Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 23:54:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 112390 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #105 -: август 28, 2017, 12:43:28 »

Вероятно сте го чели, защото много пъти съм го споменавала, но и аз ходих на 2 ФЕК - първата я направих по собствено осмотрение и желание .... Още тогава се видя, че Бубет има лек проблем, проследихме го и нещата се потвърдиха и при втората ФЕК. На раждането докторите бяха информирани, прегледаха я и установиха най-добрия сценарий (за щастие!!!). Но бяхме подготвени, екипът и неонатолозите - също! Затова винаги препоръчвам това изследване - няма нищо общо с ФМ, много по-детайлно е!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #106 -: август 28, 2017, 13:33:40 »

Моята АГ след като ми направи ФМ ми препоръча и ФЕК, но аз нали не съм по много подробните тестове и след консултация с моите проследяващи акушерки реших да я прескоча.

Честит да е Виктория, sunny_s! Дано вече сте се адаптирали и да сте щастливи заедно вкъщи!

Ние се върнахме от морската почивка в събота. Беше много спокойна, единствено последната вечер и на другия ден по време на пътуването ми се стегна коремът повечко, та трябваше да полежа да мине. Тази седмица съм на консултация при моите любими акушерки, после пък съм на зъболекар за едни кариеси по мъдреците, да видим могат ли нещо да се правят в момента или ще чакам да родя. А днес пък си повторих изследванията контролно на жкс, желязо и разни други по препоръка на д-р Кадъм. Също така и съм отново в офиса след 4 седмици отпуск. Направо го усещам като почивка  funnytooth
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 28, 2017, 14:02:06 »

И ние този уикенд се върнахме от море и днес съм на работа sad.
Понесох жегата съвсем добре и беше голям кеф да си плувам в морето. Бяхме в Созопол, но ходехме на плаж на Смокиня, защото плажовете в самия Созопол бяха супер пренаселени и неподдържани, докато на Смокиня всяка сутрин беше изравнено от машината за чистене, водата беше кристална и прекрасна и не беше (учудващо за мен) пълно с народ.
Днес бях на преглед, всичко е наред. Мерките отговарят на 24гс, аз съм 24 и 2 дни днес. Плацентата е 1ва степен. Незнам какво значи това. Али пак се е обърнала седалищно и не спира да ме шутира в пикочния мехур.
Аз съм много смотана, да ви кажа. Бях решила да искам болничен днес и си носех картон и тн, но ми стана неудобно да помоля и не исках sad. Чак вече като бях излязла от кабинета и докторът отиваше в съседния му казах, че ми е все по-изнемогващо на работа и дали може по някое време да ми даде болничен и той ми каза да отида на 4ти. Цяла седмица, в края на която има едни срещи, които се надявах да избегна, но явно няма да стане и ще трябва и да презентирам. Но пък 4ти не е и толкова далече, като се замисля. smilesmile

Казах ли ви, че направих първите покупки. Взех едни сладурски бодита 56 размер. Иначе сме пълни с бодита, но точно 56 имаме само с къс ръкав и не са много. Също купих и роклички, супер сладурски, размери между 6м и 24м, хаха. Ама са супер за снимки, едни такива хем интересни, хем без картинки, а и бяха и намалени, та...не устоях. Също поръчах и розово lovey на Bearington Bears. Дани има същото "лави", но синьо и много го обича. Спи си с него винаги и си го носи като пътуваме.  Мисля вече да не пазарувам. или поне не преди да прегледам какво имаме и да преценя дали реално ще ни трябва нещо ново. От една страна ми се иска да купя нови, момичешки чаршафи и обиколници за креватчето, но от друга стана знам, че е излишен разход smile.

Какви са тези колани, за които говорите? Аз след като родих Дани не съм носила. Коремът ми се прибра доста бързо, но се чудя дали и с второ дете ще се прибере така успешно.

Аз май спамнах темата с тия покупки сега като се замислих... Offtopic
« Последна редакция: август 28, 2017, 14:05:54 от milenuity » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #108 -: август 28, 2017, 14:23:57 »

Бравооо, радвам се за сполучливия преглед и за новите покупки!  Bravo Добре, че все пак си се престрашила да си кажеш за болничния, макар и да е за след седмица! Имаш нужда!

Аз пък съм се заринала в приготовления на рд на Ария и в подготовка за пускането ѝ на кооператив идната седмица и покупки за бебето ги оставих на заден план, макар че са ми в to-do-lista. Аз отдавна съм подарила всички бебешки неща и затова ще трябва да купувам наново почти всичко. Заканила съм се този път по-умерено и постепенно. Мисля също и да изгледам това бебе с многократни пелени, та и на тази тема трябва да се образовам по-добре и да започна да купувам, че те са си инвестиция, но пък възвръщаема и незамърсяваща околната среда или поне по-малко smile

За колани бях чувала и с първата бременност, но сметнах, че няма да ми е нужен или пък полезен и си минах без. Сега пак така ще процедирам.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: август 28, 2017, 14:30:26 »

Браво за покупкитее, М  heart Харесва ми, че й говориш на име вече  heart heart heart

Ние нали купихме дрешки от ХМ.. От тогава не съм, мисля да напълня кошниците през октомври от Английски сайтове, набелязала съм next, mothercare и asda.

Харесвахме леглото в ИКЕА, ще купим него, маха му се преградата и пасва на нашето легло. Поръчах матрачето от Дормео. Колебаех се между него и Магнифлекс, но избрах първите, заради това че има по-твърда и по-мека част, като цени бяха горе долу еднакви. Дормеото в момента е намалено с малко даже. Ние нали сме си фенове на техните матраци, в целия апартамент сме с тях.. От привикване, накарахме и нашите във Враца да си купят, защото след нощуване там се чувствах като пребита, на иначе супер удобният ми преди матрак  pardon

Наред е количката  heart
« Последна редакция: август 28, 2017, 14:34:09 от alexandrova_90 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #110 -: август 28, 2017, 14:41:21 »

М, хич не се срамувай за болничен smile Щом така го чувстваш, си говори направо. Понякога напрежението е по-лошо и от физическата умора и лекарите много добре го знаят това.
Плацентата е временен орган и старее. Има четири степени на зрялост. Важно е да не старее преждевременно, за да храни бебето.
Нашите обиколници и основните чаршафи (които са в комплект) са жълти, но розови имам при бабите, за да не разнасям всеки път основни неща. Като им гостува, ще спи в момичешки цветове pardon Нямаш ли подобен вариант?
Колан за след раждането може да е напълно излишен. good Структура, мускулатура - всичко е индивидуално. Ето, след трета бременност аз нямам корем. Поне един келепир да има от толкова години спорт. pardon
Сила, каква ти е ползата от многократните пелени? Аз първия път се бях насочила към такова нещо, а после се отказах. Не бих си причинила да пера и дезинфекцирам подобно нещо. nea Цялата врътня едва ли излиза по-евтино и еко при пране и сушене, а и кърмено бебе как ака.... girl_impossible
Тони, напредвате бавно с покупките и вие. Bravo
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #111 -: август 28, 2017, 14:51:12 »

Тони, добре ми напомняш и ние да проверим височината на икейското и изобщо как ще се случат нещата със спалнята ни. Вие ще го прикрепяте ли някак към спалнята? А относно матраците - наскоро купихме на Ария за детско легло (90х170) на Екон след много препоръки. Не мога да изразя мнение, тъй като тя спи на него, но поне спи добре  blum Иначе бебешкият ѝ матрак беше Магнифлекс бамбуков, но почти не го ползва, та трябва да видя дали размера става за икейското легълце, та поне за второто бебе да влезе в употреба  pardon А избрала ли си вече количка? Аз ще изчакам този път с тази покупка май, че нали възнамерявам да си го нося в слинг поне зимата докато е студ навън с яке за бебеносене да се гушкаме.

Али, с първото бебе се бях отказала от МП, но този път имам близка приятелка, която е доста навътре и виждам от нея, че изобщо не е толкова трудно колкото си мислех и там има развитие и нещата всъщност са по-добре отпреди 3 години например.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #112 -: август 28, 2017, 15:17:07 »

scilla ти ако не си продала Гракото, първите 2-3 месеца можеш в слинга и после слинг/гракото, то си става и за по-малко бебе, нищо че е напред.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: август 28, 2017, 15:21:04 »

Али, при нас е обратното. При баба му и дядо му всичко се взима унисекс, за да става както за Дани, така и за Ема (брат'чедката). Там леглото е с кафяво/зелена гама. Аз много обичам зелено и даже се дразня на прекаленото розово, което е превзело момичешките неща, но ми се иска и нещо кифленско да имаме  girl_wink , все пак.



Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #114 -: август 28, 2017, 15:25:25 »

bulche, не съм го продала в интерес на истината и обмислях дали няма да стане, само където няма да го виждам и не съм сигурна как се прикрепя новородено с тези колани и с липса на преграда, но пък ще си спестя един разход, а и цветът е унисекс  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #115 -: август 28, 2017, 15:27:41 »

Сила, ще ми е интересно тогава да пишеш, когато вече имаш повече информация smile
Миленити, толкова ли са момчешки чаршафите? Ако е само до цвят - лесно, ама и от картинките много си зависи. Аз въртя три комплекта вкъщи, като едните са ми най- на сърце, че все се случва бебо да повърне или памперсът да изпусне. Аз хич не съм по розовото. Наблягам на цикламено и лилаво Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 28, 2017, 15:38:36 »

Не, няма да го прикрепяме поне не го мислим така, ако много мърда като разстояние от нашето (макар, че няма да има такова място), тогава ще помислим. Матракът за всички икейски е 60/120см.

Количката е Mutsy iGO. Бях 1000% убедена да я вземем нова, но след разговор с мои приятелки взех да се замислям.. Едната ми предлага коша за новородено, който е ползвала 30-тина пъти, има зимно бебе и го е бебеносила през зимата, тогава ще купим само шаси и летен кош, което си е оферта.. От друга страна ми казва, ако мога да си я намеря втора ръка, за да не давам толкова много пари, защото били здрави и след използване от 1 бебе си били в супер състояние.. В България масово се предлагат Mutsy EVO, втора ръка, а ние не искаме този модел категорично.. Намерих една в Германия, но харесах много повече една в Холандия.. Идва въпросът да се разберем с холандката, че не сме български измамници, защото след като ни изпрати банковата си сметка (с превод, по която само ние предприемаме риск от това, че може да не ни изпрати нищо насреща) тя се сети, че можем да й откраднем парите от сметката.. и някакви такива. Това започва сериозно да ме дразни, защото акъла ми не може да побере тези уж така добре образовани западно европейци в кой свят живеят и как с банковата й сметка, аз ще си взема парите обратно, след като си получа количката.. Извънземни са, проведохме поне 6 разговора и писахме 2940204294 съобщения, чакам я до днес да реши и или ще пиша на германката или ще купим нова шаси+летен кош, колкото и да ми харесват цветовете, които са техните, защото в България не се предлагат такива възможности.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #117 -: август 28, 2017, 15:45:53 »

bulche, не съм го продала в интерес на истината и обмислях дали няма да стане, само където няма да го виждам и не съм сигурна как се прикрепя новородено с тези колани и с липса на преграда, но пък ще си спестя един разход, а и цветът е унисекс  good

става, става, към третия месец са вече шишковци и се хващат коланите, няма проблем, аз моето зверче на 4 месеца го сложих в черното грако, те коланите са тънки и удобни и стягат точно както трябва, няма да имаш проблем.Иначе има доста видеа, не им пречи, те не им висят краката без прегради, но виж майка ти може да ти измисли някакво покривало за краката да се закрепя smile



Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 28, 2017, 15:54:43 »

Али, не, не са толкова момчешки. Мечета с балончета и дъгички на нежно син фон,а тези с ластици са бели или сини.

Тони, защо категорично не искате EVO. Ние сме с такава и съм супер доволна. Лека, маневрена, функционална и красива. Само лесно се драска шасито.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 28, 2017, 16:02:53 »

Аз не харесвам платовете й, а шасито се сгъва доста трудно, но в крайна сметка бях склонна и на него. Илиян е зацикли, че не го харесва шасито, не му харесва как се сгъва и че ако имало локва коша падал вътре и е по-краен от мен.  pardon Истината е, че можем да си позволим iGO  нова от тук, но аз пък си викам, аз ли съм най-тъпа, че да давам 2000+лева за всичките неща.. Намалена е 1500, но пак без аксесоари и сега аз зациклих да не даваме толкова пари.. Ще видим, къде ще му излезе края  funnytooth

Много ме е яд, че нямам нито един познат в Холандия да му дам парите и да ми купи тъпата количка от тая жена, защото сега яко зациклих на нея  lol

Иначе шасито и при двете ще се драска еднакво, защото реално са си от един и същ материал  Wink
« Последна редакция: август 28, 2017, 16:05:09 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines