Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 14:31:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111849 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #60 -: август 16, 2017, 14:12:25 »

Махат се на тези http://m.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Cots/stuva-folja-61686/39180566/
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #61 -: август 16, 2017, 14:18:30 »

Мерсииии, rat  LOVING

Иначе на мен идеята ми дойде от ето тук:


А това е икейско легло. И дори най-евтиното. Само че са го боядисали в сив цвят.
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #62 -: август 16, 2017, 14:34:52 »

Scilla, и аз си представях нещата така. Да махна едната решетка и да изравня нивата на матраците. Нашето легло е доста високо и смятам, че ще ми е удобно. Сега се замислих обаче че наистина може да се отвори пространство между двете легла и да стане беля. леглото ни е подобно https://ted-bed.com/products/ted-bed/beds/comfort-supreme.html и не знам как ще хванем кошарката и спалнята заедно  crazy.  Виждам че някои от вас са се насочили към икейски легълца, каква е причината?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #63 -: август 16, 2017, 15:09:25 »

В публикацията към снимката човекът го е вързал със специални колани и го е фиксирал. И аз още не знам как ще прикрепим, оглеждам варианти.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: август 16, 2017, 15:16:50 »

Идеята на scilla е супер, но понеже и аз си блъсках главата с нея, да кажа че никак не е лесна за осъществяване. Много зависи най-вече какво е голямото легло. Нашето например е твърде ниско, като между матракът и рамката на леглото има хубаво разстояние, изобщо няма начин да стане това, което се вижда на снимката. Разглеждах варианти и със специалните легла(бебешките, които са половинки), но пък те са толкова малки, че и до годината не знам дали ще можем да ги ползваме и накрая се отказах та сега си ставам.... Добре, че принцесата е без претенции и си заспива тихо и кротко сама в леглото след хранене.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 16, 2017, 17:32:04 »

Нашето беше така закрепено. Не съм сигурна с какво, към спалнята, нямаше дупка. Беше плътно до матрака ни. Много е удобно, особено за деца които търсят близост smile

При бабите ползваме преносими кошари (Cangaroo нещо си) от 1-я месец и съм доволна. Три години по-късно още се ползват.

Scilla, честито!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #66 -: август 16, 2017, 20:47:48 »

Mrs.™, благодаря!  give_rose

Сега попаднах пък на това легълце, пак не е колкото стандартна кошара, но не е и колкото онея най-малките (90х55см) и като цена е приемливо що-годе:


Струва към 150 лв.

Ето го в действие:


Още разучавам дали има начин да се прикрепи към всяка една спалня...
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #67 -: август 16, 2017, 22:02:26 »

Според мен не е нужно чак да се прикрепя. Моето е люлка, има и разстояние, нагънала съм едно одеало, луфт няма как да стане ако не го преместиш случайно, пък то е тежко, няма как лекичко да го преместиш без да искаш. А малката вече се върти страшно много.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #68 -: август 17, 2017, 13:17:38 »

Мари е права, че зависи много от спалнята. На някои спални матракът влиза вътре в рамката, а не ляга отгоре, така не остава луфт, но пък има дъска, която ще се усеща. Другото е с нивата - то хубаво кошарата ще има нива (2,3 и тн), обаче дали нивата на кошарата могат да съвпаднат точно като височина с височината на спалнята. Тук трябва да се предвиди и матракът на кошарата с каква дебелина ще е. Другото, което се сещам - не бих си взела нестандартно легло, защото изборът на матрак е ограничен. Матраци се предлагат за тези така популярни трансформиращи се легла, които стават на юношески, обаче цената е такава, че изобщо не си заслужава.
Нашата кошара се оказа, че има едно предимство. Открих го във времето - решетката отпред не е цяла, а е дъска високо горе и вертикални пръчки, които се махат и слагат по отделно. Така, когато вече каката можеше да ходи, махнахме 2-3 пръчки и имаше дупка, през която да излиза спокойно. В същото време не можеше да падне, когато спи. good
Сгъваемите кошари имат едно високо ниво, но за мен се са удобни за постоянно ползване. Матракът може да мухляса, ако се ползват постоянно, защото нивото не е с подматрачна рамка, през която матракът да диша, а е плътна материя, при това изкуствена, която запарва. Прах и косми също по-трудно се чистят от сгъваема кошара в сравнение с дървена. Чекмеджетата, ако има такива на дървената, също са вид предимство...
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #69 -: август 17, 2017, 14:00:45 »

Али, тоя мач с различните нива на леглото и кошарата съм го играла като сме ходели в апартаменти под наем по пътешествия, намира се начин да се изравнят, важното е матрака на кошарата да е по-нисък, щото този на спалнята трудно се повдига, докато на кошарата лесно се слага отдолу разни неща, които да го изравнят, примерно олекотена завивка или нещо подобно  smile Но точно от тези апартаменти под наем толкова съм обикнала този вариант, че наистина ми се иска да го реализирам и дано успея.
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #70 -: август 18, 2017, 09:31:14 »

Здравейте! Днес ми е едно леко на душата, дано ми се задържи положителното настроение, че с тези хормони нищо не се знае. pardon Вчера направихме първите покупки за бебсън, 2 шапчици и 3 чифта ватирани чорапки. Я ми кажете, защото аз съм тотален лаик, пазарувахме от h&m обаче тези размери за 0-1 м. наистина ли стават на новороденеото, особено шапчиците бяха супер миниатюрни. Да залагам ли на тези малки размери или да взема по-малко от тях и  другите за по-голямо бебенце. Ние с мъжът ми сме високи и едри и  лекарката казва, че бебето също върви така. Сложно ми се струва с тези зимни одежди, май летните бебта са по-лесни за обличане, нищо поне после, живот и здраве, ще се захранваме с пресни плодове и зеленчуци.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #71 -: август 18, 2017, 09:55:19 »

По принцип в H&M като, че ли са леко уголемени. Все пак виж за колко см ги дават. Иначе според мен най-удачни размери са 0-3 или 3-6 месеца, защото бебетата доста порастват първия месец (като изключим моя син, но той си се роди първокласник по принцип  smile )
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: август 18, 2017, 10:01:56 »

scilla, честито за хубавите резултати! Как хубаво ги нашарихте с Миленка <3
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #73 -: август 18, 2017, 12:14:57 »

Да, аз също се ориентирам по ръст, а не по зададени номера или месеци. 0-3 е по-добър вариант. Винаги можеш да вземеш по-малък размер, ако се наложи, но малкият не можеш да го уголемиш. 0-1 месец много бързо се израстват. H&M са хубави, че са от фин рипс и лесно се обличат.
Хехе, имам си вече изградени отговори на реплики като това, че много било хубаво да имаш лятно бебе. С есенното ми бебе бях къде-къде облекчена.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 18, 2017, 12:26:38 »

Адрия, честити първи покупки!
Лично аз взимах размер 50, но ние знаехме че бебето доста изостава и е малко. Тези от НМ му бяха доста големи, даже след 1я месец взеха да му стават. Шапките, които ми се виждаха сташно малки до 3я месец му бяха огромни. Ако не бързаш да купуваш изчакай и виж как щес е движи бебеока, ако ти се пазарува купи по няколко от р. 50 и 56 и така ще имаш и за напред, а ако се окаже голямо бебе направо в 56 ще се съберете.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines