Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:50:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 156337 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #555 -: септември 29, 2017, 18:32:43 »

Колкото и чудно да е, двете последни серии ги гледах преди малко funnytooth Много се засрамвам, особено след пояснението, че изобщо няма разумни неща в процедурата на доцента. blush
Моята цел беше уж заобиколно да попитам има ли болни от менингит, та Ина е решила да се притеснява тъкмо от това, да не я стресна допълнително с пряк въпрос.
Вероятно съм и професионално обременена, че част от задълженията ми беше създаване на процедури за сертифициране по ISO- та още през 96-та, когато нямаше от къде да се преписва и задължително трябваше да си настроя мозъка да открива алгоритъм на процеси и връзки pardon.
Ако нещата са списани както трябва, предаването на задълженията е много лесно - отмяташ едно по едно какво трябва да прави новият, на него също му е по- удобно, защото не винаги може да зададе точния въпрос в процеса на обучение. Караш го да прочете процедурите на спокойствие и после го изпитваш. Хехе, а и на листа пише кой е създал процедурата, та човек все пак е удовлетворен, че е оставил нещо след себе си. Това във връзка с ядовете на Тони го казвам, пък и за собствено оправдание, де Wink.
Аз пък гледам Брадъра blum, да мога после да се хиля на Господари на ефира. Преди това телевизорът е зает от Родния да слуша новините по БНТ, макар и един път вече да са минали по другите канали, за затвърдяване pardon
На правописни и граматически грешки се ядосвам само ако са допуснати от журналисти, или самоизтъкващи се авторитети. Което не ми пречи да се хиля на основни тъпотии, в коментари, естествено.
Не понасям обаче  съкращения на думи, нещо много присъщо на служители, които работят със софтуер с ограничени полета и после пренасят навика си извън офиса. Гледах меню в уж скъп и изискан ресторант с някакви абсурдни писаници - П- ни пил. крил. с г- ра от пресни картофи и л- ца. / Панирани пилешки крилца с гарнитура от пресни картофи и лютеница/ diablo Всеки луд, с номера си Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #556 -: септември 29, 2017, 19:24:39 »

Веднъж и аз да съм в час, всяка вечер хващам от 15 минути до половин час от този сериал, докато приспивам децата.

Кой викате е тоя сериал? Мари, ти кьде го гледаш?

Свекс, кво за менингита, не те разбрах. Кажи си спокойно, мина ми шашкането.

Това е вярно, че тук почти не се допускат грешки. Чак се впечатлих. Аз вече за някои думи почвам да имам сьмнения и да ми се налага да ги гледам в правописния.

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: септември 29, 2017, 19:47:14 »

https://nova.bg/live
Тъкмо сега върви. "Откраднат живот "

Най-често срещаната правописна грешка тук е "очудвам" вместо "учудвам ".
« Последна редакция: септември 29, 2017, 20:10:03 от Marri » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #558 -: септември 29, 2017, 20:50:06 »

...
На правописни и граматически грешки се ядосвам само ако са допуснати от журналисти, или самоизтъкващи се авторитети. Което не ми пречи да се хиля на основни тъпотии, в коментари, естествено.
Не понасям обаче  съкращения на думи, нещо много присъщо на служители, които работят със софтуер с ограничени полета и после пренасят навика си извън офиса. Гледах меню в уж скъп и изискан ресторант с някакви абсурдни писаници - П- ни пил. крил. с г- ра от пресни картофи и л- ца. / Панирани пилешки крилца с гарнитура от пресни картофи и лютеница/ diablo Всеки луд, с номера си Wink

Аз пък понеже голяма дума казах, съм си написала поста с краката върху "тъч скрина" на телефона.
Явно с красотата ще си остана.

А за абревиатурите американците са безкрайно досадни, хиляди вариации. Иначе ПКРС е любимото ми ядене smile

Очудвам... си идва от О!Чудо! .... нали Wink  В интерес на истината никой не е абсолютно безгрешен дали от незнание, от невнимание, а има и друго като четеш постоянно шльокавица или граматически и правописни грешки в един момент положението вярно стига до справка с речника.

Брадър го гледам по рекламите, но днес във Фейса отново попаднах на една възмутена дерматоложка, как муцуните на миските са "подобрени" до гротескно състояние и как такива колеги били срам за професията. Дерматологът бил визионер на красотата, трябвало да бъде художник, а то нямало достатъчно дерматолози, а козметички - Пикасо до Пикасо smile
« Последна редакция: септември 29, 2017, 20:58:01 от Kiwi » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #559 -: септември 29, 2017, 21:17:46 »

Дерматологът бил визионер на красотата, трябвало да бъде художник, а то нямало достатъчно дерматолози, а козметички - Пикасо до Пикасо smile
funnytooth funnytooth funnytooth
И аз все се чудя как някой може да си причини такова нещо доброволно, но тя тази работа върви комплект с изменения вътре в главата, не само отвън.


  В интерес на истината никой не е абсолютно безгрешен дали от незнание, от невнимание, а има и друго като четеш постоянно шльокавица или граматически и правописни грешки в един момент положението вярно стига до справка с речника.


Абсолютно вярно! good
На мен три пъти ми стига да прочета една дума грешно и вече започвам да се колебая кое е правилното, постоянно правя справки с речника blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #560 -: септември 29, 2017, 21:51:24 »

Мен стига някой да не ми пише думи като децки, НОЙ, контракций и подобни не ми прави впечатление. Аз също правя много грешки, оправдано естествено  blush

Инче как е Марта? Свали ли т?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #561 -: септември 30, 2017, 07:30:37 »

Двете не са ваксинирани за менингит, защото не е от задьлжителните и направо треперя.
Това, главоболието и високата температура ме накараха да помисля, че имаш съмнения за менингит. pardon Забравих, че очите на страха при всеки Рак са малко по- широко отворени blush heart
Форумът ни има коректор и подчертава грешните думи, вероятно затова сме от кОлтурните и образУваните. Хехе, обаче там, където има различно значение, пак стават гафове. Примерно опора и упора  funnytooth Едното подпира, дава сигурност, второто е противодействие, идва от упор blum
Снощи се изядох от яд. Имах покана в електронната поща за ей тоя Фешън уик, на английски, заедно с програмата, спонсорите и целите - повече от два листа английски текст. Ама нали не съм мома англичанка и го изтрих с един замах, чак от кошчето го изтрих. Представям си какви чудатости е имало там, щом билетите изглеждат така "изрядни" funnytooth Много късно имаше реакции във ФБ от знаещи езика.  Wink
Хубав ден на всички. Имаме си Капана Фест ивент blum, жалко, че го дават дъждовно.  sad Но пък мушкатата извадиха много пъпки, ще има красота за очите ми по терасата и прозорците.


* 22046710_1853983767980133_3420181848606634225_n.jpg (57.84 KB, 960x940 - видяно 690 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: септември 30, 2017, 08:16:21 »

Привет, и аз я гледах тази покана и много се смях.То Фешъна в БГ е направо нямам думи...

Аз днес пак ще пътувам за София, но преди това дойдох да си свърша малко офисна работа, че съм назад.Направо ми писна.Дано накрая има някакъв резултат, че мислите ми клонят към по-скоро никакъв, даже минусов ако може така да се каже и това много ме дразни.Мразя да се блъскам за тоя дето духа.

Хубава почивна, макар и малко хладна събота!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #563 -: септември 30, 2017, 10:20:15 »

Защо пише INV--ATION ??

На мен не ми подчертава нищо.

И аз сьм засадила 3 мушката, две вьншни циклами и една малка кашпа с пролетни, които се садят на два три реда и после почват да цьфтят февруари - пьрво ти излизат минзухарите, после нарцисите и накрая лалетата. И кокичета сьм сложила сьс зюмбюлите. Но пак не е достатьчно оцветена терасата. Все се каня да питам дали е позволено да се окачат вьншни сандьчета - сигурно не е, защото никой няма.

Маги ти и в сьбота ли на работа? Кой ти гледа дребната?

Булск, как може да не те радват контракциЙте? Това е голямата нова мода, която в началото много ме изненада, после пак ме изненада с обхвата си  girl_impossible

Пак да си се похваля, че аз правописни грешки не ми се струва, че допускам, но ако някой е забелязал, ще каже. Само печатни. А това, дето го казва Кивито е точно така, не се бях замисляла...

Спомням си преди време Маги и Ванчето направиха вьзмутена забележка за запетаята на "вьпреки че". Това не го знаех. Тогава го научих, после тьрсих даже информация по вьпроса и сега се старая да го пиша правилно.

Полезен си е форума.

Моите оданат се избиват при баба им, аз се правя, че още спя, но ще трябва да стана да внеса мир и ред. (исках да пиша отатьк, но не знаех как се пише хахаххха)  funnytooth
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: септември 30, 2017, 10:34:29 »

Моника я гледа баща и.Довечера я пращаме при баба и дядо, малко да погостува.

Лошото на интернет е, че много ми развали писане, ама ужасно много.Чета разни идиоти как пишат и запомням техните писаници и накрая и аз почвам да пиша така.Ужасно е!Съмнявам се за елементарни неща, дето преди това са били закон и не съм се и замисляла дори.Вие за това "Й" нищо не знаете - стимулаций, контракций, инжекций и мога да продължавам до утре!А колко неграмотно пишат на тема репродуктивно здраве, не ви трябва да знаете, ама те като цяло са неграмотни на тая тема.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #565 -: септември 30, 2017, 10:48:42 »

Инче аз все се чудя защо ползваш "ь" вместо "ъ"  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #566 -: септември 30, 2017, 11:03:36 »

Защото там, кьдето на старата клавиатура имах "ъ", сега имам "ь"  pardon  blush

Много ли е кофти за гледане?  sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #567 -: септември 30, 2017, 11:16:49 »

Не, на мен не ми пречи нищо, стига да има смисъл. След време писането ще се трансформира директно от диктовка, това време чакам. smile Развалих си почерка и вкъщи започнаха да липсват химикали и листове, в следствие на компютъризацията smile
Ина, то това им е ценното на билетите, грешчицата smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #568 -: септември 30, 2017, 11:22:13 »

Вчера дойде майка за уикенда. От вратата я навиках хубаво, обидих я няколко пьти, развалих й настроението и после тя излезе сьс София, а аз зарязах всичко и се отдадох на себе си - правих си краката, че в понеделник сьм на кола-маска, да не ми гледа ноктите грозни, правих си рьцете, но само ги оформих, не сьм ги лакирала, после йога по сьвет на Мари, на терасата на сльнце и малко релаксация, пак там.
В понеделник ще идва една фризьорка у дома. Доста й е висока цената, като за нелегална работа - 30е ми иска, но ще я пробвам.

И шапките ми са вече пратени, чакам ти другата седмица.

Вчера трябваше да се кьносам, но нямах настроение за това точно.

Сега пьк изпих две кафета едно след друго, че едното не ми стигна и вече скочих на нокти от сутринта  girl_haha А Фабио още хьрка блажено.

Днес ще правя кюфтета за обяд. А вие? Имаме един последен домат от майкините.

Новата програма на Румяна за бабички щадяща ставите, много ме кефи. Не сьм убедена доколко е ефикасна, но ще видим. Правих и пьрви пьт масажа за отслабване на рьцете.

Долу в козметичния магазин има и разни кремове за отслабване, не много скьпи, чудя се дали да взема да пробвам. Някой ползвал ли е такова чудо?

Жалко, че за най-ефикасното нямам мотивация (диетата).

Свекс, ясно  good
Ние пьк имаме адски излишьк на химикали  girl_impossible Буквално сме заринати и даже току що се сетих, че мога да отнеса един нарьч в благотворителния  good
Между другото (оня ден го гледах това, дали не се пише слято), аз на Мари разправях, на витрината на благотворителния има един сервиз троянска керамика. А точно до него, картина на това градче вьв Франция, от което дойдохме. Странно сьвпадение, миналото ми в една витрина.

« Последна редакция: септември 30, 2017, 11:27:01 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #569 -: септември 30, 2017, 16:26:14 »

Ще се помъча да пиша през телефона, а имам муза като за 10-топръсната на компютъра  Xixixi
Откраднат живот аз го гледам през сайта Нова плей в удобно за мен време. Иначе има: Ееее, баш това ли? Знаеш ли как мразех Спешно отделение по време на вечеря!!! По бейбифона: Мамооооуууу! Искам вода? Водоноска е ММ, но е важно мама да е в спортна форма. Междувременно от спалнята: Мръх-пръх в опит за сън. И тъкмо да седна... Рекламитееее pardon Сега си го гледам с кеф. Аз съм на 10-ти епизод. Имам да наваксвам, но тъкмо гледам по няколко епизода.
По отношение на филма - много от актьорите съм ги гледала в други филми. Например Мария Каварджикова, Моньо Монев и Луиза Григорова играха роли в Дървото на живота, където героите имат сходни черти, но въпреки всичко тук влизат в образ. Все пак говорим за различни епохи. И там и тук ги харесвам като игра! Не ги идентифицирам само с едната роля. Марта Вачкова ми беше в 10-та глуха с всички халтури. Камерата обаче я обича и в тази роля цъфти. Сега Вергов също го разглеждам по нов начин. Фен съм на "Пиленцето", защото досега нормален анестезиолог не съм срещала и ми припокрива представите. Романова я споменават само с фамилията като абсолютен работохолик. Единствено Ернестина Шинова на места е слаба, но тя ми е малко недодялана по начало. Въобще цялостната сценография следя в детайли, не само сюжета.
Филмът го сравняваха със Спешно отделение и Анатомията на Грей. Анатомията не съм я гледала. Мъчих се, но най-малкото част от актьорите са ми противни и ме отблъскват. Със Спешно отделение не могат да се сравняват. Единият е филм за живот В една болница, другият - живот на лекарите ОТ една болница, т.е. личните драми на фона на работния процес. Та така - доволна съм, че има български продукции и без те да са топлата вода!
За козметичните процедури - ако някоя се сравнява с Пикасо, хич няма да стъпя там! Не искам да съм кубична на излизане. Иначе много харесах резултата при мезотерапията на една колежка. Замисляла съм се за оформяне на веждите с по-трайна процедура, но и там има 2 и 200. Просто ми омръзна с молив да трябва да ги очертавам постоянно. Няма да е сега естествено! Кърмаческите периоди не са подходящи.
Ина, майка е ползвала крем против целулит (беше български, не помня марка) и имаше ефект, но тя е нередовна. Бързо се пали и бързо прегаря. Какъв е този благотворителен магазин?

Чакаме гости, а мъжо още срича лекции оттатък. Налегна ме скука след сутрешния екшън вкъщи!
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines