Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:02:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 156282 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: септември 11, 2017, 14:16:54 »

И фугите в банята.. Много ме е яд, че тогава не си купихе всички приставки, а само подочистачката. Аз прозорци не мия, а все друг ги мие, но за фугите в банята не мога да го преживея  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: септември 11, 2017, 14:19:48 »

Значи разгледах им цените ще трябва да го включа това на следващ етап.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #197 -: септември 11, 2017, 14:26:42 »

Тони, не можеш ли да си ги купиш допьлнително? Фабио така се запали, че изкупи де що има парцали кьм нея.

Цената не й чак толкова висока. Честно, струва си парите. Кьщата става като нова (тя нашата е нова де, но все пак). И фурната яко се мие с нея, решетките на абсорбатора, самият абсорбатор. Даже си изчистих стелките на сандалите отвьтре, че бяха с една наслоена мьрсотия...

Парапетите на терасата - с едно фшт ! Прозорците - 10мин.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: септември 11, 2017, 14:45:56 »

Мога, тази част, която е за фугите и прозорците е към 160лева. Но все не се наканвам, защото купувам друго, а тогава беше момента, понеже харчехме пари на поразия за новия дом smile  danceg
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: септември 11, 2017, 15:30:48 »

Свиди ми момичета, не бих дала толкова пари да се правя на Изаура! За бижута или парфюми е друго.  pardon
Инче, вие премрстихте ли се в Ирландия вече? Много не мога да следя признавам си!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #200 -: септември 11, 2017, 15:40:59 »

Преместихме се.

Аз бижута сьм средна работа, кьм малка, а парфюми не мога да нося.

За каква парочисътачка става вьпрос, Тони? Кои са тия присъавки?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: септември 11, 2017, 16:18:01 »

Не съм обяснила правилно май...
Ние имаме ето тази парочистачка - https://apteka.framar.bg/30034070/шарк-покет-моп-подочистачка Купена от друго място, за около 300лева. В момента не знам дали ги има на пазара, не можах да намеря..

Към нея имаше нещо подобно на това, с което се чистят фуги, прозорци и тн. То струваше още 150-200лева. И тогава си викам не ми трябва, прозорците не ги мием, така или иначе ние.  Сега обаче, ме е яд, защото плочките в банята можех да си ги мия без препарати и проблеми сама, а ние имаме две бани и не е малко работа  pardon


На Керхер парочистачката за прозорци и тн в момента е на промоция.. В събота сме на пазар за детска стая (мебели и джиджавки), ако не изхарча предварително завишения ни предвиден бюджет, ще си я поръчам  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: септември 11, 2017, 16:24:19 »

Ина, интересно ми е каква е вашата. Тук цените са солидни и май излиза по- евтино на промоция от Англия.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: септември 11, 2017, 16:31:47 »



Нашата(с Ина) е ето тази, като тя си поръча и допълнителен накрайник за прозорци, аз нямам, но ползвам малката четка с кърпа и пак съм много доволна.
Цената ѝ в България е около 320 лв, в този ѝ вид и тук е толкова, а допълнителните накрайници, както и аксесоарите не са никак скъпи. Също така филтърът за водата, който е най-скъпият консуматив, за две години ползване, в началото на които(когато пуснах Сами на пода) ежедневно, още не е за смяна, а нашата вода е много зле.

Определено е хубав уред и препоръчвам тази марка, защото си е професионална и надеждна техника в тази област.
Лошото е, че си е отделен електроуред, който си изисква място за съхранение, но идеален вариант няма.

И аз като Тони харесвам това, че без препарат почиства супер ефективно си личи.


По темата с готвенето, тази вечер сме на хрупкави пилешки филета на фурна с млечно-чеснов сос.
Една моя любима рецепта и никак не е сложна, ако имаш филенцата предварително нарязани.
« Последна редакция: септември 11, 2017, 16:38:44 от Marri » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #204 -: септември 11, 2017, 17:44:36 »

Това може да хареса на моите. Дай рецептата  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: септември 11, 2017, 17:47:07 »

Много интересно и достъпно като цена.. Че иначе като си сметна моята с другата част, която не закупих. Излиза над 500лева. Ние тогава гледахме на Керхер това и ми се стори много скъпо  pardon Иначе качеството им със сигурно е страхотно. Въпреки, че не мога да се оплача и от моята де.. 3 години я използваме и няма никакви проблеми (да чукна на дърво smile )

http://karcher-borotrade.com/bg/products/611.html
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #206 -: септември 11, 2017, 18:45:05 »

http://karcher-borotrade.com/bg/products/523.html
Ето я същата.
И аз имам една на Филипс, но не я ползвам често. Вкъщи сме с паркет, само за антрето и банята не ми се вади. За прозорци имам една гума на прът и съм им хванала начина как да ги мия без да свалям щорите. С парочистачката почват да текат едни черни води, не ти е работа. Освен всичко друго, трябва да имам дестилирана вода. Котката пощурява от звука, та трябва да се крия, да затварям врати... За печки и котлони предпочитам едни кърпи, имам ги от Америка, само се намокрят и всичко трият. За фугите на банята е трепач, но до височина на ръката. После с пръта силата и сякаш не е толкова добра, за да подхвана тавана. И доста мокро остава след нея. Понеже е вертикална, редовно и губя центъра на тежестта и току пльосва на земята.
Сега пестя за джапанки и после започвам да събирам пари за Рейнбоу  smile Ама то като ще е Рейнбоу, по- добре да викам един път в месеца да ми почистват  pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: септември 11, 2017, 18:51:18 »

Това може да хареса на моите. Дай рецептата  good
500 гр пилешки филенца(не много дебели, например, когато си ги правя аз, режа пилешките гърди по дължина на парченца от около 2 см и дебелина около 1 см)
200 гр кисело мляко
200 гр майонеза
1-2 с.л горчица(аз използва дижонска)
натрушен царевичен корнфлейкс за оваляне(аз си купувам един пакет 500 грама, съвсем обикновен и си го троша на ситно вкъщи, за тази доза стига и остава)
черен пипер, сол и пресован чесън, на вкус

Киселото мляко, майонезата, горчицата и подправките се обърква до еднородна смес. Филенцата се слагат в купа и се добавя от соса толкова, колкото хубаво да се объркат, като в марината(около 4-5 лъжици, останалият сос е за директна консумация) и престояват в хладилника 1-2 часа така(може да се направи и от предната вечер примерно, не е проблем).
Всяко филенце хубаво, от всички страни се овалва в царевичният корнфлейкс(колкото е по-ситен, толкова е по-плътна коричката, аз го предпочитам така. Възможно е да се прави и с галета, но на мен ми е по-вкусно и интересно с корнфлейска). Оваляните филета се редят в тавичка, върху хартия за печене и се пекат на 200 градуса около 20 минути, аз ги предпочитам по-запечени. Времето за печене зависи и от големината на филетата.
Сервират се топли и хрупкави, хапват се със соса(аз понякога добавям и лимонов сок, освен соса). Подходяща гарнитура са прясна салата, както и ориз или царевица. smile

П.П На парочистачките на Kärcher затова се слагат тези кърпи на накрайниците, за да няма теч.
Аз нямам накрайник за миене на прозорци, използвам малка четка с кърпа върху нея, като четката отдолу, под кърпата, търка стъклото през кърпата и много добре се почиства всичко без теч. Но, за да има блясък и да е хубаво измит прозореца, трябва да се забърше с микрофибърна кърпа. И въпреки всичко е много по-бързо и лесно.
« Последна редакция: септември 11, 2017, 18:56:07 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #208 -: септември 11, 2017, 19:32:39 »

Ооо по-добра от леля Ани за почистването няма  blush, мислихме го и ние, роботи, уреди, не знам си какво, ама не си струваше, за 30 лв на седмица всичко ми свети вкъщи. Ония ден даже ми беше проснала прането, отварям си шкафа за подправки и какво да видя, всичко вътре подредила в кутийки. Няма такъв уред на света  good. Ние си я глезим много и я препоръчвам на доста хора, та и тя ни глези доста Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #209 -: септември 11, 2017, 19:50:07 »

Привет... идвам тъкмо в правилния момент. Къде е тази промоция на Керхер? Този уред за прозорци съм го поръчала на дядо ти Коледа от не знам колко зими, ама явно хич не слушам.
Аз се завърнах от обиколката на България, та сега имам нужда да вкарам къщата в ред. Моят мъж удавил междувременно едната рибка, пресушил мушкатата, но пък орхидеите чудно са ми нацъфтяли.
Хайде утре ще ви чета на компютър, че има мноого да наваксвам smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines