Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:58:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112392 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #135 -: август 29, 2017, 09:41:53 »

Ще помисля още за варианта с количката, знам само че първите месеци ще го бебенося и няма да мисля за това, като се затопли и усетя нуждата от количка ще действам на момента. Мен също малко ме притеснява возенето напред на 3-4 месечно бебе. Първата ми дъщеря я обърнах късничко напред и и трябваше време да свикне, но всяко бебе си е различно smile

Аз снощи пак задълбах дилемата с легълцата, не мога да реша кой от двата варианта ще ни е най-удобен и най-удачен.
  • Леглото от Икеа (същото, което и Тони е избрала), има само две степени и вероятно ще се наложи да пригодявам, ще идем да го измерим на място колко е и с наличния матрак на Магнифлекс, който имам. От друга страна е по-широко и ще става за по-дълго време, но пък смятам, че ще успея да преселя второто бебе в детската при кака си по-рано или така се надявам поне.
  • Полското легълце с 10 нива на височината, с някакъв механизъм за по-лесно пригодяване към спалнята. Ще го ползвам по-малко време поради по-малките размери, но пък изглежда по-удобно за пригодяване от икейското. Друг минус е, че няма да мога да ползвам наличния матрак.
pardon Girl_hide nea
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: август 29, 2017, 12:56:13 »

Край на драмата.. Платих и чакам днес следобед или утре да я взема. Без коша за новородено, него ще изпозлвам в тъмносин цвят от братовчедка ми, не ми се даваха още 500лв, въпреки че е намален.

Купих черното шаси, че ми харесва най-много, с кош за след 6 м., чанта, адаптори за Макси Кози, другите неща по нейна препоръка не ги взех, защото тя с коша за новородено ще ми даде дъждобран и комарник. Каза ми, че чувалчето не го е използвала, ще го ползва чак сега и няма смисъл, после ще го купя, както и дъждобрана (или както там се казва) за летен кош. Забравих стойка за чаша, но това да ми е кахъра  pardon

Ето така ще изглежда в летен вариант



Ето така през зимата като сме малки още smile



Scilla, аз в ИКЕА харесах най-много едно, което в серия с гардеробче и шкаф отделен.. Сега не го намирам на сайта, но в събота го имаше в магазина.. ето от тази серия е
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Storage-furniture/Wardrobes/hensvik-44791/90111391/
Тъпото е, че то е кошара и не е опция, защото не му се махат решетките..

При нас остана това като вариант - http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Cots/sundvik-4629/00248567/
« Последна редакция: август 29, 2017, 13:10:22 от alexandrova_90 » Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #137 -: август 29, 2017, 13:02:03 »

Честита покупка, Тони!
На Ема леглото е точно Sundvik - изключително здраво се оказа!!!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: август 29, 2017, 14:14:56 »

Като ви чета и почвам да се замислям леко, че и ние трябва да решим какво ще правим с въпроса за спането. Моят идеален вариант беба и батко да спят в една стая от самото начало май е прекалено утопичен. Представям си ме как аз спя на люлеещия стол всяка нощ, хаха.
Не че в момента не поспивам сгъната на Ъ на леглото на Дани като сънува и плаче на сън, но не е опция.

Днес съм направо за пребиване! Сутринта си купих едно смути с праскова, банан и портокал, но от тогава съм на три шоколадови бонбона, едно кафе и сандвич с риба тон, който по-скоро беше сух хляб с бледи следи от риба тон. Само вреднотии ми се ядат...sad sad


Тони, честита ви количка; не бързай с чувала за летния кош. Ние го купихме и беше толкова мека пролет, че нямаше нужда от него, а есента/следващата зима Дани вече ходеше и не сме ползвали количката почти. Та, сега е нов новичък.
Стойка за чаша (или "стойка за бира" както ММ изръси като бяхме в магазина  funnytooth ) и на мен ми се искаше, но като видях цената и се отказах. Същото и с чадърчето и чантата, които са си към количката. Неоправдано скъпи са ми. Бях взела едно чадърче от джъмбо, което вършеше уж работа, но Дани само се опитваше да дърпа дръжката и после го подарих на някой. Сега смятам само да си взема от онези красивите допълнителни сенници и да търся хубава чанта, че предната се разпадна. Даже се изкушавам сега да поръчам, но ММ ми каза, че ще го изхвърли ако види вкъщи поредното нещо, което трябва да складираме за след месеци (той е чувствителен, защото аз имам навика като видя нещо интересно да го купувам на Дани дори и да е за години напред. И имам едно цяло голямо чекмедже пълно с дрехи 4+ и още едно малко с книжки и помагала за предучилищна възраст funnytooth, но оправданието ми е, че двуезичните такива и тези на английски са единични бройки и не винаги се намират и за това ако видя, грабвам) Offtopic

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: август 29, 2017, 14:21:39 »

Няма да го купувам чувала на този етап, ако се наложи тогава.. Чантата я взех, 100лева струва сега намалена и макар да исках черна, а да нямаше взех като летния вариант на количката, ще видим много ли ще е грозно с нея през зимата.

Обадих се и добавих поставката за чашата 26лв струва сега. Сигурно на общата сума не ми се струва много  Girl_hide

Тия чадърчета са ми безобразни, а и тоя сенник на iGO закрива почти цялото дете, защо е нужен и чадър, за краката ли .. не разбирам честно казано  huhhuh.gif

*аз ядох мусака... Илиян си е купил халва, че много му се ядяла.. и сега си представям филийка намаза с халва и маргарин (не масло!), объркани. Баба ми правеше..ммммм  Torte
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #140 -: август 29, 2017, 14:41:02 »

Тони, честита количка Bravo Комшийката две години търкаля нейната и определено изглежда много добре все още good
Да, покривало за крачетата може изобщо да не ти трябва. Две години ползвах активно количката и не ми се наложи да купувам.
Чадър може да ти е необходим за кош 0-6 месеца, но предвид кога ще родиш - отново влиза в графа "Ако се наложи". Дори сега лятото аз не поисках такъв.
Чашата за бира (и ММ така я категоризира) каката си я заплю за нейното шише pardon
Offtopic
Хехе, помня как реагира, когато разказвах за следобедната закуска "мазАло" от детската градина. girl_haha
и сега си представям филийка намаза с халва и маргарин (не масло!), объркани. Баба ми правеше..ммммм  Torte
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #141 -: август 29, 2017, 15:05:33 »

Пу - пу, честита количка. Красота!  heart

Благодаря за пожеланията. Хубаво ще е да го понося това бебе още поне седмица. Днес за първи ден не отидох в парка, смятам поне няколко дни да си почивам повече, да не се натоварвам, че съм като коза - ходя ли ходя, а у дома все гледам нещо да свърша.

Ето го тумбака... Изпитвам смесени чувства, понеже скоро няма да го има. Яко ме тресат хормоните.
http://prikachi.com/images/835/9171835C.jpg  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 29, 2017, 15:21:19 »

Мистик, изглеждаш супер и какъв хубав корееем  shok heart heart heart

Аз от скоро минавам за бременна горе долу, понеже и за по-дебеличка си минавам спокойно, но щом в Кауфланд на витрината ме питат, дали ми се хапва нещо да ме почерпят  lol

Тук вляво съм в 15г.с, вдясно в 23г.с smile



Само един профил разлика и нещата изглеждат по-различно  huhhuh.gif

« Последна редакция: август 29, 2017, 15:23:29 от alexandrova_90 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: август 29, 2017, 15:27:22 »

Забравих да питам, Мистик, сутиенът ти е много красив, изглежда ми и от тези специалните за бременни/кърмещи или бъркам? От къде е, ако е такъв?
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #144 -: август 29, 2017, 15:43:45 »

Благодаря. Много си хубава и лъчезарна! Имаш си и бременно коремче  heart
Сутиенът е за бременни/кърмачки от H&M. Без банели е. Точно черният ми е най - удобен, взех и един сив, но нещо се разпусна и разши.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 29, 2017, 16:28:12 »

Мистик, изглеждаш супер. На тони снимките ми стоят като Х sad, но аз си я гледам във ФБ така или иначе smile <3

И аз имам три такива от H&M - черен, бял и сив на бели точки. Супер удобни са ми, особено сивият. За кърмене са, но сега като съм яко нацицяла само те ми стават без да преливам, хаха pardon

Днес в офиса поне 4 колежки ме питаха няма ли вече да излизам в болничен. Това е знак smile Wink.
А напоследък, по закона на Мърфи, телефонът ми нон-стоп звъни с хора, които искат да си запишат час за сесия, а аз трябва да им откажа, защото ако пак се претоваря ММ няма да го понесе ама никак добре (а някои така бих искала да ги снимам...). Та, снощи в 23:10 ми звъни непознат номер. Супер много се притесних да не е станало нещо, защото баща ми не е в София и двамата с мама са сами поотделно - тя в къщи, той на вилата. Даже ме заболя корема после. Вдигнах и... "Здравейте,  да ви питам една сесия колко струва". Малко бях в шок и злата бременна в мен се събуди. Мисля, че ще тази жена вероятно ще ме оплюе в някоя група сигурно, че съм грубиянка.  Замълчах малко и после и казах: "Извинете вие часовник имате ли?!?@#?!"
Тя вместо да се впрегне ми се изхили и ми заяви: "Ами с малко дете съм и нямам възможност да ви звънна преди да я приспя!"
Аз: "Ами и аз съм с малко дете, което току що събудихте"
Тя (как не и стана неудобно, незнам!): "И все пак ще ми кажете ли колко струва една фотосесия или не?"
Аз: "Не, няма да ви кажа в момента, съжалявам! Не защото тази информация е публикувана и на Фейсбук и на сайта ми, а защото дори и да няма обявено работно време има общоприети часове след които не е редно да безпокоите някой".
Пожелах и приятна нощ и затворих.
Ама и да не бях бременна щеше да ми кипне.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 29, 2017, 16:55:57 »

Миленка, тия снимки само в Инстаграм ги има  blum

Относно сутиените в ХМ съм виждала, уж за бременни пише.. закопчават се отзад като нормален сутиен, не ми стават на обиколка.. Най-големият е 80, а на мен ми е 85-90  cray

Затова се загледах в на Мистик, прилича ми, че е като спортните сутиени и ми изглежда много по-удобен.  good

За фотосесията направо нямам думи  diablo diablo diablo

ето от прикачи трябва да се видят Wink

http://prikachi.com/images.php?images/919/9171919E.jpg


http://prikachi.com/images.php?images/920/9171920O.jpg
« Последна редакция: август 29, 2017, 16:58:55 от alexandrova_90 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: август 29, 2017, 18:50:38 »

Тони, честита количка! Със кеф и здраве да се води госпожицата в нея!
Ти си страшно сладка, много си лъчезарна и някак сияеш  Girl_hide

Сила, ти сигурно си знаеш, но да си кажа за МП взимай само нови, да ще ти излезе доста по-скъпо. Аз взех един от групите да пробвам дали ми допада, уж беше нов само пробвам /наистина беше много запазен/, но Ники получи едни обрив от него, чак до дерматолог стигнахме докато мине и повече не съм го слагала.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: август 29, 2017, 19:33:13 »

За сефте гугълнах "многократни пелени"... Нямах идея, какво представляват.  huhhuh.gif
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #149 -: август 29, 2017, 21:55:08 »

Много сте сладки, бременни коремчета!!!
Миленка, къде те намират тия откачалки?! Вече грам възпитание и такт не им остана на хората  diablo diablo diablo diablo
На мен пък тези сутиени на H&M грам не ми бях удобни, но и аз съм супер странен номер, а като родилка всяка напомпана фолк-дива щеше да ми завиди - беше страшно!!! Сутиени си намерих от mothercare, после минах на любимите ми etam, но с по-мека чашка. Тони, мисля, че и next вече предлагат сутиени за кърмачки, провери ги, може да има твоя номер smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines