Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:32:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 158469 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #180 -: септември 11, 2017, 10:25:27 »

Само диета ще ти помогне само временно и човек се омазнява така.  sad

И аз имам нужда от диета, но нямам грам мотивация да правя.

Магим сигурно така изглежда в очите на вьншен човек, че ядем много тесто. Виж, аз дори не си бях дала сметка...

От това, което си написала, Фабио и децата гювеч не знам дали ще ядат. Той може би, Марта - не. Пьлнени чушки - не, не ядат чушки, а понеже от тях остава вкус и по пьлнежа, Марта ще ги откаже директ. Боб става. Пица, освен ако не е класическа, печена на фурна с дьрва, няма да ядат. Карфиол - абсурд.

Филии, ако ядат на закуска е голямо постижение, защото последно време бяха само на бисквити и купени сладки неща. Печените филии с яйца ги имах в менюто като бьрзо и лесно, защото миналата година понеделниците имах лекции до кьсно (май), а след голямото ядене сьбота и неделя, е нещо по-леко. А и е нещо, което ядат (основният ми проблем в крайна сметка).

Фаник, прьстеньт е разкош, но Свекс е права. А топазите кьде са? Аз само бял камьк видях...

Тази сутрин на тренировката ме заболя коляното. Само това ми липсва. Ей, така без никаква причина. Спрях веднага, дано мине както се е появило.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #181 -: септември 11, 2017, 10:39:04 »

Инче пълнени домати няма ли да ядът? Иначе медитеранската кухня е най-здравословна въпреки много въглехидрати, просто ние не сме свикнали толкова много тесто да има.

Фани хич не ти завиждам на пръстени  lol толкова мразя накит, ако може нещо, чанта, парфюмче,обувки, парцалки, ей на такива неща се радвам. Майка ми ме затрупва ( 1 път на 5 г ама за мен е затрупване) с по некое златно ланче и обици,ама ей така стоят

Аз продавам един звяр! Ей много е разлигавен, не са траЙ!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: септември 11, 2017, 10:42:42 »

Ina, аз не съм голям кулинар, готвя каквото мога.Моника ми отказваше чушки също, но вместо чушки може да направиш кюфтета по Чирпански, за мен е лесна и вкусна манджа.Мусаката е добро решение също и лесно.За бърза вечеря правя омлети, яйца на очи, бъркани яйце(Моника от скоро прояде яйца и съм доволна). Другото което правя бързо за вечеря е скара или месо на тиган, но при вас надали можеш да намериш кюфтета smile Лещата също е лесна манджа, яйца по панагюрски забравих да напиша.Но при вас храната е по-интернационална.  blum Риба, не ядете ли?Фабио би трябвало да е свикнал на риба и морски дарове.Аз ако мога на това ще живея smile Добре че детето е като мен, не като баща си.

И аз не завиждам за пръстена, става но не е моя тип.Фани, радвам се, че намери вътрешен мир.

Булче, няма да ги събираме с Моника и тя е  лигоч ужасен.Значи месец и половина гледане от баба и после стой та гледай.Да ми е жива и здрава свекито, че я гледа знам че при баба е така, ама мама и татко сега им иде да вият.Вчера бяхме на детски РД, преди и след него ми изпъна нервите на макс.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: септември 11, 2017, 10:52:01 »

Е аз няма да спя с него, че да и задира...  tease пък и да си имам аз руски бриллианти - за спомен...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #184 -: септември 11, 2017, 11:04:01 »

Записвам се в клуба с лигавите деца  good

Какво са кюфтета по чирпански? 
Мусака имма тази сьбота. Меса на тиган правим, да, когато им е ред. Риба правя сьомга. Пресните риби, дето те ядат в Италия или не се намират тука или струват скьпо, представа нямам. Ако се ядат такива неща, ще ги готви той, а той няма време.

Яйца по панагюрски,  атези, дето се пускат вьв вода, нали? Няма да ги ядат. Омлети правя когато му е ред сьщо както и кюфтета. Даже вчера се сетих за едно, дето го нямам в менюто, но ще мине - то е като голямо кюфте. Овкусява се каймата, оформя се и се пече. Ей ви направо снимка, да не го обяснявам. Скоро ще направя такова:

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #185 -: септември 11, 2017, 11:13:36 »

Инче тук подобно е Руло Стефани smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: септември 11, 2017, 11:23:21 »

Това голямо кюфте на работа ми обясниха, че е белгийски специалитет, децата много го обичаха, много специално нещо. Сега предпочитат кюфтета и кебапчетa, само да са без лук Wink
Аз съм направила меню за цялата седмица (за обяд е супа):
Понеделник: пиле с картофи
Вторник: яйца с бекон (за мен и Бамбук остатъка от пилето с картофи)
Сряда: спагети болонезе
Четвъртък: баница
Петък: Ориз с броколи на фурна и наденички
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: септември 11, 2017, 11:25:54 »

Нии му викаме руло Стефани и по средата слагаме варени яйца, моркови и кисели краставички.
Кюфтета по чирпански са на манджа кюфтета(топчета) с картофи нещо ей такова са http://recepti.gotvach.bg/r-59402-%D0%9A%D1%8E%D1%84%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D1%87%D0%B8%D1%80%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8
Аз правя много манджи, Мерал е с проблемен стомах и сухата храна не е препоръчителна за него, а и на обед е на сандвичи, та вечер наваксва с манджата.

Дайте да говорим за нещо друго, яде ми се та две не виждам, а имам време до обедната почивка.
« Последна редакция: септември 11, 2017, 11:30:28 от магито » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: септември 11, 2017, 11:30:15 »

Добре си разнообразявате с ориз и картофи smile


Ние сме на месо, салати, кайма.. малко въглехидрат от спагетите, пак месо хахах  smile

Днес за обяд ще ям пълнена зелена прясна чушка със сирене, каквото ядох и вчера.. Да живее постните неща  heart Но пък от постоянното пробутване на месото във всяка манджа, поне хемоглобина ми не пада вече и поддържам добри нива, док е доволна.. вкусовите ми възприятия не толкова  blush

Руло стефани ненавиждам от детската градина още.. то има яйца въътре варени.. Аз яйца консумирам изключително рядко.. и крайно не по мое желание, но сега като казахте яйца по панагюрски.. Илиян прави невероятни и ще си ги запиша за менюто следваща седмица.. Продължавайте, моля.. Ще ми помогнете за менюто  yahoo

Фани, честит да ти е пръстенът.. Не е мой тип, но със здраве и кеф да си го носиш Wink

Майка ми преди постоянно ми купуваше златни накити.. видя, че само седят в кутията и се поспря малко.. Хич не обичам  nea Падам си по интересните бижута, но не и ако са златни  pardon
« Последна редакция: септември 11, 2017, 11:33:02 от alexandrova_90 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: септември 11, 2017, 11:38:07 »

Фани, пръстенът е супер. Ако и да задира, по-добре пръстен да те дере, наместо мечка . biggrin

Нищо не готвя напоследък, освен някоя манджа дет си я ям три дни. Мъж ми си прави месото сам, гарнитурата му е винаги сурови зеленчуци, тесто не яде особено.  smile
Но ако има пица всеки ден, ще я ям с удоволствие biggrin
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #190 -: септември 11, 2017, 12:12:01 »

Знам за рулото Стефани. И знам,ч е е подобно, но е по-лесно за правене, а те в Италия не знам дали го знаят Стефанито.

Фабио този месец най-сетне взе малко по-висока заплата и се обзаведохме супер : имаме парочистачка Каршер (или както се произнася), по сьвет на Мари и чисти супер яко. Много ме кефи !!!

Сега си чакаме кафе-машината. Ей... това ми е мечта, след обяда да пия еспресо. Сутрин обичам мока (кафеварката, а не американската измишльотина). Тука иначе по кафетата (има много повече кафета от Фр или поне така ми се струва), все такива огромни чудеса пиене от по един литьр, пьлни с какво ли не вьтре. Предполагам и в Бг са на мода сьщите, че ние (Бг) вьрвим малко по американскому. Те са едни капучина, американо, флет уайт... Мока викат те на едно огромно питие с кафе, мляко и шоколад, и пр.

И като си порьчаш еспресо ти показват чашата, за да са сигурни че добре си разбрал колко е малко хахахха

Културни особености, какво да ги правиш...
« Последна редакция: септември 11, 2017, 12:17:39 от inaxastra » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: септември 11, 2017, 12:53:55 »

Ние като се нанесохме в апартамента купихме робота за чистене и парочистачката.. Няма човек, на когото да не съм препоръчала парочистачката.. Обожавам я, без аромат на препарати, което направо ненавиждам.. Полира ми плочките и ми е кеф на душата после да си седя на дивана с махнати докрай завеси и да блести слънцето, а аз да гледам хубаво изглеждат плочките  blush Да не говорим, че и много поудобно от мъкнене на кофи/легени и изтискване на парцал/моп  nea  good

И на мен от 1 седмица постоянно ми се пие кафе.. Позволявам си само с многоооо мляко. Забелязах, че кръвното ми е 110-70, което за мен е по-скоро ниско.. Нямам дискомфорт или нещо подобно, но може би затова и ми се допива кафе.. организма подсказва. Аз много обичам еспресо, но мога да го пия само сутрин.. Следобед обичам буламачите на Costa и Starbucks, като например капучино или ароматно лате с вкус амарето Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: септември 11, 2017, 13:35:49 »

Я кажете за тия парочистачки, отдавна се чудя за нещо такова. Аз обичам кафе с мляко, но на работа пия чисто кафе еспресо.Тия дето са мокачинота и т.н. си ги позволявам като сме на път, почивка и т.н. моя мъж също пие есперсо, само че по-дълго.Голям зор ни беше на екскурзията в Италия с тия техните ню ню кафета.То на него де, аз там пиех капучино, че много ми хареса smile

Върнаха ми детето от градина, имала сопол!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: септември 11, 2017, 14:04:27 »

Нашата парочистачката е Филипс. ММ чисти с нея, аз не знам дали съм я пускала. Готина e, като почна да лази Бамбук в купихме. Преди това не можех подове, голяма загуба на време.

Да и минава този сопол на Моника!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #194 -: септември 11, 2017, 14:10:00 »

Е точно тия ги има и тук - Коста и Старбъкс, и едно друго - Инсомния. Старбькс от сравнително скоро влязоха вьв Фр, но се размножиха като гьби. А цените ...  shok

Аз точно италианско еспресо обичам след ядене.

Парочистачката, нищо. Мие пода, прозорците много лесно и ефикасно, и всичко, което се сетиш. Питай нещо конкретно, макар че Мари й е спецьт.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines