Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 06:37:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112024 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: октомври 23, 2017, 11:26:37 »

Охо, Рони, честито!
Лека и безпроблемна ти желая, около термин да гушнете здраво бебче!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 23, 2017, 12:05:22 »

Честито, Адиктед! Пожелавам ти лека бременност!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #287 -: октомври 23, 2017, 12:53:01 »

Честито, Адиктед! Лека бременност!  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: октомври 23, 2017, 12:59:19 »

Аз съм най-смотана сигурно, нито съм заподозряла, нито щях да се досетя... НОООО много се радвам!!!

Честито, Рони! Да е лека и приятна бременността, да сте здрави и да се радвате на пухкаво Гергьовско бебче!

Отворих да ти видя снимката от Барселона. И аз мисля, че е момче.. За да съм сигурна, трябва на живо да се видим  Girl_hide


Днес се виждах с една моя колежка от университета, варненка, която миналата седмица се е преместила да живее в София и веднага заподозрях, че е бременна.. Така и се оказа в края на 5-ти месец, само като я видях.. момчешки ми проговори smile Та, си чакат и момченце smile Живее в Лагера, което ми е на 15мин пеша и много се радвам, че ще се виждаме често smile


Ние минахме третата фетална морфология, бебка е напълно здрава, всичко й е наред. С изключение на това, че отново върви 2 седмици напред, даже близо 15 дни.. трябва да е около 2кг, тя е 2270.. два пъти я мери Чавеева.. всичко й сочеше, че имам гестационен диабет.. посъветва ме да се видя с Яначкова,аз й звъннах още вчера след прегледа и  днес в 8 се видяхме, правих обременяване и пусках гликиран хемоглобин, показателите са ми идеални.. Много ме притесни това, че Чавеева каза, че при майки със склонност към диабет, както съм аз заради инсулиновата резистентност е хубаво, ако не тръгне родова дейсност в 37-38г.с да се прави секцио, не защото бебето ще мине 4кг, а защото можело да има риск за здравето, понеже панкреаса му ще произвежда свръх инсулин по задавания на моя организъм.. Вчера цял следобед ревях, защото си мислех, че дори този режим, който спазвам не е достатъчен и я ухранвам прекалено, но явно си е по-едро бебе, защото не е от храненето.. Въпреки всичко ще пия по 1 хапче метформин вечер пък да видим...
Иначе пак съм качила само 500грама за 3 седмици, в които бебето е качило близо 700.  pardon

Нито е добре да има забавяне в растежа, нито е добре да избързва много.. Все притеснения..


Но е толкова сладичка.. не го очаквах чак, честно.. (това малко като приказката с гарджето). Илиян казва, че прилича на мен.. май е така, въпреки че вчера спеше по време на целия преглед, защото преди това откачи да ме рита, но влязохме с 45 мин. закъснение, заради едно бебче, чиято мама караха да се разхожда и тн.. smile
Така пък се получиха страхотни снимки на муцунката й..  heart heart heart

Трябва да стискаме палци да се появи сама без пришпорване към 7-8 декември  heart heart heart
« Последна редакция: октомври 23, 2017, 13:06:31 от alexandrova_90 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 23, 2017, 13:04:28 »

Тони, няма случайни събития. Детето е късметлийче, ще се роди тогава, когато му е угодно и добре, всичко друго няма значение.В сигурни ръце си, била съм и аз в тях. Най-щастливите ми дни са на това място. Е, и най-тежките но смятам че знаеш че е нормално едното да върви с другото smile .
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #290 -: октомври 23, 2017, 13:09:24 »

Тони а водите как са? На горната граница ли са? Иначе това с меренето е малко субективно, аз родих с една мама чието детенце в 3 болници го измервали 2500, никакъв растеж, и го изкараха със секцио 3300 се роди, 47см, просто крачето е било късичко и от там се объркват всички показатели. И все пак ако наистина ще гони 4кг е рисково за теб да раждаш нормално. В Щерев няма да рискуват нито теб, нито бебето и ще вземат най-доброто решение и за двечките. Браво на теб за кг и за добрите показатели.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 23, 2017, 13:30:28 »

Моника до края вървеше 2 седмици напред.Роди се дългокрака с тегло 3300.Просто е висока, от там излиза повече кила.Те нали замерват бедрената кост.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #292 -: октомври 23, 2017, 13:32:52 »

 Тони, успокой се. Детето си расте и ти едва ли чак толкова може да му повлияеш. Майка ми е изглеждала много голяма през бременността, та чак в петък преди да се родя са заговорили за близнаци и че има време до термин. Е, родила съм се в събота, 2700 и досега ми се бъзикат "едър плод, а ти мишка, сменили са те". Вярно, сега са по-напред технологиите, но дотолкова, че ако има нещо хората специалисти да реагират. Майка ми е най-спокойният човек на света и аз само като започна да се филмирам за нея се сещам - на 35 с първо дете, казала на колежките веднага като излезли резултатите от "жабата", до 5ти етаж всеки ден по ужасни стълби до 8ми месец, баща ми се разболява от хепатит, докато тя е в 5ти месец и през цялото време само си е повтаряла, че всичко е наред и има здраво бебе. Не е имало кой да й каже малко е, голямо е и ето ме. На всичко отгоре съм била най-спокойното и заспало  бебе на света, за да потвърдя, че не е било привидно спокойствието. Понеже аз съм от филм във филм без изобщо никакво основание досега затова ти го разказах и на теб.

 Иначе и аз съм се записала на Хедра на лекцията още щом Панди каза, та там може да се видим и ще ми е много приятно.  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 23, 2017, 13:45:31 »

Ще поживеем и ще видим.. Истината е, че ако прилича на мен главата й ще е голяма, аз не съм виждала човек, освен баща ми, който да има по-голяма глава от моята..не само жени, а и мъже. честно...  На мен шапки за плаж не ми стават, нито пък такива капели.. Само зимни/плетени.. и то не е ок да ходя много много с тях, че още повече си личи колко ми е голяма главата.. Та, за това съм сигурна, че обърква сметките.. За бедрата.. може, ако прилича на Илиян по тях, той има дълги крака и бедрената кост може да е дълга.. Знам ли..

Да си призная искам да е нормално, даже и да гони 3800-4кг.. Мои си разсъждения, ама да видим и Арабаджи, какво ще каже, тя е крайно против секцио в моя случай, освен ако не е екстремно наложащо..  Girl_hide  

Водите са цитирам "В норма, но към горна граница".

Аз след 5-тия месец съм честно казано най-спокойния човек.. но вчера само като чух, че може да съм се докарала до гестационен диабет (което не е рядкост), но това да й влияе на теглото.. Почувствах го като личен провал и се скапах от рев, Илиян много се ядоса, защото едва ли не излизаше, че не се радвам, че е жива и здрава, но просто си представях, че й вредя по някакъв начин и много ме беше яд на себе си.. Ендокриноложката доста ме успокои днес и ще видим.. ако кажат секцио, секцио.. ще търпя, няма какво да се тръшкам smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #294 -: октомври 23, 2017, 13:54:17 »

Тонче има жени с диабет раждат здрави и прави деца, няма какво да се обвиняваш, всичко се следи и се знае, щом е контролирана средата значи е супер, няма повод за притеснение. Хайде, не остана много, да избуташ този досаден ноември и да си я гушкаш, друго си е да ти е в ръцете smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: октомври 23, 2017, 13:54:35 »

Тони, и главата на Моника беше голяма.Моя мъж е с голяма глава, бебето се роди като него с голяма глава, и като мен с дълъг бедър.Сега главата и пак е по-голяма от на връстниците и, но съизмерима, но е и дългокрака smile Разбирам те за чувствата, освен това си бременна, хормоните са по 100.Спокойно секциото не е болка за умиране, минава и заминава, важното е двете да сте добре.Аз така се успокоявах като се оказа, че ще е секцио.И да ти кажа природата си знае, не трябва да насилваме нещата.След като я извадиха, се оказа, че добре че е секцио, така е трябвало да стане!
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 23, 2017, 14:04:19 »

Адиктед, честито! Лека бременност и бързо раждане! Всичко да е наред и да се насладиш на следващите месец <3

Тони, малко ме изненада с изказването на Чавеева. Иван също вървеше напред с 10-12 дни през различните месеци. От началото си вървеше голямо бебе и ако беше изчакал 40 седмица щеше да е поне 4 кг (последния месец качваше по 200 гр всяка седмица). Коновалова го беше измерила много точно 2 дни преди да родя(50 гр по-малко от рождените му), но нито веднъж не е споменавала секцио или предизвикване. Да не говорим, че измериха главата му 9,6 см в 37 г.с.  
Хубаво е, че си направила изследваният и сте отметнали рисковете. Стискам палци всичко да е наред! Браво за твоето тегло и колко си стриктна даже на рождения ти ден да не си хапнеш торта с много захар, брашно и масло  smile
Раждането не го мисли от сега. Няма нищо лошо и в двата варианта. Важното е ти и беба да сте добре, другото минава  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #297 -: октомври 23, 2017, 14:09:47 »

Маше, предполагам че Чавеева са я пртеснили кг на бебе + води. Но за да се говори за Гестационен диабет трябва всичко да е валидно, а без завишена кр.захар се отхвърля ГД
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: октомври 23, 2017, 14:17:25 »

Аз също много се стреснах като я чух.. При все, че вижда показанията от изследванията на КЗ, която не минава 5.3 (най-високата ми в 6-тия месец). В момента ми е 4.8. По-скоро искаше да ме стресне, защото си мисли, че се тъпча ли, знам ли и аз.. А и ме пита правила ли си обременяване с глюкоза, казах й от началото на бременността не, защото сме наясно със ситуацията и според д-р Яначкова няма смисъл.. и тя вика, ами не мисля, че е добре това, по-скоро трябва да си го направиш..

Но например Яначкова каза, че при хора, за които се съмнява че са с гестационен диабет и има риск от тези изброени неща, ги кара да ходят пак в 36г.с да ги види (Чавеева това). На мен ми каза, хайде и да родиш тази прекрасница по най-лекия начин.  pardon Чудна работа..  smile

Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: октомври 23, 2017, 14:22:52 »

Булче, не знаех за водите. Мислех, че само теглото на плода и качването на кг при майката се гледа  badgirl
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines