Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 05:48:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември златен с дъх на...  (Прочетена 161889 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: септември 07, 2017, 09:35:59 »

Тони, съболезнования! Да почива в мир, отишъл е на по- добро място. Поплачи си, може и да ти олекне малко.  heart heart heart
И моя приятелка е много зле, просто ми се къса сърцето. Пък има огромно желание за живот, какво ли не прави... Най ме е яд, като прочета някъде премъдри мисли, че лошите хора ги нападала тази болест. Глупости, отидоха си прекрасни личности...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: септември 07, 2017, 09:42:25 »

Тони, поплачи си наистина и потъгувай.Бог да го прости човека!Свекърва, тия болести са нещо ужасно идват в най-малко очаквания момент и са като чума, няма отърваване.Ужасно е!

Аз днес имам стройна програма.Работа, преглед при ендокринолог, трябва преди това да взема детето де, след това я оставям на баща и имам среща с колеги на по бира smile Последното го чакам с нетърпение, от чисто любопитство де smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: септември 07, 2017, 09:52:33 »

Моите съболезнования!


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #108 -: септември 07, 2017, 12:11:56 »

Здравейте!
Вече и аз съм на линия. Не стига, че нямам още мобилен интернет, минутите ми са по 2 лв, ама и нямахме цифрова/кабелна и нет вкъщи. Направо кораброкрушенец! help Затова се емнах по улиците и направих голяма разходка heart
Вчера имахме възможност да се наспим доволно. Малката се събуди, но отиде в хола да си рисува, а ние спахме до 9. Заредихме се с енергия! После имах час за фризьор - подстригване, преса - малко и аз да съм бял човек. Междувременно пък таткото с двете деца бяха в близкия парк. Свекърва ми също успя да дойде и да се порадва на дребните.
Следобед решихме да отидем да видим "събора". В единия парк в града има 4-5 дни сцена с известни изпълнители, балканска скара, бира, аниматори за децата... Цените си бяха западноевропейски, но никой не те кара да ходиш Wink Направихме тегел, като основно бяхме по детските площадки. Братовчед ми също беше с нас, та пиха по една бира на крак и се прибрахме. Канарите ги бяхме изпуснали, а Валя Балканска беше от по-късно. Братовчед ми остана приятно изненадан и май чукнаха среща с комшийката за по-късна разходка. Какво да правим? pardon С ремаркетата не върви да обикаляме късно вечер. Малкият беше в леглото, а каката изгледа по пижама зарята - от нас се вижда много хубаво good Бяха се постарали с интересна хореография на заря. Та с ММ седнахме после да вечеряме и си говорихме, че все пак някой ден децата ще отраснат и ще имаме възможност с тях или пък само двамата да ходим на такива места - да видим на живо тържествата, да ходим вечер на пеещите фонтани, да правим такива дълги разходки с време за разговори pardon
Не знам дали съм ви казвала - братовчедката на ММ има две момичета. Малкото беше супер ревливо бебе. girl_impossible Тя остана доста дълго вкъщи, за да си гледа децата. Беше се побъркала! Живее в близко до града село, но там няма кой знае какви културни мероприятия, няма къде да отидеш, с кого да се видиш и по цял ден с децата из двора. Майка й тогава я беше успокоявала, че все някога децата ще пораснат, тя ще има време за себе си... Така и стана! Сега на питата на малкия се видяхме. Ами вече уравновесена жена, започнала (най-после) работа по професията си. Тя е детска учителка и понеже е кротък човек - много й утива да работи това. Просто имаше коренна промяна в нея smile Та така - в трудни моменти си мисля точно за нея. Сега не ми е трудно - в никакъв случай.. Ще стане трудно, когато ми се наложи да се връщам на работа, едното дете на градина, другото на ясла... Затова гледам да съм с положителни мисли. smile
Подразбрах, че мои приятели чакат бебе и ми стана много хубаво! Още май не са го обявили официално. Момичето видя доста зор с първата бременност, та се надявам сега да й мине леко. Около нас много бебешоци се заформиха. Декември пък чакаме близнаци семейни приятели от моя страна - две от пет мъжки внука в семейството Wink От страна на ММ пак семейни приятели ще имат бебе, пък да видим какво ще е. Мислим ги много, че във всички случаи нещата не са лесни. Друга двойка са на етап бебеправене и вълнението кога ще се случи е голямо heart

Тони, съболезнования! Знаеш, че добрите хора остават да живеят в сърцата на близките си.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: септември 07, 2017, 12:30:53 »

Здравейте!

Тони, съболезнования! Много е тежко, когато някой си отиде, само времето лекува донякъде такива рани...

Ние вчера направихме една импровизирана разходка в Пловдив (Свекърва ни разконспирира  blum ) и както се бях настроила, че вече има дъх на есен, в Пловдив си избих тази мисъл  tease Сварихме се, ама и с дълъг ръкав бяхме, че като тръгнахме от София беше 19 градуса. Успях да си купя много хубави дрехи от Елизабет, имаха разпродажба и се сдобих с една пола и две страхотни ризи - най-после да се почувствам добре в кожата си  girl_wink Не знаехме, че вечерта ще има заря, иначе щяхме да се завъртим още малко.

Мерими, добре се завърнала и много се радвам, че си се сетила за мен  Girl_hide Ами, подготвям се за изпитите за кандидатстване, които са в началото на декември. Има време и няма време. Но трябваше малко да си почина психически и 3 месеца не хващах физика. Сега с нови сили ми е дори приятно да седна да чета. Обаче трябва да си запиша и един курс за опресняване на английския, че вече от години само го чета, а съм се отучила да говоря съвсем...

Запазихме си четири дни на морето за годишнината, нямам търпение! Днес се обадих да поръчам и като сватбената ни торта  smile И още не мога да повярвам, че от тогава е минала почти цяла година, много бързо тече времето, чак е плашещо!

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: септември 07, 2017, 12:50:39 »

Тони, съболезнования! Да почива в мир!


Бубе, успех с изпитите! Аз се дипломирах септември, четох само октомври и ноември и по чудо успях според мен. Голяма радост беше тогава хаха. А изпитът по английски е доста лесен според мен. Аз за него не съм се подготвяла въобще, но аз работя на английски. И все пак е просто превод, от книга, която ти си носиш (в СУ ще кандидатстваш нали?) Обаче имам познат, който е скъсан на този изпит.  Не е знаел, какво значи unfortunately и са му казали :" Unfortunately сте скъсан".  Знам и случай, в който много са се заяли с едно момиче (но май беше на немски). Писали са и 3,50, което е все едно е скъсана, защото минимумът е 4,00. Но катедрата са се застъпили и с декански съвет я приеха и така.  Пак се отплеснах - успех!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: септември 07, 2017, 13:32:30 »

Добър ден!

Тони, съболезнования за човека! Да почива в мир!

Не знам дали си спомняте, но докато бях бременна писах тук, че една моя съученичка е катастрофирала. Беше дълго в кома, много зле, даваха й 2% да оживее (не знам кой и как ги определя тези проценти). Приех го тежко, поплаках си. Но оправи се момичето, жива и здрава е. Гледа си детенцето. На това му викам аз късмет. Истината е, че не знам какви последствие има от катастрофата, не сме комуникирали. Видимо изглежда добре, но само тя си знае.

И ние разбрахме, че наши приятели ще имат второ бебе. Голямата е на 2г. Таткото бърза да се похвали още на следващия ден след като си е направила теста. Те не са много добре финансово в момента и до колкото знам бебето не е планувано, ноо така е трябвало да стане.  smile

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #112 -: септември 07, 2017, 13:57:02 »

 Добър ден и от мен!

 Тони, съболезнования! И на ММ вуйчото почина дни преди моя РД от коварната болест, а преди година на сватбата нямаше и знак, че нещо такова ще се случи. Той е помогнал на свекървата да получи лечение във Франция пак за същата болест и са се преборили с нея. Казват, че ако е била оставена тук нямало да получи такива грижи. Той ходеше на всякакви изследвания всяка година, но ето че нито успяха да хванат какво е, а когато го установиха се оказа късно, развил се беше мълниеносно. Успях да успокоя ММ, че този тип, който установиха е много болезнен и той поне не се мъчи. Свекърва ми още е в шок и не може да го преживее.  Дано са на по-добро място!

 Аз честно казано съжалявам, че казахме на близките, че правим опити за бебе. Когато не се получават нещата, на всяка среща виждам хората как очакват едва ли не нещо да им кажа, а нямам какво... и без да иска някой се трупа напрежение.
  
 Ние вчера се разходихме до Женския пазар, за да купим посуда за правенето на кефир, че днес ми пристигна и нямах пластмасова цедка и подходящ буркан. Имаше много хора на разходка и беше приятно. Сега сложих да се "кваси" млякото да видим какво ще стане.

 Ние бяхме пролетта в Мейд ин хоум, помня че имаше интересни неща и нещо си поръчахме допълнително даже няколко порции, ама не помня какво. Аз правя фалшива тарама с грис понякога за гости и винаги се изяжда първо тя. Настъргвам и една глава червен лук и с домашни крекери или с препечени филии се яде, та чак уши плющят  smile С това халапеньо обачеее се замислих от Щатите не съм яла, а толкова ми харесваше там... ММ си поръча специално семена от най-лютите чушки в света- халапеньото не се хвана, имаме само една Нага, дето даде 2-3 чушки да видим какви ще са.
 
 Утре пак стягаме багажа за македонския край, направо Пантелей Пътник сме това лято, ама да се възползваме докато можем.

 Хайде хубав ранноесенен ден  give_rose

 
« Последна редакция: септември 07, 2017, 14:14:52 от addicted_to_u » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: септември 07, 2017, 14:16:46 »

По-добре съм вече.. В крайна сметка, самияти той приемаше смъртта на другите хора леко и казваше "така е трябвало да стане".. Наитина се надявам, че е на по-добро място и най-вече, че тези няколко месеца, в които се измъчи са вече в историята и не му се наложи да търпи по-големи мъки...

Рони.. и ние имахме неблагоразумието да кажем на приятели.. като от всички, само тази, на чието дете съм кръстница си позволяваше да прави коментари и да разказва за неуспехите ни на други хора. Беше ужасно.. напълно те разбирам, потискащо е, дразнещо и напрягащо... Хората не разбират, че не при всеки става от 1-вия месец, дори да няма никакъв проблем.  pardon Пътувайте си.. спомням си миналото лято колко скитосвахме и ние, всяка седмица някъде.. Аз не, че откакто излязох в болничен съм се спряла де, но определено не сме направили и 1/3 от миналогодишните километри  Girl_hide

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #114 -: септември 07, 2017, 16:16:07 »

Ооой, Тони, съжалявам. Поплачи си и продължи! Хората, които обичаме, не биха искали да тъгуваме дълго заради тях.

Аман от любопитковци, Addicted, аз много мразя да ми задават такива въпроси. След сватбата им обявих на всички, че имам кариерни амбиции за следващите две години, пък как съм намерила свободен щъркел да достави 31 през август на следващата година си е лииично моя работа Wink Измисли си и ти нещо, "подготви" нещо важно в кариерен план и "замразете" проекта "наследник" за пред клюкатските агенции. Пък после ви пожелавам с удоволствие да си бебеправите колкото ви се иска Wink

Какво ще готвите днес? Имам нужда от вдъхновение.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 07, 2017, 16:30:17 »

Тони, съболезнования! Дано е на по-добро място.

Адиктет, Киви е права - измисли нещо нов - нов проект, жилище, пътуване и да прекратят въпросите. Аз също след сватбата обявих на всички, че не правим опити за бебе. Така първите 2 години се измориха да питат и когато започнахме опитите и последваха неуспехи, точно в този момент никой не ни досаждаше. Аз такива неща не споделям и с най- близките си хора, решавам проблема и тогава споделям, ако има удобен момент.

Ние сме при нашите в СтЗ от вчера и доста бързо свиквам. Днес цял ден бяхме с приятелките ми навън, сега чакаме мама да се върне. Малко ме е яд, че не мога вечер да излезна, ама нищо, догодина  pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #116 -: септември 07, 2017, 16:36:19 »

 То не ги и задават въпросите, а и никой не е коментирал неуспехи (все пак македонка ли съм или на петела човката), но пак негласно ги хващам как очакват нещо от мен всеки път. Както и да е, де и да стане не смятам да се обяснявам едва ли не след теста, а и го коментирах по повод поста на Али за очакването кога ще стане за приятелите. Ние и не сме обявили на вселослушание, на семействата, на кумовете и до там.Със сигурност никой не го мисли и чака с лоши намерения. Просто аз съм киселяк Wink

 Аз напоследък хващам, че не ни се яде месо и експериментираме само на тема постно. Доядохме вчера едни пълнени тиквички с табуле и доматен сос и изпекох от вегетарианските шницели на лидл с карфиол. Не сме очаровани, ама ще ги доядем. Направих и млечна майонеза и  шопска салата и толкоз. Другата седмица ми се е дояло ризото с маскарпоне и аспержи/ броколи/ брюкселско зеле (някаква подобна зеления). Добре че мама и свекърва залагат на традиционните пържоли когато гостуваме, че съвсем на вегетарианци го обърнахме Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #117 -: септември 08, 2017, 07:52:57 »

Бутру

Аз съм на максимума отновo, снощи работния ми ден приключи в 23:00, на три ракии в Под Липите с едни клиенти италианци, хубаво изкарахме

Бубе има едни Чаени партита с нейтив англичани, мисля че имаше някаква такса, но там се говори и е доста приятно, една приятелка много си подобри английския така.

Рони тези неща си ги пазете за вас, аз с първата бременност която приключи за съжаление лошо бях казала на доста хора, с втората на никой, само аз и мъжа ми знаехме, родителите разбраха чак в 4я месец, а хората които не ме виждат всеки ден разбраха чак след като се роди. Обаче хората не спират да досаждат, ето сега има нон стоп тормоз кога щяло да има второ...
« Последна редакция: септември 08, 2017, 08:17:12 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 08, 2017, 07:57:08 »

аз вече като тотален непукист, като получа непоискан съвет или въпрос, питам дали е придружен с нужната 100 левова банкнота  pardon pleasantry да видиш как не ме питат нищо.

Или редовният въпрос, що не я смените тази кола... Отговорът е- ми дай пари и веднага я сменяме.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #119 -: септември 08, 2017, 08:34:06 »

Здравейте! smile
Само да се оправдая, че ние на никого не досаждаме tease При едната двойка стана дума, че правят опити. От дума на дума се разбра, че и трите пъти при нас се случиха нещата за около 2 месеца. Момичето е изкарало инсулт в ученическа възраст и си носи последствия явно и до днес. Това, което им казах, е че имаме приятели, които са минали по трудния път, говорят открито и ако имат нужда ще ги свържем, за да се получи съвет от първа ръка за лекари, асистирана репродукция и тн. Обаче... Нещата при тях си станаха по естествен път и чакаме двете човечЕта Wink С другата двойка (пак на маса) се заговорихме, че не е като да не съм лежала за задържане и че по-рано излязох в болничен. Момичето е на нова работа - много перспективна фирма, обаче с кофти пряка шефка. Та притесненията там бяха юридически за изпитателен срок и бременност. Като обобщение - аз мразя подхвърляния и разпити. Кой, когато, както го усети! Не съм изживяла това нещо след сватбата, обаче половин година по-рано се наслушах "Как няма да се жените сега? Ти копеле ли ще раждаш? Е то с твоето има ли ще е това дете? Татко няма ли си?" и тн, и тн. За последното издание имаше пак въпроси дали е случайно, дали е морско или P-LOVE-div, maina... Неща, които трайно са изградили мнението ми за съответните хорица. beating
Адиктед, ти пак за готвено говориш! При нас основно се рупат салати и тук-там се мези по нещо. Днес обаче ще правя риба, за да навакса и нашият електромер.
Тази сутрин ми започна много екстремно. Татко и щерка се сдърпаха и накрая аз бях с високо кръвно преди кафето даже diablo Търся си дзена! Ще ходя да търся цвете, че сме канени на рожден ден в неделя. Дано разходката и пазаруването ми се отразят добре smile
Днес е Малка Богородица smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines