Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:28:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 157181 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: септември 14, 2017, 15:36:29 »

Шакшука? Такова нешо до ден-днешен дори не бях чула в живота си.
Тактично го подминавах последните години, но е много вкусно. http://www.supichka.com/рецепта/521/шакшука-лесна-рецепта-за-яйца-в-доматен-сос

Булче, прегръдки! Аз миналата година имах паник атаки преди да тръгне, тази пак, но по-умерено. За майките е по-голям стрес, често и обвинение дали пък не трябва да стоят вкъщи.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: септември 14, 2017, 16:01:12 »

За майките е по-голям стрес, често и обвинение дали пък не трябва да стоят вкъщи.

Защото има или/или, тук обаче като тръгнат на групите за игри се знае, че "трябва", та поне тази дилема я нямаш. Друг е въпроса, че тази работа се случва от 3-тата година на детето, едва от тази учебна година ги вземат и от 2 години и половина.... и е само за 3 часа на ден и не всеки ден(другата подробност).
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #302 -: септември 14, 2017, 19:53:51 »

Момичета, да ви се оплача от главата си... що ми трябваше да чета коментари под постове във фейса... сега знам много нови думи, къде къде по-интересни от тая засукана манджа( която ми звучи скандинавски). Веднага давам пример ... сЪпун.... huhhuh.gif
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: септември 15, 2017, 05:50:28 »

Арабска е ако не се лъжа. Аз лично бях останала с впечатлението, че е турска.

Добро утро!  Честит 1-ви учебен ден! Здрави и с усмивка да ходят децата ни на градина и училище!


* 1477564233-main3419.jpg (41.98 KB, 640x480 - видяно 205 пъти.)
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #304 -: септември 15, 2017, 06:42:47 »

Честит 15- ти септември!
Да е лека и спорна учебната година и нека децата да са по-здрави.

Аз днес порасвам, пиша през телефона и не мога да ви почерпя, някой ако може  да сложи нещо сладичкоо.
Пожелавам си здраве за мен и близките си и спокойствие.

Честито и на Родният на Свекърва.
Да те слуша, да посрещате дълги години заедно деца и внуци и да отидете там където не сте ходили, а искате.Естествено и здраве за цялито семейство.

Слънчев петък от мен!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: септември 15, 2017, 07:17:16 »

Добро утро и честит 15-ти септември.От сутринта е едно приповдигнато из града, много е красиво днес!

Марта, честит празник, да си много здрава и щастлива!
Честит рожденик и на свекърва!

Хубав ден дами!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #306 -: септември 15, 2017, 07:19:54 »

marta_kalpazanka, да си жива и здрава и ти, да ти е хубаво и весело heart
Честит първи учебен ден на Ива, на моя племенник, на форумски дечица- първолаци, на всички малки и големи ученици и на техните учители! Да им вървят по вода науките, да са любознателни и ученолюбиви, много здрави и щастливи!
Ето и моите момчета през 88-ма и 95-та, на първия си учебен ден. С големия не можах да отида, имах новородено, а на малкия се скарах, че е пораснал през лятото и не може да облече дрехите, които бях купила през пролетта. И на двамата развалих деня и двамата тръгнаха със сълзи на очи heart heart heart Ама напук пък взеха, че завършиха и магистратура smile

Хубав ден на всички!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #307 -: септември 15, 2017, 09:01:59 »

Честит празник на всички !!!
 Flower Flower Flower

Искрено сьжалявам, че в дьржавите, в които сьм напоследьк няма това празнично начало на учебната година, което намирам за прекрасно.

Честит празник и на Свекьрвиния благоверен, който дочетох, че празнува днес.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: септември 15, 2017, 09:03:28 »

Добро утро! smile

Честит празник на всички!

Този ден, подобно на 1-ви юни, ме връща в детството.  smile

Свекърва, много си хубава и авторитетна. good

П.П Ина, при вас няма ли нещо по-празнично в началото, преди да влязат по стаите?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: септември 15, 2017, 09:20:22 »

Честит рожден ден на Марта и на Родният на Свекърва!

Честит първи учебен ден!

И моята майка не можа да дойде на моя първи учебен ден, защото работи 1 месец като учителка точно тогава. Ама пък бях с тъмно синя рокля с бяла якичка, червени лачени обувки и бели чорапи до коляното. Баба ми приготви тоалета, все едно цял живот анимета е гледала lol

Със смесени чувства си оставам към първия учебен ден. На всичкото отгоре тази нощ сънувах, че работя като учителка lol lol
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #310 -: септември 15, 2017, 09:24:20 »

Марта, пропуснах те, а хем го прочетох. ЧЕСТИТО !!!

Смях се за аниметата...  funnytooth

Еми не, няма кой знае какво особено нещо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #311 -: септември 15, 2017, 10:53:44 »

Свекърва, много си хубава и авторитетна. good
Най- вече съм млада smile Пък и колко коса имаме тримата по главите cray
За моя първи учебен ден май нямам радостни спомени. Цял ден преди това подвързвахме вкъщи учебници и тетрадки - задължително със зелен картон, етикет в долния десен ъгъл и кръгче на монета от 2лв. бяла хартия в горния ляв. На точни сантиметри от краищата, надписани по точно определен начин smile Букварът и читанката бяха минали през двама братовчеди, нямам спомен да сме имали учебник по смятане pardon. Първата ми учителка беше пред пенсия, цялата се тресеше от нерви sad. Никога не съм ходила с желание на училище, приемах го като нещо много отговорно и сериозно, пък и не обичам по природа да ме организират и командват. blum
Боже, ако знаете какво намерих вчера... Две парчета чиста коприна, приготвени за носни кърпи. Имахме си носни кърпи за показване, така започваше всеки учебен ден. Вадиш разгъната носна кърпа /да личи, че е чиста и може да се ползва през деня Wink, събуваш единия крак и слагаш двете ръце на чина и учителката минава, като на някои гледа и дали са измити ушите. На един Евгени един ден му каза да си събуе и другия крак....е, беше мръсен и го извади пред всички на дъската. Та да се върна на кърпите - в копринените беше абсолютно забранено да си бършем носа /от майка ми/, имахме си други, по- прости Wink.
Нямаше найлонови или целофанови пликчета, къде ти такива модерни работи, кърпичката старателно се завиваше в амбалажна хартия. В класната стая висеше един разграфен картон и "нередовните" ученици ги записваха там: А.П.№ 3, без домашна, без кърпа, или без тетрадка, ужас shok.
Редовно притичваха баби да носят забравени неща. Моята, като бивша учителка и даже директорка на нашата директорка, редовно ме проверяваше на вратата. "Чантата ти трябва да е тръгнала преди теб на училище!" - това ми го повтаряше непрекъснато. После аз поех контрол над чантата на брат ми и той още ме будалка.  blush И на децата проверявах чантите до четвърти клас, ама тайно.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: септември 15, 2017, 11:15:25 »

Хахаха, аз бях отговорник по проверките - сутрин на вратата, всеки минава през мен да го видя има ли носна кърпа и дали са му изрязани ноктите хаха. Уши не съм проверявала - не искаха...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: септември 15, 2017, 11:16:41 »

Свекърва, дала си ми материал за коментар LAUGHTER

Най- вече съм млада smile

Всеки остарява, но не всеки е бил ......., нещо си... good

Това с обличането с картон на учебници и тетрадки, с белият кръг и ние сме го правили до преди да започнат реформите, много хубаво се запазваха учебниците, но голям труд си беше pardon

Копринените носни кърпи много ги харесвах, особено вкъщи имаше и обкантени с плетена дантела, направо красота. Естествено само за красота се ползваха pardon

Другото не го одобрявам като подход sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #314 -: септември 15, 2017, 12:02:16 »

Да ви дам отчет за вчера за вечерята от пилешки хапки по рецепта на Мари:

Точно тази вечер, Фабио имаше проблеми в работата и се вьрна супер кьсно, след като сме вечеряли.
София беше спала малко и зле следобяд, затова пищеше и ревеше от 18:30ч - в такива случаи й е невьзможно да яде.
Марта каза, че са супер-мега вкусни, но не й харесват, защото не обича само така пилешко месо, а пането отгоре е сладко на вкус и не я кефи, но с удоволствие ще изяде зеления боб, гарнитура кьм тях.

Последното потвьрди хипотезата на Мьрфи, че когато сготвиш патица по пекински, получаваш комплименти за картофеното пюре.

Фабио ги яде поомекнали, но му харесаха.

Чак вечерта, когато си легнах потисната (така сьм си по принцип, не заради хапките), погледьт му случайно пак попадна на рецептата и си дадох сметка, че не сьм сложила никакви подправки, сол включително  GROAN

Мисля, че всичко провалих, защото от пьрвия пьт като им се е сьздало лошо впечатление, трудно можеш да ги накараш да кусят пак.

Ще пробвам и маринатата на Свекьрва. Този пьт ще трябва да се сьсредоточа повечко...

Коляното продьлжава да ме наболява и пропуснах гимнастиката, вали дьжд и не мога да ходя, а Фабио е дежурен и се врьща кьсно цялата седмица, та не мога да сляза да походя и долу вьв фитнеса. Пак ще започна бавно да се преврьщам в Джаба Хьтянина...
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines