Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:05:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 157200 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #210 -: септември 11, 2017, 23:04:40 »

Тцьк, никакви води не текат. Е, има две капки, но не е нишо кой знае какво. Вода "пие" от чешмата и бях приятно изненадана, че пода го мокри много малко или поне много по-малко от кофа и парцал  good
Абе аз лично за себе си сьм много доволна. Кьщата е голяма и е с ламинат. И джамове има доста.

Единственото, което не мие добре е голямата площ на ваната - там си иска гьба и препарат.

Иначе я мисля от 2 години, но преди не я бях взела, точно защото в старата кьща бяхме на паркет (и наистина за един коридор и баня не си струва да се вади).

Много добри тия пилета. Е това ще се хареса у дома. Ще ви кажа, като ги пробвам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: септември 12, 2017, 07:44:52 »

Добро утро, как сте днес?Тук го обещават топло и приятно, а аз най-накрая съм затрупана с работа smile Детето вдигна температура тази нощ и леко съм недоспала ама ще се оправя.Много ходи на градина горката та и температура вдигна.С баща си ще се гледат тоя път обаче.

Ние ще слагаме ламинат в хола, а той е огромен, в коридора ще смесим гранитогрес и ламинат и то само в част от кухнята сме с естествен паркет, та едно такова чудо ще ми е супер наистина.Но догодина, като направим ремонта, че сега още сме на омразния за мен мокет, но имам по-важно неща на дневен ред и не го мисля все още.

Хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #212 -: септември 12, 2017, 08:26:09 »

Привет!
Маги, май нещо се върти из гърлата на големи и малки баш преди първия учебен ден sad Подочух от майките в парка, докато бях седнала да си връзвам маратонката.
Преди време ви бях разказвала за една госпожица, която беше поискала за първия учебен ден обезкосмяване и почистване на вежди, това за първи клас. Е, вече е голяма и е приета в София след седми клас, в гимназия за класически езици. Този път си поискала жилище и и купили едностаен в Надежда. Сега заминават да го обзавеждат и вероятно с нея ще е и баба и, да готви и чисти.
Пък мен ме качиха на нощния влак за Бургас с един куфар. Пътувах със съученичка и майка и, а след месец дойде моята майка с багаж за двете ни. Чак ми става мъчно как сме се справяли 14- годишни съвсем сами, на общежитие, по 25 души в стая.  cray Както и да е, получила съм закалка рано- рано.
Сега децата от околността пътуват или ги водят с кола родителите им. Това ми дойде на ума, защото в нашата кооперация половината апартаменти се дават под наем. По- рано ги вземаха строителни фирми и се настаняваха цели бригади за ужас на всички ни. Тази година идват две семейства с деца в гимназия от Димитровград - едното е във френската, другото- в математическата. Местят се всички, с по- малки братчета, майки и баби. Бащите ще работят, но майките били трайно безработни. И аз като Фани зяпнах, като видях два чистак нови мерцедеса, паркирани на тротоара shok Вероятно това е първата стъпка, после ще купуват и те жилища. Поне ще живнем малко откъм деца над нас и под нас smile А, всички са момчета, за съжаление и имат кучета, за ужас на котката Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: септември 12, 2017, 09:10:26 »

  Добро утро! smile

При нас температурите се движат около 15/6 градуса и вече си имаме централно отопление, децата пък(особено Сами) иска коледни песни и моят биологичен часовник съвсем се обърка... ще взема да започвам коледните сладки pardon(и без друго тази сутрин правих плодови палачинки та вкъщи мирише на готвен банан, канела и индийско орехче, та се допълва картинката).

И моите родители имаха силно ограничени възможности относно образованието ми, но смятам, че постигнахме добър резултат, пък щом може да му е лесно на момичето... защо не.
Не съм сигурна дали + да имаш "закаляване", може никога да не ти "потрябва". Та така.
Сега се преборих да пуснем релаксираща музика и се опитвам да се настроя положително, въпреки мрачното време навън.

На родителската среща при нас, класната учителка изрично помоли децата да се пускат да ходят сами(без родители), на групи, за да им се даде възможност да общуват помежду си извън училище, както и да имат време да се настоят за началото на учебните часове.

Рецептата я имам от 10 години и е любима на семейството.  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: септември 12, 2017, 09:52:31 »

Добро утро и от мен  smile
Днес малко ми е разглезено, реших с чайчето да ви навестя.
Да ви кажа,  сега като бях в България и ходих на фризьор и грим за сватбата на кумовете. Та си говорим с гримьорката и тя вика: Луднали сме да записваме часове за грим за 15 септември,де що има 15 годишни са си записали часове,  а лятото ни побъркаха от часове за прически на 6-7 годишни деца за фотосесии, общо взето само за Фейсбук. crazy
По повод това,  което Свекърва е написала се сетих да ви кажа.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: септември 12, 2017, 10:00:00 »

За мен нещата се изродиха.В един момент това дете остава само ако ще да е на 30.и идва въпроса "А какво правим сега?" Мен на 18 ме оставиха сам сама в голямата София.Майка докара багажа с мен до общежитието и адио.Гъвкава съм, мога да се местя, адаптирам се колкото и да ми е трудно.Моя мъж е другата крайност, цял живот до мама и тате, сакън да не избяга, и на не може да излезе от Плевен.И той и брат му са така.

Колкото до гримирането и прическите какво да ви кажа, народа е луд.Не знам защо бързат тия момичета да пораснат.Аз се радвам на моето диване, че тича, цялата е в рани по краката, кара колело и тротинетка заедно с момчетата.Да играе и с кукли, но не е кифла от сега.Че тук е голямата цел да приличаш на някоя страшна миска от ТВ-то дето не знае коя е столицата на България, не говоря за друга страна.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #216 -: септември 12, 2017, 10:34:58 »

Аз така /с кисело мляко и горчица/ мариновам и телешко, а с корнфлейкс панирам риба.
За пилешко успешно ползвам и смес от кетчуп, горчица и мед, другото любимо е сок от лимон, кора от лимон, соев сос и мед. Трябва да престои около час и после се пече.
НИ2 за гарнитури яде варено червено зеле с ябълка и карамфил, пюре от карфиол с тарос и кимион, пасиран варен праз със зехтин и лимон, сос от кисело мляко с тахан, зехтин и лайм, пюре от сладки картофи с кокосова сметана, пюре от спанак и картофи с масло и прясно мляко, гриловани люспи от тиквички, задушени в зехтин ивички от моркови, задушени броколи и брюкселско зеле, пюре от глави целина... Бе все изчанчени работи, ама това е единствения начин да хапне някакви зеленчуци. Яде листни зелени в краен случай на прясна салата, сега си прави и салата от пресни домати и краставици, но им маха семките, щото му били блудкави beating Майка ми и тя е едно зло, само свива устни и бута манджите, пък това трябва да яде заради стомаха. Котката също е претенциозна и страхлива - не яде пържена риба, само печена и от ръка, да е сигурна, че не е топла и няма кости sad Останалите се въртим покрай тях...
Ако искате, ще ви дам хубава рецепта за кюфтета от  агнешко и телешко, ползвах я и за кебапа. Реално се изхитрих, защото там месото се залепва около метален шиш и се пече, ама аз изпекох на скарата месото и тогава го набучих на клечки. Гарнитурата е доста необичайна - пресен червен кромид, маринован за час в зехтин с лимонов сок, сол и сумак, после обилно поръсен с магданоз. Губи се всякаква лютивина, става много приятно.
Открих сезона на тиквите, вчера правих супа.
А, то едно време не опираше до финанси, бургазлии също бяха задължително първата година в общежитие. Можело е да ме закарат с Трабанта първия път, ама кой да си усложнява живота с отпуски и разтакаване. Така или иначе не пускаха родители вътре. Закалката ми е била от полза после  при взимане на решения за местене pardon
Хехе, друго си е да е момче ученикът, няма сътресения ни за нокти, ти за прическа. Племенникът е най- умен, не иска изобщо да ходи на училище blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: септември 12, 2017, 10:40:27 »

Маги, като стане на 30г мама все още му ходи по д-то. Имам закачено в стаята писмо от майка на 40г мъж, образован и с добра работа, та въпросната в „качеството на майка” ми пише писмо. И този израз го чувам между 1 и 5 пъти седмично, даже щях да търся в кой закон го има и какви права дава, когато детето е над 18г. На една майка не се сдържах и казах, че детето й е по-голямо от мен и отдавна не е дете  pleasantry Масово са мъжки майки, но и женските не им отстъпват.

Добър ден!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: септември 12, 2017, 10:43:17 »

Тъъъй, я маайките на мъжове да ми дадат акъл...В събота съм на кръщене на един младеж на година и полВина, и понеже нямам време да му правя нищо за подарък, дайте някой акъл за играчка, подходяща за тази възраст? Ако може да не е свиреща pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: септември 12, 2017, 10:58:01 »

Тъъъй, я маайките на мъжове да ми дадат акъл...В събота съм на кръщене на един младеж на година и полВина, и понеже нямам време да му правя нищо за подарък, дайте някой акъл за играчка, подходяща за тази възраст? Ако може да не е свиреща pardon

Низанката е за 2 + , поне на мен ми допада за подарък :
http://umeia-shop.com/fine-motor-skills/1044-woody-motor-skills-game-3d.html

Свекс, дано това момиче, този апартамент дет ще й купят, да не го обърне в свърталище на напушеняци съученици и прочие.

А за часовете за грим преди 15 септември- кво да ви кажа, вижте им инстаграмите и вижте кой следят там, от кого се взима пример и прочие. Информацията е дар, но зависи в чии ръце е и кой как я отсява. smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: септември 12, 2017, 11:03:34 »

Свекърва, копирах те с рецептите за гарнитури, да си знаеш blum
И аз открих сезона на тиквите с нестандартни супи, че и моето домочадие(непълнолетните) е станало супер капризно и нищо не харесва. pardon
На котката ѝ давам зелен светофар на мига tease

Mrs.™, много ме заинтригува с професионалното си занимание с тези пораснали деца...

Скай,ние сме на тема "бута", всичко що има колела се уважава....

За фризьорите и прочие... не знам какво да мисля. По принцип не подкрепям(меко казано), обаче имам една племенничка, на която всичко ѝ бе разрешено още от 10 годишна, и бански прашки(супер странно ми изглеждаше), и обувки с 5-6 см ток, и боядисване на косата...дето било имало собствен стил...
Е, сега е жена на 27 години и честно казано е за пример, с това как си уреди живота, каква ѝ е философията, действително си има собствен стил и е много готина мадама, тъй че .... не знам кое е правилно и кое не. pardon

« Последна редакция: септември 12, 2017, 11:06:43 от Marri » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #221 -: септември 12, 2017, 12:01:45 »

На котката ѝ давам зелен светофар на мига tease
Тя не е глупава, само е капризна funnytooth
Мари, завиждам ти, че имаш това и /местоимението, със знака/. Има няколко начина за изписване, но на моята клавиатура не става. Трябва да сменям настройки, пък нямам търпение и се страхувам да не огелпя нещо.
И моето девойче е оправно и умно, на изпитите след 7- ми клас по български има една от трите шестици в Пловдив.  smile Майка и страда, но това за стила в живота ми харесва и ще взема да и го кажа, белким помогне. Реално купуването на апартамент е добра инвестиция, ако остане да следва същата специалност - класическа филология /или древни езици, забравих как му е точното име/, пак ще е в София.
Преди малко пих чай със златни връхчета. Ще замълча от уважение към цената му. Сега ми е интересно какво ще се получи на изхода  blush.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: септември 12, 2017, 12:08:41 »

ми на изхода- пак връхчета ще са  biggrin biggrin biggrin
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: септември 12, 2017, 12:14:09 »

Привет!

За лютеници и зимнини и ние започнахме вече, в събота изпекох 20 кг. чушки, в неделя ги обелихме и вече заедно с изпарените домати са смлени и сварени за лютеница, както винаги стана много вкусна с аромат на пушено.

Ще се възползвам и аз от рецептата за пиле с корнфлейкс, само дано има всички продукти в кварталния магазин, че не ми се ходи по-далеч.

Нямам търпение за края на седмицата, пак ще се отбием до Ахтопол, домъчня ми за морето.

Пак отбелязахме неуспех в намирането на партньор за нашата санбернарка. Беше се разгонила и този път искахме да отбележим кученца, но не знам момента ли никога не улучваме, ама тя не се дава...

Какво да ви кажа за грима, аз досега само веднъж съм била на грим и то даже не за сватбата ми, а когато бях кума. Не мога да разбера на 15 да имаш нужда от нещо такова, ще питам брат ми дали съученичките му са дошли така в петък Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: септември 12, 2017, 12:23:43 »

Оп, ето ме и мен. Добър ви ден smile

Замисляла съм се за варианта на Булче, но аз не обичам друг да чисти.. Все намирам кусури, които ако аз си чистя не ги виждам (не е да няма със сигурност). Леля ми постоянно ми звъни да ме пита, не искам ли да дойде да ми изчисти.. Викнах я веднъж, тя си има неин тертип на чистене, аз искам да е баш като моя.. Показвам и кое, как.. Изнервих се и накрая пак не ми хареса банята.. Само майка ми чисти банята хубаво по моите разбирания, може и да е, защото аз съм се научила от нея. Нямам търпение да дойде в събота и да я изчисти, че влизам с полуотворени очи, че да не виждам всички неприятни гледни за погледа..  nea

Иначе и моята парочистачка не мокри, то нали това е идеята, да не мие и мокри като парцал, а да действа с пара..  pardon

Грим за 15-годишни... за първия учебен ден.. Вярно, че и аз се втурвах и купувах по 2-3 сета за първия ден, ако вали, ако не вали..ако духа и исках да са топ ниво, все едно е парад на суетата (не все едно, то си е де..) Ама баш пък да дадеш пари за грим и прическа ми е свръхизродско.. но аз съм била ученичка преди 10 години.. Ако бях сега, може и това да ми е в главата.. Не искам да съдя, защото и на мен сигурно са ми се чудели, че ходех с направена коса (от мен де), но винаги кок, изправена, накъдрена, сплетена.. Мразех да стана от леглото и да изляза директно.. Ставах 1 час или 1 час и 30мин по-рано (добре, че нямам проблем с ранното ставане..) и се гримирах (прилично, но все пак пълен антураж) и си оправях косата. По анцуг никога не съм ходела, носех си го за физическото.. И куп други неща, които на хората може да са им се стрували странни.. Та, сега и на мен ми е изкривено ходенето на грим за 15-ти септември, но  pardon


« Последна редакция: септември 12, 2017, 12:26:31 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines