Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:20:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112382 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #120 -: август 28, 2017, 16:03:53 »

Али, не, не са толкова момчешки. Мечета с балончета и дъгички на нежно син фон,а тези с ластици са бели или сини.
Аз нали съм на вълна шев и кройка - спокойно може да сложиш харбали на обиколниците от горния край, или дантела, или нещо друго в този ред на мисли.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #121 -: август 28, 2017, 16:20:51 »

bulche, след като ти написах предходния коментар гугълнах и видях снимки на малки бебоци с коланите и изглеждат съвсем ок, та може би ще спестим и от тва перо разход, благодаря за напомнянето!  give_rose Радвам се и че съм избрала такъв цвят (винен), та изобщо няма да е проблем да си возя момченцето в нея.  danceg Единствено се чудя дали е ок да гледа все напред от 3-4-месечно. Имам още време да го помисля smile

Иначе тея Mutsy-та и аз ги харесвам, но са ми непрактични от гледна точка на това, че са кош и шаси и за моя вариант, в който живея в кооперация без асансьор на почти трети етаж и слагам количката в колата, не ми е никак удобно. Първата количка на Ария беше полска с кошове и шасита и да наистина беше идеална за софийските терени, но пък мускули направих от разглобяване и сглобяване и прибиране и изваждане  beating Затова ще си остана с "лятната", която се сгъва с една ръка и хоп в багажинка и готовооо. А и като се замисля как ще спестя едни 1к + и мога да ги вложа в нещо друго, направо весело ми става на душичката  danceg Yes

Али, с удоволствие ще споделя!

Mystic, изобщо не обръщай внимание на тея коментари за теглото! Супер си си! Нормално ли ще раждаш? За кога беше терминът? smile Относно комплектите аз имах 3 в началото и ми бяха предостатъчни, мисля, че и с два си ок, освен ако не повръща и не ги цапа твърде начесто и да няма време първия да изсъхне докато се изцапа втория smile

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #122 -: август 28, 2017, 16:31:20 »

Цитат
Единствено се чудя дали е ок да гледа все напред от 3-4-месечно. Имам още време да го помисля

естествено че няма никакви проблеми да гледа напред, нали се сещаш колко е голям сенника на тази количка, то горканчо няма да види нищо напред. Аз от към 5я месец го подигах вече на втора степен че беше огромен ревльо и се возеше само напред. Срещах из групите на бебеносещите че било ужасно децата да гледали напред, което за мен е голяма глупост, все едно след няколко месеца като проходят назад ли да гледат?  Girl_hide
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: август 28, 2017, 16:44:56 »

Тони, ние сме със стар модел на Мутци - mutsy 4 rider, купен втора ръка от Англия.Изключително съм доволна от тази количка и още едно бебе, та дори и две може да избута.Много маневрена и минава мноого леко през хубавите български улици.На всички Мутцита са им ниско кошовете, ако можете да вземете допълнителен кош от някой чужбински сайт, ще се родите, ето такова нещо.Ох не мога да го намеря, ще пусна по-късно линк, че излизам.Иначе ние си взехме такава кошница и ми вършеше страхотна работа.Ще пиша и други плюсове, ама утре най-вероятно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 28, 2017, 16:51:38 »

Знам го кой е допълнителният кош, Маги  good При нас не става въпрос, че е ниско коша, а че видиш ли като се сгънело шасито коша на Евото падал директно на зематя, което при Айго го няма (факт, ама аз не съм толкова тъпа, да го пускам в локвите lol както и да е проблема е решим, купуваме по-новия модел и двамата сме съгласни, за което..

Сега въпросът ми е малко борба с вятърни мелници, защото германката няма против да ми е прати до България, като я платя предварително (там покупко-продажбата става в ибей).. Но видиш ли аз искам холандската повече, а тази от снощи се дърпа, защото майка й й била казала, че българите сме много склонни към "криминал активити"  crazy и сме щели да й пратим парите по банков път, тя да ни изпрати количката и ние след това да си вземем обратно парите от банковата й сметка, а и може и другите й пари да дръпнем.. Обяснявам й, че няма как да стане, казах й да отиде да си пита в банката и те от там й казали да не рискува, че било възможно да я измамим..което, ако става само със знанието на нейната сметка, ние вече би следвало да можем да направим, защото тя ми я написа още в неделя.. пълна откачалка..  В началото искаше с Уестърн юниън, което си е още по-рисковано за нас, но в последствие се съгласих след 5 разговора с нея по телефона, видях я че не е лъжкиня, а просто откачена домаКИНКА!! Но от банката я посъветвали и така да не процедира, защото можело да й врътнем номер.. Направо не знам, как може да са толкова смотани тия хора, ама нали й искам количката, още не съм й казала да се гръмне.. но съм на косъм smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #125 -: август 28, 2017, 18:18:38 »

Tони, защо сгъваш шасито с коша? За нас Евото беше най-компактно сгъващата се количка: шасито се сгъва лесно и компактно, а "летния" кош се сгъва като мидичка и не заема почи никакво място...
Нашето Ево изгледа две деца и вече 4 години е в жестока експлоатация...
Муци iGo изглежда супер, но защо е 2 000 лв?!  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Като го гледам имам резерви за шасито му, обаче....като знам Бубет как беше 12кг на 1 година, можеше да обърне всяка втора количка, хахах
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: август 28, 2017, 18:48:06 »

Да, и Моника на 1г бе;е 11 или 12 кила не помня.И това Мутси, макар да е тежко като количка, се бута изключително леко.Аз с моето дебело бебе, се чувствах по-добре от майки с по-леки колички.
Аз не разбирам защо ще го сгъвате това шаси?Нали го сгъваш и прибираш някъде, в кола, например?Какъв е проблема, че пада на земята?И друго, гледай бутона за удължаване/скъсяване на дръжката на количката да ти е на лесно и удобно място.Пример, в асансьора скъсяваш, излизаш удължаваш, да ти е лесно, с едно натискане.Малки са им сенниците, ще трябва да си вземете допълнителен, но за тия неща има страници и правят разкошни красоти.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 28, 2017, 19:06:14 »

Решихме го, защото откачих.. Утре, ако котка не ни мине път, отиваме и купуваме шаси+летен кош iGO, в момента е на промо, излиза към 1200лв., ще взема и чантата. И ще ползвам коша за новородено на братовчедка ми.

Много ме е яд за тая холандка, направо откачам  beating

iGO се сгъва с едно докосване, честно.. личи си, че са го мислили повече след Evo. То, даже има два вида шаси от iGO, старо и ново.. новото е просто  good good good 

Иначе и бебенцето на моята братовчед е пухкаво, аз даже се чудях, дали не е тесен летния кош, но тя каза че си е идеален. Бебенцето й е на 10 месеца и каза, че ще си я ползва, докато не проходи, няма изгледи да е малък коша или нестабилна количката.  good
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #128 -: август 28, 2017, 20:15:46 »

Mutsy е хубава количка. Защо не си направите кефа щом имате възможност,  вземете си новичко. Да му е чисто на бебенцето и да ви е пълен кеф на вас. Нас ни спря цената и затова си взехме нова малко по евтина но пак висок клас поне според мен. Не знам. Харесвам си я.

Да ви кажа част от тапата ми падна,  беба слезна надолу и имам леки подготвителни контракции.
« Последна редакция: август 28, 2017, 20:19:21 от Mystic » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: август 28, 2017, 20:30:00 »

Mutsy е хубава количка. Защо не си направите кефа щом имате възможност,  вземете си новичко. Да му е чисто на бебенцето и да ви е пълен кеф на вас. Нас ни спря цената и затова си взехме нова малко по евтина но пак висок клас поне според мен. Не знам. Харесвам си я.

Да ви кажа част от тапата ми падна,  беба слезна надолу и имам леки подготвителни контракции.
Браво, финалът е близо.  good
Кога ти е терминът?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 28, 2017, 20:53:45 »

Mystic, лелее то не останало.. Скоро ще гушкаш бебчето  heart Всичко да върви по план и по най-добрия начин, и за теб, и за бебето  give_rose
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #131 -: август 29, 2017, 07:56:59 »

Mystic,леко и бързо раждане  good

За количката и коша напред.С Явор ползвах такава, защото ни откраднаха другата.
В началото на мен не ми беше добре да го возя напред и го носех в слинг.Към 3-4-ти месец , той пък не искаше да седи така без да ме вижда.Но това си е до бебе и няма как да знаеш.

Иначе пак с него ползвам многократни пелени, не смятам, че е нещо сложно.Пера на 60 градуса, слагам прах и дезифектант и слънцето върши останалото.Има много хубави принтове за момичета и момчета.
Те са като количките, трябва да пробваш, за да разбереш, кое точно ще пасне на твоето бебе.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #132 -: август 29, 2017, 08:35:34 »

Срещах из групите на бебеносещите че било ужасно децата да гледали напред, което за мен е голяма глупост, все едно след няколко месеца като проходят назад ли да гледат?  Girl_hide

По каква логика няколко месеца нямат значение? В началото бебето се стресира ако вижда прекалено много неща, психиката и мозъчето му се претоварват, а и за него е важно винаги да вижда мама. Не случайно бебетата се обръщат наобратно след 6тия месец, че и по-нататък, не е просто лигавщина.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #133 -: август 29, 2017, 08:39:49 »

По каква логика няколко месеца нямат значение? В началото бебето се стресира ако вижда прекалено много неща, психиката и мозъчето му се претоварват, а и за него е важно винаги да вижда мама. Не случайно бебетата се обръщат наобратно след 6тия месец, че и по-нататък, не е просто лигавщина.

Това от личен пример мога да ти кажа че не е вярно. Моето е било обърнато от 4-я месец и мога да кажа че беше едно изключително спокойно дете и 99% от майките ми завиждаха че спи по 4 часа на обяд
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 29, 2017, 09:32:13 »

Решихме го, защото откачих.. Утре, ако котка не ни мине път, отиваме и купуваме шаси+летен кош iGO, в момента е на промо, излиза към 1200лв., ще взема и чантата. И ще ползвам коша за новородено на братовчедка ми.

Много ме е яд за тая холандка, направо откачам  beating

iGO се сгъва с едно докосване, честно.. личи си, че са го мислили повече след Evo. То, даже има два вида шаси от iGO, старо и ново.. новото е просто  good good good 

Иначе и бебенцето на моята братовчед е пухкаво, аз даже се чудях, дали не е тесен летния кош, но тя каза че си е идеален. Бебенцето й е на 10 месеца и каза, че ще си я ползва, докато не проходи, няма изгледи да е малък коша или нестабилна количката.  good

Тони, вземете си я от тук. Не можеш да си сигурна в какво точно състояние ще пристигне от Холандия така или иначе. Те холандците, нали работя с много такива, са големи скръндзи и мнителни, голяма част от тях. 

А за сгъването. То и Евото се сгъва супер лесно. Но ако Айгото ви е на сърце, взимайте го! Мутци са качествени колички и, както е писала Маги, много маневрени и лесно бутащи се.

Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines