Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 15:10:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111884 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: септември 26, 2017, 10:56:11 »

Здравейте! Отдавна не съм влизала, но не ми остава никакво време.
До днес се чувствах добре и всичко беше добре с бебето, но тази сутрин бях на преглед и се оказа, че имам някаква инфекция. Streptococcus Agalactiae - масово. АГто ми изглеждаше доста сериозен и сега съм супер притеснена. Като го попитах дали е сериозно, само ми каза: "Като ти казвам, че е нужно незабавно лечение, не е несериозно". Предписа ми антибиотик - augmentin и polygynax глобули.
Каза, че това се получавало от сополи и най-вероятно съм бърсала сополите на Дани и после не съм си измила ръцете и съм отишла до тоалетната и така.
Прочетох някакви гадни неща онлайн и съм супер притеснена sad.

Някоя от вас да има инфо или да е имала нещо такова?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 26, 2017, 13:46:47 »

Миленка,аз имах такива бактерии.
Много жени ги имат като естествена среда на влагалището. Може да си се заразила сега, може и да ги имаш от много време.

Всички гадни неща,които си чела се отнасят за случаи, когато не е известно,това че има инфекция и има вагинално раждане.
В случай на секцио е без значение.

В България се предприема и превантивно лечение, както и твоят АГ е направил, тук не.
В случай, че все още имаш бактериите по време на раждането, на теб и на бебето се дава антибиотик.
Тук се счита, че е ненужно приемането на антибиотик преди раждането, на мен ми го включиха на система два часа преди раждането, бебето също получи доза.
В България не знам точно как се процедира.
Знам едно, всички лекари тук ме уверяваха, че щом инфекцията е установена, всичко е под контрол и рискът е сведен до минимум.

Така че не се тревожи.
Предполагам целта на превантивното лечение е да се изчисти инфекцията преди моментът на раждане. Тук нямат такива цели(както казах е възможно да е естествена среда)  , защото се счита за рисково бебето да има усложнения след раждането  и при всички случаи му дават антибиотик.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: септември 26, 2017, 13:55:21 »

Marri,

Много ти благодаря за информацията и успокоението! <3
При това положение предполагам, защото обсъждаме и евентуално естествено раждане и за това ми е дал антибиотик. При предния секрет нямах нищо. Сега е станало или на морето.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: септември 26, 2017, 14:20:13 »

До колкото знам (за тук съм сигурна)  изследване за тези бактерии не се прави винаги, когато се взема секрет, в смисъл, че е по-специално.  Но пак казвам практиките са различни. Тук се прави само веднъж  в 32-ра г. с(ако не греша), докато през другото време пак има други изследвания на секрет.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #259 -: септември 26, 2017, 14:21:04 »

Хъм от морето е станало най-вероятно. Спокойно лечимо е smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #260 -: септември 26, 2017, 22:13:36 »

Това т.нар Strep B ли са? Ако да, аз имах с първото дете, включиха ми антибиотик по време на раждането, родих нормално. Вторият път ги нямах, но родих секцио, така или иначе за секцио няма значение дали ги имаш, защото бебето не преминава през родовия канал. Но за нормално раждане е важно да се знае и да се вземат мерки по време на раждането. Не е страшно ако ги има и се знае за тях, а и мисля,, че това е нещо,което рутинно се изследва преди раждане.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #261 -: септември 27, 2017, 09:59:54 »

Тук като практика пак опираме до "задапаратното устройство". Моят лекар ми препоръча накрая на бременостите да направя профилактика с полижинакс, макар да нямах проблем с изследванията. Причината - ако бебето тръгне нормално и нямат време дори за спешно секцио да е сигурно, че има чисто влагалище. Има си седмици, в които се правят изследвания, но ако лекарят забележи и се усъмни в засилено течение, може да пусне проба по всяко време.
Аугментинът е много гаден антибиотик, с камара странични ефекти. Имай предвид да продължиш с пробиотик дори след спирането на антибиотика докато се изчисти натрупването му в организма.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: септември 27, 2017, 11:35:52 »

Миленка, стискам палци бързо да се изчистиш. Според мен е добре, че е пуснал. Ние също ще пускаме минимум още една микробиология до края, просто док каза за сега да изчакаме, щом нямам дискомфорт и тн.

Утре мисля да отскоча до English home, те май перманентно са на 50% вече, но харесах комплект чаршафчета; хавлийка и супер сладичка и приятна на допит пелена в една моя приятелка, та ще видя дали ги имат и какво предлагат друго. Казвам го като идея за някоя от другите мами smile

Купих си въглавница за бременни, но още седи неразопакована..  crazy
Активен
newmomma17
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #263 -: септември 27, 2017, 18:58:22 »

Здравейте, родих преди около 10 дни.

Малко бях в депресия, плачех, започва да отминава, но днес ме натисна тъга, тъй като си обикалям с дънките за бременни /въпреки че корема ми се прибра, нямам стрии, нямам увиснала кожа, съвсем леко матката има още да се прибере, но през дрехите не личи да съм раждала/ и въпреки това старите дънки не ми стават. Обличам ги и не мога да закопчея копчето... Опитах се да нося колан за след раждане, но ме боли матката от него, започнах да го свалям само долу на кокалите на ханша, но пак е кофти.

Изобщо някога ще мога ли да облека старите дънки или да се настроя, че ханша ми е разширен и да си купувам по - големи дрехи?  sad

Всички само повтарят как вече не съм важна, а детенцето и да спра да мисля за себе си. Аз се грижа за детенцето си и му осигурявам най - доброто, но освен майка съм и съпруга и ми се иска да съм във форма, а като не е така ми се плаче. Не мисля, че някога отново ще поискам и сексуален контакт. Не бих искала съпруга ми да ме докосне.

Не знам при вас как е, моля споделете какво да очаквам и ще има ли подобрение към добро.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #264 -: септември 28, 2017, 22:10:55 »

Всички само повтарят как вече не съм важна, а детенцето и да спра да мисля за себе си.

Абе какви са тия хора, баси олигофрените!!!

10 дни след раждане хормоните са ти направо побъркани, не се тревожи, коремът ще се прибере, прекалено много бързаш, още няколко седмици и ще си влезеш в дрехите. Ханшът и тазът, всичко се прибира. Само не се тъпчи и внимавай как се храниш все пак :-)

Ако мъжът ти си е вкъщи, оставяй бебето на него и отивай за 2ч да направиш нещо за себе си - фризьор, маникюр, педикюр, да се почувстваш и ти отново човек, жена. Не ги слушай другите :-) Зарязвай бебето на таткото и прави неща за себе си без угризения. Скоро емоциите ще си дойдат на мястото :-)

Коланите са вредни, не ги носи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: септември 29, 2017, 08:48:20 »

Дори след секцио, след 10 пълни месеца си върнах старите кг, че даже и един надолу. Шкембата ми е каквато беше и преди- никога не съм имала плочки. Слаб мускул си ми е.

Грижи се за себе си. За бебето. Другото- майната му. Като почнеш секс да правиш, ще се дорегулират нещата.Вземи си бахови есенции за стрес, виждай се с други майки- ще видиш че много хора са на това дередже.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: октомври 04, 2017, 09:31:21 »

Идвам от преглед smile Бубата е станала 1400-1500гр. Пак върви леко напред, но си остава с онези 10тина дни от преди. Успяхме да й видим личицето, голяма сладуранка  heart От другата сряда, живот и здраве, ще следим тоновете  heart

Вчера мина бременната ни фотосесия с Миленка.. беше ми прекрасно, макар и да не усетих, кога минаха почти 3 часа  shok Добре, че е такава подвижна и готина, че Илиян да види, че мога да се движа спокойно и по-бързо, а да не ме кара да съм бавна като костенурка постоянно smile  heart
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #267 -: октомври 10, 2017, 21:13:45 »

Йей, браво, Тони! Супер новини! Чакаме и снимките с нетърпение, че до момента видяхме само една и си страхотно сияща на нея  heart

А ето за който е пропуснал днешната статия за бременни от Майко мила smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: октомври 11, 2017, 13:59:22 »

Scilla, много благодаря!!!  heart

Ние днес минахме първия си Запис на тонове  smile  Всичко е наред, само дето бебка тотално откачи.. Първоначално от вендузката, която притисках, за да се чува по-добре сърдечната дейност (че нали съм си кюфтенце и имам сланинки) започна да ме побутва и да отговаря на натискането, защото така си играем понякога.. но после като беше изцяло тишина и се чуваше само силният звук на сърчицето й + шумове от движенията, направо полудя и започна да прави някакви пируети в корема ми, имах чувството, че се въртеше около остта си  girl_impossible  lol И така до към 12ч, когато се поуспокои... бяха минали вече близо 4 часа от записите  Girl_hide

Нямам търпение за третата ФМ, когато отново се надявам всичко да е наред и да успеем да й видим личицето отново, както и да направим сполучливи снимки  heart

На тонове ще ходя пак след 2 седмици.  smile

Вчера едно момиче от групата Декемврийски мами 2017 във фейсбук роди в 34+4г.с, тя беше с термин края на ноември, но си остана при нас... Знаехме си, че ще е първа, заради ранния термин, но не чак толкова.. направо като прочетох и викам.. Ллеллеле... Рано е бе.. Аз още чакам моята приятелка, чийто термин е октомври да роди, те от нашата група взеха да се раждат  girl_impossible
« Последна редакция: октомври 11, 2017, 14:01:07 от alexandrova_90 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: октомври 12, 2017, 08:28:49 »

https://www.facebook.com/events/126453664742426/?ti=as

На 1.11 видях, че ще има лекция на Хедра.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines