Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 12:04:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111998 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: август 18, 2017, 14:39:07 »

Ние купихме малко дрешки 50 размер. Някои от тях дори не са обличани, защото Алекс се роди 50см, а на първата консултация беше 56см. Бързо растат и според мен 56 размер и нагоре е най-удачно.
На НМ наистина са леко уголемени мисля.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 18, 2017, 14:50:21 »

Аз нали съм с голям опит та да споделя, че за първият месец трябва да има абсолютният минимум. Ентусиазмът на всички е голям, но в действителност за това време, децата нямат нужда от много и най-вече да е нещо лесно за ползване. Пижамите например са супер удобни за една шепа човече.
Имала съм и малко и големи бебета, заложи на 56-ти размер или 1-3 месеца и няма да сбъркаш good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 18, 2017, 15:14:22 »

Имала съм и малко и големи бебета, заложи на 56-ти размер или 1-3 месеца и няма да сбъркаш good

 good

Бодитата, които се закопчават отпред също са много удобни, защото мен лично ме беше страх да обличам нещо през толкова малка и крехка главичка.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #78 -: август 19, 2017, 09:31:45 »

H&M наистина са по-големки, дори и за големи деца така си вървят.
Колко и какви дрешки да се купят според мен зависи както от предпочитанията на родителите, така и дали ще са сами от раждането. Примерно, ако има кой да помага, е лесно с прането, ама ако сте сами, е по-добре да има повечко blum За размерите, аз само 50 размер не съм купувала, но 56 и двамата си го поносиха, макар че и двете ми деца вървят високи. Аз лично предпочитам да са си облечени с точния размерно, защото чисто естетически никога не съм харесвала бебета облечени в огромни дрехи и подвити ръкавчета и крачолчета.

Тези бодита дето се закопчават отперд за пръв път видях тази година в България, досега бях ползвала само тип прегърни ме.
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #79 -: август 19, 2017, 14:56:11 »

Благодаря за ориентацията! Ще поизчакам засега с покупките като влеза в 7-ми месец ще ги мисля. На 4.09 съм на консултация да видим как вървим. Нямам търпение!
Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #80 -: август 20, 2017, 12:05:58 »

Влизам да се похваля - на 14.08 23:10 се роди нашата дъщеря Виктория 3380 52см.  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 20, 2017, 12:47:45 »

Съни, честито! Да е жива и здрава малката победителка!
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #82 -: август 20, 2017, 21:55:38 »

Бъдещи мами, дайте съвет как да си избера размер за колан за след раждане.
Харесала съм два модела, от един тип - много стегнати от дишаща материя (единият е на Mamma Donna с велкро, другият е на Судотекс пак с велкро). И двата в най - стегнато положение са 65 см. което в един момент ще ми е широко отново.

Талията преди раждането ми беше 62 см., сега в края на бременността е почти 80 см. Не знам XS / S кое от двете, да не сглупя.
Може ли съвет как да избера размер и от кое да се водя от размерите преди раждането, от тези сега ли?
« Последна редакция: август 20, 2017, 22:03:49 от Mystic » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: август 21, 2017, 09:51:37 »

Съни, честита госпожица! Да е здрава, щастлива и винаги да е победил в живота!  give_rose

Ние сме купили 5-6 неща с размер 50, ще взема 2-3 от тези целите, дето се закопчават отпред, нямам идея как се казват, и спирам с тях, всичко друго ще е 56 или по другата номерация 0-3м.


Scilla, с интерес ще следя търсенето на леглото, защото и аз съм се вгледала в такова точно, а ММ постоянно ми обяснява, как нямало да бъде удобно и съм щяла да го бутам и да правя луфт между нас и бебето  huhhuh.gif
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #84 -: август 21, 2017, 10:18:45 »

sunny_s Да ви е честита Виктория!

За дрешките моето понеже се роди джуджанче, даже Premie носеше в началото, всички дрешки употребихме, износи тези 50ти размер, наистина на h&m са уголемени, в момента носи за 12м техни дрехи

Mystic аз носех колана на мм за вдигане на тежести, той е с велкро и се затяга, същата работа върши като тези за след родили, ако имаш, недей да си даваш парите
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: август 21, 2017, 10:45:29 »

Тук коланът/корсет не се препоръчва. Ако някой има огромно желание да носи, препоръчват не повече от 5 часа на ден. Коремните мускули не работят добре.
Според мен,ако се купува е добре да бъде след раждането,още повече ,че при секцио не се препоръчва преди 6-ата седмица след раждането. А за 6 седмици, тялото много се променя.

Съни,честита радост!
Да ти е живо и здраво детенцето и много да те радва!

На теб бързо възстановяване! give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #86 -: август 21, 2017, 11:00:27 »

При нас рехабилитаторката дойде и ни показа упражнения и даде насоки по колко и как да се носи колана, също анестезиолога ми го препоръча понеже моя корем беше огромен и не се прибираше бързо, даже в болницата ми го сложиха след като ме видя анестезиолога. Мен лично много ме облекчаваше, тъй като имах доста болки от секциото и ми помагаше по-лесно да ставам и да сядам, но не го носех по цял ден, можеби седмица две го носех. После е много важно да се направи и проверка за диастаза за да сте наясно дали и защо не се прибира корема.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: август 21, 2017, 11:07:25 »


Най-важното е да е под контрол възстановяването.
И изобщо всяка родила жена трябва много да обърне внимание на този въпрос и за съжаление едва ли не да се бори да получи компетентен съвет в тази насока. Ина казва, че във Франция имат задължителна рехабилитация...е, късметлийки са фрацузойките.
Момичета, наистина това е сериозен въпрос, помислете по него, защото след години последиците ще са необратими.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #88 -: август 21, 2017, 11:30:56 »

Напълно съм съглсна Мари. Едни прости и леки упражнения по няколко пъти на ден ме вдигнаха много бързо и ми дадоха много сили, за съжаления вече не ги помня много, но бяха от стила на повдигане на пръсти и въртене на ханша в двете посоки. Много бяха полезни срещите с рехабилитаторката  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 21, 2017, 12:41:13 »

Извинявам се, че се намесвам, но това само за секциото ли важи? Аз в болницата също бях с някъв колан /там мо го дадоха и ми казаха да не го свалям/.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines