Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:44:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 157205 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: септември 26, 2017, 15:33:52 »

Редно е, неговата работа и всичко свьрзано с нея да е абсолютно на пьрво място, защото благодарение на това живеем и имам всичко, което имам, но ми е безкрайно криво.

Ъъъъ, не, не бих се съгласила изобщо с това. Да, вярно е, че той ви издържа и живеете на неговата заплата, но това не те прави "воденичен камък". Защото по тази логика ако го нямаше него, нямаше да ги има децата, ако ги нямаше децата, нямаше да трябва да си седиш в къщи толкова години и щеше да си намериш работа по- лесно (каквато все пак имаше преди това)...и те така.

Не, че не те разбирам, бъдейки в подобна ситуация, наложена от нуждата от средства, но точно защото те разбирам, изобщо не мисля, че трябва да се омаловажаваш и отчайваш. Сега като ви се оправи графика и всеки си свикне, може би ще можеш да си потърсиш работа, да отидеш да изкараш шофьорският курс дето трябва да го караш и т.н. heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #466 -: септември 26, 2017, 15:37:39 »

Аз излизам и приятелки имам, но просто това не ме радва. Нищо не ме радва.

А за другото Злати, аз следя обявите за работа, засега няма нищо, за което мога да кандидаствам, а нивото ми на език не мисля, че ми позволява да работя (ако има обява бих отишла на интервю вьпреки това, разбира се).

В момента сьм в процес на легализиране на дипломата, което отнема време (превод и пр.) и ще видим дали е вьзможно директно или има някакви изисквания. Но просто ... искам да си се вьрна у дома. Или поне вьв вьображаемото ми дома.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: септември 26, 2017, 17:05:46 »

Аз пък мисля, че трябва да си вземеш лампата, да си подновиш излизанията, да се активизираш физически(знам за болките в коляното и на това трябва да му се намери решение),  да си позволиш масаж, сауна, нещо, което ще ти е приятно и ще ти даде час време само за теб, дори веднъж седмично, да  измислиш нещо, върху което да работиш по малко на ден, професионално(може и някакво дистанционно езиково обучение, тясно специализирано в областта),  или да намериш(макар и скъпи) семинари, които да посетиш.... и  ще бъде една идея по-добре.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: септември 26, 2017, 17:20:51 »

Аз излизам и приятелки имам, но просто това не ме радва. Нищо не ме радва.

А за другото Злати, аз следя обявите за работа, засега няма нищо, за което мога да кандидаствам, а нивото ми на език не мисля, че ми позволява да работя (ако има обява бих отишла на интервю вьпреки това, разбира се).

В момента сьм в процес на легализиране на дипломата, което отнема време (превод и пр.) и ще видим дали е вьзможно директно или има някакви изисквания. Но просто ... искам да си се вьрна у дома. Или поне вьв вьображаемото ми дома.

Аз не се и съмнявам, че търсиш...А за в къщи...знам heart heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #469 -: септември 26, 2017, 18:06:27 »

Ами сауна, масаж и подобни не ми се ходи.

Купих си наколенка и наглезенка от Лидл, точно тази седмица бяха пуснали. И днес Румяна ми отговори на вьпроса и ми каза, че има щадяща серия, на която ще ми прати пьрвата част безплатно, а ако ми хареса няма да е проблем да си взема втората.

Започнах и да чета една книга, като си водя бележки за специализацията ми в релаксация, но нито едно от тези неща не ме кара да се чувствам особено по-добре.

Така ми се ходи на Франция... Мога да отида за 100е, но няма как да се организираме с децата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #470 -: септември 26, 2017, 18:10:35 »

Но просто ... искам да си се вьрна у дома. Или поне вьв вьображаемото ми дома.
Дааа, НИ2 казва същото. Има работа, има Мария, разчеква се от командировки и лични пътувания, стандартът му на живот е много по- висок, отколкото някога е бил, но.... не се чувства у дома. Година и половина е тук, но виждам как погледът му помръква, щом го попитат как се чувства и редовно отговаря уклончиво и без ентусиазъм. Не се оплаква, нали се прави на мъж, от което пък на мен ми става още по- тегаво. Вероятно и няма как да е иначе, преместили сте се не по свое желание heart heart heart
Поне при него имаше видимо съживяване лани, след екскурзията до Стокхолм, където определено беше във свои води и някак разбра, че има надежда и извън Америка и после, след всяка командировка до Щатите и когато му гостуват тамошни приятели. Всяко едно от тези неща му държат влага поне за месец и го усещам по- спокоен и амбициран.
Ти как би се чувствала, ако отскочиш предколедно до Париж? Не ти трябват специални документи, има евтини полети, а сигурно и има къде да отседнеш... Ей така, да видиш, че страницата не е затворена smile
А, виж ти, написала си същото, докато се намоткам да публикувам. Без децата и само ти иди good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: септември 26, 2017, 21:06:43 »

Ина, прегръдки, дано скоро излезеш от това положение. Аз от чисто професионално точка, мислила ли си за консултация със специалист?

Маги, ние сме на газ. Няма такова удобство. Нашите са в къща и там е с бойлер и парно. За тях е ок. Пък и благодарение на външна, вътрешна и още една външна изолация, поддържат 40 градуса с един кубик въглища, но си е занимавка. Вкъщи топлята вода е 24/7, цените са ок. Ако не го ползваме, плащаме 3лв такса. Ако го спрем изцяло - 0 лв. Не плащаме за тръби, ако някой не си е платил и т.н Всеки апартамент е индивидуално. Но и апартаментите вървят с котле и изградена инсталация.

Моята седмица започна с обучение. Което е ок, ако три дни само се обучавах, но се оказа че успоредно трябва да работя и да замествам колеги. В почивките отмятам работа. Но пък съм много горда от себе си. Обучаващите ме похвалиха колко бързо се справям с материала, текстове и казусите. Ако знаеха и, че успоредно работя, нищо чудно и тиквен медал да получа.  blush Преди една година имах опасения дали ще продължа да се справям с работата както преди но май успявам. Има какво да се желае де, но поне не ме имат за втора категория за това, че съм майка с малко дете. Даже май на моменти забравят този факт. Умря циганката която ме хвалеше , tease
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #472 -: септември 26, 2017, 21:34:35 »

Мис, аз те помня май като госпожица още от "едно време". Хубаво е, че си толкова ентусиазирана на работа. Аз съм пропуснала с какво се занимаваш?

Малък змей е крив та крив, денонощно е залепен за мен. Не се оплаквам, съобщавам. Знам, че ще му мине smile пък аз да го нагушкам докато става за гушкане.

Маги, този празник на тиквата какво представлява? Бих се разходила и до там, нооо с този ремонт на Хемус е много неприятно.

Ина, аз подкрепям казаното от момичетата. Трябва да имаш време за теб, ако ще да е просто да се разходиш половин час. Майка ти нали е в Ирландия също, хващай я да гледа децата и иди до Париж - сама. Ей го къде е!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: септември 26, 2017, 22:24:17 »

Не се лъжи, хич не съм ентусиазирана  blush просто не обичам да се скатавам. Данъчен служител съм. Понеже е много общо понятие, нещо от типа на ЧСИ. Имах притеснение дали ще се справя и ще оправдая очакванията им, и даже бях подготвена с цял монолог как по време на майчинството човек губи мозъчни клетки и е нормално да не се справям. Естеството на работа също беше непозната територия.

Дълго време бях госпожица, но леко по леко статута ми на съпруга трупа стаж tease

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: септември 26, 2017, 23:11:07 »

При здрав, прав мъж, жена да носи дърва не върви. Майка ми не е от тия дето са  на принципа, че може всичко тя. Делегира задължения на всички. От нея съм се учила Wink само сестра ми къде е бляла не знам.

На ММ много му хареса Люксембург. Много е въодушевен, другаде не съм го виждала такъв. На мен и в Париж и  в Барселона (където сме били заедно) ми хареса много повече. А и на кумовете ни много им липсва компания и само го навиват. Дано му мине бързо.

Ина, много ми е тъпо, че се чувстваш така. Иска пак да си надъхана. Не си ти така.

А тиймбилдинги мразя. За ергени и моми е забавление, за семейни е излишно напрягане на обстановката. Добре, че в сегашната фирма, където работи ММ са само нещо като спортен полуден в София, а не по 3 дни някъде си като в предишната. Аз на ММ доверие му имам, ама светът е пълен с върти-опашки, не ми е ок да си общуват извън работа чак толкова.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: септември 27, 2017, 08:09:14 »

И аз съм на същото мнение за тиймбилдингите като Пандич.
А Дева плюс Люкс е равно на любов - това ми е ясно, все пак там дори звънците си лъскат хората biggrin ( Aleksia вчера ми промени малко мнението за Люкс дe biggrin )

По същата причина за дървата, не се хващам да придобивам разни определени специфични умения от този сорт-браво на майка ти, Панда.
А пък аз дори в тенекиената  си клетка  pleasantry  намирам красота. Дето вика Маги, инак ще бъда вечно нещастна. pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: септември 27, 2017, 08:19:11 »

Ина, разбирам те толкова добре...  heart и аз бях така миналата есен, но малко по малко свиква човек. запомни, че е за добро. Мактуб - така е било писано... На мен много ми помага психиатъра ми. Нямаше да справя със състоянието без нея, сигурна съм. Примирила съм се, че ще се лекувам цял живот, няма защо да спирам лечението - вече ги народих 2 броя... Призна ми, че била със свито сърце през цялото време когато спирах лекарставата, правихме опити, забременях, родих, кърмих. Вече не съм първа младост и не искам да си правя експерименти с емоционалното си състояние. Лекарствата не ми пречат на нищо, а без не става...
Не казвам, че си за психиатър, но и прихолог ще свърши работа. Тия състояния не са за подценяване. Как е сънят?
Свекс  heart heart heart
Мари, Свекс и другите готвачки. МОЛЯ за рецепта за пилешка яхния с ориз.  crazy
да им се невиди на Payoneer. Пак ми пуснаха парите  на БГ сметката, при все че бях написала руската. сега ще си ги харча чаааак напролет. Да взема да си оправя маникюра, да ми се оправи настроението лиии?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: септември 27, 2017, 08:19:50 »

Добро утро smile

Трябваше да съм работна тази седмица, но в понеделник нещата с колежката не потръгнаха, защото няма и как да стане.. Аз й показах как работи програмния продукт, но тя няма никаква идея от производството и постоянно ми повтаряше "Не, никога няма да запомня, това от къде го знаем; онова как е" и е напълно нормално.. Говорих с шефката да влезе по цеховете, да се запознае със стоките, да види как се правят нещата за няколко дни и от понделник да опитаме отново..   pardon

Не съм писала, защото просто не ми остава време, изпратихме гостито и от тогава съм в постоянно движение по цял ден, навън е гадно времето ужас..

Като имахме гости по цял ден бяхме навън, разходки, обиколки и бая се преуморих.. Даже в понеделник тичах до док по спешност, защото имах адски болки в кръста и тежест в Я.. Та, започнах да се чудя, дали не са контракции, нищо че не ми се свива и втърдява корема... Увеличи ми дозата магнезий, малко но шпа, но каза че не са контракции и че с бебето всичко е наред. Пуснахме изследвания да видим да не е от бъбреци.. Ще се чуе smile Но като полежах след това ми премина и вчера цял ден пак скитосвах по тъпо стечение на обстоятелствата. Днес съм вкъщи, ще оправям и ще почивам, че прекалих тези дни  nea

Ние сме на газ, много удобно, топло и неагажиращо, за разлика от при старите блокове на ТЕЦ. Казвам старите, защото в новите също има варианта, както при газта, да се мери какво количество харчи конкретен апартамент и ако не се използва тец, не се плащат тръби и някакви такива.. Поне така съм чувала от моя приятелка. Газта ни е супер, защото освен че се топлим на нея, котлоните на печката ми са на газ (само 1 е на ток); бойлера ни е на газ и като цяло имаме постоянно топла вода. През най-студените месеци сме плащали максимум 200лева. Имаме си устройство, от където настройваме в колко часа и по колко пъти на ден или при каква минимална температура да се включва котлето, за да достига определена температурва. Датчикът е само в трапезарията/кухня/хол (нали ни е всичко в едно), но пък самото помещение е 45кв.м и при отворени врати към другите стаи, дава добра и що годе реална представа за температурата навсякъде. В спалните ни винаги е 1-2 градуса по-ниска темп въпреки това. Във всекидневната гледаме да е 24 градуса минимум, че да може в спалните да е 22-23.

Нашите във Враца бяха на парно с дърва.. Адска жега, но егати хамалогията... Палене, чистене  angry Миналата зима минаха на пелети и са много доволни, но аз там спя на отворен прозорец и не знам тази зима, живот и здраве с бебе, как ще ходим и ще оправяме температурата.. Има термоглави на радиаторите, но е жега и не се живее.. Не съм си правила експеримент да меря температурата, но със сигурност е 30+ градуса... Топлата вода минава също през котлето и захранва два бойлера. Със сигурност не им излиза по-евтино на дърва, но са много доволни, че не се налага чистене, палене, а всичко с едно копче става smile

Друго незапомних.. Хубава сряда, дано днес най-после успеем да вземем леглото от ИКЕА, всеки ден ми казват, че "утре ще ги получим най-вероятно". До  онова от обявата на Булчето, не можахме да се доберем, защото звъннах на същия ден и ми каза, че било продадено преди седмица, а обявата беше от 2 дни.. Странно, ама реших да не се заяждам  pardon


 
Два нови отгогора, но пускам!
« Последна редакция: септември 27, 2017, 08:23:35 от alexandrova_90 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: септември 27, 2017, 08:27:27 »

Пропуснах да кажа, че за газта е много важно в какво котле ще инвестирате, ако сте решили да се топлите така. Баща ми говори с негови колеги и избрахме доста скъпо котле, някъде към 4хил. лева излезе. Но по-голямата сметка от 200лева сме нямали. За сравнение, съседката над нас, същия апартамент като изложение, същата квадратура и разпределение на стаите и по нейни думи не държат повече от 23 градуса, плащат по 500лв.+ сметки.. Взели са някакво компромисно котле за близо 2000лева и сега наслагаха климатици след 3 зими с такива сметки  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: септември 27, 2017, 08:33:00 »

Тони, не се преуморявай, всичко с мярка. Обявата може да е била подновена преди 2 дни, тогава я дава също така- че е от два дни уж.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines