Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:07:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 156320 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: септември 25, 2017, 21:22:15 »

Аз се завърнах. Вие що не пишете?
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: септември 26, 2017, 07:59:54 »

Добро утро!Да ви е спокоен и ползотворен денят.
Али,сека е една от първите газифицирани у наше село.Говорим за къща около120 кв.м.Ами на мен като отида там винаги ми е студено.Ние се топлим с парно на дърва е друго е .иначе за готвене и топла вода е ок,топлата вода никога не свършва.Готварската й печка е директно вързана към газопровода независима е от котела,та дори и да няма ток там може да се топли,което е вариант.Има хора с апартаменти в санираните блокове ,за които газта си е ОК.Свеки зимата плаща по около 300 лв,но тя си направи план за разсрочено и през август има изравняване така й е по-удобно.Много хора в града вече имат соларни панели явно си струва.
Аз много обичам да пътувам.Няма проблем с това да си сменям леглото възглавницата и др. подобни.Бързо успявам да се социализирам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: септември 26, 2017, 08:59:15 »

Добър ви ден, наистина много малко пишете.Сестра ми са на газ и в тях е много добре от към топлина.Те са с две малки деца и за краен, голям апартамент това е много добро решение.Сметките им не са някакви космически и е доволна.Нашите се навиха и те, защото остаряват и искат да им е удобно и топло.Та за това тичам и се разправям с фирми, проекти, изпълнители.Направо акъла ми се взе.За мен газта е голямо удобство на места където няма парно.Чисто, топло, имаш и топла вода, какво повече ти трябва.Свекърва ми се топлеше едно време на дърва, ами това не е за апартамент, ако ще да си с вътрешно парно.В стаята в която е камината, всяко лято е за ремонт, отделно чистене, хвърляне на пепел, мъкнене на дърва, и ако няма асансьор си е леле мале.Елате да видите как се качват на 3-тия етаж нацепени дърва.
Тук вали, времето е много приспивно, а аз пак работна  cray искам в къщи, на топло с чай и книга!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: септември 26, 2017, 09:29:59 »

Здравейте smile

Аз не съм работна и съм без дете.  Трудно ми е


да стана от леглото lol lol lol

Навсякъде, където съм била и са се топлили на газ, винаги е уютно топло. 
Нашите са топлят на дърва с котел с водна риза. Има асансьор, но той не ходи до мазето и баща ми взе много да мрънка, че му тежи да мъкне. И само се заканва, че ще сложи климатици на всякъде.  Но засега майка ми е твърдо против. Аз я подкрепям.
Свекърите са в къща и топлят само една стая на дърва. Там ходим само лятото.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #454 -: септември 26, 2017, 09:54:06 »

Панде, добре се завърнала  Sunshine Ще летиш ли пак  girl_haha В Люксембург изглежда много приятно, не съм ходила  smile Как ви се отрази ергенския живот  girl_haha

Ние в събота ходихме до Рилския манастир и Стобските пирамиди. Очарована съм от Стобските пирамиди, направо съм влюбена в мястото, толкова приятно се почувствах там  heart

На работа вече не чувствам такова напрежение, всичко се връща на мястото си, изглеждам по-добре, а и се чувствам Girl_hide

Свекърва, още те мисля, колкото и да е тежко, преминавай през този период по-щадящо към себе си. В такива моменти винаги си мислиш какво е можело да направиш и как си се държал, това си е живо наказание, дано не си го прилагаш. Силна жена си, животът е такъв и справедлив-несправедлив се живее за живите sad колкото и гадно да звучи sad Не знам за теб, но за всички близки хора, които не са между нас не говоря в минало време, не изпитвам проблем да ги споменавам, а когато го правя винаги е в настоящо време, все едно са тук, само не ги виждам, защото са част от мен heart heart

Тони трябва да е работна тази седмица, но подозрително я няма Girl_hide Другите момичета също никакви ви няма. Тъкмо имам възможност да чета и пиша, а вие сте в есенен режим. Ще си помисля, че е лично  blum blum

Само Али е бойна мама с ангажименти, хобита и организирано време. Честно не се чуди откъде първото издание черпи енергия, подозирам, че се е метнала на майка си  girl_wink

Хубав ден от мен и ще се включвам, ако има с кой да си пиша  cray Завръщайте се  Sunshine Sunshine
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #455 -: септември 26, 2017, 10:26:50 »

Цъ! Просто съм затворена вкъщи tease
Тук е мрачно, гадно, мокро, вали и не мога да мръдна наникъде! В очакване съм на детски рожден ден днес и съм в потрес как да се облечем. Навън е студено, а вътре ще е топло crazy ММ ще ни закара, че хич не ми се върти по центъра да търся паркоместа, но сигурно гумена лодка ще е най-удобното превозно средство. Имам чувството, че е ноември! Поне опаковах подаръка, направих картичка и има малко цвят в хола. Губя си времето висейки в нета и ровейки за модели на летни рокли за Кокона.
Ако малкият Мрън днес ми даде шанс, ще загледам новия сезон на Откраднат живот, че не е време и за книга. Такава тъмница е, а хич не обичам на лампа да чета книги или да бродирам.
Мери ми, Стобските пирамиди за първи път ги чувам blush Специално ще се поровя за информация.
Аз вчера бях със самочувствие, че изглеждам добре и се чувствам добре. Днес още съм с прическа в стил Оскарите, т.е. "намотано кокче как да е" и съм на диета, че от снощи ме боли стомах.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: септември 26, 2017, 10:34:02 »

Привет!

Днес обаче ми е мрачно, цяла нощ сънувам кошмари, които сега си спомням. И аз се присетих за една много близка жена, която почина. Преди 3 години, но ми е много мъчно, беше само на 50, не успя да види детето си абитуриентка. От време на време се чувствам виновна, че в последните ѝ мигове не бяхме с нея. Тя боледува от рак, но 10 години се бори и никой не очакваше, че за няколко месеца ще си отиде. Чувствам се зле, че някак не организирахме времето си с майка ми, за да я посещаваме. Може би просто се притеснявахме да видим, че си отива  cray Но сега всичко е минало, мир на праха ѝ и както е казала Миленка, ще живеем живота за живите. Това, което можем да направим е да сме сега до дъщеря ѝ (която е едно много слънчево и силно момиче въпреки всичко, което преживя!). Ох, малко бие на отдушник, извинете ме!

У дома, т.е. не в София, се отопляваме на дърва, но си е занимавка, да. Първо, дори не си ги купуваме, а баща ми, брат ми и милото ходят в гората (с разрешително, разбира се). После следва рязане, цепене, редене... В София сме на конвекторен радиатор, който ми се струва, че гълта повече пари, отколкото пуска топлина. Но нали сме още на квартира, не ни се занимава да слагаме климатици.

Не знам какво да сготвя за вечеря, малко ме е хванал мързелът - не ми се белят картофи, не ми се реже месо... май ще сме на яйца и салата днес.

Бяхме на път на 24 септември, но да ви почерпя с малко закъснение за годишнината от сватбата, тъкмо да разведрим малко обстановката Wink

« Последна редакция: септември 26, 2017, 11:01:23 от Bube » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: септември 26, 2017, 11:11:58 »

Добро утро или добър вечер- с това време не знам кое е точно. Ама не ми пречи- малко степер, малко разтребване и бебето ми довършва времето хаха.
Започнала съм и Чамкорията от Свекс- харесва ми. smile

Ние сме с кола на метан- возим се за без пари. Но у дома никога не бих сложила ни газ, ни дърва. Това с дървата ми се види мега мазохизъм. shok
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #458 -: септември 26, 2017, 12:36:05 »

Привет!
Прибирам летни дрехи и вадя не много зимните. Поне есента трае по- дълго от пролетта и има време да се поносят месец- два.
В почивните дни ходихме из Пловдив, в Центъра. Имаше "Есенен панаир на занаятите" - след морето, сергиите се спират тук, преди да се изнесат по родните си градове или  да се стягат за зимните курорти. Пак добре, че не беше в Капана, а в по- широката и по- сенчеста долна част на Главната, та можеше да се разглежда спокойно. Нищо ново и красиво не видях... За съжаление открих много китайски внос, който просто беше опакован ръчно diablo
Хехе, Панди, да вземе тогава майка ти да мъкне дърва Wink.
Аз с голяма мъка се отказах от акумулиращата печка и минахме на климатик още преди 15 години. Брат ми обича да експериментира и няма отопление, което да не са ползвали след нафтовите печки - чудо на въглища, подово, килимно, камина и водна риза, на дърва с някакъв агрегат, пелети с друг, сега, от пролетта, са на газ. Хубаво, че имат климатици и всеки момент могат да спасят положението с тях Wink, иначе в края на втората година, всеки опит се оказва неудачен като финансов разход, место за складиране или качество на горивото, начин на обслужване на съоръженията, съпоставен с доставяната топлина по време и количество. Чиста работа е с климатик, копчето регулира всичко за секунди, само да не спре токът. Ще видим как ще изкарат тази зима и тогава ще давам отзиви.
От всички градове и места, по които съм ходила и живяла повече от две седмици, най- моето място е Ню Йорк. Естествено, Манхатън, около парка или до пристанището. Предпочитам нови, модерни сгради, които осигуряват достатъчно лукс и удобства за живеене и работа и в същото време са постижение на модерната архитектура. Хората са млади, енергични и добре облечени /възрастните се изнасят някъде на по-евтино/, транспортът е идеално организиран и много лесно се ориентираш, благодарение на строителната мрежа. Експозициите на музеи и изложби са необятни, театри, клубове и места за развлечения са безбройни, за магазините не мога дори да намеря точните думи, бе най- хубавото от Европа откраднато, преосмислено и пресътворено по модерен начин. Хехе, поне зная къде бих искала да бъда, ако бях малко над 40, не повече smile
marry_me и аз не зная точно какво изпитвам в момента. Ако бях религиозна, щях да съм сигурна и спокойна, че е на по- добро място. Бях започнала и с "...ако бях направила или казала това", но съм крайно благодарна на Киви, че ми напомни, че непоисканата помощ често е ненужна и дори нежелана такава. Сега си спомням хубавите моменти, когато я чаках да се роди, да я изпишат от родилния дом, да я заведа на море, да обсъдим и изберем двете модел и плат за абитуриентската и рокля, да и подаря маркови ролери /за ужас и потрес на роднините/ за завършването, да я посрещна преди заминаването и на бригада в Америка, да и дам "напътствия" за американските мъже и работодатели и последно да я видя щастлива с момчето до нея. Така се случваше, че винаги идваше в началото на нещо красиво и хубаво в живота си, сякаш да сподели радостта си с мен. Това ще ми липсва най- много heart heart heart Та така с нея...
Продължава да вали и ме е налегнал мързел. От влагата ме въртят коленете и ми става още по- безперспективно.  cray Не успях да довърша албума на племенника, имам три започнати ръчни неща, но нямам вдъхновение. Не е нещо ново, обикновено като изчистя кое как ще се направи и губя интерес. Хехе, както казва една приятелка по хоби, лошото е че нямам проблем да си представя "нещото" и нямам нужда да го изработя, че да го видя едва тогава. Wink
Еми, в началото и аз бях така, вторият том обаче ми дотежа с исторически събития.
Хубав ден на всички. Оздравявайте, успявайте в кой каквото е започнал good
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #459 -: септември 26, 2017, 12:57:34 »

Ох, Свекърва, разчувства ме с това описание. Та тя ти е била като дъщеря. Миленка е права, живота се живее за живите, а другите просто физически не са тук, но връзката не се губи. Прегръдки!   heart

Аз ви чета, но нещо нямам муЗ за писане. Змейовете кисели, хремави, навън вали... и всичко 6, обаче много ми липсва хобито. Иска ми се да имах повече време, но в момента реорганизирам вещите по шкафовете и това ми гълта свободното време.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: септември 26, 2017, 13:42:07 »

Свекърва, трябват много сили, за да се продължи напред.Но нека помним хората с хубавото.

И аз трябва да оправям гардероби, и аз имам да преглеждам дрехи.Кога ще ми се случи идея нямам.Тази сутрин не мога да си намеря блуза подходящ за сезона.Сякаш изведнъж стана студено или само на мен ми се струва така.Аз обичам преходните сезони когато през деня е топло, вечер студено и ми липсва това време, бързо беше заменено от дъжд.Но и в дъжда има чар smile
Заспало ми е.Утре трябва да стана в 5,30 и да пътувам пак.Само се надявам в автобуса да не е хладилник и да поспя.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: септември 26, 2017, 14:26:54 »

Свекс, ся па ми стана любопитно за втория том хахаха.

Маги, дано е топло да поспиш, без сън съм и аз като смачкана тиква...

Момичета, писала съм в темата за взаимопомощ за едно все още неродено бебче, моля погледнете- който има време и желание.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: септември 26, 2017, 14:45:26 »

Като каза тиква, тъкмо ми попадна реклама за празника на тиквата в Севлиево около 12-14 октомври  blum викам ако е хубаво времето да се метнем да хапнем тиква ние с моя мъж и детето, а и да се махнем от града.

Аз съм си смачкана без сън също, лошото е че много такива дни ми се събират, а и ще отработвам събота-неделя, че не мога да смогна с работата!

Еми, не видях къде си писала!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #463 -: септември 26, 2017, 15:09:56 »

Свекьрва пак ме разрева сега.

Аз сьм супер кисела, чак сама себе си не мога да понасям. Почти сьм болна от носталгия. Имам усещане за перспективност и безсмисленост и желание да не ставам от леглото. Живея само, за да стане вечер, да заспят и замьлчат (макар, че и сьня им не е гаранция за тишина) и да легна да гледам филми, за да не мисля за нищо.

Днес организирахме аперитив на женския ни клуб, в 19:30 без деца и Фабио вчера следобяд се сети да ми каже, че юни се е знаело, че днес точно има тийм билдинг, ще излезе в 06 и ще се вьрне в 00ч. А днешната дата за аперитива я определихме аз и другата организаторка, защото знаехме (или поне вярвахме), че и двете сме свободни.

Дори не ми се извини.

Редно е, неговата работа и всичко свьрзано с нея да е абсолютно на пьрво място, защото благодарение на това живеем и имам всичко, което имам, но ми е безкрайно криво.

София днес е клянкало. Заспа с триста зора, направо ми скьса нервите. Кьщата е урнебес, имам и за гладене, но не мога да мрьдна.

Този месец имах и супер обилен косопад и вече сьм сьвсем олисяла. Порьчах си още 3 плетени на една кука шапки, но за да ми стоят хубаво трябва да намаля дьлжината, а фризьорката, която взима по-малко от салона и работи по кьщите, тази седмица няма часове.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: септември 26, 2017, 15:16:46 »

Като каза тиква, тъкмо ми попадна реклама за празника на тиквата в Севлиево около 12-14 октомври  blum викам ако е хубаво времето да се метнем да хапнем тиква ние с моя мъж и детето, а и да се махнем от града.

Аз съм си смачкана без сън също, лошото е че много такива дни ми се събират, а и ще отработвам събота-неделя, че не мога да смогна с работата!

Еми, не видях къде си писала!

е тук:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31209.30.html

Ина, звучиш ми като моето настроение напоследък, ама аз поне имам обяснение със сатурновата дупка преди р.д то ми, а теб като те слушам- лошо ми става. Разбирам те напълно за излизанията, за да съм цяла психически, просто са ми нужни, повече от водата и храната.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines