Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:19:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 157191 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 04, 2017, 14:26:39 »

Здравейте!
Миме, голяма олелия е бил този рожден ден. Толкова гости ми е в повече за детски празник. Имам чувството, че такива тържества правят неженени двойки като компенсация за сватба или хора с желание за показност. Може и да греша, но ние с голяма рода и то все близки сме ги смятали около 40 човека.
От телефона толкова от мен. Отлитам по задачи;)

Или такива с голеееми финансови възможности и решили да канят родата до 9-то коляно.  tease

Аз пък не разбирам правенето на големи кръщенета като компенсация за сватба. Едното няма нищо общо с другото.  nea И такива приятели имам. Ами не го разбирам, ама това си е мое мнение.

И нашата сватба беше 136 човека, кръщене с толкова хора няма да направя.  nea

А тия нашите, разделените, ако е за добро да се събират, ако не е, няма смисъл. Той със сигурност е готов, само тя да реши. Много тъпо...те са студенти и живеят заедно. И там трябва да го мислят. Трябваше да ходят на бригада заедно, но на него не му дадоха виза и тя му е сърдита, и замина сама. Като гледам на нея не й е зле там. Офф, не знам. Скоро ще се разбере.

Успех на всички малчугани в градината.  heart

Булче, тъкмо при софийската баба ще забрави диалекта.  Wink

Бубе, хубаво, че животинчето е добре.  smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #31 -: септември 04, 2017, 14:40:38 »

Привет!

Аз напуснах пущиняците без интернет и бързам да ви "видя". Имам да наваксвам почти цялата августовска тема, но първо кръстницата на сегашната или някой друг просветен да ми каже, моля, на какво ... сте ароматизирали септември, защото аз само многоточие виждам.

Свекс, ще ме прощава твоята международна "внучка" и майка и, но тротоарите в Германия нямат нищо общо с "нивята" с плочки в нашата столица. Там може и да е Ок да не си измиеш ръцете, но тук не мисля, че е добра идея. Живеем в различна среда, от там и различните навици.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 04, 2017, 14:52:30 »

Привет и мен smile

то следобяд стана докато се добера до тук. Мамин сладък все по-трудно заспива и преди малко заспа обеден сън  huhhuh.gif

На мен не ми мина много добре уикенда - имам една драма с клиент и бях направо пред нервна криза. Днес и с адвокат се консултирах и въпреки,че уж всички норми спазвам, още ме тресе. Дано да се приключат нещата тази седмица, не обичам да ми се влачат проблеми.

В сряда отиваме с Иван при нашите за 10 дни и направо нямам търпение вече  yahoo Надявам се само да не изскочи нещо покрай горе споменатия клиент и да ми се отмени пътуването.

И аз това си помислих за кръщенето, споменато от Мимето - като сватба, че и с певица, музика ... уаууу Направо си представям какво ще е на 18-тия РД на детето  tease
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 04, 2017, 14:53:48 »

Трябваше да ходят на бригада заедно, но на него не му дадоха виза и тя му е сърдита, и замина сама.

На туй му се вика WTF??? Той като че е виновен.

И една следобедна смешка:

Само истински българин може да попълни липсващите букви в "ДТБВГЗПДРСДЛН!"
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 04, 2017, 15:01:01 »

Киви, само многоточие е. Всеки сам си определя на какво му мирише септември. На мен все още ми мирише на хлор в кофата с вода за черната дъска.

Машка, като каза за 18ти рожден ден. Тази година ММ ходи на среща на класа (в Стара Загора Wink ). Били са в голям ресторант и освен тях имало и бал на абитуриент с родата - баби, дядовци, невръстни братовчеди. И подаръкът на абитуриента бил стриптизьорка. ММ беше скандализиран - тя се съблякла и взела да се кълчи, абитуриентът се кефи, родата пляска, а децата се чудят какво става.

Аз не се учудвам за познатите на Мимето - на 20г си е баш времето да заминеш за Щатите и да смениш гаджето.
« Последна редакция: септември 04, 2017, 15:21:00 от pandapanda » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: септември 04, 2017, 15:02:19 »

Хаха, Киви, и на мен първата работа ми беше това с многоточието. Бая непристойни римувани аромати ми се навъртяха, но било на кой каквото иска да му мирише.
Да, така е за обувките и тротоарите. Ама в пек от 36С, на дете на 5 няма кой знае какво да му се случи сигурно pleasantry. Гледат си спокойствието хората, не се тровят за подробности.
В този ред на мисли, да кажа, че и яслите в Германия не са много по- различни от тукашните. Нали Амели Втора тръгна на ясла малко след годинката, вчера си говорехме с българската и баба. Първо, не услели да се класират за държавна, доходите им били високи и тя ходи в частна, хем и по Монтесори се води. В група е с деца до 3 годинки. Сменят само 3 пъти памперс на ден, ако ще и да протече. Вероятно и вода не предлагат на малките често, защото бутилката и си стояла пълна. /Е как иначе, нали течностите после ще излизат отнякъде/. Майките им приготвяли сутрин закуска от вкъщи, ама едно бебе на 14 месеца малко трудно ще тръгне да яде и да не гледа в чуждите канчета и да се разсейва, та момата си връщала изцяло закуската. За сметка на това обедното хранене било от тяхна кухня и тя си искала допълнително по информация на персонала. Следобед никой не им казвал да отиват да спят, ако искат... Връщала се изнервена до дупка вкъщи, по цяла нощ сучела, да навакса. Но никоя майка не протестирала, такива били правилата и всички ги знаели от самото начало. Само ако беше тук...
Скай, то това с буквите е фасулска работа Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 04, 2017, 15:09:17 »

Добър ден, чета аз от сутринта, но нещо не бях в кондиция и се опитах да спя.. Не се получи, та да се разпиша поне и тук Wink

Такива кръщенета, като описаното от Мимето са ми най-омразни. Единственото подобно, на което се чувствах добре беше това на декораторката ни, но там беше доста премерено всичко.. Въпреки, че аз тотално НЕ харесвам подобно мероприятие да се свързва с рожден ден на детето и да се канят 100 човека близки и познати.. Един ден живот и здраве, ще се опитам да не превишавам психологическата ми граница от 30 човека и да имаме уединен, семеен празник за кръщенето. За първият рожден ден съм ок да се канят основно хора с деца, но може и малко приятели, за да се почерпят.. След това също не ми харесва, как родителите канят своите приятели без деца на рождените дни на детето.. Случвало ми се е да съм на рожден ден на детенце навършващо 2 години и да е единственото дето, всичко друго възрастни..  nea

За познатата на Свекс.. И на мен не ми се струва нормално да си ходи с мръсните ръце отвън детето, както и с обувките, но това с обувките е много често срещано..  pardon

Много пишещи и много нови коментари, така ми харесвате  Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 04, 2017, 15:12:37 »

Панди, в лек шок съм от споделеното! Направо не мога да повярвам до къде стигат хората, честно  Oh my ...

А за яслата - не е ли тук подобно нещо, само без сутрешната закуска? Не си представям как 2 жени приспиват 25 деца, както майките им. Предполагам, че ги слагат в кошари или по легла и ако искат. Пък за храненето не ми се мисли. Доколкото знам, помагат на най-малките, а другите се справят сами.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 04, 2017, 15:21:32 »

Тони, за р.д. без деца, ще те питам пак след година, да речем biggrin. Не ми се слуша в заведението ни моето, ни чуждите.

Панди, то така става. Накрая ще вземат да им подаряват и публични домове, на по-заможничките biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #39 -: септември 04, 2017, 15:28:09 »

О, тука в Махалата какви рождени дни правят на момиченцата и на момчетата тържества за обрязване, идея си нямате. Повече от сватба са. Така го разбират хората, може заеми да теглят, но не и да си помислят другите, че лишават децата си от нещо важно pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: септември 04, 2017, 15:36:15 »

Ох тежки теми.Аз за на Моника РД само тази година поканих вечерта моята най-добра приятелка и мъжът и.Бяхме пребити с моя мъж, че през деня минаха 10 деца през вкъщи и бях леко на заето.Но те двамата много обичат Моника, най-близките хора са ми.Седнахме, пихме по чаша вино, приказвахме си и така мина вечерта приятно.А и Моника седна в чичо Момчил и не мръдна от там smile
Но всеки сам си преценява.Била съм на различни празници детски и всеки си решава.Аз лично празниците и ги правя все още в къщи.Но това е моя начин на мислене, на никой не го налагам.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: септември 04, 2017, 15:46:22 »

На туй му се вика WTF??? Той като че е виновен.

Амии, то и аз така казах в началото, но излезе, че причината за отказа от виза е невзети изпити, които пък са невзети, защото момчето (нали играе в отбора по футбол на ММ) замина с отбора на турнир по футбол, като си мислел, че после без проблем ще си ги вземе, но не се получило. (Лелеле колко дълго изречение се получи, ама докато го пишех не можех дъх да си поема и нарочно така ще си го оставя, че ме кефи. Wink )
Може момето да го е разкостила, че е някакъв несериозен и че я поставя на заден план заради отбора. Абее, може да си имат някаква история преди това. Чувствам се като някаква долна клюкарка, а просто ми е мъчно и несправедливо.  huhhuh.gif

Панде, нали? Там свобода, пари, гаджета...ужас значи. Ама аз казах и на Влади, че ако любовта им е толкова силна, колкото мислех че е, това няма да ги раздели.
Панде, ще падна с тази стриптизьорка. angry


Нещо съм се разнежила, че пиша едно любовно писмо на ММ и в главата ми е каша.  heart

Много моля някой да ми каже как се вмъква повече от един цитат в мнение??? ПЛС... pardon
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: септември 04, 2017, 16:38:43 »

Амии, то и аз така казах в началото, но излезе, че причината за отказа от виза е невзети изпити, които пък са невзети, защото момчето (нали играе в отбора по футбол на ММ) замина с отбора на турнир по футбол, като си мислел, че после без проблем ще си ги вземе, но не се получило.

Аз кЪт биФша спортистка, знам кой ще да подкрепя в тая ситуация и за причината за невзетите изпити. Като не я радва, ще си намери по- добър...ма може и да не си намери pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 04, 2017, 21:05:09 »

На първия рд заведохме бабите и дядовците на почивка. На втория бяхме тримата в Рим. Третият реших, че може би не съм права и детето може би иска празненство. Е, детето хич не беше на кеф. Повече щеше да се радва ако го бяхме завели на почивка. Ще видим догодина ЖЗ, но може би ще ни стане навик да ходим някъде. Тези мини сватби не са ни по-вкуса, напук че често се събираме големи компании с много деца.



А за яслата - не е ли тук подобно нещо, само без сутрешната закуска? Не си представям как 2 жени приспиват 25 деца, както майките им. Предполагам, че ги слагат в кошари или по легла и ако искат. Пък за храненето не ми се мисли. Доколкото знам, помагат на най-малките, а другите се справят сами.

Няма как да нахранят всички. Идеята е да ги научат да са самостоятелни за детската градина. Моят син е злояд и лично на мен не ми пречи, че го оставят сам. Аз също съм била злояда и в градината учудващо никой не ме е тормозил, затова не искам и него да хранят. Ако яде-ок, ако не - нищо няма да му стане.
Днес беше първи ден в градината. И то сборни групи. Аз мисля че го приех по-тежко. Не знам колко е ял, но изпи 750 мл (без преувеличение) т.нар мляко-сок (Данонино за пиене). Сами се сещате колко е ял.

Свекърва, на една приятелка детето беше на ясла в Германия. 500€ плащаше защото доходите им са високи. Т.е в яслата е имало родителите които плащат на половина. 5 деца=1учителка. Като сутрин децата сами избират при коя учителка ще са. Много беше доволна. Хранеха ги здравословно. Докато сега в градината им дават доста вредни храни. Сега ще те излъжа, но мисля че яслата беше с държ.участие, градината също. Беше буквално втрещена, че плащам 60 лв/месечно. Е също така беше втрещена, че 30 деца са с двама души.

 Offtopic косата няма да си отрежа и бременност не планирам в близките 12-16 месеца  tease Но пък т.нар ми бъдеща сватя е бременна ...
Цитат
Tĸpцeзитĸ нo Eĸмбpидж Уилям и Eoтpин eчoaвoт тpĸтe дĸтĸ, cъeбщи в Cyитъp aoнцĸлopиятo нo двepĸцo Eĸнcигтън.

"Tĸpцeгът и xĸpцeгинятo нo Eĸмбpидж co poдecтни дo eбявят, чĸ xĸpцeгинятo нo Eĸмбpидж eчoaвo тpĸтe дĸтĸ. Epoлицoтo и члĸнeвĸтĸ нo двĸтĸ cĸмĸйcтвo co eчopeвoни eт нeвинoтo", cĸ aoзвo в cъeбщĸниĸтe. Двepĸцът нĸ poзapи пeлo нo бĸбĸтe, нитe aeгo cĸ eчoaвo poждoнĸтe мy, пpĸдoвo БCM.

Копирано от http://m.24chasa.bg/ojivlenie/article/6426298 © www.24chasa.bg

 Offtopic Ще ме извините за романа, който написах blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: септември 05, 2017, 07:55:57 »

Mrs.™ , ще чакаме тогава сама да си кажеш за косата funnytooth
Тя и тази майка нищо не казва, доволна е. Само бабата мрънка, като истинска българка. Доколкото разбрах, е изцяло частна и учебният процес е ориентиран по Монтесори метод. Била е най- близката, затова са я предпочели. Основната причина да мрънка бабата, според мен е, че не и се ще детето толкова рано да се откъсва от дома. И тя, и немската баба предлагат помощ, семейството вероятно не е притиснато финансово, но детето е на ясла на 13 месеца. Какво да се прави, първо внуче е на двете страни, радват се и се месят всички.
Тук, по селата, от няколко години се развихри мода да се правят родови срещи. Ако има някой новобогатяш, всичко е по тертип- покани, декорации, ДЖ, фотографи и издаване на книга. Няма лошо, помагат и на търговията по този начин smile.
Моята бивша колежка от село и тя като остана без ангажименти, реши да събира бащиния си род. Помогнах и с поканите, родословното дърво, подаръците и сценария. Събрали се около 150 души в ресторанта, изпонапили се и подновили семейните вражди за имоти. Милата, направо беше съсипана, че една такава хубава идея, подготвена с много труд и желание, накрая оставя само горчиви спомени. Както тя казва, втората среща ще е когато някой друг наивник се реши да я организира след 50 години blum
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines