Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 01:27:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112393 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: септември 01, 2017, 14:17:27 »

Да и мен много ме беше страх как ще го връзвам, как ще я слагам вътре... Но не е трудно и явно (освен, когато е 32 градуса),  на нея й харесва и спи през цялото време.
И от количката не се оплаква, но там е по-скоро будна.
За зимата, особено в България (от опита, който аз имам, във Велико Търново),  със слинг/раница не бих тръгнала. Имах стабилна количка и бях като снегорин, държах се за нея, за да не падам...

Същата работа, не мога да разчитам в тия непочистени улици и счупени плочки на погледа и краката си, с бебе в мен, поне аз де. smile
Момичета ,извън темата със слинговете, взимайте си колички с големи гуми, 4 по възможност. Като трактор. Просто с другите рядко има оправия. Съвет от личен опит, който желае и има нужда, да се вслуша smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: септември 01, 2017, 14:42:20 »

Милени, днес бях на лекция организирана от Аптаклуб и беше много интересна, на съвсем различна от бебеносенето тема, но лекторките ми харесаха и беше много полезно (поне за мен). Ще ги следя определено, а другата седмица организират и тема за бебеносенето, като ще има възможност и всяка майка да опита различни видове слинг (тъканен/еластичен) и някои раници, ако си отпуск може да ти пиша кога и къде е да дойдеш smile


Иначе и аз мисля, че през зимата навън не бих си позволила да ходя с бебето в слинг/раница.. казвах и преди.. Аз сама съм като пингвин и постоянно се пързалям, а какво остава да взе да падна с бебето..  shok nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #182 -: септември 01, 2017, 14:47:03 »

Mystic, звънни в НОИ. Най-вероятно си въвеждала брутна, а не нетна заплата. Освен всичко друго за сумата на майчинството имат значение броят на работните дни в месеца. Всеки месец ще взимаш различно.
Сила, дано минеш леко good На мен ми вадиха мъдрец с операция, докато кърмех. Не беше приятно. То и никога не е подходящо времето за такова нещо nea
Споделям дертовете ви - предната бременност ме удари на зъби, а тази на нокти. От два месеца и половина пия витамини за целта и малко ми се нормализираха нещата.
Да, и аз отказах чисто нова придобивка. Комшийката е луда на тема носилки. Тя кош 0+ месеца не ползва на количката. Обаче в жега или в сняг/лед си предпочитам количката. Аз огромни бебета не раждам, но ги създавам, та хич не ми се пъне да нося тежко.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: септември 01, 2017, 17:51:39 »

milenuity, като те слушам не е за теб бебеносенето smile аз когато за първи път видях бебе в слинг преди доста години ми се стори прекрасно. Аз много харесвам слингове, но с пролетно бебе ми се видя не практично. Ако второто някой ден е есенно/зимно ще си взема слинг. Наистина ако са носени от малки , много се успокояват там.

Аз декември и януари в сняг с апрески си бях супер, не съм вадила количката.

Преди време забравих да пиша на scilla за количката. И ние имахме полска, много удобна за улицата, но не и багажника. Продадохме я си взехме Graco Fast action . ММ каза, че ще гледа второто да е зимно (все едно само от него зависи), за да е студено и да излизам с раница или със кошницата за кола, закрепена за количката за малко първите месеци.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: септември 01, 2017, 17:52:36 »

М, на гръб може да се носи и с раница и със слинг към 10м.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #185 -: септември 01, 2017, 17:59:12 »

Мерси, че писахте, момичета. Ами, може и аз да бъркам, въобще не претендирам, че знам всичко - даже по - скоро си мисля, че съм се омотала и май си е така.
« Последна редакция: септември 01, 2017, 18:18:13 от Mystic » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #186 -: септември 01, 2017, 18:37:53 »

Същата работа, не мога да разчитам в тия непочистени улици и счупени плочки на погледа и краката си, с бебе в мен, поне аз де. smile
Момичета ,извън темата със слинговете, взимайте си колички с големи гуми, 4 по възможност. Като трактор. Просто с другите рядко има оправия. Съвет от личен опит, който желае и има нужда, да се вслуша smile

Ти така говориш щото не си бутала полски танк ROFL питай ни как се слага в багажника тази количка... А на ръцете мускули ще направиш от бордюри. За мен решението е слинг/кошче и после лятна.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #187 -: септември 01, 2017, 21:04:18 »

Ох, размина ми се поне за момента. Днес бях и ми почисти каналите и сложи някакъв препарат, който да ги дезинфекцира и подготви за запълване с пломбата идната седмица. Сега съм с временна отново. Лошото е, че на втория мъдрец може по същия начин да се развият нещата. Досега упойка не ми е слагал, търпях болката, не беше кой знае какво. Ще ги запълни поне докато родя да изтраят така, след това ще ги наблюдаваме и ако има нужда ще се вадят тогава.

Аз съм също силно за слинг и готино яке за бебеносене + апрески за зимата, но всеки си преценя сам способностите за бродене в лед и сняг  smile Смятам да заложа на варианта, който bulche и панди са описали. Кош 0+ не възнамерявам да купувам на тоя етап.

Иначе, М, казали са ти вече за носенето на гръб - може и в слинг и в раница, но след определени месеци. Детето трябва да е вече стабилно и по-самостоятелно. Иначе невъзможността ти да контролираш какво се случва на гърба ти не е много ок за малко бебе smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #188 -: септември 01, 2017, 21:35:12 »

Аз съм носила Бубет в раница на гърба, но беше от година и половина нагоре (тя си е всепризнат каприз, та бая я поносих). Изобщо, раницата се оказа много ценна, здрава и се изплати хиляда пъти, а дори беше евтина китайска реплика smile
Бубето беше зимно бебе, но самата зима беше много мека, почти без сняг, та с количката ми беше лесно, а тя спеше само в количката.... Та, имам предвид че зимите и бебетата са различни Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: септември 03, 2017, 06:52:07 »

Ти така говориш щото не си бутала полски танк ROFL питай ни как се слага в багажника тази количка... А на ръцете мускули ще направиш от бордюри. За мен решението е слинг/кошче и после лятна.

Моята е бая тежка, първата количка. Ти отде мислиш ми е подновеният трапец между раменете biggrin biggrin biggrin - от бордюрите.
Триколката дет ми дадоха, пък е лека, но съм crazy много анти триколки- не ме кефи траекторията й, като види тротоар или камък- ходи си накъдето иска. crazy
Абе като цяло Сноу е права- и зимите и бебетата са различни. Моят се возеше доскоро надупен в количката, в поза на 4 крака, захапваше я отляво и се вози по корем. Снимаха го като атракция от Зоопарка. biggrin
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: септември 04, 2017, 09:46:19 »

Тони, приши ми кога е лекцията. Ако мога, с радост ще дойда. Още повече, че ще е супер да се видим с теб.

Аличка,  "Аз огромни бебета не раждам, но ги създавам, та хич не ми се пъне да нося тежко." - много се смях на това smilesmilesmile
 
Момичета, мерси за обясненията и съветите. Хаха, Панди, вероятно си права. Може би не са за мен, но ми се иска да имам алтернативен вариант. Къде, къде по-лесно ще ми е като съм сама с бебето и Дани да го нося в слинг, отколкото да трябва да мъкна и количка.

И още един въпрос: не привиква ли бебето да е много на ръце в тия слингове/раници? Спомням си като с Дани бяхме с болница за бронхиолит, там се засякох с една колежка, която беше с 10 месечното си бебе и тя нон-стоп го носеше с раница, защото каза, че не търпял да се отделя от нея дори и за малко. Дори в тоалетната ходеше така. Направо ми се стори абсурдно.

След малко отивам на лекар. Надявам се да съм само на час от болничния.....
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: септември 04, 2017, 10:02:47 »

Моето не мисля, че е привикнало. Реално почти два месеца вече не съм го носила в раницата, защото или си ходи или е в количката. А и не е искал да го нося. Сега като е студено, може пак да го нося, но на кратки разстояния
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: септември 04, 2017, 10:03:25 »

Миленка, всичко е моментно.Моника имаше период дето само в раницата висеше, бутах празна количка и носех бебе в раница.След това и мина и предпочиташе количката, а още след това въобще не искаше да е покрай мен.Мисля че всичко зависи и от нас.Не знам дали съм права, но Моника беше много едро бебе и и обяснявах, че мама я болят ръцете и не може да я вдига.Сега тя знае, че не мога да я нося и кара рядко баща си.Но има деца, свикнали да ги носят нон стоп, а не са носени като бебета в раници или на ръце, всичко е в последствие.И последно една болест с влизане в болница, сама си видяла, разбива всичката организация и дисциплина и после трябва време за да върнем старите порядки.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #193 -: септември 04, 2017, 10:49:27 »

Mystic лекаря измери ли ти таза с онова желязното?

Иначе за рзстройството, имай предвид че тялото си прави естествена клизма преди раждане, съвсем нормално е smile

И моля те спри да си триеш постовете, всичките постове са ти изтрити, не разбирам защо го првиш!!

« Последна редакция: септември 04, 2017, 11:16:28 от bulche91 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: септември 04, 2017, 11:29:11 »

Милени, на 8.09 е срещата за Бебеносенето, добавих те във ФЕйсбук.

Насочихме се към кошница за колата Maxi Cosi, сега идва да изберем кой модел точно.. има такива за 300лв.. 500лв ..1000лв. Може ли някой да разясни малко повече ?  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines