Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:01:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112406 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: септември 04, 2017, 12:25:58 »

Тони, аз съм на принципа нито най-евтиното, нито най-скъпото. За столчетата за кола, някоя съфорумка беше разяснявала разликите, но аз не помня къде го гледах. Като цяло първото кошче/столче, ще го надрасте, така че среден вариант ценови, май е най-добре.

Миленка, не е до свикване, до дете си е и до период, дето вика Маги. Моят го разнасяхме на ръце из нас, инак пищеше. Сега не дава да го пипнем, само ни бута.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: септември 04, 2017, 12:56:23 »

Разбирам! Явно съм разглезена от Дани, защото като бебе беше много самостоятелен. Лежеше/седеше си в леглото/количката, занимаваше си се сам. Заиграваше се за доста време. Сега малко ми се връща, защото напоследък само ни дърпа да си играем с него и даже се е случвало да изпада в мини ярост ако не отида да готвим или да играем на каквото друго иска. Ще видим как ще е с второто...

Тони, ние сме с Maxi Cosi. Нямам спомен колко стуваше, защото ни е подарък от брат ми, но е или по-евтиният или средният вариант със сигурност. Доволни сме, определено. Не сме го ползвали за шасито на количката, може би два или три пъти, защото не е хубаво за гръбчето малко бебе да прекарва много време там. Но иначе го ползвахме много.

Дадоха ми 30 дни болничен. Не знам дали  е такава практиката да е по 30 дни най-много. Попаднах на тази акушерка, която веднъж (по-скорко 2 пъти в рамките на 10 минути) имах наглостта да нарека сестра и от тогава много ме мрази и все се държи супер гадно като докторът е в съседния кабинет. Та и днес. Доки ми беше казал да отива в 11:45. Бях там точно в толкова. Като ме видя пред кабинета ми каза да влизам и той отиде да прегледа друга пациентка. Акушерката като и казах за какво съм ми тегли един зъл поглед, извади едно листче и един телбод и ми го забоде на картона с думите "Ето, да знаеш кога са часовете за даване на болнични - 12:30-14ч."  Незнам дали ми стана смешно или ми идваше да я цапна с нещо, но само и казах, че докторът ми е казал да дойда в толкова часа и я питах дали иска да изляза да изчакам. Каза не и после ме попита колко болничен ми е казал. Казах и, че ми е казал до края. И тя като се разфуча: "Ама как искаш до края, ти си в 26та седмица едва". и тн. А той наистина така ми каза предния път...
Както и да е. После той влезе и тя му каза, че ми пише за 30 дни. Казаха да дойда пак на 3 окт. След което сестрата добави "Еми ще ни носиш цигари..Въпреки, че ние не пушим". супер много се издразних! Коя е тая бе, че ще иска подкуп!! Докторът само я погледна, но нищо не и каза. Само ми направи high five и ме пита как се чувствам и си тръгнах.

И така, сега съм в офиса и довършвам разни неща. И после си тръъъгвам!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #197 -: септември 04, 2017, 13:02:52 »

Миленка, не става въпрос за подкуп funnytooth Точно обратното, правят нарушение. Това е израз: Ако ме хванат заради теб, ще ми носиш цигари в затвора Wink.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: септември 04, 2017, 13:03:02 »

Миленка, по 30 дни са болничните.Само последния преди раждане е 45 дни.Така че това е стандартно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: септември 04, 2017, 14:20:41 »

Миленка, стандартно е за болничния. И на мен ми ги издават на 30дни  good Виж това за цигарите и аз бих го разбрала, че иска подкуп  lol

Иначе за кошницата.. Прочетох, че не е ок да стои върху шасито на количката вместо кош дълго време, а и да си призная изглежда ми адски неудобно в тези кошове.. Въпреки че не разбира, ако пътуваш с кола е ОК да седи вътре (било то и дълго време?), а ако го возиш в количката НЕ.. На мен интересно ми е, че тези от 290лв. пише, че се монтират, така че главата на бебето е по посока на движението.
http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=16&pc=3&prodid=5166&pn=%D1%F2%EE%EB%20%E7%E0%20%EA%EE%EB%E0%20Citi%20SPS%20-%20Black%20Crystal

Тези от 370лв. пише, че се монтират само обратно на движението
http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=16&pc=3&prodid=3898&pn=%D1%F2%EE%EB%20%E7%E0%20%EA%EE%EB%E0%20CabrioFix%20-%20Black%20Crystal

това е 480лв. не пише с точност, но и по двата начина ли става?
http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=16&pc=3&prodid=6333&pn=%D1%F2%EE%EB%20%E7%E0%20%EA%EE%EB%E0%20Pebble%20-%20Triangle%20Black

Някъде бях чела, че е добре детето да се вози до определена възраст само обратно на посоката на движение, което прави първия вариант не много добър, так али е?
И вече има някои още по скъпи, които въобще не мисля, че са опция предвид на това, че е зимно бебе, не се знае колко и дали ще пътуваме, освен до докторката и из града.. и просто ми се струва безумна сума за 10-тина месеца ползване.
« Последна редакция: септември 04, 2017, 14:22:17 от alexandrova_90 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: септември 04, 2017, 14:29:37 »

Тони, това със зимното бебе ептен го изключих. В този случай си вземи най- евтиното от тези които си харесала.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: септември 04, 2017, 14:30:40 »

Нашето беше с количка 3в1. Май към 80 лв излизаше.  Колкото може по-дълго е добре да е с гръб към движението. В темата на Машка го обсъждахме.

Да се монтира на рамата на количката е удобно ако ходите до магазин, на лекар. Въобще някъде с колата и след това с количка ако се налага, за да не носите двата коша.

В тези кошчета трябва на всеки 40 Мин да се вадят или нещо такова. Ако някой действително го е правил при по-дълго пътуване - стискам му ръката.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: септември 04, 2017, 14:32:59 »

Значи, до 2 часа е ОК да седи детето в бебешкото столче за кола.След това се прави почивка, малко се вади, "опъва" се бебето и се тръгва пак.Столчето за кола е важно до 9 месечна възраст да е обратно на посоката на движение, заради така наречения камшичен ефект при рязко спиране на кола, тъй като мускулатурата на врата на бебето не е заякнала.Нашето столче си е Мутци, беше в комплект с количката.С Моника в това кошче сме ходили до София, няколко пъти, до Чирпан и се върнахме през Шипка.Не е имало проблеми.Правихме си маршрута така, е да спираме някъде за кафе/тоалетна и я вадехме малко на вън.
« Последна редакция: септември 04, 2017, 14:37:22 от магито » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: септември 04, 2017, 14:34:07 »

В тези кошчета трябва на всеки 40 Мин да се вадят или нещо такова. Ако някой действително го е правил при по-дълго пътуване - стискам му ръката.

biggrin biggrin biggrin Дори не го знаех .
Тони, помисли и за това кошчето от колата да се защраква на количката- удобно е по молове и други подобни.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: септември 04, 2017, 14:42:53 »

milenuity, и акушерката, която седеше при моя доктор се сърдеше, ако някой й каже "сестра". По принцип е права, че не може 20-30 години да изражда и изведнъж някой да я нарече просто сестра, дето няма общо с другото, но ние от къде да знаем точно кой какъв е там. Беше малко дръпната, но си станахме приятелки в последствие. Ама тази твоята много зла ще излезе. Това за цигарите и аз не го разбрах.  blush Така е за болничните, по 30 дни са. След това се дават продължения.

За кошници/столчета за кола четох, че в другите държави до 3-4-5 годишна възраст (не си спомням с точност) е задължително да се возят с гръб.  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: септември 04, 2017, 14:46:55 »

Начи накарахте ме да чета отдавна забравени неща.До 15 месечна възраст е в чужбина, в скандинавските до 4 годишна възраст.Опитаха се да го вкарат и тук, но столчетата са много скъпи и българина няма да издържи.Не че масово возят децата на предната седалка, ама това е друга тема....
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: септември 04, 2017, 14:50:30 »

Кошницата или кошчето за най -малките реално се ползва много малко. Бързо омалява и за по-големи бебета не е конфортно. Бих заложила на средна цена. Няма смисъл много пари да се дават. А най-евтините по дефолт ги изключвам. Един от добрите детски ортопеди в Пловдив пък обяснява колко са полезни за бебето кошчетата - били близо до естествената поза на бебето  и тем подобни. Аз лично не го кредитирам с доверие.
За бебеносенето, чета и тъкмо да се включа се отказвам . Ако някоя бъдеща мама без никакъв опит чете ще остане с впечатление, че едва ли не това е нешо задължително и еквивалентно на количка. Малко се фанатизира тази тема според мен. От 5години всеки ден съм навън с децата в най-големия парк в центъра на Пловдив и на ръцете на пръстите се броят майките , които се разхождат в парка със слинг или ерго раница. За мен слингът е ок за нещо кратко- да идеш до магазина, да успокоиш бебето у вас или разходка в планината. Но да заместиш ежедневните разходки с количка ми се вижда абсурдно.  Колко добре спят децата в количките, дори зимата при температури около нулата. Добре завити в количката. Или лятото, прохладно под някое дърво.мисля че и за майката и за бебето е по-добре количка  , отколкото слинг. Искрено го вярвам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: септември 04, 2017, 15:44:31 »

А Руми, чак задължително, просто на моменти ми беше много по-лесно.Ревеше много на моменти в количката и се успокояваше само в  раницата.Иначе щях да я нося на ръце.Но аз и от количката не си се отказвам.Боже, колко километри е навъртяла тая количка, само тя си знае.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #208 -: септември 04, 2017, 17:59:17 »

Руми,  good Напълно подкрепям всичко казано в поста ти.
Маги,ти сега ме хвърли в размисъл. Като решавах листовки, имаше въпрос за минимална възраст на дете за предна седалка. Помня, че вече няма такива. Аз НЕ подкрепям возенето на дете отпред дори в столче, но с бебето, когато съм сама, го слагам. То повръща, кашля, дави се и ако не го виждам до мен, ще изпадна в паника в такива моменти. Аз ли съм в грешка?
Тони, хубаво е да се хваща кошницата за рамата на количката. Относно посоката на движение - бих избрала с гръб.
За болничните са казали - по 30 дни и после нов. Таз акушерка много знаеща. Все едно е на твое място и може да прецени дали си натоварена, права, седнала, колко пътуваш до работа... Пфу, все компетентни!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #209 -: септември 04, 2017, 18:06:48 »

За първи път виждам кошница обърната в посока.

Тони Макси Козито е много надеждна марка, вземи си нещо което става за рамата
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines