Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:00:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 156295 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: септември 13, 2017, 07:36:17 »

Добро утро на всички. Навсякъде по света мисля има недоразумения като Сузанита.Даже мисля много внимание и обърнаха и тя печели от това.Я виж онова нещо Ким К. каква индустрия направи само от социалните мрежи и хейтване.

Леле Ина, майка ти ме разби  Bravo
Май навсякъде в Англия, включая Ирландия ядат някакви пържени и полу-готови храни.Тия хора са забравили как се готви.

Аз вчера се вдъхнових от миризмата на пържени чушки зад офиса и правих чушки бюрек и миш маш.Днес съм доволна нося си в офиса за обяд миш маш.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #241 -: септември 13, 2017, 07:47:47 »

Привет!
Имаме си нов дразнител sad Горният съсед от Димитровград денонощно говори по телефона, като за целта излиза на терасите. Едно, че има силен глас, второ, че говори на три езика едновременно - български, турски и английски. Е, българският е с димитровградски диалект, английският е с турски акцент, а турският, според съседката туркиня, е по- лош и от този на комшиите от Махалата. Няма как да не се заслуша човек в този конгломерат... Тъкмо се настроиш на английски с българско членуване /мандеят не могъл да товари/ и той хоп, смени на турски какво не могъл да товари funnytooth Сигурно и отсрещните го владеят този език, би трябвало да му върви бизнесът, иначе "язък май френд" /и това казва/за мерцедеса.  pardon
Сега товарят, после ще транспортират, докато го докараме до разтоварване бая време ще мине, защото щом връзката е по нощите, сигурно е зад Океана, а щом е от толкова далече, може в кораби да е... Wink
Хаха, Али, твоята машина като нашата сушилня, на най- сигурното място в дома е паркирана, пред телевизора DANCE Какво шиеш, та я вадиш всеки ден? Аз моята я държа в гардероба, под късите дрехи.
Тази година има хубави домати. Цената им не пада, но поне са много вкусни и ароматни. И за дините е било хубаво лято, разкошни са. Може и сортовете да са улучили, но такива домати и дини отдавна не сме яли.
Хайде, хубав ден на всички. Аз довършвам албума на първокласника племенник. Вкарах си автогол, че направих подвързията от черен вълнен плат, уж да имитира черна дъска. Сега всяка власинка и прашинка се лепи и се вижда от километри. nea
Маги, пърженото не е съвсем пържено - покриват тиганите с капак и се получава задушено, без прегаряне. Имат страшно много възможности, стига да разполагат със средства. Могат да си поръчат съвсем пресни продукти от ферми, обработени и претеглени за определен брой порции по рецепта, хич и не ги мисля smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: септември 13, 2017, 07:54:20 »

Свекс, аз по думи от родата в Англия си правя изводи.Още не сме стъпвали там макар да имаме постоянна покана.Някой ден като си родя и второто чаве, ще е.За сега имам други планове smile

Иначе за съседа ви, ох какво да кажа, най-ме е страх да дойде в нашия блок някой от по-малко населено място с мерцедес или БМВ.Съжалявам, че може би обобщавам, но в повечето случаи не греша.Човека мисли, че в блока е като в къщата на село, ама се е объркал.Иначе в блока ни масово са от селата, но много колтурни и възпитани хора.А за турския, миналата седмица се разхождаме в Скобелевия парк и минават група туристи българи от турски произход(семейство), говорят си на турски, моя мъж накрая вика тия не знам от къде са ама и 20% не мога да им разбера от думите.Беше му много смешно на него.

Аз вчера докато пекох чушките на терасата реших да измеря височина на работна маса, ей такива неща и останах попарена, няма да мога да си вкарам сушилнята там дето искам.Сега ще мисля ново място.Тюх!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #243 -: септември 13, 2017, 08:29:12 »

Бутро,

Това за съседите е ужасно... мен ми бърка в здравето всеки допълнителен шум, слава богу за сега само под нас има хора, и те са с един звяр набор на нашето та не си пречим. Иначе при нас изпростяват панелджиите, те са срещу нас, май ви бях разправяла как една вечер щеше до бой да се стигне между нашия и техния блок

Ух само за ядене говорите, аз от няколко дни готвя за малкия и вече ми е писнало, решихме да спрем детската кухня и направо такъв автогол си вкарах, сега като се прибера вместо да опъна крачета аз готвя... егаси, чудя се дали да не взема slow cooker или insta pot, че поне да се готви докато ме няма
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #244 -: септември 13, 2017, 09:03:02 »

За многоезичието - и ние баш така говорим. Само езиците са ни други. Три ги мешаме едновремнно и всичките лошо и сьс силен акцент  girl_haha Живот, какво да го правиш  pardon
Реално, кошмарните сьседи сме ние, с едната дето крещи и другата, дето пищи, а двете с общи усилия тропат, лупкат, думкат и сьбарят целодневно и вечерно. Добре, че вече поне нощем има мир и малко спокойствие.

Добре, че майка не ни е донесла дини  shok

Еееей, Маги, сега като каза и ми се доядоха чушки, ама нали казах, че само аз ще ги ям и само за мен не ми се готвят.

Днес - ризото, утре мисля да пробвам пиленцата на Мари. А в петьк - леща. Сьбота/неделя - мусака.

« Последна редакция: септември 13, 2017, 09:18:56 от inaxastra » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: септември 13, 2017, 09:06:36 »

Добро утро smile

Това да се чувате със съседите постоянно наистина е ужасно.. При нас, ако прозорците са затворени няма проблем. Чувам рядко, някакви потупвания от чужди кучешки крачета, нали съм ви казвала, че съседката е ветеринарен лекар, който води вкъщи доста животни.. Нейните 2 кучета и 1 котка не ги чуваме, но ако има чуждо, понякога усещаме. С бебето ще видим, как ще е, те постоянно ни питат, чуваме ли как плаче.. Освен, ако не са отворени прозорците не се чува  pardon

Аз обичам повече краставици, но и розов домат си е добре Wink

И аз подкрепям, че филенцата са много по-вкусни (за мен), когато са печени  good

Днес пак съм цял ден по задачки, вече дори излизах и се прибрах веднъж smile Сега излизам отново, а някак ми се спи.. Заспивам към 1ч, ставам в 7ч.. и просто искам сън  huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: септември 13, 2017, 09:07:43 »

Ина, аз тоз миш маш за мен си го правих, никой друг не го яде.Ама много ми се прияде бе.Нали знаете на есен в Бг навсякъде мирише на печени чушки и огън smile Каквото и да си говорим българина прави зимнина на поразия smile

Булче
, как си днес?Чувство на вина те разбирам защо имаш, но не си виновна за случката!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #247 -: септември 13, 2017, 09:51:32 »

Добро утро!  smile
 
Добрах се да пиша и аз най-накрая.
Ина, и майка ми носи такива подаръци  често, сега дойде с един буркан мед мням мням. Свекърва. И винаги носи баклава като идва.

Маги, възхищам ти се на труда и продукцията! Ако имах къде да правя и аз щях да си правя,  о просто не става, съседите като сложат барбекюто на двора и цялат улица се облизва diablo

И пак по темата за готвенето, преди все се чудех какво да готвим, сега правя меню за седмицата и изпозвам и кукър, значително ми се улесни живота и пазаруването. Ина, пробвали ли сте да готвите това, което им сервират в училище. Защото аз по случайност установих, че акое като "това го ядох в креша", го яде и вкъщи. Или ако сме яли нещо навън или дори в самолета, после го прояжда.

За първия учебен ден винаги си купувах нов тоалет smile общо взето си се гласях за училище без да прекалява . И аз като свекърва живеех сама в в Бургас от 14-годишна и според мен си е тренировка за живота. Понаучих се да готвя, да пера и да чистя.

 Булче, надявам се да се чувтваш по-добре! Нямаш никаква вина за случилото се,  в крайна сметка ти не си го освободила заради забиляванията, а заради работните му качества, но предполагам, че още ти е неприятно.

Аз тази седмица влизам в работен режим, от понеделник се връщам на работа sad озо път толкова бързо ми ми а времето с детето, имам чувството, че вчера се роди, а той утре става на 5 месеца...
Та сега тренирам шофиране, защото не съм се качвала на шофьорското място от 4 години и имам нужда от малко опресняване, особено с паркирането. Зарекох се , че следващата кола ще си я вземем с автономно паркиране lol и така, довършвам задачки, попълвам работния гардероб, минавам през фриьорс и в понеделник първи учебен ден tease

Хубав ден на всички, дано имате слънчице, при нас вали и фучи, ужасно време sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #248 -: септември 13, 2017, 09:55:47 »

А, мен ме дразни не че говори, а защото се мъча да разбера какво говори funnytooth Иначе едва ли има по- голям производител на шум по цялата улица от нашето семейство. blush Майка ми като надуе "Дъщерята на Ананди" и ако точно в това време рече нещо да ми каже и аз да и отговоря, ела да видиш... За четвъртък пък, да им е по- удобно на съседите да чуват, излизат с леля ми на терасата да се надвикват. Аз вече съм придобила навик да говоря бавно, ясно и много високо, иначе ме обвинява за лоша дикция. Че и повтарям и питам "разбра ли", "чу ли", също като пенсионирана даскалица. Не е работа...
Ей сега пък една гугутка е кацнала на прозореца и ми идва да я гукна с нещо тежко, че ми пречи да се съсредоточа в телефонния разговор на бизнесмена. Голяма мъка са тези товари, някакви ТИР-ове чака от Румъния.  pardon
С този миш- маш така съм се смяла... Естествено, НИ2 и майка ми не го обичат, ама на мен ми е любим. Та преди време синковецът поръча да му сготвя шукшака, прати ми рецепта и снимка. Ми то същото, само яйцата са цели, а не разбъркани. И яде, защото цитирам:"... много са важни името и презентацията на едно ястие". Вече не готвя ориз с пилешко, зеленчуци или морски дарове, а паеля... Бе, я beating...
Alleksia, вярно, все едно вчера роди heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #249 -: септември 13, 2017, 10:11:52 »

То всьщност как се правеше миш-маш (истински) ?
А чушки бюрек? И така и така сте трьгнали, кажете поне и панирани, сетих се сега, че ми бяха любими...

Иначе е гадно и да имаш шумни сьседи и ти да си шумен. Мен много ме е срам, че говоря високо. Грозна работа  sad Но хем сьм полуглуха, хем сигурно искам да привличам внимание, знам ли какьв ми е проблема. А и с тези крясьци вкьщи, за да ме чуят...

Едно време дядо ми заекваше и за да се изкаже, викаше силно сякаш да надмогне заекването. Оттам баба, майка и леля сьщо крещяха. На мен много са ми викали. Майка винаги е работела като началник цех шивачи или по-кьсно медицински материали. И там шум от машините и викане...

Вьобще...

Алексия, те в училище ядат това, което си носят от вкьщи. А за мед и прочие, буркани и кутии е едно. И тя е донесла локум, халва и пр. Но пресни домати си признавам, че безкрайно ме изненада... Щото са големи, не е че можеш да ги наредиш в кутия и така да ги донесеш. Абе рискувала си е всички дрехи...  girl_impossible
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #250 -: септември 13, 2017, 10:21:30 »

Аа, ясно.  Аз мислех, че имат стол или нещо такова. В нета има много идеи. Аз поне е не съм много по ориз примерно, готвя киноа вместо ориз и прилагам политика ако не ти харесва, намери ди какво да ядеш, прелвгам една алтернатива само, иначе става безкрайно мислене какво да се сложи на масата. Но най се дразня като правя менюто и питам какво ви се яде и получа отговор амиии каквото направош или каквото има. Лекувам го с ами няма нищо, понеже нищо не поискахте lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #251 -: септември 13, 2017, 10:29:49 »

Здравейте!
Вече мога да вися по градинките и да ви чета, пък като се наканя - пиша blum
Булче, вина нямаш. Даже ако се беше случило на работа, щяхте повече да се обвинявате с колегите, че не сте помогнали, както трябва. На работа се ходи, не за да се обичаме. След като не е бил за тази работа, трябва да се даде шанс на друг човек да я работи.
Много смешно ми стана за доматите и дините. Ина, подарък като този се помни дълго  Bravo Хехе, ММ току що се върна от университета и носи домати, че иначе до довечера на пюре ще станат.
Зимнина не правя. Няма откъде плодове и зеленчуци. Ако си ги купя от пазара, златно ще е. Единствено грозде обираме от село, но то отива за ракия. ММ всяка година прави пукани чушки. Лютеница отдавна не бъркаме. Много години просто не ядяхме. Не харесвам купешките в буркани. Сега купувам наливна от магазина до нас. Правят прясна, до два дни се разваля. В събота ще ходя сигурно с ММ до един малък цех. Имаха хубав гювеч и паприкаш.
Булче, защо спряхте кухнята? Не я ли ядеше? Аз се възползвах много дълго време от частните кухни. Тук е страшна конкуренция - към 5-6 фирми са.
Пиша от час. Ще дописвам после, че се заприказвах с братчеда.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #252 -: септември 13, 2017, 10:56:59 »

Алексия, пробвах такава политика дьлго време, но просто не ги яде нещата, котио не й харесват. Врьща си обяда вкьщи така, както е бил сложен. А за вечеря кусва и си ляга гладна. Идеи има да, но трудно намирам приложими за нас.

Както и да е. Аз по тази тема не тьрся сьвет, само уточнявах какво и защо не готвя.

Вие кьде сте? Все искам да те питам и все забравям.

Али, какво е "пукани" чушки?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #253 -: септември 13, 2017, 11:00:41 »

Мерси момичета, просто за такова нещо смятам че е най-ужасно да ти тежи на съвеста  sad

Аличка, спряхме я по няколко причини : Има тъмни кръгове под очите, слаб е като фиданка, боледуваше много и в един момент започна да отказва обща храна а му е време за преход към такава. Като цяло искам да съм сигурна че правя всичко възможно да му помогна, да съм сигурна колко месо хапва, колко зеленчуци и плодове.

Инче, печени чушки на кУтлон  tease
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 13, 2017, 11:01:46 »

Здрасти!
Ние оцеляхме след вчерашното 4,5 часа чакане. И накрая като влязох в 19 ч. ми заявиха, че съм можела да спестя идването на децата , защото съм им "законен представител". Ей идеше ми да убия адвокатката. Не са напомнили на хазаяйката какви документи да носи и тя забравила /нормално за възрастта й/. Та я чакахме в най-пиковите часове около час и половина да донесе документи, замина ни и реда и всичко. Че и още снимки трябва да си правим тая вечер. Ужас!!! diablo
Каква е тая история на Булчето? Я някой да направи съмари.
И ние говорим на 3 езика миш-маш голям. Но преобладава българския.
Намерих тук една благотворителна фондация. Искам и аз нещо да помогна, но още не знам какво. Идеи?
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines