Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:49:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111507 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: октомври 23, 2017, 14:56:46 »

Вероника, честита бременност! Много се радвам за теб!  smile Пожелавам ти да е много лека и на финала да си имаш един пуФкав бебок!  smile

Тони, кураж от мен! Напълно нормално си се шашнала, нали си бременна. Съдбата си знае работата и бебека ще се появи когато пожелае. А как, важното е да сте здрави. И аз така се чувствах уплашена, когато не знаех дали ще ми дадат да родя нормално, заради катастрофата (заради напъните), но нямаше проблем. Всяко бебе върви напред или назад, пак казвам, важното е да сте здрави.


ПП. Ако се направи тема за 2018г. някой може да се престраши и да се похвали. pardon
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #301 -: октомври 23, 2017, 15:01:03 »

Поздравления, адиктед!! Желая ти една много красива бременност! danceg

Тони, с теб си говорихме по темата вече. Аз като върла привърженичка на естественото раждане ще се моля все пак това да ти се случи и то да е леко и безпроблемно!  good

Аз също бих се метнала на лекцията на Хедра, само за да си изтупам прахта от знанията от първите дни на бебето, обаче се оказва, че ще съм на бебешки рожден ден тогава, та ще пропусна. Иначе вдругиден (сряда) ще има лекция за многократните пелени, на която планирам да отида! А вечерта в сряда пък сме на курса за раждането при моите акушерки от Зебра, изобщо седмицата се очертава да е много тематична  smile Същевременно в работата се готвя за много важна международна среща с потенциални инвеститори за развитието на основната ни иновация, та изобщо не скучая. Ария пък е болна и не е на кооператив днес и картинката е пълна  girl_impossible
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 23, 2017, 15:20:02 »

Лекцията за раждането, която ми беше най-полезна до момента като инфромация беше точно на акушерка от Зебра Wink Емилия Казълова, много я харесвам  good Тя, заедно с една друга бивша вече акушерка, която води училище в Люлин са ми най-приятни и ползотворни. Другата е основател на училище ма-ма - Елена Василева. Стремя се да не пропускам техни лекции..
Искаше ми се да отида на тази във Фокс за многократните пелени, но ще дишам за естествено раждане при Елена Василева по това време  lol funnytooth
Няколко познати казаха, че тази за напъни/дишане и лекция за кърменето са й емблематични лекции.. Даже и трите били родили много лесно и го отдават на лекциите й  huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #303 -: октомври 23, 2017, 15:39:26 »

Оф да точно щото са слушали лекции са родили лесно...сори ма няма такъв филм. Важно е дишането, но ако се запъне бебето никакво дишане не може да те спаси. Извинявам се за  Offtopic Иначе и Александрина до последно си вървеше почти 2 седмици напред, просто се роди по-рано, да, беше дълга, но нормално тегло smile В началото на 9 месец я бяха измерили над 3 кг, тъй че спокойно smile
Елена Василева и Емилия Казълова са всеизвестни любимки, да  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 23, 2017, 15:47:32 »

Оф да точно щото са слушали лекции са родили лесно...сори ма няма такъв филм. Важно е дишането, но ако се запъне бебето никакво дишане не може да те спаси.

 good good good
факт.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: октомври 23, 2017, 20:25:26 »

Аз съм от тези, които твърдят, че лекцията на Елена Василева и Надежда Стаменова помага при раждане. И друг път съм ги препоръчвала. За мен беше ценно да разбера и осмисля етапите на раждането, какво във всеки етап най-много ме притеснява и как мога да си помогна. За мен беше важно да знам какво ме чака и какво се очаква от мен.

Не знаех как трябва да се напъва, мислех, че е като при тренировките - вдишаш и издишаш шумно при най-голямото усилие, ама не е така. Не знаех, че когато главата на бебето се покаже и ти кажат да спреш на напъваш най-много помага да дишаш на кратки интервали през устата, ама се сетих за това в точния момент и нямам разкъсвания.

Ако раждам втори път, пак бих отишла  good
« Последна редакция: октомври 23, 2017, 20:33:07 от ma6ka_ » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 23, 2017, 20:34:34 »

Съгласна съм и за Надежда Стаменова, бях на нейна лекция за "план за раждане", съвместна с Елена Василева, която допълни за етапите на естественото раждане като цяло. Даже ме хвана яд, какви хубави са предродилни зали имат, с разни люлки и топки (в Надежда).
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 23, 2017, 22:21:55 »

Като ти дойде до главата, забравяш какво си чул и чел. На лекции не съм ходила, но доста четох за дишането. Е, според мен не се справих както трябваше или по-точно ситуацията това позволяваше. Също то отчетох като личен провал. Колкото и да напъвах и дишах бебето си седеше високо. Важното е, че успях и до секцио не се стигна. Мислех, че много по-добре мога да се справя, но и изтощението си казва думата.
Дано всички да имате леки и бързи раждания.
« Последна редакция: октомври 23, 2017, 22:24:33 от always_and_forever » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #308 -: октомври 24, 2017, 09:32:28 »

Мили момичета, моля ви спрете с тези “лични провали” . Самото раждане е таково изпитание за организма, понякога нещата не зависят и от нас, изобщо не сте се провалили give_rose

Тони, обръщам се към теб, защото имах подобен опит с второто бебе. Ако си мериш кръвната захар и тя няма пикове и спадове с големи амплиуди, както и не е над горната граница, най-вероятно всичко е наред. Гестационният диабет е опасен, ако не се следи, за бебето освен че може да се роди по-голямо,  може да се роди с ниска кръвна захар, защото е свикнало на по-високи нива, тогава му давар глюкоза. Освен диетата, редовни разходки помагат много за регулирането на нивата на захарта, но ти взимаш и медикамент май, така че всичко ще е е наред.

Ще споделя своя опит. По време на втората ми бременност  бях подложена на много голям стрес - иамхме сериозен здравословен проблем в семейството, имаше и разни други неща. Та някъде месец и половина преди да родя, на доктора нещо му се видя съмнитлно и ме прати на обременяваме с глюкоза, захсрта на гладно ми беше леко повишена и на първия час също, но не драматично. И ме пратиха в клиниката по диабет. Що рев изревах и аз като теб. Връчиха ми глюкомера и почнах да меря. Оказа се, че и без диета са ми нормални стойностите, за месец и половина отчетох само 4 леки завишения, все след стрес, единият път като тръгна раждането. “Огромното” бебе, което се очакваше, се роди 3300 със секцио, защото тръгна нормално и в хода раждането се устанои, че се е обърнал седалищно в последните два дни преди раждането.
Хипогликемия при него нямаше.  В последствие ми казаха, при мен се е получило заради силния стрес, който съм преживяла и всъщност не може да се говори за ГД, а по-скоро за отклонение, което  би могло да е предшестващо състояние.

Та мисълта ми е, че ГД се установява по  няколко критерия, които не виждам при теб, освен това ти си следиш захарта и спазваш диета и режим, ходиш на прегледи и лекарите те следят. Когато бебето се роди, ще му мерят кръвната захар. Всичко ще е наред! След като родиш, също ще трябва да спазваш диета и евентуално да направиш натоварнване с глюкоза,  но по всяка вероятност всичко ще е наред.
На разположение съм, ако те интересува нещо,  бая си походих в тая клиника, та имам информация по темата smile пак то казвам, всичко ще бъде наред! give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 24, 2017, 09:44:45 »

Алексия, истината е, че ако в 5-6-ти месец, когато ме накараха да включа картофи и ориз, КЗ след мерене с глюкомер беше понякога 6.7-6.8, го след като ги спрях, не съм засичала да минава 6, дори на рождения ми ден ядох бургер (освен парче торта без захар и брашно) и след цялото това ядене беше 6.1 на първия час. Ендокриноложката ми е супер спокойна и ми казва, че повод за притеснение при мен няма, както и че е сигурна, че с бебето всичко ще е наред.. Много й се доверявам, не е някой застаряващ чичка, светило, чете и се интересува много. Но след третата фетална, друг лекар, на когото също безрезервно вярвам ме накара адски много да се усъмня в това, че съм развила ГД.. затова и се подложих на всички възможни изследвания, въпреки че с ендото бяхме решили да не ги правим, докато си спазвам диета и тн.. Е, както и тя се изрази, имаш показатели на човек, който никога не е имал проблем с инсулин и кръвна захар. Въпреки това ще започна да пия и метформин по 1 хапче.. пък дано повлияем на бебка възможно най-добре. Аз стрес не изживявам... истината е, че никога в живота си не съм била в по-голяма хармония със себе си и по-спокойна.. по принцип съм супер нервен човек и ме дразни най-малкото нещо, а сега съм направо.. различна  Girl_hide
Благодаря за подкрепата  heart

Друго се сетих аз.. хемоглобина ми беше спаднал 111 или 113.. док ми изписа феро-фолгамма по 2 таблетки дневно. за месец е станал 123.. от таблетките може ли бебето да наддава много? Аз в сряда ще говоря с нея, да ми намали дозата или дори да спре.. предвид и че сега ще забравя за дори постните ми боб и леща, а ще тъпча само месо..  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 24, 2017, 09:48:01 »

не е възможно от таблетките които пиеш, да качва бебето. По тази логика мойто да се е родило 5 кг. Пих желязо почти по време на цялата бременност. Хемоглобинът ми с цялото пиене и ядене беше колкото твоя.
Едва ли ще ти позволят да спреш желязото, особено при отворена опция за операция.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 24, 2017, 09:53:08 »

Може, просто периодът на свръх растеж, така да го кажа, съвпадна с приема на желязо 1:1.. и се зачудих, а и бая се е повлиял.. имам познати с 110 хемоглобин и не пият нищо.. ще видим док какво ще каже де..
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 24, 2017, 09:53:21 »

Аз нищо не разбирам ама КЗ 6, не е на човек, който никога не е имал проблеми. Ти знаеш как се храня, моята е 3,6.
Важното е, че нещата са под наблюдение. Всеки е с различен организъм, няма за какво да се обвиняваш
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 24, 2017, 09:54:33 »

Панде, КЗ 6 не на гладно, а 1 час след хранене и то ако съм на месо/салати/боб не минава 5.6-5.8. На гладно ми е около 4.5-4.8 smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #314 -: октомври 24, 2017, 09:57:02 »

От нещата, които казваш, и на мен ми се струа, че нямаш повод за тревога. Слушай си еднокриноложката, в този случай тя е тази, която може да ти даде адекватен съвет.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines