Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:03:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111897 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: септември 04, 2017, 18:12:25 »

Да, то Макси Кози си става с адапторите, които купих на шасито на Mutsy iGO, няма проблем. Просто мисля и за това да следя амазон.юк и да го купя от там.. Сега гледам, че Пебъл там излиза към 290лв., а тук е 400+  crazy

Моята приятелка все си возеше бебето по посока на движението, защото я беше страх, че не я вижда.. не съм знаела, че не е ОК, това но направо се чудя, тя с кой акъл го е правила.. Има едни огледалца, които се поставят така, че да виждаш лицето на бебето в огледалото за обратно виждане и мисля, че са доста удобни в случай, че си в колата и шофираш сама с бебе.
« Последна редакция: септември 04, 2017, 18:13:58 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: септември 04, 2017, 18:39:34 »

Мисля, че на предната седалка става ако е изключена въздушната възглавница, ако колата има такава.Бях чела специално за изпита ама вече не помня.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #212 -: септември 04, 2017, 18:42:33 »

Тея от Малечко не са у ред, това столче си се монтира обратно в посоката

https://www.youtube.com/watch?v=veaihiha1uA

Да не е у ред да си вози детето в посока на движението, особено в кошница... иначе да, става с огледало, ако се видим преди да родиш ще ти дам такова Wink Значи мой съвет, дебни немски и юк амазон около черен петък и ще го намериш още по намалено. Нашето Макси Кози го взехме за 220 лв, тук беше 380 лв.

Аличка, може на предната седалка както е казала Маги, с изключена въздушна възглавница
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: септември 04, 2017, 20:28:37 »

Возенето отпред в колата на бебето с кошница е Ок, но обратно на движението. Трябва да се изключи възглавницата. Така е регламентирано в закона. И действително е удобно. Иван основно така съм го возила докато беше с кошницата, дори до СтЗ сме ходили само двамата и не е имало драми. Изненадвам се, че има кошница която се монтира по посока на движението, дори не виждам как ще се закрепи.

Тони, и според мен е най-добре да следите чуждите сайтове за кошницата, особено около Черен петък.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: септември 04, 2017, 20:44:58 »

Много зависи от детето. Моето от 11 месечен е по посока на движението, защото обратно се сърдеше. Но главно защото му стана малко на дължина. Близко дете се вози 18 месеца в кошницата. Беше доста по-едро, но пък тя му беше ок. Докато на моят син главата му стърчеше. Др познато дете е колкото моят и още е обърнат на обратно на движението.

Лично на мен ми беше удобно да има т.нар база. Така не връзвах колани, защото този над краката много го дразнеше. Коланите на колата, в кошницата винаги беше вързан.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #215 -: септември 04, 2017, 20:47:19 »

Значи съм го запомнила правилно това за столчето отпред. Да, въздушната възглавница задължително се изключва. То си има и знаци на столчето. smile
Тони, то с огледало, ама като се задави хич не си е работа да спираш, скачаш от колата и се юрваш към задната седалка. Много интересно - как е връзвала твоята приятелка тази кошница?!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #216 -: септември 04, 2017, 21:18:21 »

Тони,  ние сме с Макси кози пебъл точно, доволна съм, удобно е на детето, има една възглавничка дето се слага за новородени и после се маха.  Не знам кои други модели си гледала на различни цени,  но ще споделя моята информация, тъй като сравнително скоро купувахме и в магазина добре ми обясниха, и ги видях. Разликата между Пебъл и Пебъл Плюс е, че Плюс е малко по-голямо и отговаря на новия стандарт i-size. Другите са Cabriolux и Citi, като Ситито вече го изкарват от употреба, то мисля, че е най-стария молел. Така или иначе тапицерията му е страшен шушляк и изобщо не ми хареса. Между Кабриолукс и Пебъл честно казано разлика не видях, ние взехме Пебъла, защото беше на промоция, цветът бил излизал от производство. Ситито не знам дали ставаше с Изорикс база, но всички останали стават, но могат да се монтират и с колан само.

Направо не знам как е успявала да монтира кошницата напред, то назад коланът стига точно, за напред не мога да си го представя, но със сигурност е абсолютно небезопасно. На предната седалка може да се монтира колница,  но само на изключен еърбег.

Преценете дали много ще пътувате  с бебето и на какви разстояния, за да знаеш какво да вземеш, малар че чевтно казано според мен няма особена разлика. При нас 99,% от кошниците са Макси косо, всичките ми изглеждат еднакви.Но е супер удобно да извадиш детето от колата и да го щракнеш на количката.

 Макси козитата се водят хубави, единствено не взимайте втора употреба в никакъв случай, но това важи за всички седалки за кола.

За носенето, според мен зависи от начина на живот. Примерно има места, на които с количка просто не може да се отиде и трябва да се носи бебето на ръце, за пазар също е много удобно. За разходка в парка, ако ще се седи дълго време, не ми се струва удобно. Излизала съм с раницата за по-кратки разходки в парка, защотов нашия парк се влиза през едни стълби и с количката много се обикаля, водила съм го да гледаме маратон, където беше тъпканица и с количката нямаше да удобно в тълпата. Но количка си трябва, за мен единствения недостатък на носенето е, че като стигнеш желаната дестинация, няма къде да оставиш бебето и трябва да го вадиш, слагаш закопчаваш, поне на мен това ми е досадно, но пък си е удобно да можеш да ходиш със свободни ръце.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: септември 04, 2017, 22:21:14 »

Благодаря ви много за съветите! Определено се насочихме към Пебъл плюс, ще следя амазон.юк, макар и сега да е дооооста по-евтино от тук, ще изчакам имаме време. smile

Нямам идея моята приятелка, как е слагала кошницата.... истината е, че не ме е интересувало и не съм се замисляла дори.. Факт, е че всички неща за бебето си ги купиха от Малечко и най-вероятно някой мозък от там да им е показал "как трябва да се монтира".. Не мога да твърдя, че е така на 100% разбира се, а и тя не знае кой точно модел на Макси кози са имали.. което и да й покажа казва "това е", защото просто е тъмночервено на цвят, каквото беше нейното  crazy Както и да е Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: септември 05, 2017, 07:47:02 »

Защо столчето за кола да не е втора употреба?
Ние имаме такова, вече 5 години го ползваме и не виждам да се е променило като функционалност и удобство.

Според мен  е достатъчно, че столчето е Maxi Cosi , те са помислили за много неща. Дори минималният вариант е добър. Подложката за новородено е голямо удобство.

Аз препоръчвам, ако е възможно(защото на моята кола не мога да изключа въздушните възглавници отпред), бебето да се вози отпред, когато майката шофира сама, много по-спокойно е.

Също основата е мега глезотия, препоръчвам при възможност, с две ръце.

Кошче за кола +шасита на количката е най-удобният вариант за пазаруване (когато се ходи с кола) и вършене на разни задачи с кратко спиране на няколко места.

Относно носенето, с колата, когато съм, ми е по-скоро неудобство.  За пазаруване също предпочитам да съм с количката, возя си там покупките.
Нося в шал, когато имам стълби и не мога с количка, а кошницата за кола ми е тежка за носене.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #219 -: септември 05, 2017, 08:00:12 »

Мари Алексиа е написала защо да не се ползва столче втора употреба, пластмасата и стиропора имат срок на годност и при недай боже катастрофа ако са много стари могат на сол да станат. Плюс това като го купуваш столчето втора употреба не знаеш как е ползвано, дали не е било вече в катастрофа и пр.

Иначе имаше едно яко виедо как да се носи кошница в ръка без да те натоварва, ако го намеря ще ти го изпратя, че и на мен ми беше ужасно трудно това носене.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: септември 05, 2017, 08:28:23 »

Факт е, че и аз исках да купим кошницата втора употреба, а да инвестираме във второто столче повече пари, но Илиян е прочел някъде това, което и Алексия и Булче са написали и добре че.. Въобще не съобразих, че хората продават втора употреба продукти, а всъщност е 10-та и не се знае какво износване е причинено на столчето  sad
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #221 -: септември 05, 2017, 08:38:51 »

Тони, това столче е от 0-18кг, бюджетно е и е качествено, едно от малкото в които можеш дълго време да возиш детето обърнато, до 13к. Ние го взехме на брат ми, малката се вози в него от болницата. Минуса е че не може да се слага на рама и че не е с изофикс, но иначе е супер

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0162253JW/ref=mp_s_a_1_1_a_it?ie=UTF8&qid=1504593450&sr=8-1&keywords=Britax+first+class
« Последна редакция: септември 05, 2017, 08:43:56 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: септември 05, 2017, 08:40:22 »

Има много неща за бебето които могат да се вземат втора употреба, като количката например или раничка за носене или слинг, но столчетата не са между тях.Безопасността на децата е на първо място.Ето после ще дойде време за столче за хранене, там можете да вземете втора употреба спокойно, например.Шезлонга също, активната гимнастика също.

П.П. Бритакса са супер столчета.Да не стават за возене на рама, но са много добри иначе.С две ръце съм ЗА тях.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: септември 05, 2017, 08:52:19 »

Булче, ние искаме да го има това слагане на шасито... Може и да е за 5 пъти, идея нямам, но по-добре да може.. Илиян снощи е харесал това.. То май не е Пебъл плюс, не съм много сигурна.. май е само Пебъл, но ми се струва ок и като цена и като характеристики. Най-вероятно ще е от кумовете ни, а ние ще им додадем пари, защото ме убиват всички с тези подаръци.. Всеки иска да знае, какво точно да купи..  lol
https://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Pebble-Group-Car-Seat/dp/B00OBCLSIG/ref=sr_1_1_a_it?ie=UTF8&qid=1504594198&sr=8-1&keywords=maxi+cosi+pebble+plus
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: септември 05, 2017, 08:58:43 »

И според мен кошница втора употреба не е много добра идея, освен ако не е от близък, на който имаш доверие и кошницата е използвана скоро(близката 1-2 години). Самите производители се отказват от отговорност за качествата на кошниците/столчетата след 5-6 година. Някъде по етикетите трябва да го има упоменато.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines