Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:06:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111906 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: септември 05, 2017, 09:42:35 »

Пак четох поста на Алексия и не виждам да е писала защо,  а само че не трябва  blush
Както и да е,  не е важно.

По принцип съм съгласна  за "срока на годност ", също и че от непознат,  за новородено трудно се вземат ползвани неща.
Но за кошницата,  тя се ползва година,  моделите са всеизвестни и чисто от практична гледна точка,  може да се купи кошница, която като модел и като ползване е на година,  година и нещо. Столчетата са друга работа, те се ползват дълго.
Съвсем друг е въпроса с какво намаление в цената ще се вземе,  защото тук ги продават скъпо понеже са запазени.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #226 -: септември 05, 2017, 10:03:15 »

ха, къде го четох тоя стиропор, и някой друг беше писал за него  mega_chok или съм го сънувала.

Мари, и година не е малко за ползване, ако колата стои навън и я напича слънце, пластмасата изгаря и се втърдява, нито един производител не препоръчва втора употреба, вече е въпрос на личен избор. В Швейцария поръчки от Амазон не са ли възможни? Или от други уебсайтове? В ЮК и Германия са на много ниски цени, Макси Кози SPS беше за 50 евро на черен петък когато ние поръчвахме, това е колкото едно Лорели или Чиполино
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: септември 05, 2017, 10:13:46 »

Не, аз не споря в никакъв случай. И по принцип съм не особено голям привърженик на вещите втора употреба, единици са нещата, за които действително има смисъл, другото е плащаш малко, получаваш още по-малко...
Иначе за доставките, да, естествено е възможно да се пазарува така, но както и да го извърташ, като ти дойде на вратата излиза, колкото в швейцарските магазини, на промоция. Причина са митата.

А за носенето на столчето за кола, подробността при мен е, че имам само една ръка за тази работа.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #228 -: септември 05, 2017, 10:20:00 »

За втората употреба столчета имах предвид това, което всичко са написали или по-скоро, ако се ползва вече използвана колница, тя да е от близки и със сигурност да се збае, че не е претърпяла инцидент, защото се счита, че дори да не е видимо повредено, вече не е надеждно. Иначе това за стареенето на пластмасата също го знам, че 5 години един вид е срока на годност и гледам да се събразявам, макар че имам известни съмнения дали не е маркетингов трик.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #229 -: септември 05, 2017, 10:27:32 »

Ха и мита ли има? Тук ползваме доставчици, аз поръчах от немски амазон до Юк адрес, че беше безплатна доставката от Германия до ЮК, а цената на кг от ЮК към България беше с 1 лев по-малко, отколко от Германия към България. Реално платих 20лв доставка, което е супер.

Мари , ето я мацката, беше голям хит преди няколко месеца, не съм го тествала че отдавна влача тодлър не кошница  angry

https://www.youtube.com/watch?v=CCI2EsJ-pEY

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: септември 05, 2017, 10:32:18 »

Булче, всички тези точки са от единният пазар, тук е друго. Мита има и то сериозни. Например скоро поръчвахме от нета части за колата от Германия, частта беше 90е, митото 32е.
Същото беше и когато исках да поръчам дрешки за Елиза от Франция, с митото бяха точно, колкото в тукашните магазини pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #231 -: септември 05, 2017, 11:16:03 »

Е, то пък кошница кой държи в колата? Столче - да, ама с кошницата най-често си пренасяш бебето до вкъщи. Кошница от близък и за мен е ОК, а дали стои в някой магазин или се ползва от бебе не е голяма разлика. За съжаление не са като гумите на колата с печат на производство и ако купиш супер скъпа кошница може да е по-стара в сравнение с някоя дадена от близък.
Иначе много старее - и пластмасата, и стиропорът, и дунапренът, та последното при едно изпиране и почва да се рони много неприятно.
Малко в страни, но се сещам сега след това клипче от Булче. Мерси за идеята! Ще се пробвам така да нося  Wink Много интересно ми стана, когато видях една жена да си закрепва кошницата върху количка за пазаруване. Отвори тази част на количката, на която сядат по-големи деца и някак зарепи кошницата. Мярнах, че имаше отдолу прорези (може би за целта). Не знам каква марка й беше кошницата, но беше много хитро good С ММ на следващо ходене в голям магазин се пробвахме, ама не пасваше нашата кошница. Та ако се сетите за такива екстри, ще ми е интересно да науча Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #232 -: септември 05, 2017, 11:30:31 »

Али, да не е била специална пазарската количка? Има едни бейбисейф, на тях може да слага кошница за бебе, даже май и колани имаха.
Иначе да, от слънцето старее пластмасата, но ако стои в гараж колата или се взима вкъщи кошницата, не ми се струва толкова вероятно. Нашата също не я държим в колата, да не говори , че аз я използвам и да слизам до мазето да пускам пране, защото пералното ни е долу и не мога да остава бебето само вкъщи или да зарежа без да пера.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #233 -: септември 05, 2017, 12:00:57 »

Ами nea Едва ли! Беше в Лидл и жената просто взе една от многото колички.
Тествах идеята от Булче. Наистина има голяма разлика дори само с празна кошница. Oh my ... Натоварва друга група мускули и човек чувства по-устойчиво кошницата. Брей, какви неща може във времето човек да научи smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #234 -: септември 05, 2017, 12:16:40 »

Аз един път трябваше да помогна и да държа такова чудо, видя ми се много тежко. Хванах я както се носи леген с пране, на хълбок и наистина има огромна разлика. Предполагам, че така е още по удобно и стабилно. good
Е да, човек се учи докато е жив, само да има кой да му каже smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: септември 05, 2017, 13:54:21 »

Дано не го забравя това клипче, когато ми се наложи да го практикувам  Girl_hide
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: септември 05, 2017, 15:17:44 »

Е, не можахте ли по-рано да го покажете това клипче. Толкова съм я носила нашата кошница и толкова черен ми беше ММ пред очите  pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: септември 07, 2017, 11:01:33 »

Много интересен начин на носене. ЖЗ дано след години се сетя. Аз рядко го носех по „нормален” начин. Много ми тежеше, нямаше как и към количката да се прикрепя и го носех много много рядко. И седеше основно в колата.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: септември 07, 2017, 11:29:10 »

И аз гледах клипа, даже вчера пробвах (нали е сряда),  но изглежда дръжката на моето кошче е с някаква странна извивка и не ми ляга добре на ръката. Иначе определено има разлика.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #239 -: септември 07, 2017, 17:01:30 »

За съжаление не са като гумите на колата с печат на производство и ако купиш супер скъпа кошница може да е по-стара в сравнение с някоя дадена от близък.
funnytooth

Всъщност всички столчета за кола следва да имат точно такъв обозначителен оригинален стикер с дата и срок на годност smile Аз това знам от времето, когато разучавах столчетата за първото дете. Знам, че нашето си има такъв стикер и на него е обозначено докога е годно за употреба, ако естествено не е минало през катастрофа, дори и лека - тогава би следвало да се рециклира.

Аз също гледам столчета за кола. Харесала съм си едно Joie Every Stage, което става от новородено доооо 12 г.  Oh my ... Обаче една причтелка наскоро ми каза, че на тестовете нямало твърде високи показатели. Но и цената му сега на промоция е 160 паунда, та... нормално. Иначе сегашния ни стол е поръчван от щатите, та се замислям и за опция да поръчам оттам, ще отнеме около два месеца с посредник, но трябва да си изчисля таксите колко ще дойдат и дали си заслужава изобщо. (Тези дискусии за столчетата май са за темата "покупки за бебето"  funnytooth)
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines