Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 04:06:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111394 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: септември 07, 2017, 17:29:27 »

Да, аз се усетих и реших да мина там, че да не ме линчувате вече с хилядите ми въпроси  Ashamed girl_haha
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #241 -: септември 07, 2017, 20:02:10 »

Тук има ли дами, които са по - запознати с епидуралния катетър / епидуралната упойка?
Попитах анестезиолог дали влияят на това да има повече разкъсвания и отрече, попитах дали се губи абсолютна чувствителност и не може да се напъва ефективно и каза, че не - каза, че изчезва болката, но си усещаш всичко както ако си без упойка?

Има ли риск да ме осакатят с такава упойка?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: септември 07, 2017, 20:14:37 »

Тук има ли дами, които са по - запознати с епидуралния катетър / епидуралната упойка?
Попитах анестезиолог дали влияят на това да има повече разкъсвания и отрече, попитах дали се губи абсолютна чувствителност и не може да се напъва ефективно и каза, че не - каза, че изчезва болката, но си усещаш всичко както ако си без упойка?

Има ли риск да ме осакатят с такава упойка?

По тези въпроси единствено анестезиолог може да те информира, от форумът няма как да получиш по-точна информация.
« Последна редакция: септември 07, 2017, 20:21:26 от Marri » Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #243 -: септември 07, 2017, 20:38:35 »

Всъщност открих отговорите, но просто не се сетих по - рано да пусна търсачката на форума. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #244 -: септември 07, 2017, 20:46:45 »

 Offtopic
Всъщност всички столчета за кола следва да имат точно такъв обозначителен оригинален стикер с дата и срок на годност smile
Това върши страхотна работа, но за бели държави. От личен опит и то с детска стока такова преетикиране съм виждала... Ум да му зайде на човек  girl_impossible За нашия пазар само трайно набит печат Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: септември 07, 2017, 22:00:20 »

Тук има ли дами, които са по - запознати с епидуралния катетър / епидуралната упойка?
Попитах анестезиолог дали влияят на това да има повече разкъсвания и отрече, попитах дали се губи абсолютна чувствителност и не може да се напъва ефективно и каза, че не - каза, че изчезва болката, но си усещаш всичко както ако си без упойка?

Има ли риск да ме осакатят с такава упойка?

Зависи от дозата/дозите, които ти влеят. Да, облекчава болката, а в същото време имаш усещания над тялото си. Аз се разхождах и се по друсват на топката. Мен ме предупредиха, че ще ми влеят малко (очакваше се до час да родя), за да са ми ефективни напъните. По време на раждането двете АГ си коментираха, че заради упойката не са ми ефективни напъните. Родих с 4 напъна и един външен шев. Коментирай с АГ-то ти. Така ще разбереш повече.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #246 -: септември 07, 2017, 22:05:57 »

Зависи от дозата/дозите, които ти влеят. Да, облекчава болката, а в същото време имаш усещания над тялото си. Аз се разхождах и се по друсват на топката. Мен ме предупредиха, че ще ми влеят малко (очакваше се до час да родя), за да са ми ефективни напъните. По време на раждането двете АГ си коментираха, че заради упойката не са ми ефективни напъните. Родих с 4 напъна и един външен шев. Коментирай с АГ-то ти. Така ще разбереш повече.

Благодаря за компетентното мнение и отзивчивостта  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 08, 2017, 08:34:32 »

Минах прегледа днес, защото трябваше да ми продължи болничния и искаше да ме прегледа, всичко е наред. Бебка се е завъртяла отново с дупето надолу.. Има място да се върти, ама ми се искаше да си остане с главата надолу, че все си мисля, че ще й стане тясно.. Но с моя 5-зонет, който има на разположение за използване, няма проблем сигурно  blush Ще влизам пак в режим без картофи, ориз, док каза да разнообразявам и с тях... нооо върви с 10дни напред и е близо до 1кг ❤️ Кантарът не работеше, та не видях аз как съм с килограмите, но в сряда ще ходя да коментираме изследванията, които пуснах днес и ще видя....  Girl_hide
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #248 -: септември 11, 2017, 09:06:25 »

Момичета, мернах, че обсъждате столчета за кола, не съм чела всичко, но понеже скоро правих голям рисърч. Моля ви, не слагайте бебетата на предната седалка, ужасно, ужасно опасно е, повечето автомобилни производители пишат, че е възможно, но е крайно непрепоръчително.
Кошницата за кола се монтира по възможност в средата на задната седалка, това е най-безопасното място. Аз ползвам огледало за обратно виждане и нямам никакви грижи, шофирам сама всеки ден. Също няма кошници, които се монтират по посока на движението, слава Богу, движението назад е абсолютно задължително до годинката и сиииилно препоръчително до две. Аз взех стол до 18кг, който е монтиран обратно по посока на движението за по-голяма сигурност.
Втора ръка може да се купи, но пак не е препоръчително, не е сигурно стареенето на материалите, да не е пукнато някъде, не пестете от сигурността на децата си, от всичко друго може, от това - не. Гледайте статистиките на АДАК примерно, имат сравнителни анализи по много показатели.

За бебеносенето през зимата това е общо взето единственият вариант, защото с количка по снега няма как, а човек иначе ще полудее у дома, а и детето трябва да диша чист въздух. Аз я носих от 3седмична в раница и не съм имала проблеми (беше ужасна жега за слинг)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 19, 2017, 12:45:31 »

 Offtopic
Не съм модератор, но искам да помоля Ameerah и Mystic да имат по-голямо уважение към останалите съфорумки и да не изтриват постоянно мненията си. Откакто сте се регистрирали кошът е пълен с ваши, самоизтрити постове.
Защо го правите?
Задавате въпроси, останалите отговарят, после въпросите изчезват.

Всеки сам решава какво и до колко да изказва като мнение, но щом сте решили да участвате във форум,  не изтривайте всяка запетая, която сте публикували.

Извинявам се на другите, но от доста време е това явление и мисля е време да се отбележи.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #250 -: септември 19, 2017, 13:06:01 »

Offtopic
Не съм модератор, но искам да помоля Ameerah и Mystic да имат по-голямо уважение към останалите съфорумки и да не изтриват постоянно мненията си. Откакто сте се регистрирали кошът е пълен с ваши, самоизтрити постове.
Защо го правите?
Задавате въпроси, останалите отговарят, после въпросите изчезват.

Всеки сам решава какво и до колко да изказва като мнение, но щом сте решили да участвате във форум,  не изтривайте всяка запетая, която сте публикували.

Извинявам се на другите, но от доста време е това явление и мисля е време да се отбележи.
+1 аз писах също, те да не би да са една и съща личност? Много ми е странно две съфорумки да си трият мненията. просто спираме да им връщаме и да си трият на воля.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #251 -: септември 20, 2017, 11:50:51 »

И термините са неизвестни... голяма мистерия  Girl_hide

Иначе как сте, момичета? Има някакво затишие в темичката ни smile Аз всъщност да си призная искрено се надявам, че ще съм към "очаквани бебета 2018г.", защото хич не искам да родя в периода Коледа- Нова година, за никого няма да едобре. Дано устискам до след нг!!! По овулация терминът е 4-ти, та да видим  huhhuh.gif Иначе да ви се похваля вече си имам официално дула и бекъп дула и съм спокойна, че взех и това решение, поне ще знам, че съм направила каквото е по силите ми да родя нормално, пък ако се стигне пак до операция, то поне тоя път няма да се съмнявам, защото съм избрала възможно най-добрия екип за целта на територията на нашия град  girl_wink

Сега съм в трескава организация на предстоящия рожден ден на малката в неделя и съм и в офиса на работа, където също имам някои важни и неотложни задачки, та жонглирам с личните и професионалните. Добре че поне бременността е спокойна и нямам оплаквания, че иначе...

Коремът ми напоследък изведнъж изпъкна и вчера си правих прочистване на гардероба, половината го изпразних от неща, в които вече не мога да се побера и такива, в които няма да се побирам съвсем скоро и ми олекна доста. Ще видя дали имам от нещо нужда още да си купя, но изобщо не ми се купуват още дрехи за бременни за следващите три месеца и половина, които остават. Може би някоя позната ще ми заеме някакви зимни  girl_wink Иначе планирам да си направя яке за бебеносене с платка отпред като добавя такава към съществуващо вече smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: септември 20, 2017, 12:35:50 »

scilla, ще разкажеш ли малко повече за дулата, откъде ги намери, как избра и ако не е тайна, разбира се, къде ще раждаш? smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #253 -: септември 20, 2017, 12:48:07 »

Да, Еми! Дулата е нещо като "личен асистент" преди, по време и след раждането за родилката. В задълженията ѝ се включва да ти е емоционална подкрепа, физическо облекчение под формата на масажи, упражнения, всякакви техники за релаксация, на които ги обучават, а и добър източник на информация за правенето на определени избори. Преди раждането ще се срещаме няколко пъти, за да се опознаем по-добре, тя да разбере какви са моите желания и нужди относно самото раждане, дали имам някакви страхове и притеснения, на какво най-много държа.

Също като започнат контракциите може да дойде вкъщи и отново да ми е всякакъв вид подкрепа, да наблюдава симптомите т.е. да ме посъветва кога е най-добре да тръгна към болницата, защото аз искам да не отида там твърде рано и да почнат да ме убеждават да ми пускат системи или пък да ме върнат, че нямам никакво разкритие още (примерно).

След това е с мен по време на самото раждане (освен мъжа ми, който също планираме да е там), насърчава ме, подкрепя ме пак с техники за релаксация и съответно, ако не съм много на себе си следи дали се изпълняват желанията от родилния ми план от медицинския екип (ще раждам в св. Лазар). След като се роди бебето следи да ми го дадат веднага за контакт кожа в кожа и да засуче по възможност. Ако пък се наложи пак да ме оперират, може да влезе по време на операцията за цялата ѝ продължителност или пък да си разделят с мм - той докато извадят бебето и да го вземе, а тя след това за подкрепа.

След това може да направи консултация за кърмене или от каквото друго имам нужда. Аз избрах дула от асоциацията на българските дули, която също е и психолог и консултант по кърмене, та е всичко в едно. Видяхме се на една опознавателна среща, вдъхна ми много спокойствие и увереност и ми допадна. Нямаше никакви лиготии или прекалени емоционалности, точно какъвто човек на мен би ми свършил работа smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 20, 2017, 21:12:44 »

Звучи много добре, но и ти си много ориентирана какво искаш! Това е чудесно! Именно последното ще ти помогне във всяка една ситуация. Най-важно ми звучи частта в която да се следи от нея, да бъде спазван плана ти, дори когато не си в кондиция по време на раждането. smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines