Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 05:20:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 155966 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 15, 2017, 12:14:48 »

Марта те е разбила направо funnytooth

Може да пробваш същото да направиш, но с галета(така е по оригинална рецепта), ще се избегне сладкият вкус, за който говори и ще са малко по-различни на вид и вкус.

За филетата по рецептата с лимонова марината, не съм оптимист, защото и те се консумират самостоятелно, а и моите деца отделно месото не го искат(с ризото мина номера и не останаха).

Джаба не се става за един ден, пък Фабио няма все да е дежурен. *THUMBS*Виж за дъжда нямам представа...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #316 -: септември 15, 2017, 12:39:08 »

Ина, да те питам, ти загряваш ли добре, преди да почнеш натоварване? Много от травмите са по тази причина...
Като почнат дъждовете, моите стави и кокали много се активират и се чудя къде повече ме боли diablo
Ако не обичат сладникав вкус, може и тези маринати да не им харесат. Понеже не съм дала точни пропорции, задължително опитай преди това. Аз залагам повече на киселия вкус, медът е колкото да деглазира коричката и да даде цвят, да не са "като умрели", както казва племенникът. Wink
Тук пък е жега, пак стигна 33С гледам sad. Нещо ми омръзна вече това лято.
Благодаря за пожеланията за РД на Родния. Представям си как куткудякат колежките му около него, нали се пише и шеф, стигане няма funnytooth Довечера ще го водя на театър, с Мая Новоселска е пиесата. Да види, че и от неговата жена има по- опулени и вресливи Wink
П.П. Винаги правя някакво пюре към пилешкото. Специално към лимоновото вървят много добре морковените пръчици - леко се сварява, като към водата се добавя сок от портокал или лимон, оцеждат се, посоляват се със сол и пипер и се задушават за няколко минути в сгорещена мазнина. Пръчици е силно казано, морковът се разделя на 4 по дължина, да уври по- бързо. Червеното зеле също подхожда, защото е и то леко сладникаво. Изобщо на какъвто и зеленчук да се сложи сумак, цитросовият му вкус ги свързва сравнително добре. Иначе, да, най- добре е самостоятелно да се ядат, с чаша вино good
Ето и това пилешко, без панировката обаче, също го харесва капризният.
http://www.vkusnoteka.bg/2012/03/blog-post_30.html
« Последна редакция: септември 15, 2017, 13:02:15 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #317 -: септември 15, 2017, 12:43:26 »

Честит празник на всички! give_rose Специално да се чувстват поздравени кака Фани, Надето, Цветето и Свекърва. smile
От снощи и нас ни държи вълнението. Днес има празник в детската градина - пораснахме и ние. Сутринта от три места чух химна. Разходихме се из квартала и навсякъде и много цветно, трепетно, феерично. Майки, деца, баби... Големи емоции са за всички!
Снощи се замислих за едно момиче тук от квартала. Аз съм казвала - гледа я баба й, която е инвалид и не излиза, а майка й и баща й са по света без да полагат особени грижи. Жал ми стана за това дете, защото всички снощи трептяха за празника, а тя живее живот втора употреба. Кой както може им помага. Днес я видях и се усмихнах - и тя беше с нови дрехи, според възможностите. smile И тя беше усетила празника.
От моя първи учебен ден помня много неща. Баба ми беше купила роклята от Кюстендил - тъмнолилаво кадифе, с дълги ръкави, с много интересни прорези по тях. Бях с бял чорапогащник. На снимките се вижда как косата ми е още пухеста по детски - тръгнах на 6 години и всички зъби ми бяха още на място. Майка успешно се беше справила да ми направи прическа на фонтан и имах голяма лилава панделка. Наш съсед работеше в Русия и редовно ми насеше ленти, от които майка правеше панделки. Бяхме четири познати деца в един клас - три момичета и едно момче. Майките ни се знаеха още от детската консултация. Снимани сме четиримата как държим раниците си, а носовете ни са повече от сбърчени, защото бяхме облещени срещу слънцето. girl_haha Моята раница дядо ми я беше донесъл от Турция и нямаше втора такава heart Много е интересно как животът ни завъртя нас четиримата. На другата снимка пък сме с майките. Били са много млади и много накъдрени. Беше топло, даже горещо, както е днешния ден. Скоро не помня да е било толкова топло на днешния ден.
Помня и госпожата ни - с млечнолилава копринена риза и с бяла пола. И тя беше трайно накъдрена. Wink Доскоро знам, че преподаваше макар и след пенсия.
Първия учебен ден в прогимназията не го помня. Три години учех в това училище. Трудна възраст е било, а и много ни натискаха. Помня отделни учители, големия ни клас, но като цяло остава чувството на умора от учене, шум и първите осъзнати промени от детска в юношеска възраст. В гимназията вече нещата бяха други. Много млада класна имахме - бяхме й първия клас и такъв си останахме и до днес. Виждам я редовно и винаги ме умилява. Обожавам я тази жена heart

Ох, Мая Новоселска е образ! Комична ми е дори без думи, а само визията е достатъчна. И хем комична, хем трагична Wink
Последното потвьрди хипотезата на Мьрфи, че когато сготвиш патица по пекински, получаваш комплименти за картофеното пюре.
Хехе, да се чуди човек защо толкова зор си е дал girl_haha
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: септември 15, 2017, 12:45:21 »

Марта каза, че са супер-мега вкусни, но не й харесват, защото не обича само така пилешко месо, а пането отгоре е сладко на вкус и не я кефи, но с удоволствие ще изяде зеления боб, гарнитура кьм тях.

Еми да...нормални неща са това. Майка винаги ми казва - Златино, до гуша ми дойде от тебе...Харесва ли ти тая...рокля...да речем. Да мама, много е хубава, само да я имаха в...синьо pardon tease

Следващ коментар - оффф, на Марс ли да ходя вече???
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: септември 15, 2017, 12:47:25 »

Ох пак за манджи говорите, добре че ядох.Моя мъж вчера ме изненада сготвил пилешка супа, боб и направи риба на скара за вечеря.Аз само сложих и вдигнах масата smile

Ина, има такива дни, просто всичко се обърква.Продължаваш натам.А и не знам Марта как е, но Стефан които е колкото нея, мени вкусовете си в момента.Значи ако го питаш него ще живее на пица, спагети и китайско(точно определено китайско).Само дето е попаднал на кофти майка и му се налага да яде и други неща.Яде като пиле, тича много, ужасно е слаб, но е здрав и щастлив.Но сестра ми не е спряла да готви и да му предлага различни неща, защото все в един момент ще прояде.Моника е малка, ама и аз за сега така действам, всичко се предлага.Е отскоро яде боб, а преди това още от захранването не го хареса и го плюеше.

Аз днес имам ужасно много работа, не съм си вдигнала главата, но перспективата да работя и в събота ме амбицира да свърша всичко днес.Та тъй, целувкен!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: септември 15, 2017, 14:24:10 »

Честит празник на всички ученици и учители! smile

Честит рожден ден и на порасналите с още една годинка!  smile

Искаше ни се да отидем на някое тържество, на Алекс щеше да му е много интересно, но не успяхме да се оправим навреме.

Ние имаме панаир в града. Снощи водихме Алекс, който изпадна във възторг от толкова светещи люлки и любимата му музикаааа.  yahoo А ние с ММ сме толкова кухи, че и двамата бяхме тръгнали без пари, та не можахме да го повозим на нещо. Новият ни кмет е забранил всякаква чалга и сергии, вместо това има опънати шатри на български производители.
Тази вечер ММ има мач, а ние ще се шляем в парка.

Пак за манджи се говори. Да не е почнал Мастър шеф, че такова вдъхновение ви е обзело? pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: септември 15, 2017, 14:31:03 »

Честит първи учебен ден на учениците smile Честит рожден ден на порасналите smile Всички да сме здрави и любознателни по своему Wink

Днес пак от сутринта хайманосвам и сега се прибрах за 1 час, след малко обаче отивам на маникюр най-после.. Последно ходих преди сватбата на кумовете и толкова са ми израстнали ноктите  shok Снощи излизахме по женски с кумата, едната ми шаферка и една приятелка.. на мен не ми се дояжда нищо от това, което ядат по другите маси, но виж за коктейлите.. girl_impossible Заведението беше много приятно тип бар енд динър и на всички маси едни коктейли прекрасни.. Слюнкоотделях и по аперола, и по мохитото, и по други неразпознаваеми напитки  Oh my ...

Миме, и майка ми беше много ентусиазирана, че няма да има чалга и само български сергии, но като ми снима разни неща.. Масово.. произведено в Китай  nea Но пак е нещо де..

Времето е толкова прекрасно, че все навън ми се стои.. Събота и неделя ще купуваме нещата за стаята на София и се притеснявам, че няма да си отпочина, а постоянно ми се спи.. Стане ли 23ч и след това (а аз не мога да си легна по-рано в послендо време по никакъв повод) край със съня ми...Сутринта като се оправяхме се шегувах с Илиян, че сигурно тренираме от сега с малкото сън  crazy
« Последна редакция: септември 15, 2017, 14:35:27 от alexandrova_90 » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: септември 15, 2017, 14:33:04 »

Пак за манджи се говори. Да не е почнал Мастър шеф, че такова вдъхновение ви е обзело? pardon

Повече то се опитваме да надхитрим децата и най-сетне да ги нахраним girl_haha, даже и порасналите(като НИ2) girl_haha
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: септември 15, 2017, 14:36:58 »

Повече то се опитваме да надхитрим децата и най-сетне да ги нахраним girl_haha, даже и порасналите(като НИ2) girl_haha

Значи ще ви следя, защото и моето дЗверче ми бойкотира яденето и вече се чудя с какво да го храня.  Girl_sing tease
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: септември 15, 2017, 14:48:20 »

Е...то и моето малкото не ще да яде тия дни. Дали щоТ мъжкия му човек си замина...знам ли. Сега караме на награди, които яде като невидяла...на ядене, объркано с награди (номера мина само веднъж)...луканка...баница...на "моля ти се бе...яж"...и за таА вечер съм и взела свински джолан, 2 езика и говеждо, както и малко кучешки паучове.

За разлика от малкото говедо, голямото доволно изяжда И нейното ядене.

ТаА сутрин само и само да яде нещо и давах домати (тя нали е всеядна), та омота около 2 домата pardon Ма като не може да ми каже какво и има, и има ли и нещо cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: септември 15, 2017, 16:11:19 »

Скай, страда си за мъжа  blum а и е топло.Не вярвам да е болна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 15, 2017, 17:14:18 »

Инчо, загрявай, а и като има някой път, от БГ към теб, да ти донесе ставолек- билкови капсули и мазило има. Действат ми безотказно. Някви витамини и минерали земи да пиеш- магнезий, цинк...
Виж ако има и арника мазило по аптеките.
Аз и без дъжд не мога да стигна до фитнеса,всички са много заети или се правят на такива и си тренирам у нас с детето.
Наскоро беше казала че се чувстваш като в златна клетка. Е, тук съм в тенекиена biggrin
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #327 -: септември 15, 2017, 19:21:56 »

За тенекиената е много фадно. Сьгласна сьм, че акто ще е клетка, по-добре да е златна.

Загрявам, да. Точно си изпьлнявам загряването кьм серията както го дава Румяна и разтягането след това. То ме забола изведньж и от нищото - е така по средата на третото упражнение от втората серия примерно. В смисьл, че нито е имало нещо специално, нито е да сьм се изкривила... На сьщия крак малко и глезена ме боли.

За ставолека, майка току що пристигна и няма да идва друг. Аз се мажа с едно друго чудо, което е с тая цел, но няма никакьв ефект (засега).

Майка дойде у нас до понеделник и малко ме разведри, но какви неща ми разправя за Бг и за нашите роднини там... Да се смееш ли, да плачеш ли... Всьщност ми е тьжно.

А за тренировките, и аз тренирам у нас с детето, ти какво мислиш? Тя тренира с мен. АМлко ми се мушка насам, натам, малко ми се качва отгоре, понякога се случва да се налага да я слагам на гьрнето по средата на някое упражнение, но стане ли сутрин, грабва килимчето за гимнастика и ми вика айде.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: септември 15, 2017, 19:41:31 »

но стане ли сутрин, грабва килимчето за гимнастика и ми вика айде.

Звучи много готино, представям си го с Елиза heart
Чувствам я все повече като да е от моята порода, за разлика от момчетата. blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: септември 15, 2017, 20:28:46 »

Здравейте, пак smile

Ние сме във Враца, Миме говорими за панаира, вече ми гръмна главата, много се чува у нас. И на Бамбук му е харесало, на мен не ми се ходи.

Аз също третираха с Бамбук. Забавно е, но ако тренирам докато спи е по ефективно.

Бамбук май не обича картофи. Направо съм в шах.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines