Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:30:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 156308 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: септември 12, 2017, 12:48:56 »

По анцуг никога не съм ходела, носех си го за физическото.. И куп други неща, които на хората може да са им се стрували странни.. Та, сега и на мен ми е изкривено ходенето на грим за 15-ти септември, но  pardon

Хихи, разни хора...Това с анцуга и до сега ми е забавно, защото на мен доста често ми се налагаше да ходя така в училище/университета. И до днес си спомням как един ден отивам на лекции в УНСС по клин, кецове, вързана на 2 опашки и с големия сак, и всички ме гледат странно хаха. Кой знае - помислили са си - тая глупавичката спортистка е объркала университетите - НСА е малко по- нагоре pardon tease
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #226 -: септември 12, 2017, 12:53:19 »

Toни моето лелче много бързо схвана как да чисти, свикна, та мога да ти кажа че тя чисти както аз искам да ми е чисто но не смогвам, особено кухнята и банята. Имах забележки, казах и и се поправи.

ох това за оставянето в друг град и аз го изживях, даже в друга държава, сама търсих квартира всичко, нашите дойдоха 3 месеца след това да видят къде сме. То мани при Мисчето, ми и при нас е така , мама ми каза че не мога вече да работя при вас...

За първия учебен ден нямам спомен от специялни дрехи, при нас традиция е когато се раздават оценките на края на годината да си с нови дрешки, но не и за първия учебен ден, една година попаднах въ в фризьорския салон на 14ти и беше лудница...

Мен ми е много сдухано, разбрах че служител който освободих миналия месец е починал  sad. Правеше много шашми,беше от Африканските държави и реших че няма да му удължа договора, държеше се супер нагло. Обаче имаше няколко заболявания и на няколко пъти наши служители му бяха спасявали живота, сега обаче е бил сам вкъщи и е нямало кой да му помогне и колко и да се убеждавам че нямам пряко вина се чувствам виновна, все пак младо момче беше  sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: септември 12, 2017, 13:09:44 »

Булче, наистина звучи ужасно. Но пък всеки си има броени години на този свят, не ги определяме ние, така че нямаш вина.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #228 -: септември 12, 2017, 13:34:42 »

Юху, изчетох ви, ама нещо съм на ролкови кънки, та нямам много време за писане.
Бяхме на рожден ден в неделя - по женски. Татко и син се емнаха при бабата, за да има кой да мие наакано дупе, ако се случи. Имаше и изцъркано мляко, та 4 часа бях само с по-голямото дете. Рожденият ден беше в едно заведение уж квартално, обаче се оказа находка! Прясна храна, хубава обстановка - става и за по кафе, става и за по чаша вино (за пиещите вино). Изкарахме страхотно! danceg Имаше аниматор с фокуси - нас също ни анимира Wink Едва си прибрах детето към 14 ч, че вече беше изморена и мрънкаща.
Днес имах санитарен полуден - всички малки обувки на кокона бяха измити и по предназначение... Мих, трих мивки, бани, но се оправих завидно бързо. smile
Вчера вече се видяхме и с нашите - върнаха се от Гърция. Доволни са, отпочинали... Имаме хубави подаръци, повечето, от които много практични.
Трябва да се настроя да чета тегави документи. Тази година ще сменяме застрахователната компания, та ми е важно да съм съсредоточена. Най-после са ни включили в групата на мобилния оператор. Вече имам неограничен нет и в движение danceg а близките ми вече не са ми толкова скъпи, като допреди седмица.
Имам готвено. Правих скумрия, която сама си изядох, но успоредно с нея направих един голям гювеч с боб, че да има нещо чорбаливо за нашите. ММ мина транзит през нас и набелязал хубави домати, та за след ден също ще има какво да се яде - един дерт по-малко.
Отивам да вадя шевната машина. ММ иска да й измисля вече място, че кашонът седи в хола на пода пред телевизора. Какво да я прибирам, като аз я ползвам по-често от фурната, почти всеки ден я вадя. Освен вътре да я мушкам, като онези от "По средата", които си държат одеялото в печката lol
Кумците говорят за Нова година. Брей!!! Тук е към 34 градуса и хич нямам настройка за зима, щом коконата я пускам по голи крачета и рокля на градината! tease
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #229 -: септември 12, 2017, 13:55:42 »

 Привет!

 Аз пък винаги съм имала нов тоалет за първия учебен ден. Лелите ми много държаха да е от тях и си спомням обикалянето в Гоце Делчев за тоалет. В първи клас бях с червено костюмче ( елече и поличка) с бяла ризка, втори клас бях с тъмно синя рокля на бели капки с много красива бяла яка. Обувките ми бяха с токче, но дебело квадратно още си ги спомням.Кварталното фото имаше фон нощно небе и сигурно около 3 години ми седеше снимката на витрината им. Косата никога не се научих да си я изправям и къдря и тъй като ставах в 6:00, за да мога в 6:30 да изляза за училище никога не съм се правила. Сутрин и очите ме боляха и рядко съм си слагала спирала и молив. В 6-7 клас ми подариха първата палитра и много обичах сиво и светло синьо сенки, но само за излизане иначе в училище не. В гимназията вървежните момичета бяха тези с големи финансови възможности и обикновено изпъкваха с много тоалети, които не повтаряха със седмици, хубави телефони, по-късно и коли.Виж за косите бяха с изправени и без особен грим гланц и спирала. Та криво- ляво все съм била в златната среда.   good
 
 На мен ми е интересно, че Ина не знае за пилешките филенца с корнфлейкс. Имам чувството, че това е национално ястие в България по ресторантите, особено за злояди деца. Какви културни различия! Аз също ги обичам и сигурно са първото по-сложно нещо, което съм панирала и пържила сама.

 ММ си купи Керхер стъклочистачка. Аз не съм във възторг. Татко като търпелив човек постига по-качествени резултати с вода и вестник в Пловдив, но тук няма никой с неговите нерви корабни въжета. ММ пък се ентусиазира от стъклочистачката и в резултат прозорците това лято са чистени 4 пъти. Предишни години сумарно не им се събира толкова, та си мълча.  good
 
 Хайде хубав ден от мен, чаршафа го изпънах Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: септември 12, 2017, 14:13:26 »

Здравейте! И аз ви изчетох набързо.  smile

Ние семейно се гътнахме болни тия дни. Детето, според педиатърката, от зъби, а ние с Влади, от други неразположения. Аз в събота не можах да спя, много ми се гадеше. Добре, че беше за един ден, че бяхме като парцали и двамата.

И аз правих баница тези дни, за първи път, нищо че не обичам. ММ си облиза пръстите и май ще ми се наложи по-често да правя.

Записах си рецептата за филенцата на Мари. И Мари, ако може рецептата за плодовите палачинки? smile

Аз вече не се учудвам на прически, гримове и гел лак на ученичките. Много е зле работата.  nea
Когато бях по-малка баща ми не ми разрешаваше да се гримирам и лакирам. Била съм си хубава и без това. Айде бля бля... Ама той като цяло много строг режим прилагаше...но с това неговото мислене  nea diablo
В тоя ред на мисли, виждали/чували ли сте за някаква Сузанита? И наистина ли е на 14г? И наистина ли това е възможно? shok

На първия учебен ден винаги сме били с нови дрехи, прически (лично правени).


И така...вечерята е във фурната, а сега ме чака 1 тон изгладени дрехи за сгъване на Алекс. pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: септември 12, 2017, 14:25:12 »

Плодови палачинки
300мл пр.мляко
2 яйца
1 с.л пудра захар
25 грама разтопено кр. масло
180 гр брашно
1 ч.л бакпулвер
1ч.л канела
щипка индийско орехче
1банан
1ябълка

Яйцата и пудрата захар се разбиват с вилица, добавя се разтопеното масло и пр. мляко, след него предварително смесените брашно, бакпулвер, канела и индийско орехче.
Накрая към хомогенната смес се добавят един намачкан банан и настъргана ябълка.

Пекат се като катмички, на тиган с незалепващо покритие. Сервират се полети с кленов сироп или мед smile

Рецептата е заимствана от сайта Кулинарно с Йоана, но нейната смес е доста гъста, аз ги правя повече да се доближават до класическите палачинки.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: септември 12, 2017, 14:53:33 »

Привет!
Поредния ден висене в някаква супер безмислена службица... Уж сме първи поред, но в тъпата стая лелките незнайно защо не приемат документи.  Много били заети  diablo diablo diablo а съм с Кико крещящия...
Ох, стиснете силно палчета,  извикаха адвокатката ни!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #233 -: септември 12, 2017, 17:35:30 »

Стига бе, Сузаните даже аз я знам  girl_haha

Тия филенца са типично в тукашен стил - в Ирландия е катое дин голям МакДоналдс, панирани и пьржени неща да искаш.

Стискам плаци за Фани !!

Майка днес пристигна от Бг и никога няма да повярвате какво ми донесе. И то при положение, че е само с рьчен багаж. Догадки?   Ashamed
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: септември 12, 2017, 18:21:05 »

Да уточним,  че моите филенца са печени  smile

Моето предположение е коренче /издънка от някакво растение от двора на къщата или някакъв предмет от нея...
С този ръчен багаж вариантите не са много.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #235 -: септември 12, 2017, 18:27:03 »

Лютеница?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: септември 12, 2017, 18:37:03 »

Лютеница?
Разрешено ли е с ръчният багаж?  Иначе и за това мислех,  понеже е актуална тема тук....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #237 -: септември 12, 2017, 18:52:59 »

Не е лютеница.
Този пьт просто би всички вьзможни сирена и кори за баници. За майките няма граници и невьзможни неща явно.

Донесе ми огромни, розови, домашни домати !!! Кьм 2-3килограма. Бях е така  Oh my ...

 girl_impossible girl_impossible girl_impossible

Пресно купени от бабите на пазара, да сьм се сетила как ухае бьлгарски домат и да си припомня истинският бьлгарски вкус.  star yahoo heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #238 -: септември 12, 2017, 18:54:39 »

Бе викам може да е станаля трафикант Ххха

Ооо много обичам розови домати, ако имаш топъл хляб и сиренце, ммм кеф!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #239 -: септември 12, 2017, 18:58:17 »

Их, Ина, много яка идея на майка ти smile Браво на нея!

Аз още съм на ваканционна вълна и понеже си свалих някаква програмка, която ми прави снимките подходящи за качване, ви черпя един морски залез.


* IMG_7358.JPG (66.98 KB, 521x390 - видяно 157 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines