да не беше казала пак е ясно, но..

И аз си мислех, че нищо не са й правили, ама бая е отпаднала и зле, като да е било само на документи.. не, че това не може да се постигне и с нужните лекарствени средства де, но знам ли sad

Маги, излез от тази дупка вече! Да те оставят всичко проблеми на мира, защото ще ги почна и тях!  heart heart heart heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 16, 2017, 09:16:20 »

Може да са направили процедурата.Но и лекарствата оказват огромно влияние, особено на тяхната възраст.Нека майка ти я заведе на лекар специалист на който има доверие.Да и върнат старите лекарства и така.

Правихме ин витро, резултата е отрицателен.Лошото е че го очаквах, защото цялата стимулация протече ужасно.Но пак ми е гадно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #280 -: октомври 16, 2017, 09:19:14 »

Маги само те гушкам, план Б и главата горе!  kiss
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #281 -: октомври 16, 2017, 09:29:28 »

 Добро утро!

 Тони, те по всякакъв начин източват касата. Аз откакто сме и със здравна застраховка се нагледах на опити да източат и нея. ММ го разкарваха 3 месеца уж, че има гастрит, пък после черния дроб му бил увеличен, пък после че може би имал Хепатит C, щото имал татуировки  crazy Нищо му няма, но чак като отиде при познат лекар му го каза право куме в очи. Цялата схема беше да се облажи лекарката, пък после и друг колега, щото нали тия пари не ги даваме ние, а застрахователят- е, да де, ама нервите с такива диагнози кой ги плаща. Затова въобще не ми се ходи по лекари, защото само се чудят как да си оправдаят парите и бягам като дявол от тамян, само когато е наистина необходимо. Една бабка преди 2-3 години  мен ме беше наплашила колко ми е зле цитонамазката, как съм била млада не можело да е тая група. Изкарах си акъла, че няма да имам деца, че ще хвана рак и не знам още какви глупости и уж по препоръка на позната, дето са приятелски семейства. Оказа се, че е съвсем нормален резултат, ама на майка ми й отне поне 3 дена да ме убеди. Едва когато излязоха резултати от на нейната служба профилактиката и всички бяха тая група си казах, че няма да мра още.crazy

 Аз бях свидетел на ураган, ама лек. Местните хора си знаеха, че по традиция тях не ги удря силно и не бяха притеснени, даже си правеха партита по повода. Ние бяхме много изплашени, ама кой знае как се забавляваха на наш гръб... Ина, дано и вашият случай е същият и да мине леко. Wink

 Тони, видях сниманите такоси в Инстаграм и ми изглеждаха много примамливо, ама и по-различно от моите.Как ги правиш би ли споделила?

 Маги, прегръдки  heart
 
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 16, 2017, 09:53:38 »

Здрасти!  Маги,  heart heart heart Нищо, всяко зло за добро, следващия път.
При мен сагата с лекарствата приключи. След като една патка администратор в мед. център ми запази час за психолог вместо за психиатър и въпросния ми заяви, че такива рецепти не издава издивях. След 15 мин обяснения как ми трябва психиатър въпросните администраторки ми заявиха че при тях няма. Пак рови рови в интернет и успях да уредя час за същия ден. Този път си уредих рецепта за 12 мес.,  купих ги и така...
Тони, силно гуш за баба ти. Мойта баба се държи, но дядо има Паркинсон + проблеми с алкохола. Майка и шеля са скрили де що спиртно има вкл. и одеколона. Току намери някой алкохол и почва да отказва да си пие лекарствата и да се готви да умира...
Тук лекарите винаги ти дават епикриза на излизане от кабинета и нямат сестри, които в БГ ми бяха супердразнещи. Ей, едно самочувствие все едно, че разбират повече от лекаря...
Сега съм на фризьор - кичури, корени, тониране и айдеее заминаха 100 лв smile добре, че съм в евтин салон, че в скъпите 200 лв само кичурите
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 16, 2017, 10:15:41 »

Маги <3, добрите сили да са с вас ! heart heart heart

Фани, да покажеш резултата после. smile

Български филм е изключително трудно да се накарам да ида. Ще чакам позитивни отзиви от поне още две съфорумки и тогава ще се пробвам. pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #284 -: октомври 16, 2017, 10:21:00 »

Маги с теб сьм в мислите си и те прегрьщам много силно !!! Не мисля, че повечето от нас могат да си представят как се чувстваш.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines