Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 20:26:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112367 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #165 -: август 31, 2017, 15:32:35 »

smile

А защо тогава има толкова раници, на които пише 0+ ?! Oh my ...

според сектите е маркетингов трик и нито един консултант за бебеносене не препоръчва раница за толкова малко бебе. Нат наистина може да ти даде повече насоки, тя е консултант по бебеносене
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 31, 2017, 15:35:30 »

според сектите е маркетингов трик и нито един консултант за бебеносене не препоръчва раница за толкова малко бебе. Нат наистина може да ти даде повече насоки, тя е консултант по бебеносене

Коя е Нат? smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: август 31, 2017, 15:46:00 »

smile

А защо тогава има толкова раници, на които пише 0+ ?! Oh my ...

Защото предлагат едни подложки, които уж повдигат бебето и го карат да заеме позиция, която да е щадяща, но на практика това е много под въпрос, а ти точно спомена, че не ти се рискува.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: август 31, 2017, 15:55:35 »

Нат = nansita smile

И аз бях чела за тези подложки за раниците и историите, че ставали за новородено, защото ще умра от страх дали връзвам слинга по правилен начин, но тя ми каза по-добре не..
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 31, 2017, 16:31:34 »

А как пролетно бебе да е до 6м в слинг не ми е ясно. Аз от 40 дена го нося в Boba 4g. Никакъв слинг не са ми предлагали. Взеха си 210лв като стой та гледай. За консултант става дума. Но и за бизнес.
« Последна редакция: август 31, 2017, 16:38:23 от pandapanda » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #170 -: август 31, 2017, 19:02:21 »

Аз имам близка приятелка консултант по бебеносене, тя от мен пари няма да изкарва, та ѝ имам пълно доверие. Самата аз също доста съм чела и ровила по темата и най-общо казано, това което bulche каза е в общи линии така. Аз ще нося в тъкан слинг до пролетта със сигурност, после вече ще редувам с количка, раница ще взема сигурно като почна да я свалям и слагам начесто. Слингове има и тип ring, които не се омотваше сто часа, а само слагаш бебето и пристягаш, те също стават за новородени. Ще си взема и такъв. М, ако искаш ще ти препращам покани за срещите по бебеносене, там се донасят всякакви носилки и може да се пробва и разглежда на воля.



Иначе групите по бебеносене са си секта и самите бебеносещи се определят като такива, аз дори имам значка, че съм от сектата  funnytooth  danceg Макар и до момента стажът ми по бебеносене да е сравнително малък, този път ще компенсирам, ако ми позволи бебочето, разбира се. Обаче като стане жегичка, количката ще е на първа линия, не мога да търпя кожа в кожа в жегите  girl_impossible

Из други новини днес бях на редовната си консултация и акушерките казаха, че не са виждали такива отлични изследвания. Бяха дори шокирани. Аз си правих тея дни контролни по съвет на Кадъм и излязоха резултатите и ги показах и на тях. Самата д-р Кадъм ми каза, че мога да продължавам да пия Б12 до края на бременността и докато кърмя, но от друго нямам нужда. Само да проверя желязото пак преди да родя, сега се регулира от билковата кръв, която ми предписа тя.  Yes Иначе чухме пулса на бебо, перфектен беше.

За съжаление обаче следобеда бях на преглед при зъболекаря и се оказа, че имам кариеси над вата мъдреца. Тръгна да ми прави единия и като го отвори се оказа пулпит. Прати ме на снимка и утре ще решава какво ще правим с него дали ще се вади или умъртвява или какво. Не са ми вадили зъб досега.Леко съм притеснена... чувам, че няма проблем да се вадят на бременни, но да видим.
« Последна редакция: август 31, 2017, 19:05:03 от scilla » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: септември 01, 2017, 08:35:33 »

Scilla, много кофти за зъба. На мен са ми вадили и са ми правили пулпит на мъдрец и по-поносимо е да го направят според мен.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #172 -: септември 01, 2017, 08:54:20 »

Покрай бременността големи неволи с тези зъби. Аз никога не съм имала проблеми, само през живота си съм ходила на периодични прегледи. Имам само един кариес като малка и това е. Обаче покрай бременността на няколко зъба сега ми се появи зъбен камък, та чакаме да родя и месец след това, живот и здраве да го чистим. sad

Нещо не наддавам тегло вече, а уж си ям. Бях 60.6 кг., преди около 4 дни, днес се тегля 59.9 кг. Но и съм голям маратонец, вчера извървях 10 км. пеша по задачки, бавно, като костенурка. Корема иначе си расте, беба яко трупа мазнинка. Поритва по - малко, повече изпъва крака напред като балерина.

Повече тапа не ми е падала, малко имам застой, чакаме, днес съм и на преглед, да видим.

Малко по - различен въпрос - има ли вероятност от НОИ да объркат и да изплатят по - малка сума за болничен преди термин (45 дни)? Изплатиха ми една сума, но не знам защо очаквах повече, бях смятала с един онлайн калкулатор, възможно е и аз да греша, не разбирам особено много, но в сайта не пише въз основа на каква дневна ставка се изчислява, само са лепнали сумата и толкоз.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #173 -: септември 01, 2017, 09:05:39 »

Mystic имаш ли ПИК номер? виж в сайта на НОИ какво пише, но ако имаш въпроси звънни или на вашето счетоводство или на НОИ

scilla на мен в 8ма седмица ми се счупи мъдреца, беше с кариес, изчистиха ми го и го запазихме до след раждането, извадиха ми го след това за 5 мин и без никакви усложнения. Пандето може да ти препоръча добър хирург, аз не го вадих при него, но тя е споделяла че е много добър
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #174 -: септември 01, 2017, 09:44:45 »

bulche, имам, с него влезнах в сайта и от там следя кога е постъпил болничен и кога се обработва и в полето пише просто една сума за изплащане, обработва се, но няма повече инфо. Предполагам е 90 % от последните 24 м., но аз си бях въвеждала заплатите в един калкулатор и така има няма 200 лв . разлика и ми е чудно, възможно е аз да бъркам. Не твърдя, че съм много в час. Ще поровя, дано намеря инфо, в краен случай ще отида направо до НОИ, ако някой ме отрази изобщо.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: септември 01, 2017, 10:47:43 »

така и не го разбрах този зор с раници, слингове и прочие- поне при мен не работи номерът. Първо че почват да ме болят зверски раменете, независимо от типа и цената на нещото. Второ- моят не седи мирен минута. Та си карам количката и това е.
А тия групи са тотални секти, не знам Пандето как си ги издържала до момента.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: септември 01, 2017, 11:04:37 »

Да, интересно, че и мен ме боли кръста със слинг като я нося(нося за първи път),но все си мисля, че аз нещо не правя добре или е просто още много близо времето на раждането.

Но си има предимства.

Много зависи как е организирано ежедневието и от детето също.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: септември 01, 2017, 12:24:54 »

Сила, много гадно за зъбите. На мен наскоро ми вадих 2ри мъдрец, не се притеснявай, ако го направят добре за 2 дни си кто нова. Упойката била локална и не пречела/питах 6886пъти/.

За бебеносвнето, аз лично се родих с еластичен слинг и за коликите ме спаси, после в снега ми беше перфектно за излизане. Първо мислех като Панда, направо раница, но същите, от коити е нейната раница ми казаха да взема слинг първо и да не слагам раница. Изобщо не е трудно връзването на еластичен слинг, има 1 начин и това е, не е като при тъкания 62829 начина.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: септември 01, 2017, 12:45:00 »

Да и мен много ме беше страх как ще го връзвам, как ще я слагам вътре... Но не е трудно и явно (освен, когато е 32 градуса),  на нея й харесва и спи през цялото време.
И от количката не се оплаква, но там е по-скоро будна.
За зимата, особено в България (от опита, който аз имам, във Велико Търново),  със слинг/раница не бих тръгнала. Имах стабилна количка и бях като снегорин, държах се за нея, за да не падам...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: септември 01, 2017, 13:42:08 »

Значи си правим една среща по някое време и ми показвате как се връзват тия неща и как се слага бебето, така че да не му напряга гръбнака. Аз все като видя някое бебе в слинг скрито и се чудя как горкото още диша в това нещо и не спарва ли много, но явно не е така. Тия слингове с ринг като че ли най-лесни ми се струват...А от къде се купуват?! И може ли да се пробва преди да се купи?
Само не разбрах, може ли на гърба да се носи бебето в слинг? хаха. Логиката ми казва, че не. Но аз да питам.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines