Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:09:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 158252 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: септември 09, 2017, 11:05:12 »

Добър ден! smile

Гледам днес обичайната съботна активност във форума biggrin

При нас е дъждовно ... много, направо си идва есента autumn

По тоя повод реших да се застоя в кухнята, че си нямам друго, по-приятно занимание blum

Направих банички със стафиди, ябълки, орехи и канела. Като се изпекоха обаче, реших, че повече ми се ядат сиропирани и направих захарен сироп. Сега отлежават, ще докладвам резултата, на вид и аромат са доста обнадеждаващи.

Направих за утре(само завити с пълнеж, готови за печене) и банички с яйце и сирене, мисля добре ще станат, само сиренето ми е малко солено...

Обаче сгъването се оказа предизвикателство, защото корите тук са едни по-дебели и се чупят, не така фини и влажни като българските и се продават във вакуум опаковка и имат трайност по една година.

Та тъй, голямо сгъване падна.


Сега вече пия топъл чай и се радвам на лошото време girl_wink
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #151 -: септември 09, 2017, 11:16:54 »



Направих банички със стафиди, ябълки, орехи и канела. Като се изпекоха обаче, реших, че повече ми се ядат сиропирани и направих захарен сироп. Сега отлежават, ще докладвам резултата, на вид и аромат са доста обнадеждаващи

Аз пък от час и половина приспивам Явор и сега вече ме умори с тези банички... beating beating beating

Ние сме отворили консервната фабрика , правим лютеница и люто.

Времето е много странно ту превали, ту изгрее слънце.

Заспа отивам да ям нещо хубав ден !
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: септември 09, 2017, 11:33:35 »

И аз съм на такъв кеф като съм гладна,  а не заспиват.
Ох, как ми се дояде прясна,  домашна лютеница... връща ме в детството.
Цял ден си играех около огъня (в опит да подпаля нещо lol ) и следобеда получавах дебела филия селски хляб с лютеница,  направо от огъня,  еххх....
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #153 -: септември 09, 2017, 11:37:41 »


Цял ден си играех около огъня (в опит да подпаля нещо smile

И Мартин също като теб  tease

Пращам лютеница за банички..., good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: септември 09, 2017, 11:48:41 »

Пращам лютеница за банички..., good

Супер оферта, но ... трудна за изпълнение smile

Тъкмо, докато пишех си мислех как са ми разрешавали да си играя така. Е, не че не съм се изгаряла, но дребна работа.
Та мисълта ми е, разрешавай му, доколкото е възможно от гледна точка на безопасността, това са чудесни спомени и едни такава, истински преживявания good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: септември 09, 2017, 12:19:41 »

Здравейте!

Аз водих Бамбук да си играе с децата на бившия ми, докато все още са само две. Скоро ще станат 3 и срещите с тях ще са още по-трудни за уговаряне, направо невъзможни. Бяхме май в парка на Тони в Овча Купел.
Хубав ден smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #156 -: септември 09, 2017, 12:22:43 »

Още не мога да намеря рецептата с ябълките sad По спомен имаше кафява захар, ябълки, стафиди, кора от портокал и няколко лъжици едно като лимончело, но от портокал. После отгоре сложи бита сметана и обилно заля с прясно сварен сироп от ягоди и малини, та леко е била сиропирана и баничката. Нямаше ядки и канела, вероятно ароматите идват от малиново- ягодовия сироп. А, имаше и стрък мента най- отгоре, за цвят.
Ако трудно се прегъват, опитай дали става на руло и после завито на охлюв, тя така ги прави. И на всичкото отгоре не съм сигурна дали не е по рецепта на Рейчъл Ку.
Тоз момък го разгледах и във ФБ, не мога обаче да си спомня дали когато е правел клипа не е кандидатствал за някакво състезание, щом му са необходими лайкове. По онова време търсеха кулинарни изяви на малки готвачи, аз затова и подарих блендер на племенника.
Момчетата са много ентусиазирани да готвят покрай Джейми Оливер и всички кулинарни канали, навъдили се в последните години. Повечето шеф готвачи са мъже и те с кеф ги следят, Ако и да не виждат бащите си в кухнята.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: септември 09, 2017, 18:26:06 »

Значи аз днес мириша на вашите спомени, почти Wink Пекох чушки, 5 кила ги изпекох и сега са по пликчетата и в камерата.Патладжани пекох, карфиол минах през парата, праскови заредих за сладко.Всичко хубаво ама кръста ме боли.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #158 -: септември 09, 2017, 19:55:06 »

Значи аз днес мириша на вашите спомени, почти Wink Пекох чушки, 5 кила ги изпекох и сега са по пликчетата и в камерата.Патладжани пекох, карфиол минах през парата, праскови заредих за сладко.Всичко хубаво ама кръста ме боли.

Малее жена мечта си хахха

Аз няма да ви казвам на какво мириша след днешния доброволчески труд! Тази година обаче се скапах от работа, ама свършихме много, повече снимки ще спамя във фейсбук.

Цял ден съм се зомбирала със CNN, следя Ирма, паднала е на категория 3, обаче ще мине над вода и пак може да стане категория 5, в най-добрия случай 4, утре по обяд наше време ще ги удари
« Последна редакция: септември 09, 2017, 20:03:22 от bulche91 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #159 -: септември 10, 2017, 10:09:16 »

Направих банички със стафиди, ябълки, орехи и канела. Като се изпекоха обаче, реших, че повече ми се ядат сиропирани и направих захарен сироп. Сега отлежават, ще докладвам резултата, на вид и аромат са доста обнадеждаващи.

Направих за утре(само завити с пълнеж, готови за печене) и банички с яйце и сирене, мисля добре ще станат, само сиренето ми е малко солено...

Аз какво ви казах за Мари ?? Според мен оная жена, дето я беше помолила да й гледа детето, не е сгрешила - отдалече личи, че й е скучно  pardon

И аз обожавах да отопявам големия сьд (Боже, дори сьм забравила как се казва! Казан ли му викате?) от лютеница... И да меря с една зелена, стьклена чашка захарта за компота. Толкова хубаво беше...

Това ме врьща кьм мисьлта, че скоро кьщата вече няма да е наша и никога няма да се вьрна по тия места  cray

Ние пьк вчера бяхме на голяма разходка и много хубаво си изкарахме, след един ужасен петьк, който вечерта ме остави на рьба на истерията.

Днес ме чака гладене и чистене с новата парочистачка  danceg Фабио ще готви, следобяд ще се мотаем, а след следобедния сьн сме канени на кафе при бьлгарите отсреща, децата да играят.
Хубаво било да ти поотраснат малко чедата, способни са да ти дадат 20мин спокойствие в неделя сутрин. Какьв кеф !!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: септември 10, 2017, 10:32:41 »

Ехааа, какви снахи за пример ималко тука. Аз пък се иьлежавам и ям семки...
Вчера имахме гостенка - полуармемчето дето ви споменах. Така и не разбрах дали са 4 или 5 деца просто защото на руски и братовчедките ги наричат сестри като забравят да уточнят - двуюродни или не. Големи изцепки бяха с това дете." Татко мисли, че вие сте странни, но според мен даже сте прекалено нормални. " Аз имам 3 баби - първата умря, втората умря, но третата все още не е умряла. Я, боба ви е досущ като арменския,  и на вкус също. Майка й не ходи на работа, и въпреки това 3 от децата учат в частно училище, и карат 7 местен мерцедес за 100 хил. Е. И каза, че нашата квартира - над 100 кв e малка. Ех, тия рускини, усещат от къде изгрява слънцето...
Така хубаво и Кико хапна с лъжицата боб. Вече градината си казва думата.
Четох отгоре и всичко забравих.... Сега ще направя втори опит.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: септември 10, 2017, 10:41:33 »

В тоя ред на мисли другата седмица съм решила да направя малко лютеница, та приемам рецепти.Баба ми, която беше най-добрата в лютеницата почина и ние не взехме рецептата(много сме смотани  nea ) и сега търся хубава рецепта за лютеница.И да ви кажа всичко го правя защото не знам какво слагат в купешките, но Мерал умира от киселини ако яде купешка.А и ми е кеф, връщам се в детството.Вчера пържих сафрид, Моника помага до мен, голям кеф и беше.И чисти рибата и я въргаля в брашното и ми помагаше да я слагам в тигана, а с яденето най-вече smile Та си я представям като почна да бъркам лютеницата  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #162 -: септември 10, 2017, 11:14:14 »

Тавата беше думата, която тьрсех.

Фани, много се смях с твоите с истории  funnytooth

Маги, а от домашна няма ли киселини? По принцип готвени домати е едно от нещата, които най-много повишават киселинността в тялото.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: септември 10, 2017, 11:21:08 »

Човек бил остарял, когато следобедният сън става награда, не наказание lol

Та, за баничките..., сладките не пренощуваха, а солените бяха уважени от цялата фамилия или поне тази част, която има зъби. biggrin
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #164 -: септември 10, 2017, 14:32:13 »

Здравейте. Аз чак в 11-та страница се записвам, но за зимнини и баници говорите и аз не се стърпях да дам "компетентен" коментар.
И на Митко му излизат киселини от сто неща. За доматите, от наблюдение на него, съм разбрала, че белени не правят киселини. И за това си мисля, че домашната лютеница не би трябвало да създава тоя дисконфорт, купечката кой знае с какво я бутат. Рецепта мога да дам, защото ние правим всяка година. А рецептата я правят всичките приятелки на майка ми. Та доста хора я одобряват.
"Гнусното" клипче го изгледах, само и само да видя гнусното в него хахахахахахахаа но не ми стана толкова смешно, колкото очаквах,  не ми беше гнусно чак.

Аз започнах работа. Вече съм със старата ми колежка логопед, която беше 2 години по майчинство, и умирам от кеф и радост.  heart Имаме нов директор. Който за сега ме впечатлява много. Новото от новата учебна година ще е, че преди първия учебен час всяка сутрин ще звучи химна! Тази идея ме срази, страхотна е. Аз като голям патриот, просълзяващ се винаги на химна и закачащ трибагреника на прозореца си на всеки празник (или мач на българския национален отбор по футбол), много се изкефих.
Договорите ни свършват по проекта на 31.12.17. и след това стискайте палци да ни назначат на щат.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines