Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 00:54:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 158016 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: септември 28, 2017, 15:57:44 »

Как го обработвате този кокосов орех? Я разкажи от до как става  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: септември 28, 2017, 16:15:46 »

Аз от паста не качвам много КЗ 1 час след хранене ми е 6.5; до 2 часа е 5 и надолу (не знам дали, защото купувам барила вкъщи, когато съм яла навън 2-3 пъти не съм мерила). Правих експеримент с пица, домашно пригетвена, също е ок.. Но от всичко друго тестено...  crazy Тъпото е, че КЗ никога не ми минава 6.9/7, но бебка расте и избързва, та затова наложихме ограничението отново  pardon

Кайма от скоро купувам само телешка, във Враца намерихме магазин на Бозмов (не знам дали не е Бузмов), от където баща ми, като фен на месата, е крайно впечатлен.. И попитах имат ли в София, та ходим с Илиян в събота/неделя от там вземаме меса.. Но втръсват.. Не знам дали помните, че пълни патладжани... сигурно беше преди месец.. Бяха зверски вкусни, удобриха се и от Илиян дори, който не си пада по пълнени патладжани/тиквички.. Е да, но сега като се присетя и ми се гади от тях.. Сигурно след 3-4 месеца ще мога пак да ям, не знам какъв е тоя мой мозък  crazy
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #527 -: септември 28, 2017, 16:33:34 »

бременен Тони , бременнен мозък smile. Тея Бозмов ги има в Младост 3 срещу зиганското училище.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #528 -: септември 28, 2017, 17:28:52 »

Мари, ето ти едно забележително клипче, просто няма как да се стърпя да ти го предоставя. Изненадите следват една след друга funnytooth, а и музиката си я бива.
Аз съм направила някои малки подобрения, които оказват значително влияние върху качеството. Преварявам водата, за да трае по- дълго и я ползвам хладка, така извлича по добре мазнините. Като извадя ядката, беля кафявата кожица, кокосовите трици стават бели, съвсем като купешките. Понеже блендерът ми е голям, не наливам вода два пъти, а на един път и меля по- продължително време, докато получа едрина на триците каквато искам.
Тукашните орехи не винаги пускат кокосова вода, явно са стари и се е изпарила, но пак стават хубави.
Изобщо е забава, особено трошенето, хаха. Пробвах с чук, по- трудно е.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #529 -: септември 28, 2017, 18:18:56 »

Първата изненада е неволна, забравила съм да пусна линка funnytooth
https://www.youtube.com/watch?v=2JLUCeTUzAo
То щото Родният ме сгащи, че се хиля. Гледайте на цял екран, иначе не се виждат детайли blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #530 -: септември 28, 2017, 18:51:01 »

Марта е с 40C, едва сме се прибрали, а Райан Еър отменят полетите Дъблин-Париж.

Мисля да отида се грьмна.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #531 -: септември 28, 2017, 19:07:24 »

Марта е с 40C, едва сме се прибрали, а Райан Еър отменят полетите Дъблин-Париж.
Мисля да отида се грьмна.
Уф, то почне ли, отваряй широко вратата sad. Кураж heart heart heart
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: септември 28, 2017, 19:42:50 »

, а Райан Еър отменят полетите Дъблин-Париж.

От кога това?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #533 -: септември 28, 2017, 20:07:17 »

Ей Ина, ужас, висока е бая температурата, дано я овладеете бързо . Тъпо за полетите. Някой друг low cost не лети ли?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #534 -: септември 28, 2017, 20:16:08 »

https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/hundreds-of-ryanair-flights-from-dublin-to-be-cancelled-1.3236895

Няма.

Свали я за малко, но сега пак вдига. Каза преди, че супер много я боли главата и пищя даже, заради това и защото я боляло лицето, но не като болка, а явно като изтрьпване нещо, тя не може да го обясни мнго добре.

Двете не са ваксинирани за менингит, защото не е от задьлжителните и направо треперя.

Отделно дребното пищи от сутринта и вече 11ти час я слушам, та не мога повече.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #535 -: септември 28, 2017, 20:36:14 »

Светнете и в устата да и видите сливиците дали има налепи.От гнойна ангина се вдига такава температура. Тя я тресе сега силно. Имате ли контакт за спешен детски център? Да идете ако можете, тук го водим винаги, пускат му веднага изследвания и се вижда дали е вирусно или бактериално

Сега четох за Райън ер, пише че от март ще върнат някои полети
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #536 -: септември 29, 2017, 07:29:49 »

Добро утро, как сте?
Ина, как са момичетата?Свалихте ли температурата на Марта?

Аз два дни в София и ми иде да се гръмна.Вчера като слязох на автогарата и минах през града пеша, си викам колко е хубаво тук.Спокойно, никой не лети на никъде, чисто(да чисто!), без задръствания.В София от т.А до т.Б ми трябваше 1 час за предвижване, заради ремонти и задръствания.Но и аз съм ужасно изнервена и всичко ми прави впечатление, та за това така се радвам на Плевен smile

Хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #537 -: септември 29, 2017, 08:01:36 »

Ина, не се хвърляй на най- тежкото заболяване. Не че аз не правя същото... То и от там приказката "питай чужд човек какво му е на детето ти" винаги е в пълна сила.
Изработила съм си един алгоритъм
1. При внезапна висока температура питам има ли наоколо болни - вероятно се касае за вирус
2. При разстройство и повръщане питам какво и кой също е ял от храната през последните 12 часа, после дали има и други с подобни оплаквания в обкръжението, за да видя дали е хранително или вирусно.
3. При отоци, зачервявания и болки, търся следи от ухапване в самото място или по лимфния път.
Обикновено така изключваш излишни тревоги и догадки, а и лекарите питат първо това.
При възпалени синуси болката освен в главата, лично аз я усещам и като стегната кожа около носа, по бузите чак. Не ме е боляло ухо, но май и тогава може да отиде към лицевата част. Стискам палци да си отиде каквото и да е така бързо, както е дошло good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: септември 29, 2017, 09:43:31 »

Здравейте!

Ина, как е положението?

Свекърва, ти Откраднат живот ли си гледала снощи Wink

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #539 -: септември 29, 2017, 09:55:29 »

Нощта мина добре. С Фабио за пьрви пьт спахме разделени, но Марта е спала добре и тази сутрин е с ниска температура (38) и изглеждаше вьв форма като се сьбуди, казваше, че нищо не я боли, но сега пак каза, че я боли главата и легна завита, полу-спи на дивана.  sad

Мен този страх ме срина и плаках от 17 до 21ч. Официално сьм в много дьлбока лична криза, на която не виждам рационален изход. Ще потьрся френско-говорящ писхолог.

Гдничко е да имаш болно дете и да не познаваш проклетата им страна, кьдето няма лекар, който може да дойде на нощна визита, ако се наложи. Без да имаш кола, кьдето рейсовете се чакат по 20мин и понякога отказват да те вземат, защото си с количка.

Добре, че вчера една от майките ни докара до вкьщи с кола. Марта не можеше да ходи и беше сива.

Тук парите ни отиват само за рейсове и телефон. Всеки няколко дена 20е зареждане на картата за рейса. Изпаряват се просто. Супер скьп е трнаспорта. Телефона е 15 е на месец. Скьпо ми се вижда, но така или иначе всичко е много скьпо, противно на това, което майка ме уверяваше, че едва ли не се живее 3 пьти по-евтино от Франция и с високата заплата на Фабио ще сме като царе.

Кола сьщо излиза много скьпо, извьн проблемьт, че нямам книжка и се кара от другата страна. Застраховката била 300е на месец, ако си нов шофьор.
« Последна редакция: септември 29, 2017, 10:18:12 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines