Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 04:47:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 157250 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 05, 2017, 08:21:04 »

Привет ви на всички.Оставих дребната на градина, доволна изглеждаше, чак бързаше да влиза.

Родови срещи.Аз по-голямата част от рода не си я познавам.Майка е от Русе, от нея страна никой не познавам.От на баща ми роднините познавам само една шепа хора.Мерси съм за другите, като делиха земята такива проблеми имахме, че и без тях ще мина.На Русе същата картинка беше та Благодаря!

О Мисис, ще чакаме, то времето ще покаже.Макар че аз съм на черта и подстригана от бая време smile

Хайде хубав ви ден!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 05, 2017, 08:38:08 »

Добро утро smile

Днес имаме годишнина от сватбата  heart Прекрасно ми е на душата  heart Пожелавам си да сме все така задружни, да се подкрепяме във всичко и тази любов да не стихва, а да се множи  heart

Понеже 2-рата годишнина е хартиена.. Бях решила да купя една книга "Моето дете от ден 1 до 3 години" .. Нали се разбрахме големи подаръци да не си купуваме, само да излезем някъде и да продължаваме с покупките за бебе София.. Ставам сутринта и Илиян ми купил "Изкуството да бъдеш родител"... И той прочел за хартиената гошнина и обвързал с предстоящото събитие  heart

Само да напомня, че аз две години се подстригвах на черта и нищо.. Веднъж ходих на фризьор, казах да ме боядисат само и ако няма нужда да не пипат дължината.. И хоп  blum При мен всичко все на обратно се случва, та може и при друг това да е печелившата комбинацитя Wink

Хубав и усмихнат ден на всички  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #47 -: септември 05, 2017, 08:42:48 »

Мисче включвай се по-често, не само ако си на черта  pleasantry, иначе за снахата ще се бием хахаб и аз съм и хвърлила око, ама пък виж ако и третото е момиче ще си стиснем ръцете

Тонче честита годишнина и тук!

Аз влизам в Пловдивъ, за малко сме днес, и нямам хич време за срещи, така ме е яд, няма да мога да си взема армаганите от свекрИвата  Girl_hide
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 05, 2017, 08:43:40 »

Викаш да отида да ме боядиса фризьор най-накрая  blum Аз имам голяма драма с моята коса, бях споделяла.Капеше ужасно.Ходих на дерматолог, прегледи препарати, сега пия Ревалид 3x1, мажа се с едни лосиони и се поспря тая ми ти коса пу-пу- ама още ме е страх да я боядисам с боя, че косъма е много слаб и пада само като го погледнеш, та се къносвах.Половината ми коса е бяла пак, но има някакъв блясък странен и изглежда здрава  shok Като позаякне, ще отида да ме боядисат и да ме подстрижат че и за това ще съм.

Тони, все така да се обичате и да си помагате! Браво на Илиян, за прекрасната изненада.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #49 -: септември 05, 2017, 09:06:24 »

Маги, имай предвид, че боята трудно хваща вьрху кьна, защото от кьната остават някакви метали по косьма (ми обясняваше това лято в Италия един приятел на свекьрите, който е професионален снабдител на фризьорски салони и си купувам козметика от него).

Днес не знам какьв ден ще бьде... Тук е мрачно и рьмящо. Добре, че дребната е по-спкойна от голямата и да не се излиза пак бива що-годе.

По Бьлгарско какво време имате?

Френските ясли са хубави (в хубавите градове за живеене) и се плаща около 600е, като сьм чула, че после откьм даньци ти се врьщат някакви пари.
Тук в Ирландия струват 1400е  shok shok shok Направо бях шокирана, но тук всичко е супер скьпо, вьпреки че майка ми разправя от 10 години колкот евтино било и колко по-евтино от френско.

Иначе вьв Франция правилата около храненето и продуктите са много строги (била сьм на стаж в ясла) и наистина добре се грижат за децата - гледат да ги направят по-самостоятелни, да не се прьвьрзват твьрде много кьм персонала, но пьк ако има някое детенце, което е нещастно и плаче, го гушкат, за да го успокоят, като постепенно го "отделят". Предлагат им хубави занимания, базата е чудесна и дори да не е идеално, поне мислят в тази насока, но те имат наследството на Локзи, което кой знае защо другите дьржави го нямат и особено в Бьлгария не са чули за Локзи, а те са унгарци.

(Локзи е едно сиропиталище в Будапеща, чиято директорка (Еми Пиклер) развива цяла теория (която прилага и на практика там и сега се използва другаде) за това как да се даде на децата вьзможно най-добра грижа и те да растат здрави и щастливи).
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 05, 2017, 09:22:07 »

Здравейте

По българско времето е слънчево

Честита годишнина, Тони!

Служебните деца през година ходят на родова среща на роднините от страната на майка им, а тази година и на баща им. Не са в ресторант, а в комплекс/хотел за няколко дни, защото се събират от различни краища на света. Та покрай тях съм мислила, че така най-много да се изпокарат моите роднини.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 05, 2017, 09:25:38 »

По българско времето е слънчево

Туй в коя България? Аз днес даже съм със сравнително дебела блуза...

Иначе - аман от рода. Леля ми се прибра за 10 дни и се изпокараха в къщи пак. Вчера се срещали уж да се "сдобряват", а тя изприказвала на майка още 100 глупости, дето почти едно вярно няма. Ама разни хора, разни идеали. И ме радва като някой каже - това, дето аз го правя е правилно, ама това дето ти го правиш е грешно. Отстрани всичко лесно изглежда pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #52 -: септември 05, 2017, 09:30:46 »

 Привет и от мен през септември, че докато се натуткам стана средата на месеца.
 
Тони, честита годишнина! Бъдете все така влюбени, все така заедно в щастие и в предизвикателства. Пожелавам ви едно страхотно пътешествие в света на родителството.  heart
 
 Относно рязане, боядисване и още не знам какво съм живото доказателство, че не е вярно. Божа работа си е и това е - човек предполага, Бог разполага. На мен чертата ми е удобна и ми отива, а по-дългата коса много лесно ми се уврежда и вероятно никога няма да я пусна толкова дълга, колкото беше на сватбата.

 А за бригадите и любовите - визата няма нищо общо с взети/невзети изпити, даже по-голяма гаранция, че ще се върнеш беше едно време, ако имаш изпити за вземане. Сега Тръмп е затегнал визите от този тип, който се ползва от студентите. Страницата на местността, където бях аз го публикува, защото те много разчитат именно на такъв тип работна ръка и изказваха притеснение за местната икономика. Та лично виновно момчето не е.  Друг е въпросът, че на бригадата от 30 човека мисля, че на почти 25 им се"усмихна късмета" и имаха лятна свалка независимо колко плакаха за гаджетата в България, пък за бивши и т.н. Там всички са на една възраст от различни части на България без възрастни и съдници и хормоните кипят. На мен това ми беше най-хубавото студентско и моминско време. Та младежът, ако е склонен да не мисли какво се е случвало там може и да се съберат, иначе са млади, не са с деца и животът е пред тях. Двойките, които дойдоха и бяха заедно на бригадата сега в по-голямата си част не са един с друг, защото там е гмуркане в дълбокото и се виждат неща, дето на местна почва не изпъкват.  Wink
  Много се разприказвах, та айде хубав ден от мен smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 05, 2017, 09:36:27 »

Привет smile

Тони, честита годишнина! Да сте в хармония един с друг и с много радост и спокойствие да гледате новото попълнение  heart

Сега боядисването ли е предвестник на  PREGQ Имам час за другата седмица и след това ще предприема по-сериозни контрацептивни мерки Wink

Аз не съм участвала в родова среща. Нашите ходят от време на време на такива (от страна на татко), но до сега не е имало драми или разправии. Ама и 150 души си е доста, как да не се скарат Wink

Днес ми се струва доста хладно, снощи даже си взех олекотено одеало. Трябва да ходя да купувам подарък за едно детенце иначе не бих излязла днес от вкъщи, доста ми е мързеливо и мрачно. Дано поне се стопли, още не съм си извадила дългите ръкави  pardon
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #54 -: септември 05, 2017, 10:07:45 »

Добър ден и от мен!


Свекърва, ти повод за черпене нямаш ли или чавка ( на име Явор ) ми е изпила ума  crazy

Та, ако имаш да ти е здраво и щастливо момчето, да има късмет и скоро да те правят баба. heart heart heart.

Ако съм се объркала пожеланията пак си важат  pardon

И моят племеник е в Германия,яслата е 500 евро.Като според раб.време на родителите кандидатстваш.Явно започват с различно време, защото на ММ брат му се оплакваше, че не са се класирали за тази ясла, която започва от 7.00.Сега гръцките баба и дядо го водят, защото те не могат.

Иначе други подробности не знам.

Тони, честита годишнина.Бъдете все така влюбени и вървете заедно напред. heart heart heart

Ние сме още на село и освен, че е много студено, тук до 10.00 има един вятър Чурко  pardon, направооо само дето не изкарах плътните шапки за дребния, страшен студ.

Спорна седмица от мен.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #55 -: септември 05, 2017, 11:01:18 »

Здравейте!
Днес в пълен състав ходихме до градината. ММ не беше водил малката с изключение на първия й ден, когато си беше лудница, та му трябваше показно кое как става. Тази седмица ще е негов ред Wink
Вчера бяхме на ваксина и обиколих света с количката. Всяка консултация ми действа много зле на бюджета, че иначе трудно се наканвам да отида конкретно до даден магазин, а така обикалям поне 3 crazy В резултат малката е оборудвана за есента, аз си накупих дребни джиджавки за шев и кройка и вкъщи е мега разхвърляно.
Тук времето е уникално хубаво. Пече, ама едно като през облаците, топло е, чурчулясват разни пилета вън! От имунизацията обаче малкият е мрънкащ и приплаква от време на време. Не ми се обикаля навън, че на моменти иска повече гушкане, а няма по-удобно място от дивана вкъщи. Следобед е неизбежно да сме по площадките, но тогава ще имам подкрепление.
Днес правих санитарен полуден на гардеробите. Лудница е! Четири камарки дрехи за пране, 5 торби дрешки за подаряване, 2 торби за БЧК контейнерите tease Това само от детската изскочи tease
Родова среща звучи супер, но за род като на татко. Там няма много какво да се разправят за имоти - отнето им е всичко, а ако трябва да ни го върнат - половин град ще е на нашия род. Виж, от страна на майка такова нещо не е за правене. Там са "дай си ми парцалите, на ти си куклите".
Не съм съгласна за градините и яслите тук. Както съм казвала за здравното ни обслужване, всичко важи с пълна сила и за тези две институции - в двете крайности и няма единен модел. Има много добри места, има и такива, на които децата биват тормозени. Колега на майка е отписал детето си от градина, защото госпожата му се е скарала за нещо и е казала, че ще го изпрати да си ходи. Той пък взел, че се измъкнал сам от двора на градината, прибрал се и виснал пред входната врата да чака някой да се прибере. shok Колегата на майка е бил в шок, като го е видял на стълбите пред вкъщи. На други познати детето не харесало градината, защото там не ги гушкали както в яслата. pardon Едната ни госпожа много се смя на това и каза, че тя пък обича да гушка децата, щом имат нужда.
Утре съм на фризура danceg Дано е хубаво времето и да съчетаем с разходка четиримата. Хич не ми трябват вече щъркели, много моля! Нямам намерение обаче да се занемарявам, нямам и намерение скоро да изчезна безследно оттук Wink Много ми е хубаво да си клюкаме Wink
Тони, честита годишнина give_rose Бъдете честити!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 05, 2017, 11:12:30 »

Чета ви често, но от телефона ми е трудно да се вкл. Сега съм отпуска и имам време докато наследника е на градина.

Ден 2 мина неочаквано добре. Но това не е гаранция, миналата година две седмици ходи с усмивка и после не ревеше само на сборните групи. Където пак бяха неговите госпожи. Т.е едва ли проблема е в госпожата  blum

Това с прическата е шега към едно старо твърдение защо се завръщат стари съфорумки , най-често заради предстоящо ново попълнение в семейството. Но има изключения.

Маги, и моята коса в бяла. Спасение да не се боядисвам през две седмици , са едни „нови” дезодоранти, които прикриват бели коси. Нови, защото аз отскоро ги знам, но май не са толкова нови. Голяма мъка са ми белите коси. Обмислям да сеиграчките боядисвам кестеняво с руси кичури, че да не се личи толкова. Отпред съм на 100% бяла. И в комбинация с леко оплешивяване след бременността, много личат .
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #57 -: септември 05, 2017, 11:26:25 »

Дойде септември и разговорите се завъртяха пак на учебно-възпитателна тема Wink

На мен септември ми е един от любимите мсеци, свързвам го с ново начало някакси. Годината ми започва през септември pardon все училище, после университет, после на работа винаги някакво работния цикъл започва през септември, ето и сега след две седмици се завръщам на работа.

Днес изпратих Номер 1 на градина за пръв път, да видим като отида да го взема след малко какъв ще е резултата. Учудващо за мен, днес му казах, че трябва да говори с учителката на френски, което според мен му влезе през едното ухо и излезе през другото, обаче като влязохме директно я поздрави и започна да й приказва на френски shok

Иначе по възпитателната тема, не виждам и аз нищо скандално за забърсванетос мокра кърпа. Далеч не храня илюзиите, че след като е бил цял следобед в двора на училището/яслата не се е пооблизал поне веднъж. Понякога и аз забърсвам ръце с морка кърпа и свалям обувките, ако бе иска веднага да се измие. Предпочитам веднъж на 10 пъти да избърша с мокра кърпа, отколкото да предизвикан 10 минутна сцена с потенциално последствие бъдещ категоричен отказ да се мият ръце Wink

И аз се подстригах драстично, ама съм спокойна, защото явно сега бебе модата е боядисването, пък аз още не се боядисвам, тъй че да съм спокойна  blum

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 05, 2017, 11:45:07 »

Mrs, знам ги аз тия спрейчета, ама не са му удобни.Аз сутрин не съм особенноо в кондиция и лудницата, стани, измий се, оправи детето, оправи себе си, заведи го на градина и в 8 да си на работа ми идва малко в повече.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: септември 05, 2017, 12:02:21 »

Да, имам повод, но ще е чак в 17:15, сега още обикалях из предродилното и се чудех как така всички ме пререждат smile
Благодаря за пожеланията, надявам се наистина да се случат, защото остарявам и хич не искам внуците да ме помнят като полезно изкопаемо smile
Наистина, денят е прекрасен, хладен, с малко слънце. Същата работа беше и 81-ва, като следващата седмица направо стана мразовита. Вкъщи пускахме калорифер за да къпем бебето. Хехе, едва ли си ги спомняте, едни такива доста обемни и страшно бръмчаха.
Хехе, сега си направих сметка, че догодина изравняваме бройката на рождени дни тук, с тези в чужбина. Първите години криех разни дребни подаръци в куфара му, когато заминаваше след лятна ваканция, после НИ2 му ги препращаше, сега вече действаме онлайн  smile. Днес ще получи един корков глобус Ф30, да отбелязва с флагчета къде по света е ходил. Да е жив и здрав, не мога да си представя, че може да има по- добро дете от него /не бебе, много ревеше/ smile
Alleksia, точно затова не крещят чужбинските майки, според мен. smile Не си хабят нервите за неща, за които знаят, че са загубена кауза. Какво да се прави, южняшки темперамент, пък и силни гласове имаме Wink
Маги, ние наскоро пак ги коментирахме тези фъшкала. Държат от измиване до измиване и са подходящи за пусната коса. Мен сега ако ме духне вятър, цялата ми прелест излиза на показ, защото само пътят ми е маскиран.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines