Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:50:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111509 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: август 21, 2017, 12:55:02 »

Извинявам се, че се намесвам, но това само за секциото ли важи? Аз в болницата също бях с някъв колан /там мо го дадоха и ми казаха да не го свалям/.

Тук за всички се отнася, това че не го препоръчват, а за секцио не го разрешават преди да са минали 6 седмици. Акушерката, която идваше вкъщи каза, че преди 10 години в Швейцария много са се ползвали, но днес са почти забранени.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: август 21, 2017, 14:15:45 »

Аз май не съм чувала за такива колани.

За диастаза разбрах от интернет и ми направи лошо впечатление, че никой нищо не ми беше казал. Остана  ми успокоението, че месец и половина след раждането ходех на преглед 1-2 пъти седмично и всеки път ми се радваха колко добре се възстановявам, въпреки дренажа.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: август 21, 2017, 16:18:16 »

sunny_s, честито момиченце! Да е здрава и много да ви радва. smile
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #93 -: август 22, 2017, 09:31:37 »

Sunny_s, честита радост! Много здраве, щастие и късмет в живота да има малката Виктория!
Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #94 -: август 22, 2017, 13:08:10 »

Благодаря за пожеланията!
Моят корем доста се прибра за седмица и дори се чудя дали да слагам колан.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: август 24, 2017, 08:37:07 »

Днес минах фетална ехокардиография. Ако трябва да бъда честна, мислех, че това изследване е излишно и че щом на ФМ всичко е ок, не си заслужава, но ми е включено в пакета за проследяване и реших все пак да го направя. За щастие всичко е наред, но искам да ви кажа, на тези от вас, които могат да си го позволят, не е безсмислено!! Цялата ФМ преминава за около 30-40мин, като се оглеждат всички органи и развитие на бебето. При ФЕ 40минути гледаха само сърцето и то без да имаме предпоставка за проблем или препоръка от ФМ.. отделят около 1 час при проблеми.. Прегледът е толкова обстоен, колкото въобще не очаквах и се оглеждат толкова неща за сърцето, клапи, камери, предсърдия, кръвопоток и се мерят толкова показатели, които съм убедена няма как да се гледат при дори обстойна, каквато беше при мен ФМ.. Определено се радвам, че всичко е наред и въпреки това отделих този 1 час.  heart


Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #96 -: август 24, 2017, 10:24:14 »

alexandrova_90, това е чудесно. Много е хубаво, че са направили пълна проверка на бебчето и всичко си му е наред, така и ти ще си по - спокойна. Пожелавам ти успех и все такива добри резултати да имаш.

Някой ако случайно има информация ще се радвам да сподели - дали имате познати или на вас ви се е случило да позволят на близки /съпруг или майка, например/ да присъстват на раждането. Аз попитах лекаря си, той каза, че няма такава практика и аз не посмях повече да чопля по темата.

В крайна сметка относно колана си взех на BabyOno, размер S. Пробвах го засега на ханша, много добре пристяга и ще ми прибира добре тазобедрените кости след раждането. Не си взех Mamma Donna с велкрото, понеже може да се разлепя след няколко сваляния (а и цената...), а другите им модели като бикини бяха много лигави и пак за същата цена няма никаква поддръжка (все едно си с по - дълбоки гащи).
« Последна редакция: август 24, 2017, 10:28:30 от Mystic » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #97 -: август 24, 2017, 10:26:33 »

Mystic къде ще раждаш? В почти всички болници в София я има тази опция, просто се доплаща, т.е трябва да си в самостоятелна родилна зала.

Ето пример от 1ва АГ болница( бившата Тина Киркова)

http://www.1agb.com/vip.html
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #98 -: август 24, 2017, 10:30:37 »

Булче, в Торакс. Но още не съм ходила там, само с лекаря съм говорила в кабинета му. Благодаря за инфото.
« Последна редакция: август 24, 2017, 10:52:56 от Mystic » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #99 -: август 24, 2017, 13:07:46 »

Точно в Торакс, Пловдив, два пъти раждах и двата пъти питаха дали ще присъства някой близък. Тук поне това се включва в цената, не се доплаща отделно. ММ не пожела да присъства по основателни причини. Доплатих си единствено за видеозапис на раждането, първото къпане и изписването. Може да е практика на твоя лекар специално. Може и да са им различни правилата в двата града. pardon
Тони, браво! Bravo Хубаво си направила, че си отишла на прегледа, още повече, че ти се е включвал в пакета. Да, кръвопотокът е важен, защото може да е червена лампа как се движи развитието на бебето и евентуални малоформации. good

Sunny_s, честито момиче give_rose Да расте здрава и усмихната!
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #100 -: август 25, 2017, 09:42:09 »

Съпругът ми присъства на раждането, не бих се справила без него! За мен беше страшно важно да споделим този специален момент заедно и да посрещнем заедно нашата госпожица, а и подкрепата му беше безценна. Питай ако нещо те интересува :-) Аз раждах в болница Надежда.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: август 28, 2017, 09:50:33 »

Днес минах фетална ехокардиография. Ако трябва да бъда честна, мислех, че това изследване е излишно и че щом на ФМ всичко е ок, не си заслужава, но ми е включено в пакета за проследяване и реших все пак да го направя. За щастие всичко е наред, но искам да ви кажа, на тези от вас, които могат да си го позволят, не е безсмислено!! Цялата ФМ преминава за около 30-40мин, като се оглеждат всички органи и развитие на бебето. При ФЕ 40минути гледаха само сърцето и то без да имаме предпоставка за проблем или препоръка от ФМ.. отделят около 1 час при проблеми.. Прегледът е толкова обстоен, колкото въобще не очаквах и се оглеждат толкова неща за сърцето, клапи, камери, предсърдия, кръвопоток и се мерят толкова показатели, които съм убедена няма как да се гледат при дори обстойна, каквато беше при мен ФМ.. Определено се радвам, че всичко е наред и въпреки това отделих този 1 час.  heart


Тони,

На мен на втората фетална като ходих също ми гледаха сърцето и кръвопотоците. Дали би могло да са ми били обединени ФМ и ехокардиография в едно?

И на мен много ми се иска ММ да присъства на раждането...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: август 28, 2017, 09:53:02 »

Влизам да се похваля - на 14.08 23:10 се роди нашата дъщеря Виктория 3380 52см.  heart

Честито!!!  yahoo give_rose Bravo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: август 28, 2017, 09:56:50 »

Не, те си гледат сърцето, все пак е един от най-важните органи. Гледаха си ми го и тогава, казаха няма проблеми. Аз ходих, защото ми беше предплатен преглед в пакета, но се учудих от това, че цялата процедура продължи колкото цялата фетална морфология.. Близо 40мин мериха, замерваха, оглеждаха. Ясно е просто, че всичкото това няма как да се направи на преглед от 30-40мин, където гледат всички органи и развитие.
Дадоха ми и два листа със замерени показатели и референтни стойности, както при резултатите от ФМ, но тук са само за сърцето smile

Те на обикновената фетална сигурно могат да видят, ако има проблем и да те насочат, но аз си представях, че ФЕГ минава за 10тина минути  lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 28, 2017, 11:11:05 »

И аз ходих на ФЕГ и беше доста дълго.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines